Jump to content

Tevhidin kolaylığı

Recommended Posts

Bu Nurcuların başka konuları yok mo ya? Ha bire birşey kendi kendine oluşamaz, nufteler, atomlar,inek ot yiyor süt veriyor, arının balı.....

Yine aynı konu, başına Tehvid ne kolay diye eklenmiş ayrı tabakta ortaya konuş..

Cin Alisiniz hepinizde bizler yemeyiz bu örnekleri..

Öncelikle canlı ile cansızı birbirinden ayırın ve cansız maddelerde canlı özellikler atfederek hadi kendiliğinden ev olsun gibi söylemleri bir tarafa bırakın.. Her şey doğa kanunlarına tabidir.. Cansız maddelerde canlılarda olan özellikler yoktur.. Haddi bakalım sizin Allahınız atınca yere düşmeyen bir taş yaratsın sıkıysa?

Tanrınız bile bu doğa yasalarına bağlı kalmak zorunda.. Ne biçim bir Tanrı bu?

:lol:

Bir toplu iğnenin bile ustası varken, bu mükemmel düzenin ustası yok mu, tesadüfen mi oluştu yani? :crazy:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 107
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

yukarda cevaplar var acik ve net...orayi bi gec...durustluk diye yaklasiyorsun bende bir sey sandim..sana iftiradami bulnuyorum....kendilerine evrim teorisi dayatildigi icin universiteyi terk edip ince ayar diye evrimi curutmek ve evrenin bir anda yaratildigini savunan bilima adamlari ve ve bu konuda makaleler cikaran bilim adamlari sana göre bilimadami degil artik herhalde..cunku artik senin gibi dusunmuyorlar...bu bilimadamlariin hic biride musluman degil...evrim teorisini destekliyen makaleler ciktigi gibi sacma oldugunu kanitliyan makalelerde var...daha teori olan bir dusunceyi ne diye insanlara gercek diye diretecez..kanun olsun bilim bunu kabul etsin bende seni ciddiye alayim...

Evrenin bir anda yaratıldığı konusunda saçmalayanlar hristiyan yaratılışçıları. Evangelist deniyor. Evrenin 4.400 yaşında olduğuna inanıyorlar. Buna karşı çıkan sanırım jeoloji, kimya, biyoloji, fizik, tarih... Onlarla dalga geçen bir sürü makale de var. Siz bu adamları ciddie alır mısınız?

Müslümanlar nedense alıyor. Ne yazık.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bilgi alican a

teori:

zaman içinde defalarca test edilmiş ve yanlışlığı görülmemiş, öngörülerinde doğru çıkmış hipotez e teori (kuram ) denir. kanun ise daha kısıtlıdır. buradan teoriye daha kompleks bir olgu deriz.

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ya ne kadar kalbi pis var burda...isim gucum yok hemen simdi arastiracam..bulunca yazarim...yazarsam ne yapacan...utanirmisin bu yazindan dolayi...sanmam..utanman senin gibiler artik pismis...

kıvırma.

sen bir tanesini bul. görelim.

papaz olmasın.

Sitelerde Paylaş
demogojiye gerek yok..yillardir tartisiyoruz..bugun dusmedik buraya..kanun olsun gel bana bilimsel gercek diye dayat...

Evrim bir gerçektir.Niye evrim kanunu değil de teorisi olduğunu açıklayayım sana.Yerçekimi kanunu denir çünkü kütle çekimi bir formüle bağlanmıştır ve iki gök cisminin kütlesini ve uzaklığını bu formüle koyarak aralarındaki çekim kuvvetini buluruz.Yerçekimiyle ilgili herhangi bir tartışma söz konusu değildir 1+1 nasıl 2 ediyorsa yerçekimiyle ilgili hiçbir karışıklık ya da bilinmezlik söz konusu değildir.Evrim neden teoridir,kanun olması için ne gereklidir?Sürekli geçmişte yaşamış bilmediğimiz canlı türlerine ait fosiller bulunmaktadır,ve sayısız geçiş formu fosilleri vardır.Bunlar sürekli bir puzzle'ın parçaları gibi yerine oturmaktadır ve bunların hangi türe,hangi familyaya,hangi geçiş formuna ait olduğunu tesbit edene kadar kıyasıya tartışmalar yaşanır.Günümüze kadar 1 milyar canlı türünün yok olduğu tahmin ediliyor.Evrimin kanun olması için gelmiş geçmiş yaşamış,nesli tükenmiş ve yaşayan tüm canlı türlerinin hangisinin hangisinden evrimleştiği hiç bir ihtilafa göz açtırmayacak biçimde dizilmelidir,bu milyarlarca canlı türünün hepsi tek tek dna testi,karbon testi vb yardımıyla evrim skalasında yerleri tesbit edilip oraya ait olduğu kanıtlanmalıdır.Ancak şu an elimizde bulunan fosiller bunun için yeterli değildir,sürekli yeni fosiller ve yeni türler keşfedilmektedir,ve bunlar da tek tek evrim skalasında yeri bulunup yerleştirilmekte.Elimizde bulunan veriler evrimin gerçek olduğunu çok uzun süre önce kanıtladı.Sen diyorsan hayır kardeşim beni ilgilendirmez ben adem havva masalına inanacam,sen bilirsin.Yeter ki buraya gelip evrim gerçek değildir,adem havva gerçektir, ol dedi oldu,ay ikiye yarıldı,gökten melekler indi diye zırvalama.

Sitelerde Paylaş
yasalari ve kanunlar dusunerek ve akil ile yapilir...bu doga yasalarini kim yapmis acaba?

Cin Ali alican..

Demek ki doğa yasalarının bir şeyleri var ettiği gerçeğini kavramaya başladınız.. Şimdide söylem bu yasaları Tanrı yarattıya geldi.. Yani söylem Tanrı ol dedi öküz oldu, gökten sekizçift indirdiden bu noktaya geldi.. Buda iyi bir gelişme..

Demek ki Tanrı 14 milyar yıl beklemek zorunda insan ı yaratana kadar.. Peki insanoğlu sadece 90 bin yıldır varken bu 14 milyar yıl ne alaka? Boşu boşuna hiçte Tanrıya yakışmayan bir durum.. Peki o zaman Tanrı neden bu yasalara uymak zorunda kalmıştır? 

Sitelerde Paylaş
Evrim bir gerçektir.Niye evrim kanunu değil de teorisi olduğunu açıklayayım sana.Yerçekimi kanunu denir çünkü kütle çekimi bir formüle bağlanmıştır ve iki gök cisminin kütlesini ve uzaklığını bu formüle koyarak aralarındaki çekim kuvvetini buluruz.Yerçekimiyle ilgili herhangi bir tartışma söz konusu değildir 1+1 nasıl 2 ediyorsa yerçekimiyle ilgili hiçbir karışıklık ya da bilinmezlik söz konusu değildir.Evrim neden teoridir,kanun olması için ne gereklidir?Sürekli geçmişte yaşamış bilmediğimiz canlı türlerine ait fosiller bulunmaktadır,ve sayısız geçiş formu fosilleri vardır.Bunlar sürekli bir puzzle'ın parçaları gibi yerine oturmaktadır ve bunların hangi türe,hangi familyaya,hangi geçiş formuna ait olduğunu tesbit edene kadar kıyasıya tartışmalar yaşanır.Günümüze kadar 1 milyar canlı türünün yok olduğu tahmin ediliyor.Evrimin kanun olması için gelmiş geçmiş yaşamış,nesli tükenmiş ve yaşayan tüm canlı türlerinin hangisinin hangisinden evrimleştiği hiç bir ihtilafa göz açtırmayacak biçimde dizilmelidir,bu milyarlarca canlı türünün hepsi tek tek dna testi,karbon testi vb yardımıyla evrim skalasında yerleri tesbit edilip oraya ait olduğu kanıtlanmalıdır.Ancak şu an elimizde bulunan fosiller bunun için yeterli değildir,sürekli yeni fosiller ve yeni türler keşfedilmektedir,ve bunlar da tek tek evrim skalasında yeri bulunup yerleştirilmekte.Elimizde bulunan veriler evrimin gerçek olduğunu çok uzun süre önce kanıtladı.Sen diyorsan hayır kardeşim beni ilgilendirmez ben adem havva masalına inanacam,sen bilirsin.Yeter ki buraya gelip evrim gerçek değildir,adem havva gerçektir, ol dedi oldu,ay ikiye yarıldı,gökten melekler indi diye zırvalama.

arkadasim sen buna böle inandigin icin böyle baglanmisin ve bunun disinda yapilan hic bir eylemi görmuyor ve görmek istemiyorsun cunku sana göre evrim gercektir...sende buna karsi hic suphede yok...onun icin sen zaten bilimsel dusunmuyorsun...yercekimi kanunu örnek vermisin...guzel...bugun yeryuzunde yercekimi yoktur diyeni timathaneye atarlar...cunku o noktalandi..gercektir...evrim ise su an arastiriliyor ve ispat edilmeye calisiliyor...ve sen gercek olduguna dair verilere inaniyorsun..olabilir saygi duyarim...ama evrim teorisi gercektir olmustur dedigin zaman ayip etmis olursun...

Sitelerde Paylaş
arkadasim sen buna böle inandigin icin böyle baglanmisin ve bunun disinda yapilan hic bir eylemi görmuyor ve görmek istemiyorsun cunku sana göre evrim gercektir...sende buna karsi hic suphede yok...onun icin sen zaten bilimsel dusunmuyorsun...yercekimi kanunu örnek vermisin...guzel...bugun yeryuzunde yercekimi yoktur diyeni timathaneye atarlar...cunku o noktalandi..gercektir...evrim ise su an arastiriliyor ve ispat edilmeye calisiliyor...ve sen gercek olduguna dair verilere inaniyorsun..olabilir saygi duyarim...ama evrim teorisi gercektir olmustur dedigin zaman ayip etmis olursun...

bu yazılarınla sen kendini anlatıyor olma. evrime birçok kanıt vardır.

evrimi hiç araştırdın mı sen acaba

Sitelerde Paylaş

Bak anlattıklarım bir kulağından girip diğerinden çıkıyor.Evrim,tanım anlamıyla yer çekimi gibidir,nasıl yer çekimi yok diyen tımarhanelikse,evrim yok diyen de ya kara cahildir,ya da tımarhaneliktir.Bilimsel anlamda ''TEORİ'' nin zaten gerçek olduğu kanıtlanmış olmalıdır,yoksa teori olmaz,hipotez olur.Hipotezler deneylerle,verilerle,bulgularla kanıtlanır desteklenir ve sonunda teori olur.Kanun olması ise çok daha uzun süreler,belki yüzyıllar gerektirir.Kanun olmasındaki espri gerçek olup olmadığı değildir,olayı en ufak ayrıntılarına kadar bir sonuca bağlamaktır.Örneğin atom neden bir teoridir?Atomun gerçekliği hakkında şüphemiz var mı?Yok. Ama atom altı parçacıkların sırlarını tamamen çözebilmiş değiliz.Evrim de tıpkı böyledir.Henüz en ince detaylarına kadar çözebilmiş değiliz,bu belki de yüzyıllar alacak.Senin yazdıkların sadece saçmalık,ben böyle inandığım için bunu burada yazmıyorum,onu siz yapıyorsunuz.Benim bunları öğrenmem de,sindirmem de,tanrıyı hayatımdan atmam da çok uzun ve sancılı süreçler sonucu oldu.Zaten senin de pat diye ''haa demek öyle artık sana inanıyorum'' demeni beklemiyorum.Biraz gözlerinizi açmanızı,beş bin yıllık masallardan başka şeyler okuyup,gerçeklere karşı algılarınızı açmak istiyorum.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Cin Ali alican..

Demek ki doğa yasalarının bir şeyleri var ettiği gerçeğini kavramaya başladınız.. Şimdide söylem bu yasaları Tanrı yarattıya geldi.. Yani söylem Tanrı ol dedi öküz oldu, gökten sekizçift indirdiden bu noktaya geldi.. Buda iyi bir gelişme..

Demek ki Tanrı 14 milyar yıl beklemek zorunda insan ı yaratana kadar.. Peki insanoğlu sadece 90 bin yıldır varken bu 14 milyar yıl ne alaka? Boşu boşuna hiçte Tanrıya yakışmayan bir durum.. Peki o zaman Tanrı neden bu yasalara uymak zorunda kalmıştır? 

önce allah derken senin kafanda canlandirdigin allah bir insan gibi dusunen oldugu surece sen zaten yerinde sayar durursun..tanri yasalara uymazki...yasalara uyan canlilardir...anliyamadiginiz veya anlamak istemediginiz yaratilisin belli bir ayar ile yapildigi...nasilki bir bebek anne karninda 9 ay gelisir sonra dogar belli bir sure cocuk sonra ergen sonra yasli olur ise yaratilista öyle olmustur..o ol deyince her seyi olur demek onun önunde hic bir engel yoktur anlamindadir..ya degilse sizin akil yurutugunuz sekilde allah ol dedi pat inek cikti ortaya...allah sihir yapmiyor yaratiyor....ve bu yaratilista belli bir duzen ve isleyis ve ayarla oluyor..iste bilim ilerledikce insanlar evrende olan kanunlar vasitasi ile yeni buluslar buluyor ve insan hayati daha rahat oluyor..ya degilse kanunlar yapmiyoruz sadece olani bulmaya calisiyoruz....

Sitelerde Paylaş

alican biz evrime inanmıyoruz kanıtlarıyla görüyoruz. convertin dediği gibi sen hangi bilimsel düşünce ile

havvayı ademin kaburga kemiğinden oluşturdun

ayı ikiye yardın

3 kadının şahitliğini 1 erkeğe eşit ettin

hacca gitmeyi buldun

denizi ikiye yardın

balığın karnına yunus peygamberi sokup bir de çıkardın

musanın sopasını yılan yaptın

vs

vs

vs

Sitelerde Paylaş
Bak anlattıklarım bir kulağından girip diğerinden çıkıyor.Evrim,tanım anlamıyla yer çekimi gibidir,nasıl yer çekimi yok diyen tımarhanelikse,evrim yok diyen de ya kara cahildir,ya da tımarhaneliktir.Bilimsel anlamda ''TEORİ'' nin zaten gerçek olduğu kanıtlanmış olmalıdır,yoksa teori olmaz,hipotez olur.Hipotezler deneylerle,verilerle,bulgularla kanıtlanır desteklenir ve sonunda teori olur.Kanun olması ise çok daha uzun süreler,belki yüzyıllar gerektirir.Kanun olmasındaki espri gerçek olup olmadığı değildir,olayı en ufak ayrıntılarına kadar bir sonuca bağlamaktır.Örneğin atom neden bir teoridir?Atomun gerçekliği hakkında şüphemiz var mı?Yok. Ama atom altı parçacıkların sırlarını tamamen çözebilmiş değiliz.Evrim de tıpkı böyledir.Henüz en ince detaylarına kadar çözebilmiş değiliz,bu belki de yüzyıllar alacak.Senin yazdıkların sadece saçmalık,ben böyle inandığım için bunu burada yazmıyorum,onu siz yapıyorsunuz.Benim bunları öğrenmem de,sindirmem de,tanrıyı hayatımdan atmam da çok uzun ve sancılı süreçler sonucu oldu.Zaten senin de pat diye ''haa demek öyle artık sana inanıyorum'' demeni beklemiyorum.Biraz gözlerinizi açmanızı,beş bin yıllık masallardan başka şeyler okuyup,gerçeklere karşı algılarınızı açmak istiyorum.

arkadasim anlasamadigimiz nokta senin inandigini tek gercek diye dayatmaya ve ömrunu ilime vermis bilimadamlarini sirf senin inandigini deneylerle ve arastirmalarla curutmeye calistigi icin kara cahil diye adlandirmaya kadar göturecek derecede inatindir....isin zor senin...bence bana tavsiye verecegine sen birazda karsi fikirleri oku...ayet falan degil...amerikali ve avrupali bilimadamlarini oku...

Sitelerde Paylaş
alican biz evrime inanmıyoruz kanıtlarıyla görüyoruz. convertin dediği gibi sen hangi bilimsel düşünce ile

havvayı ademin kaburga kemiğinden oluşturdun

ayı ikiye yardın

3 kadının şahitliğini 1 erkeğe eşit ettin

hacca gitmeyi buldun

denizi ikiye yardın

balığın karnına yunus peygamberi sokup bir de çıkardın

musanın sopasını yılan yaptın

vs

vs

vs

iman ile...sen ona cok uzaksin...devam et bilimselligine sen...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...