Jump to content

Tevhidin kolaylığı

Recommended Posts

Hala ezberden konuşuyorsun,yaratıcının var olduğunu ön kabul olarak kabul edip birşeyler yazıyorsun.Bak bana ne diyorsun

Ben de diyorum ki Allah varsa bir sinek kanadını yoktan var etsin de görelim.Yapamaz,çünkü yok.Dersen ki eğer e sinekleri zaten Allah yaratıyor,ben de derim ki benim yaratmadığımı nerden biliyorsun,belki de hep ben yaratıyordum.Belki de tanrı çükütay yaratıyordu,belki süper zenci yaratıyordu,belki poseidon yaratıyordu.Demem o ki hiçbir şekilde mantık yürüterek Allaha ulaşamazsın,teknik olarak mümkün değil....Malesef...malesef....

kendi kuyrugunu kovalamaktan vazgeç :)

ALLAH VARDIR.

Luuu

Sitelerde Paylaş
  • İleti 107
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Yani, evin plan ve projesi tuğlaları idare edebilir mi? Elbette edemez. Evet, evin plan ve projesini, yani teşkilat kanunlarını yazan ve kanunu uygulayarak tuğlaları yerleştiren bir usta olduğu gibi, fizik kanunlarını koyan ve o kanunları uygulayan ve o kanunlara göre atomlarımızı idare eden ilim ve irade sahibi bir kudret vardır.

Senin vücudunu bu şekilde oluşturan,atomları yöneterek ve yönlendirerek dizen tek şey DNA.Evlerin de senin gibi DNAsı ve üreme özelliği olsaydı onlar da senin gibi ustaya ihtiyacı olmadan çoğalırdı.

Arkadaşım, o evin içinde, evin teşkilat programının ve içindekilerinin fihristesinin, yani plan ve projesinin yazılı olduğu bir defteri yazan, elbette evin ustasıdır. Yani, O evi kim yapmışsa, o defteri de yazmış ve evin içine koymuştur. Öyle de, dna molekülü senin vücut evinin içinde, senin vücut evinin programının ve içindekilerinin var olduğu bir defter gibidir. Bu defterin atomları idare edecek bir kudreti yoktur. Veya vücudumuzdaki atomlarda bu defterdeki bilgileri okuyup uygulayacak bir ilim ve kabiliyet yoktur. Evet, senin dna'n da çok harika ve ince bir sanattır. Elbette vücudunu yapan zat, aynı zamanda senin vücudunun teşkilat programını ve mevcudat fihristesini de yazıp, her bir hücrene yerleştirmiştir.

Elhasıl, dna denilen şey de yapılıyor ve sanatlıdır ve atomlar hakkındaki hakikat bu dna için de geçerlidir.

Sitelerde Paylaş
O tuglayı yapan

O peri bacalarını görmeni saglayan

o göktaşını hareket ivmesını kazandıran

sana bu yazıyı okutan

bana bu cevabı yazdıran

o sayamadıgın atomların farkındalıgını sana veren

ALLAH 'tır

ALLAH VARDIR.

Luuu

Hayır süper zencidir ve kendisine iman etmediğin için ebediyyen senin sırtına binip gece gündüz seni düzecek.

Böyle yoruma böyle cevap Luu kusura bakma.

Sitelerde Paylaş
Diyelim ilim sahibi bir yaratıcı var;bu niye ulu Manitu olmasın?Hangi dinin Tanrısı nasıl bilicez.?Tanrı olması bir dinin olmasını gerektirir mi?

Arkadaşım, bu soruların manası şudur:"Evet, gerçekten bu kainatın ilim ve irada sahibi bir yaratıcı olması gerekir. Fakat, bu yaratıcı kimdir?" Ben de bu soruya şöyle cevap verebilirim:Bu kainatı bilerek ve isteyerek yaratıp, biz insanları bu dünyaya gönderen bu kainatın ilahı ve rabbimiz, bizi ve kainatı yaratmasındaki hikmet ve gayeleri ve insanın bu dünyaya gelmesindeki hikmetleri ve vazimemizin ne olduğunu ve nereden gelip, nereye gittiğimizi biz insanlara bildirip, kendini bize tanıttıracaktır ve tanıtmıştır. Evet, bu kainatta bu kadar sanatlı eserler yaratarak ve o eserleri süsleyerek ve doğduğumuz anda tam ihtiyacımız olan bir gıdayı bize ikram ederek ve çeşit çeşit meyve ve sebzeyi bizim için yaratarak fiilen kendini bize tanıttığı gibi, Hz Musa, Hz İsa, Hz Muhammed aleyhimüsselam gibi binlerce sadık ve doğru ve zerre kadar yalana ve hileye ve aldatmaya tenezzül etmeyecek derecede güzel ahlaklı ve yüksek ruhlu Peygamberlerin eline kitap ve mucizeler vererek kendini bize tanıttırmıştır. Evet, büyük kainata kitabının müfessiri ve tercümanı Kur'an-ı Hakimdir.

Sitelerde Paylaş
Arkadaşım, bu soruların manası şudur:"Evet, gerçekten bu kainatın ilim ve irada sahibi bir yaratıcı olması gerekir. Fakat, bu yaratıcı kimdir?" Ben de bu soruya şöyle cevap verebilirim:Bu kainatı bilerek ve isteyerek yaratıp, biz insanları bu dünyaya gönderen bu kainatın ilahı ve rabbimiz, bizi ve kainatı yaratmasındaki hikmet ve gayeleri ve insanın bu dünyaya gelmesindeki hikmetleri ve vazimemizin ne olduğunu ve nereden gelip, nereye gittiğimizi biz insanlara bildirip, kendini bize tanıttıracaktır ve tanıtmıştır. Evet, bu kainatta bu kadar sanatlı eserler yaratarak ve o eserleri süsleyerek ve doğduğumuz anda tam ihtiyacımız olan bir gıdayı bize ikram ederek ve çeşit çeşit meyve ve sebzeyi bizim için yaratarak fiilen kendini bize tanıttığı gibi, Hz Musa, Hz İsa, Hz Muhammed aleyhimüsselam gibi binlerce sadık ve doğru ve zerre kadar yalana ve hileye ve aldatmaya tenezzül etmeyecek derecede güzel ahlaklı ve yüksek ruhlu Peygamberlerin eline kitap ve mucizeler vererek kendini bize tanıttırmıştır. Evet, büyük kainata kitabının müfessiri ve tercümanı Kur'an-ı Hakimdir.

kanıt?

Sitelerde Paylaş
Hayır süper zencidir ve kendisine iman etmediğin için ebediyyen senin sırtına binip gece gündüz seni düzecek.

Böyle yoruma böyle cevap Luu kusura bakma.

senden farklı bir cevap beklemiyordum .kusura bakmadım .

Mastürbasyona devam et.

Sitelerde Paylaş
Arkadaşım, o evin içinde, evin teşkilat programının ve içindekilerinin fihristesinin, yani plan ve projesinin yazılı olduğu bir defteri yazan, elbette evin ustasıdır. Yani, O evi kim yapmışsa, o defteri de yazmış ve evin içine koymuştur. Öyle de, dna molekülü senin vücut evinin içinde, senin vücut evinin programının ve içindekilerinin var olduğu bir defter gibidir. Bu defterin atomları idare edecek bir kudreti yoktur. Veya vücudumuzdaki atomlarda bu defterdeki bilgileri okuyup uygulayacak bir ilim ve kabiliyet yoktur. Evet, senin dna'n da çok harika ve ince bir sanattır. Elbette vücudunu yapan zat, aynı zamanda senin vücudunun teşkilat programını ve mevcudat fihristesini de yazıp, her bir hücrene yerleştirmiştir.

Elhasıl, dna denilen şey de yapılıyor ve sanatlıdır ve atomlar hakkındaki hakikat bu dna için de geçerlidir.

İlimcim DNA nedir biliyor musun?Bir fosfat grubu, bir deoksiriboz seker ve de bir nukleotid bir araya gelir ve bunlardan milyonlarcası ,zayıf hidrojen bağlarıyla zincirleme olarak bağlanır ve DNA yı oluşturur.Bu DNAda sana özgü herşey,vücudun,karakterin,göz rengin,kilo almaya meyilli olup olmaman her şeyin kayıtlıdır.Ve senin bir ateşböceğinden tek farkın bu DNA 'dır.En basit DNA'nın oluşumu abiyogenezle basit bir şekilde açıklanır,bunun nasıl değiştiği ve karmaşıklaştığı evrimle açıklanır.Senin söylediğin Allahın dnayı yazıp evin içine koyması sadece masaldır.Canlılığın tek açıklaması budur,sizin beş bin senelik masallarınız malesef hiçbir şeyi açıklamaz.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kanıt?

Kanıt zaten cümlelerin içinde..Yani, Bu kainatı bilerek ve isteyerek yaratıp, biz insanları bu dünyaya gönderen bu kainatın ilahının ve rabbimizin, bizi ve kainatı yaratmasındaki hikmet ve gayeleri ve insanın bu dünyaya gelmesindeki hikmetleri ve vazimemizin ne olduğunu ve nereden gelip, nereye gittiğimizi biz insanlara bildirmemesi, kendini bize tanıttırmamsı akıldan uzaktır ve hikmet ve rahmete zıttır. Madem bildirecek.. Peygamberler ve kitaplar bu vazifeyi yapıyorlar.

Tarihe bir bak..Kur'andan daha mükemmel tarzda Allahı anlatan ve insanın dünyaya geliş maksadını ve kainatın manasını ve insan nereden gelip, nereye gittiğini ders veren ve onun azamet ve kibriyasını ve zamandan ve mekandan ve bütün noksan sıfatlardan münezzehiyetini ve Allahın isim ve sıfatlarını, ahireti, adalet ve ibadeti ve ona şükretmeyi ders veren daha mükemmel bir kitap var mıdır. Elbette yoktur. Varsa göster görelim.

Ayrıca, Kur'anın belağat ve icazı mucizedir. Yani, Kur'an kesin ve şüphesiz olarak bu kainatın sahibinin kelamıdır.

Sitelerde Paylaş
İlimcim DNA nedir biliyor musun?Bir fosfat grubu, bir deoksiriboz seker ve de bir nukleotid bir araya gelir ve bunlardan milyonlarcası ,zayıf hidrojen bağlarıyla zincirleme olarak bağlanır ve DNA yı oluşturur.Bu DNAda sana özgü herşey,vücudun,karakterin,göz rengin,kilo almaya meyilli olup olmaman her şeyin kayıtlıdır.Ve senin bir ateşböceğinden tek farkın bu DNA 'dır.En basit DNA'nın oluşumu abiyogenezle basit bir şekilde açıklanır,bunun nasıl değiştiği ve karmaşıklaştığı evrimle açıklanır.Senin söylediğin Allahın dnayı yazıp evin içine koyması sadece masaldır.Varlığın ve canlılığın tek açıklaması budur,sizin beş bin senelik masallarınız malesef hiçbir şeyi açıklamaz.

Peki, Zayıf hidrojen bağları niçin Bir fosfat grubu, bir deoksiriboz seker ve de bir nukleotidi niçin bir araya getiriyor ve bunlardan milyonlarcasını birleştirerek niçin dna yı oluşturuyor. Bunun sebebini bize söylermisiniz. Çünkü, biliyorsun hidrojen bağları dediğin şey akılsız, şuursuz ve kör. Fakat dna çok hassas ve ölçülü ve hikmetli...Hidrojen bağları, bu kadar hassas ve ölçülü ve hikmetli bir şeyi niçin yapıyor? Sizin yüksek fikirlerinizden istifade edebilir miyiz.

Sitelerde Paylaş
Kanıt zaten cümlelerin içinde..Yani, Bu kainatı bilerek ve isteyerek yaratıp, biz insanları bu dünyaya gönderen bu kainatın ilahının ve rabbimizin, bizi ve kainatı yaratmasındaki hikmet ve gayeleri ve insanın bu dünyaya gelmesindeki hikmetleri ve vazimemizin ne olduğunu ve nereden gelip, nereye gittiğimizi biz insanlara bildirmemesi, kendini bize tanıttırmamsı akıldan uzaktır ve hikmet ve rahmete zıttır. Madem bildirecek.. Peygamberler ve kitaplar bu vazifeyi yapıyorlar.

Tarihe bir bak..Kur'andan daha mükemmel tarzda Allahı anlatan ve insanın dünyaya geliş maksadını ve kainatın manasını ve insan nereden gelip, nereye gittiğini ders veren ve onun azamet ve kibriyasını ve zamandan ve mekandan ve bütün noksan sıfatlardan münezzehiyetini ve Allahın isim ve sıfatlarını, ahireti, adalet ve ibadeti ve ona şükretmeyi ders veren daha mükemmel bir kitap var mıdır. Elbette yoktur. Varsa göster görelim.

Ayrıca, Kur'anın belağat ve icazı mucizedir. Yani, Kur'an kesin ve şüphesiz olarak bu kainatın sahibinin kelamıdır.

kanıt nerde?

bana kuran kanıttır deyip geçiştirmelik cevap verme.

kuran neye kanıt olabilir,arapların ırksal planda ön plana çıkabilmelerine olanak sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir kitaba.

ötesinde bilimsel veya felsefi hiçbir değeri yoktur

Sitelerde Paylaş
Peki, Zayıf hidrojen bağları niçin Bir fosfat grubu, bir deoksiriboz seker ve de bir nukleotidi niçin bir araya getiriyor ve bunlardan milyonlarcasını birleştirerek niçin dna yı oluşturuyor. Bunun sebebini bize söylermisiniz. Çünkü, biliyorsun hidrojen bağları dediğin şey akılsız, şuursuz ve kör. Fakat dna çok hassas ve ölçülü ve hikmetli...Hidrojen bağları, bu kadar hassas ve ölçülü ve hikmetli bir şeyi niçin yapıyor? Sizin yüksek fikirlerinizden istifade edebilir miyiz.

Hah işte sorman gereken soru buydu.Bu örneği forumda dördüncü defa veriyorum.Eline iki hidrojen ve bir oksijen atomu alıyorsun ilimcim.Bunları bir fanusa koyuyorsun ve olacakları izlemeye başlıyorsun.Ne oluyor?Bir su molekülü.Peki bu nasıl oluyor?Melekler görünmez kaynak makinesiyle bu üç atomu birbirine mi yapıştırıyor?Atomların aklı mı var da böyle bir tepkimeye giriyor? Hayır tamamen fizik ve kimya kanunları gereği bu üç atom düzenli hale gelmek için bu molekülü oluşturuyor.Ve bu olay hiçbir müdahale gerektirmeden kendi kendine oluyor.İşte senin bundan milyonlarca olunca kafan karışıyor ve bir yaratıcı arıyorsun,halbuki açıklaması işte bu kadar basit.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hah işte sorman gereken soru buydu.Bu örneği forumda dördüncü defa veriyorum.Eline iki hidrojen ve bir oksijen atomu alıyorsun ilimcim.Bunları bir fanusa koyuyorsun ve olacakları izlemeye başlıyorsun.Ne oluyor?Bir su molekülü.Peki bu nasıl oluyor?Melekler görünmez kaynak makinesiyle bu üç atomu birbirine mi yapıştırıyor?Hayır tamamen fizik ve kimya kanunları gereği bu üç atom düzenli hale gelmek için bu molekülü oluşturuyor.Ve bu olay hiçbir müdahale gerektirmeden kendi kendine oluyor.İşte senin bundan milyonlarca olunca kafan karışıyor ve bir yaratıcı arıyorsun,halbuki açıklaması işte bu kadar basit.

Arkadaşım, mantığın doğru çalışmıyor. Mesela, o evin tuğlalarını yerleştiren, ancak senin bir eve ihtiyacın olduğunu ve evin nasıl yapılması gerektiğini bilen biridir. Yoksa o evin tuğlaları seni bilmez ve kendi kendilerine birleşip evi yapamaz. Öyle de, niçin 2 hidrojen ile 1 hidrojen birleşip senin en muhtaç olduğun bir maddeyi meydana getiriyorlar? Niçin su acı değil? O iki (biri yanıcı diğeri yakıcı) maddeyi birleştirip tam ihtiyacın olduğu bir nimet olan yanıcı ve yakıcı maddeye bütün bütün muhalif söndürücü bir maddeyi yaratan elbette yine Allahın kudretidir. Yani, suyun atomlarını da idare eden odur. Elhasıl, suyu ancak senin suya ihtiyacın olduğunu bilen biri yapabilir.

Ayrıca, dna denen şey ile bir su atomu birbirine kıyas edilmez. Dna, bütün vücudunun programını ve fihristesinin yazıldığı çok ince bir defter gibidir. Elbette hidrojen bağı gibi akılsız ve şuursuz ve kör bir kuvvetin bu kadar hassas ve ölçülü ve hikmetli şeyi niçin yaptığının izah edilmesi lazımdır.

tarihinde ilim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Arkadaşım, mantığın doğru çalışmıyor. Mesela, o evin tuğlalarını yerleştiren, ancak senin bir eve ihtiyacın olduğunu ve evin nasıl yapılması gerektiğini bilen biridir. Yoksa o evin tuğlaları seni bilmez ve kendi kendilerine birleşip evi yapamaz. Öyle de, niçin 2 hidrojen ile 1 hidrojen birleşip senin en muhtaç olduğun bir maddeyi meydana getiriyorlar? Niçin su acı değil? O iki (biri yanıcı diğeri yakıcı) maddeyi birleştirip tam ihtiyacın olduğu bir nimet olan yanıcı ve yakıcı maddeye bütün bütün muhalif söndürücü bir maddeyi yaratan elbette yine Allahın kudretidir. Yani, suyun atomlarını da idare eden odur. Elhasıl, suyu ancak senin suya ihtiyacın olduğunu bilen biri yapabilir.

Ayrıca, dna denen şey ile bir su atomu birbirine kıyas edilmez. Dna, bütün vücudunun programını ve fihristesinin yazıldığı çok ince bir defter gibidir. Elbette hidrojen bağı gibi akılsız ve şuursuz ve kör bir kuvvetin bu kadar hassas ve ölçülü ve hikmetli şeyi niçin yaptığının izah edilmesi lazımdır.

Yine herşeyi tersyüz edip başaşağı çevirip mantık yürütmeye kalkıyorsun.Neden su yaşamın kaynağıdır?Neden vücudumuzun 4te 3ü sudur?Bu atomlar bizim suya ihtiyacımız olduğu için mi suyu oluşturuyor yoksa bu atomlar suyu oluşturduğu için mi suya ihtiyaç duyuyoruz.Dünyanın 4te üçü sudur,ve canlılık da suda başlamıştır.Eğer yeryüzünün 4te üçü su değil de sülfürik asit olsaydı bu sefer yaşamın kaynağı sülfürik asit olacaktı ve sen ''Bu moleküller nasıl sülfürik aside ihtiyacımız olduğunu biliyor da ihtiyacımız olan sülfürik asidi üretiyorlar'' diyecektin.Neyse ilim bunu burada kesiyorum çünkü boşa kürek çektiğimi biliyorum.

Sitelerde Paylaş

tersten düşün be güzel kardeşim,

sen varsın diye o yapılar oluşmamış.

o yapılar oluşmuş ki sen varsın.

bu kadar mı zor bunu anlamak?

ayrıca senin saidinkilerden başka fikrin yok mu?

Sitelerde Paylaş

Bende Saiddden bir katkıda bulunayım

arkadaşla DNA ya kadar gelmişsiniz

bugün binlerce bilimadamını uğraştıran bilimsel bilgi ve teknoloji dediğiniz hatta taptığınız

sonu -loji ile biten tüm bilimleri akılsız mantıksız şuursuz ve en başta -buna dikkat- CANSIZ moleküllerin birleşmesinden

oluştuğunu geldiğini türediğini bu bilimi ürettiğini milyonlarca bililmsel bilgi içeren kitabı

kafadan yazdığını nasıl iddia edebiliyorsunuz?

neye dayanarak bu moleküller (hani tesadüfen olmuştu ya, bazı deneylerde zorlama şartlarla 1-2 aminoasit meydana gelmiş

ne dna ne de benzeri molekül labrotuvar şartlarında üretilememiş)

ateistim diyen cevab versin bende ateist olayım ama cevap veremeyen de ben ateistim demeyecek

hodri meydan

Sitelerde Paylaş
Bende Saiddden bir katkıda bulunayım

arkadaşla DNA ya kadar gelmişsiniz

bugün binlerce bilimadamını uğraştıran bilimsel bilgi ve teknoloji dediğiniz hatta taptığınız

sonu -loji ile biten tüm bilimleri akılsız mantıksız şuursuz ve en başta -buna dikkat- CANSIZ moleküllerin birleşmesinden

oluştuğunu geldiğini türediğini bu bilimi ürettiğini milyonlarca bililmsel bilgi içeren kitabı

kafadan yazdığını nasıl iddia edebiliyorsunuz?

neye dayanarak bu moleküller (hani tesadüfen olmuştu ya, bazı deneylerde zorlama şartlarla 1-2 aminoasit meydana gelmiş

ne dna ne de benzeri molekül labrotuvar şartlarında üretilememiş)

ateistim diyen cevab versin bende ateist olayım ama cevap veremeyen de ben ateistim demeyecek

hodri meydan

Sen ne kurnaz bişeysin böyle Lotodan mı çıktın sen :crazy: Tamam laboratuvarda dna yapamadık hepimiz ateistiz demicez daha. Tebrikler bak hepimizi bir kelimenle ateizmden vazgeçirdin. :crazy: hacıbaba önce sss yi oku ateizm nedir ne değildir öğren gerçi kafanın basmadığı şu yazından belli kafan az buçuk bassa uyanırdın da neyse artık. Sonra gel ve söyle bakalım laboratuvarda kim canlı ürettiğini idda ediyorki dna üretelim.

Yeni ateizm tanımı laboratuvar şartlarında dna üretim teorisi bizim böyle bir iddiamız yok ama sizin varsa bilemeyiz. Doğa başlıbaşına bir laboratuvardır ve doğa üretip geliştiriyor.

Ama hacıbaba biraz kromozonlar hakkındaki deneyleri ve laboratuvar şartlarında neler yapıldığını araştır öyle ye lokmanı hoş geldin aramıza... :crazy:

Sitelerde Paylaş
O tuglayı yapan

O peri bacalarını görmeni saglayan

o göktaşını hareket ivmesını kazandıran

sana bu yazıyı okutan

bana bu cevabı yazdıran

o sayamadıgın atomların farkındalıgını sana veren

ALLAH 'tır

ALLAH VARDIR.

Luuu

Bu kendine yaptığın bir hakaret. Söylediğine göre sen hakaret etmiyorsun, ettiriliyorsun. O halde senin düşünmemni de isteyen Tanrı'dır.

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar, tevhidin, yani herşeyi Allaha vermenin, yani bu kainatın ilim ve irade sahibi bir kudret tarafından idare edildiğini kabul etmenin ne kadar makul ve mantıklı olduğunu anlamak için şöyle bir misale bakmak kafidir.

Mesela; bir ev var. Bu ev tuğlaların yan yana ve üst üste gelmesinden meydana gelmiş. Böyle bir evin bir ustası olduğunu kabul etmeyen yani, binanın tuğlalarının bilen ve gören biri tarafından yapıldığını inkar eden biri, mecburen her bir tuğlaya o ustanın sıfatlarını vermek zorunda kalıyor. Yani, bir tek ustayı kabul etmeyen, tuğlalar adedince ustaları kabul etmek zorunda kalıyor. İşte bizim vücudumuzdaki atomlar da, o evin tuğlaları gibidir. Yani, atomlarımız yan yana ve üst üste gelerek bizim vücudumuzu meydana getiriyorlar. Bu atomların, ilim ve irade sahibi bir kudret tarafından idare edildiğini kabul etmeyen biri, vücudumuzdaki her bir atoma vücudumuzu bilecek ve ona göre diğer atomlara emir verip ve onlardan emir alacak kabiliyet vermek zorunda kalıyor. Yani, bir tek ilahı kabul etmeyen, atomlar adedince ilahları kabul etmek zorunda kalıyor.

İşte imansızlık, insanın böyle şeytanı dahi utandıracak fikirlere saplanmasına sebep oluyor.

Arkadaşım evi yapan usta burda elimle konuldan tutuyorum görüyorum konuşuyorum üç boyutlu olarak sana ıspatlıyorum. Kim diyor sana evi yapan usta yoktur. Hadi evi hasan ustaya yaptırdın. Mağaraları hangi ustan yaptı. Hasan ustamı geldi kayaları uydu mağara yaptı. Bizim evi yapan hasan usta belli ıspatlı. Senin ustan nerde sende onu ıspatla.

Daha yaratıcı hikayeler bulunda biraz masalınızı ciddiye alıp cevap verelim. Mesela pasta tarifi iyiydi hiç değilse yüzümüzü az güldürüyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...