Jump to content

Tevhidin kolaylığı

Recommended Posts

bilimsel düşüncenle & imanın çelişirse hangini tercih eersin alican

bak ilk defa guzel diyebilecegim bir soru...zor soru...samimi söyliyeyim ben beyin jimnastigi yaptigim zaman yasadigim zaman dilimine kendimi hapsedip karar vermiyorum..cunku o karar buyuk bir ihtimalle yanlis olabilir..onun icin su an bilimsel olarak kabul edilen bir seyi 100 yil önce denseydi bu insan deli derlerdi belki...veya su cok buyuk ve dogru kabul edilen bir bilimsel arastirma 100 yil sonra sacmalik olabilir.....onun icin imanim bilimden önce gelir....zaten bilim ve imanim catismaz...hic olmadi....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 107
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

onun icin su an bilimsel olarak kabul edilen bir seyi 100 yil önce denseydi bu insan deli derlerdi belki...veya su cok buyuk ve dogru kabul edilen bir bilimsel arastirma 100 yil sonra sacmalik olabilir.....onun icin imanim bilimden önce gelir....zaten bilim ve imanim catismaz...hic olmadi....

daha önceden bunun aynısını başka yerde yazmıştın.bu cevabı yazanın yeri burası değildir.bugün 2+2 dörtken başka zaman 5 olmaz. ama sen olabileceğini söyleyebiliyorsun. senin yapman gereken korkularını yenmen.bilimin hakkındaki düşüncelerini düzeltmen.

Sitelerde Paylaş
daha önceden bunun aynısını başka yerde yazmıştın.bu cevabı yazanın yeri burası değildir.bugün 2+2 dörtken başka zaman 5 olmaz. ama sen olabileceğini söyleyebiliyorsun. senin yapman gereken korkularını yenmen.bilimin hakkındaki düşüncelerini düzeltmen.

olabilir..demis olabilirim belki yarin konu gecerse ayni cumleyi bir daha kullanabilirm..benim fikrim bu dusuncem bu ise bunu dememde tuhaflik yok...kesinlesmis bilgiye itirazimiz yok ama daha kesinlesmemis deney asamasindaki evrim dayatmasini önume surersen ben kabul etmem...

Sitelerde Paylaş
olabilir..demis olabilirim belki yarin konu gecerse ayni cumleyi bir daha kullanabilirm..benim fikrim bu dusuncem bu ise bunu dememde tuhaflik yok...kesinlesmis bilgiye itirazimiz yok ama daha kesinlesmemis deney asamasindaki evrim dayatmasini önume surersen ben kabul etmem...

evrim bir dayatma değil bilimsel bir gerçektir.kaldı ki evrim sadece canlılarla sınırlanmaz.maddenin evrimi , düşüncenin evrimi , aletlerin evrimi... vs. vs. diye gider.

sen kendi hummalarını al gezmeye götür.

Sitelerde Paylaş
evrim bir dayatma değil bilimsel bir gerçektir.kaldı ki evrim sadece canlılarla sınırlanmaz.maddenin evrimi , düşüncenin evrimi , aletlerin evrimi... vs. vs. diye gider.

sen kendi hummalarını al gezmeye götür.

bencede sen beynini bi temiz al almaya götur...tartisilan ve daha cok bilimadami tarafindan kabul edilmiyen evrimi kayitsiz sartsiz kabul edip burdakilerede tek gercek diye yutturmaya calisirsin ama ben o yutanlardan olmadigimdan iman sahibiyim...ha birde dusunce evrimi ile canli evrimi ayni keseye koydun ya..artik aslinda sana ne desem yeridir...

Sitelerde Paylaş
tartisilan ve daha cok bilimadami tarafindan kabul edilmiyen evrimi kayitsiz sartsiz kabul edip burdakilerede tek gercek diye yutturmaya calisirsin ama ben o yutanlardan olmadigimdan iman sahibiyim.

şu bilim adamlarının adını rica ediyim.

ha birde dusunce evrimi ile canli evrimi ayni keseye koydun ya..artik aslinda sana ne desem yeridir...

http://en.wikipedia.org/wiki/Memetics

alican

sen yaratılışa bilimsel kanıt getir bakiim.makale olarak.bilimsel dergilerde yayınlanmış olsun.mesela ademle havvanın cennetteki maceraları.

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=167862

teori deyince akla ne geliyor?

kaynağıvermişim okumadın mı alican?

sana kim dedi kesinleşmemiş deney aşamasında olduğunu bi kaynak alabilirmiyiz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...