Jump to content

Tevhidin kolaylığı

Recommended Posts

ohhaa

bu kadarı da fazla. dünya bile güllük gülüstanlık geğil. galaksiler birbiriyle çarpışıyor.süpernovalar patlıyor.karadelikler orda burda.

:) onların bile senın burada olmanda hikmetleri var.

galaksılerın carpısması , karadelıklerın ( bunlarda yıldızların enerjılerı bıtıp tukenmesı ıle ortaya cıkar) olması

dunyanın dönmesi

bunların hepsi bir hesap içinde .

ALLAH VARDIR.

Luuu

Sitelerde Paylaş
  • İleti 107
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

İşte bizim vücudumuzdaki atomlar da, o evin tuğlaları gibidir.

1) Yapıtaşı olarak benzetme yapıldığında, evet, tuğla atomlar gibidir diyebiliriz. Doğrudur.

2) Fakat atom seviyesine indiğimizde atomlar arasında çekim kuvvetleri, elektron alışverişleri, atomik bağlar sözkonusu. İki tuğla arasında makro seviyede böyle etkileşimler yok.

3) Bunlar yaratıcılık, tanrılık özellikleri değil, maddenin özellikleri.

Demek ki ne atomlar tanrı gibi diyebiliriz, ne de tuğlaları atomlara eşdeğer örnek olarak verebiliriz.

Sitelerde Paylaş
İlimcim DNA nedir biliyor musun?Bir fosfat grubu, bir deoksiriboz seker ve de bir nukleotid bir araya gelir ve bunlardan milyonlarcası ,zayıf hidrojen bağlarıyla zincirleme olarak bağlanır ve DNA yı oluşturur.Bu DNAda sana özgü herşey,vücudun,karakterin,göz rengin,kilo almaya meyilli olup olmaman her şeyin kayıtlıdır.Ve senin bir ateşböceğinden tek farkın bu DNA 'dır.En basit DNA'nın oluşumu abiyogenezle basit bir şekilde açıklanır,bunun nasıl değiştiği ve karmaşıklaştığı evrimle açıklanır.Senin söylediğin Allahın dnayı yazıp evin içine koyması sadece masaldır.Canlılığın tek açıklaması budur,sizin beş bin senelik masallarınız malesef hiçbir şeyi açıklamaz.

oooooo....ben çobanımı buldum......... kardeş sen anibal denen çobansın değilmi .......şu zenci takıntısı olan.....gündüz otlarda gece ahırlarda gezen.......

arkadaş gördüğüm kadarı ile yüksekten atma rekorlarını zorlamaya devam ediyorsun.....ha gayret sana güveniyorum.......senden daha iyi atacak adam yok bu ateist forumda.....

arkadaş sana şu yukarıda hani kimse sana soru sormasındiye yazdığın bir kaç kelime varya oradan bir soru sormak istiyorum....şu senin çok basit şekilde açıklanan olayına....arkadaş bu dna denen şeye kayıt yapıldığını söylüyorsun bu işi senin zencin mi yapıyor....arasıra bu canlıların başına gelenlerede tesadüfi veya kendiliğinden diyorsunuz arkadaş bunlara kim karar veriyor.....

evrimle ne açıklanıyor onu da kısaca izah etsen....... kime sorsak adres gösteriyor okuyoruz adama soru soruyoruz.... bir daha cevap yok....sen bize bu evrimin temel taşlarından olan hayatta kalmak denen olguyu açıklarmısın...beyinsiz odun kafalı bir canlının hayat denen (ne olduğunu açıklayamadığınız) bir olguyu devam ettirebilmek için neden şekildeğiştirme ihyacı olduğunuda izah edersen sevinirim......yok bunu o kendiliğinden yapıyor dersen......arkadaş bu angut hayat denen olguyu nereden ve nasıl biliyor.....çünkü ölüm ve hayat denen şey sadece canlılar için geçerli...yani o canlıyı oluşturanlar için geçerli değil..... o halde ne diye bunlar hayatta kalmak denen (aslında insan hariç bu durumu umursayan yok) olgu için çırpınıyorlar ve şekilden şekile giriyorlar.......

Sitelerde Paylaş
oooooo....ben çobanımı buldum......... kardeş sen anibal denen çobansın değilmi .......şu zenci takıntısı olan.....gündüz otlarda gece ahırlarda gezen.......

arkadaş gördüğüm kadarı ile yüksekten atma rekorlarını zorlamaya devam ediyorsun.....ha gayret sana güveniyorum.......senden daha iyi atacak adam yok bu ateist forumda.....

arkadaş sana şu yukarıda hani kimse sana soru sormasındiye yazdığın bir kaç kelime varya oradan bir soru sormak istiyorum....şu senin çok basit şekilde açıklanan olayına....arkadaş bu dna denen şeye kayıt yapıldığını söylüyorsun bu işi senin zencin mi yapıyor....arasıra bu canlıların başına gelenlerede tesadüfi veya kendiliğinden diyorsunuz arkadaş bunlara kim karar veriyor.....

evrimle ne açıklanıyor onu da kısaca izah etsen....... kime sorsak adres gösteriyor okuyoruz adama soru soruyoruz.... bir daha cevap yok....sen bize bu evrimin temel taşlarından olan hayatta kalmak denen olguyu açıklarmısın...beyinsiz odun kafalı bir canlının hayat denen (ne olduğunu açıklayamadığınız) bir olguyu devam ettirebilmek için neden şekildeğiştirme ihyacı olduğunuda izah edersen sevinirim......yok bunu o kendiliğinden yapıyor dersen......arkadaş bu angut hayat denen olguyu nereden ve nasıl biliyor.....çünkü ölüm ve hayat denen şey sadece canlılar için geçerli...yani o canlıyı oluşturanlar için geçerli değil..... o halde ne diye bunlar hayatta kalmak denen (aslında insan hariç bu durumu umursayan yok) olgu için çırpınıyorlar ve şekilden şekile giriyorlar.......

Evrimi anlayabilmek için karışık kitaplar var.

Birde ilkokul seviyesindeki insanlarında anlayabileceği kitaplar var onları okumanı tavsiye ediyorum.

Okumak derken anlamaktan bahs ediyorum gerçi bir müslümandan çok şey istiyorum.

Sitelerde Paylaş
Evrimi anlayabilmek için karışık kitaplar var.

Birde ilkokul seviyesindeki insanlarında anlayabileceği kitaplar var onları okumanı tavsiye ediyorum.

Okumak derken anlamaktan bahs ediyorum gerçi bir müslümandan çok şey istiyorum.

bırak laf salatasını söylede oradan başlayalım biz sizin gibi evrilirken torpilli olanlardan değiliz.....biliyorumki bir bok bildiğiniz yok ama sen yinede ver sana bildiğin yerden soralım yoksa seni de kaybederiz......

karışık kitaplar diyerek ne kadar alim bir ateist olduğunu belirtmeden geçememişsin....olsun kardeş biz senin gibi olmayayız sen bize evrimin cin_ali tarzını gönder.....görelim bu evrim neyi açıklıyormuş.....

Sitelerde Paylaş
bırak laf salatasını söylede oradan başlayalım biz sizin gibi evrilirken torpilli olanlardan değiliz.....biliyorumki bir bok bildiğiniz yok ama sen yinede ver sana bildiğin yerden soralım yoksa seni de kaybederiz......

karışık kitaplar diyerek ne kadar alim bir ateist olduğunu belirtmeden geçememişsin....olsun kardeş biz senin gibi olmayayız sen bize evrimin cin_ali tarzını gönder.....görelim bu evrim neyi açıklıyormuş.....

Neden yahoda ateistler şöyle şöyle yapıyorlar demedin?

Her yazdında bunu yazmışsın.

Sitelerde Paylaş
onların bile senın burada olmanda hikmetleri var.

galaksılerın carpısması , karadelıklerın ( bunlarda yıldızların enerjılerı bıtıp tukenmesı ıle ortaya cıkar) olması

dunyanın dönmesi

bunların hepsi bir hesap içinde .

hesap yapılmış.herşey biliniyor.

o zaman ne yaparsam benim sorumluluğumda değil.

sen bi git gez de gel

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım evi yapan usta burda elimle konuldan tutuyorum görüyorum konuşuyorum üç boyutlu olarak sana ıspatlıyorum. Kim diyor sana evi yapan usta yoktur. Hadi evi hasan ustaya yaptırdın. Mağaraları hangi ustan yaptı. Hasan ustamı geldi kayaları uydu mağara yaptı. Bizim evi yapan hasan usta belli ıspatlı. Senin ustan nerde sende onu ıspatla.

Daha yaratıcı hikayeler bulunda biraz masalınızı ciddiye alıp cevap verelim. Mesela pasta tarifi iyiydi hiç değilse yüzümüzü az güldürüyor.

[/qSEN

ATOMU YAPANı İCAT EDENi ve ATOMUN NE ZAMAN NASIL NEREDE VE NE ZAMANDA oluştuğunu bana göster bende sana YARATICIMI göstereyim.

ikinci olarak yok atom sonsuzluktan hiçlikten yokluktan KENDİ KENDİNİ var otti dersen O ZAMAN BENİM YARATICIMINDA YARATANI OLMADIĞINI VE GERÇEKTE VAR olduğunu ispatlamış olursun.

üçüncü olarak benim evimi yapan usta belli diyorsun yalan söylüyorsun ATOMUMUN KENDİ İÇ YAPISINI BİLEMEZSİN HER İNSAN aynı atom yapısını taşımayabilir.görünüş aldatıcı olabilir bakmışın insan YA PEKİ BU ADAMIN EVRİM GEÇİRİYOR OLDUĞUNUN FARKINA VARIRSAN.belki de yavaş yavaş atom molekül yapısı bozulmaya başlayıp patlayabilir.veya geriye doğru maymuna doğru ters bir evrim geçirebilir.

Sitelerde Paylaş
bizler sizin kadar zeki değiliz....... sizler işkembeden atıyorsunuz yada ezberden atıyorsunuz......

bizler sizin yazılarınıza göre cevap yazıyoruz kardeş...ama çok istersen senin için tekrar yazarız....

Sen ne anlarsın bilgiden be yobaz.

Sen bırak evrimi islamı bile bilmezsin.

Sen ve senin gibilerin kendilerinden haberi yok,sadece güdülecek koyunlarsınız.

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar, tevhidin, yani herşeyi Allaha vermenin, yani bu kainatın ilim ve irade sahibi bir kudret tarafından idare edildiğini kabul etmenin ne kadar makul ve mantıklı olduğunu anlamak için şöyle bir misale bakmak kafidir.

Mesela; bir ev var. Bu ev tuğlaların yan yana ve üst üste gelmesinden meydana gelmiş. Böyle bir evin bir ustası olduğunu kabul etmeyen yani, binanın tuğlalarının bilen ve gören biri tarafından yapıldığını inkar eden biri, mecburen her bir tuğlaya o ustanın sıfatlarını vermek zorunda kalıyor. Yani, bir tek ustayı kabul etmeyen, tuğlalar adedince ustaları kabul etmek zorunda kalıyor. İşte bizim vücudumuzdaki atomlar da, o evin tuğlaları gibidir. Yani, atomlarımız yan yana ve üst üste gelerek bizim vücudumuzu meydana getiriyorlar. Bu atomların, ilim ve irade sahibi bir kudret tarafından idare edildiğini kabul etmeyen biri, vücudumuzdaki her bir atoma vücudumuzu bilecek ve ona göre diğer atomlara emir verip ve onlardan emir alacak kabiliyet vermek zorunda kalıyor. Yani, bir tek ilahı kabul etmeyen, atomlar adedince ilahları kabul etmek zorunda kalıyor.

İşte imansızlık, insanın böyle şeytanı dahi utandıracak fikirlere saplanmasına sebep oluyor.

peki tanrı nasıl oluştu? senin o meleksi mantığına göre tanrının da bir yapıcısı olması gerekmez mi?

yoksa şeytanı utandırmaktan mı çekiniyorsun?

Sitelerde Paylaş
Sen ne anlarsın bilgiden be yobaz.

Sen bırak evrimi islamı bile bilmezsin.

Sen ve senin gibilerin kendilerinden haberi yok,sadece güdülecek koyunlarsınız.

adam israrla soruyor ya hadi ben cahilim sen cok alimsin bana en basit benim anliyacagim sekilde anlat su evrimi diyor ve yukardaki verilen cevaptir..makale adresi verilir oda ya ingilizce yada tip ilmiyle ilgili bir suru kelime belki cogu doktor bile anlamlarini bilmez...cunku burda evrimi savunan ile köylu mehmet aganin evrim hakkinda bilgisi asagi yukari aynidir...onun icin böle kacamak ya sen ne anlarsin git ilkokul kitaplarini oku falan diye kacarlar cunku kafami keserim kendinide bildigi o kadar...

Sitelerde Paylaş
adam israrla soruyor ya hadi ben cahilim sen cok alimsin bana en basit benim anliyacagim sekilde anlat su evrimi diyor ve yukardaki verilen cevaptir..makale adresi verilir oda ya ingilizce yada tip ilmiyle ilgili bir suru kelime belki cogu doktor bile anlamlarini bilmez...cunku burda evrimi savunan ile köylu mehmet aganin evrim hakkinda bilgisi asagi yukari aynidir...onun icin böle kacamak ya sen ne anlarsin git ilkokul kitaplarini oku falan diye kacarlar cunku kafami keserim kendinide bildigi o kadar...

Al işte bir tane daha.

Adam evrim ile ilgili link istiyor.

Birisi şu 1400 yıl öncesinde yaşayan cahillere google diye bir şeyin varlığından söz edebilirmi?

Bu adamın ısarr ettiği şeyin ne olduğunu biliyormusun?

Adam kız kardeş ile yatmanın normal olduğunu savunuyor bilmem farkındamısın, veya sende aynı fikirdemisin?

Sitelerde Paylaş
Al işte bir tane daha.

Adam evrim ile ilgili link istiyor.

Birisi şu 1400 yıl öncesinde yaşayan cahillere google diye bir şeyin varlığından söz edebilirmi?

Bu adamın ısarr ettiği şeyin ne olduğunu biliyormusun?

Adam kız kardeş ile yatmanın normal olduğunu savunuyor bilmem farkındamısın, veya sende aynı fikirdemisin?

ben bugune kadar kizkardesiyle yatmanin normal oldugunu ne ateist ne musluman hic kimseden duymadim...cirkinlesmenin anlami yok....

Sitelerde Paylaş
O zaman o savunduğun adamın yazılarına göz at.

adami savunmuyorum..kimsenin avukadi degilim...ben sadece evrim teorisi hakkinda kimden bilgi istesen ya karisik makale kopleyip yapistiriyor yada insanlara sen anlamasin deyip alaya aliyor..ve bende diyorumki evrimi savunanalarin cogu alim kesiliyor ama köylu mehmet aga evrim konusunda ne biliyorsa onlarinda bildigi onun ötesine gecmez...yaptiklari siyasi kitaplar gibi ne kadar bilinmedik kelime varsa diziyorlarki akillilar o kelimeleri kimse bilmedigi icin o kitabi cok agir ve anlamli sansinlar...

Sitelerde Paylaş
adami savunmuyorum..kimsenin avukadi degilim...ben sadece evrim teorisi hakkinda kimden bilgi istesen ya karisik makale kopleyip yapistiriyor yada insanlara sen anlamasin deyip alaya aliyor..ve bende diyorumki evrimi savunanalarin cogu alim kesiliyor ama köylu mehmet aga evrim konusunda ne biliyorsa onlarinda bildigi onun ötesine gecmez...yaptiklari siyasi kitaplar gibi ne kadar bilinmedik kelime varsa diziyorlarki akillilar o kelimeleri kimse bilmedigi icin o kitabi cok agir ve anlamli sansinlar...

alican bir konuya geldiğinde kimin ne demek istediğini, kime hitap ettiğini anlamadan dalma.

Önce bir anla sonra yaz yoksa yine böyle kız kardeşi ile yatmanın normal olduğunu savunan kişileri savunmak zorunda kalır sonrada ben onu savunmuyorum diye kıvırmak zorunda kalırsın.

Evrim ile ilgili pek çok yazı ve kitap var senin istediğin kitap yayın hangisi ben nereden bileyim, ara bu oku anla veya anlama banane?

Ama evrim ile ilgili en ufak bir bilgisi olan kişi yok siz öküzden geldiğinize inanıyorsunuz derse ona tabiyki ilk okul çocuklarının anlayacağı yazıları önereceğiz. Hadi bunu bu cahil istiyor ama seninde böyle bir cahil olduğunu düşünmemiştim.

Bu sitede bile pek çok kaynak var.

Ama sizler evrimi harun yahyanın palavralarından öğrenmeye çalışıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
alican bir konuya geldiğinde kimin ne demek istediğini, kime hitap ettiğini anlamadan dalma.

Önce bir anla sonra yaz yoksa yine böyle kız kardeşi ile yatmanın normal olduğunu savunan kişileri savunmak zorunda kalır sonrada ben onu savunmuyorum diye kıvırmak zorunda kalırsın.

Evrim ile ilgili pek çok yazı ve kitap var senin istediğin kitap yayın hangisi ben nereden bileyim, ara bu oku anla veya anlama banane?

Ama evrim ile ilgili en ufak bir bilgisi olan kişi yok siz öküzden geldiğinize inanıyorsunuz derse ona tabiyki ilk okul çocuklarının anlayacağı yazıları önereceğiz. Hadi bunu bu cahil istiyor ama seninde böyle bir cahil olduğunu düşünmemiştim.

Bu sitede bile pek çok kaynak var.

Ama sizler evrimi harun yahyanın palavralarından öğrenmeye çalışıyorsunuz.

önyargilarla yaklasirsan yanlirisin...evrimi önce ateistlerden dinledim ve cok cok zaman sonra harun yahya okudum....demek istedigim su evrimin nasil gelistigini ve olusumunu arastirilmalarin ve bilimadamlarinin elinden cikmis makalelerle burdaki insanlara sunarsan kimse anliyamaz ve okumazda..bu insanlara önce en basit dilden evrimin nasil oldugunun özetini verebilmelisinki bir sonraki basamaga gecsin insanlar..ben evrime inanmiyorim ama birilerine ögretmekse amacin bilimadamlarinin yazdigi karisik makalelerle olmaz bu is.....

Sitelerde Paylaş
adami savunmuyorum..kimsenin avukadi degilim...ben sadece evrim teorisi hakkinda kimden bilgi istesen ya karisik makale kopleyip yapistiriyor yada insanlara sen anlamasin deyip alaya aliyor..ve bende diyorumki evrimi savunanalarin cogu alim kesiliyor ama köylu mehmet aga evrim konusunda ne biliyorsa onlarinda bildigi onun ötesine gecmez...

Merhaba alican

Bir dürüstlük oyunu oynayalım. Karşılıklı iki soru soracağız. Kıvırtmak yok, abartmak yok. Daha iyi anlaşabilmek için.

Burada yazan ateistlerin "şeytanın fikirlerini naklettiğine" ve amaçlarının bilerek ya da bilmeyerek "insanları doğru yoldan saptırmak" olduğuna inanıyorsunuz.

Doğru mu?

Ateistle evrim konuşmak istediğinize göre evrimi bilimsellikten çıkartıp dini bir tercih haline getirmek istiyorsunuz.

Doğru mu?

Sorulara alınmayın lütfen. Cevap hayırsa hayırdır.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...