Jump to content

Peygamber dediğiniz insanlar ileriyi göremeyen düşüncesiz insanlardır

Recommended Posts

Peygamber olarak var saydığınız (ki ben hiçbirine inanmıyorum) insanlar bir adım ötesini görmekten aciz insanlardır(şu anda insanlığın geldiği nokta açısından)

O zamanlarda insanları yönetmenin en kolay yolu dinmiş. İnsanları olmayan bir yaratıcıya inandırıp, koyun gibi istenilen yöne çekmek çok kolay birşeymiş(ki şu anda bunu yaşıyoruz örnekleri istemediğiniz kadar var!!)

İnsanları gerçek olmayan şeylere inandırıp kafasını somut dünyadan ayırıp hayal alemine sokup gerçekleri görmezden gelmeleri sağlanarak şu anda insanlığın gelişimi aksatılmış durumda(aksatılmış durumda diyorum dikkat ederseniz, şu anda inanmayan insanlar var ve gelişmeyi bir parça sürdürüyorlar)

Bu tür kendilerini peygamber(bu kelime bana o kadar anlamsız geliyorki ama sizin anladığınız dilden konuşmak zorundayım) olarak inandıran insanlar olmasaydı insanlığın şu anda gelebileceği konumu tahmin bile edemezsiniz

Keşfedilmeyi bekleyen o kadar çok şey varki, ama insanların beyinlari harbiden yalanlarla, hayallerle yıkanmış...

Düşünsenize şu anda ışınlanma diyoruz daha keşfedilmemiş bişe, ama çalışmalar devam ediyor, bu ve buna benzer keşifler bulununca neyden bahsettiğimi daha iyi anlayacaksınız...

Şimdi soruyorum tanrı inancı olanlara, size inancınız ne kazandırıyor, cehaletten başka!, ama bize bilim gelişmeyi kazandırıyor, insanlığın gelişmesini sağlıyor.

Sitelerde Paylaş

peygamberler olmasaydı ne olurdu biliyormusun.insanlar yüce ALLAH ı bilmezdi.çünkü ALLAH kullarıyla arasında peygamberleri görevlendirmiştir. onlar en şerefli ve güzel insanlardı.ALLAH tan korkarlar,her şeyi ALLAH rızası için yaparlardı.insanlara hak yolunu tebliğ etmişlerdir.çünkü görevleri buydu.senin o aşağıladığın peygamber yaşamış tüm insanlardan daha akıllı ve ileri görüşlüydü.ben onun zekasını einstein la bile kıyaslamam.

işte o inkar edenler,onlar için ateşten elbiseler biçilmiştir. HAC suresi 19

ateşin içinde yüzükoyun sürüklenecekleri gün cehennemin dokunuşunu tadın denecek. KAMER suresi 48

şüphesizki biz seni hak olan kuran ile rahmetimizin müjdecisi ve azabımızın habercisi gönderdik.sen o cehennemliklerden sorumluda değilsin.BAKARA 119

küfredip ayetlerimizi yalanlayanlara gelince,onlar sonsuz cehennem ehlidirler. MAİDE 86

yani senin işin zor.seni orada kim kurtaracak.darwin mi.umarım doğru yolu bulursun.senin yerinde olmayı hiç istemem.

Sitelerde Paylaş
peygamberler olmasaydı ne olurdu biliyormusun.insanlar yüce ALLAH ı bilmezdi.çünkü ALLAH kullarıyla arasında peygamberleri görevlendirmiştir. onlar en şerefli ve güzel insanlardı.ALLAH tan korkarlar,her şeyi ALLAH rızası için yaparlardı.insanlara hak yolunu tebliğ etmişlerdir.çünkü görevleri buydu.senin o aşağıladığın peygamber yaşamış tüm insanlardan daha akıllı ve ileri görüşlüydü.ben onun zekasını einstein la bile kıyaslamam.

işte o inkar edenler,onlar için ateşten elbiseler biçilmiştir. HAC suresi 19

ateşin içinde yüzükoyun sürüklenecekleri gün cehennemin dokunuşunu tadın denecek. KAMER suresi 48

şüphesizki biz seni hak olan kuran ile rahmetimizin müjdecisi ve azabımızın habercisi gönderdik.sen o cehennemliklerden sorumluda değilsin.BAKARA 119

küfredip ayetlerimizi yalanlayanlara gelince,onlar sonsuz cehennem ehlidirler. MAİDE 86

yani senin işin zor.seni orada kim kurtaracak.darwin mi.umarım doğru yolu bulursun.senin yerinde olmayı hiç istemem.

Düşünen bir varlığın düştüğü hallere bakın yazık ! Peygamber tüm insanlardan akıllıydı da ne diye vahiyle iş yapıyordu aklı yokmuydu :D

Sitelerde Paylaş

Peygamberler bir adım ilerisini görememişler derseniz yanılmış olursunuz...

insanlar bir adım ötesini görmekten aciz insanlardır(şu anda insanlığın geldiği nokta açısından)
hele hele bir adımı gelinen nokta olarak değerlerdirirseniz sizin bir adımınız epey büyük bir adımmış demektir. Bir adım öteyi bir yıllık bir öngörü olarak düşünürsek 1400 adım çıkar ortaya.

Bu tür kendilerini peygamber(bu kelime bana o kadar anlamsız geliyorki ama sizin anladığınız dilden konuşmak zorundayım) olarak inandıran insanlar olmasaydı insanlığın şu anda gelebileceği konumu tahmin bile edemezsiniz
Bu bakış açısıda yanlıştır. Yanlışlığın temeli anti bilimsel olmasıdır. Din, insanlığın tarihinde olması gereken bir süreçtir. Dinin insanların üzerindeki etkisi insanlığın gelişimine göre olmuştur.. Tek kalemde, din insanlığın önündeki en büyük engeldi engel olmaya devam ediyor dediğinizde bir doğru bir yanlışınız vardır demektir. Evet yakın bir dönem günümüz ve gelecek için söyleyebilirsiniz ama dinin insanoğlunun insanlaşması sürecinde çok önemli katkıları olmuştur. Tabi son cümlemi 2008 yılındaki yaşama bakarak değerlendirirseniz hiç bir şey anlamayacaksınız baştan söyleyeyim...

Alıntıladığım iki bölüm dışında söylenenlere katılıyorum ayrıca...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Peygamberler Denen Kişiler >> Allah Tarafından Ben Seçilmiş Kişiyim Der Peşinden Gidiliyor

Neden Sen-Ben Veya Bir Başkası Seçilmiş Kişiler Değil - Peygamberlikmiş

İnanacaksam Mesih İSA Gelsinde Görelim , Gökten İner Gelsin Vahiy Etsin İnanalım :rolleyes: :P

Eski Çağlarda Siyasi Yönetim Biçimi

Merak Ediyorumda İSA NE ZAMAN GELECEK ( İnecek ) :lol:

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
Peygamberler bir adım ilerisini görememişler derseniz yanılmış olursunuz...

hele hele bir adımı gelinen nokta olarak değerlerdirirseniz sizin bir adımınız epey büyük bir adımmış demektir. Bir adım öteyi bir yıllık bir öngörü olarak düşünürsek 1400 adım çıkar ortaya.

Evet yakın bir dönem günümüz ve gelecek için söyleyebilirsiniz ama dinin insanoğlunun insanlaşması sürecinde çok önemli katkıları olmuştur.

1400 yıldır müslümanlığın dünyada olmasını,muhammedin bir öngörüsü,zekiliği olarak değerlendirmeniz büyük gaftır.Bunun nedeni inaçlara toplumsal yaşam açısından bakamamanızdan kaynaklanıyor.Dinlerin binlerce yıldır dünyada olmasının en önemli iki nedeni,cehalet ve sömürücü egemen sınıfların varlığıdır.Dolayısıyla dinler insanlığı bir adım ileri bile götürememiştir.Tam tersine orta çağa baktığımızda bilimin ve özgürlüğün önünde daima engel teşkil etmiştir.

Dinler insanoğlunun insanlaşmasına neden olmamıştır.Sadece, tarih boyunca uyumasına neden olmuştur.Evet egemen güçlerin,halkı uyuşturduğu ve böylece köleleştirdiği,ezdiği,sömürdüğü,kanını içtiği bir araç olmuştur dinler.Hiçbir dini öğreti,insanın dünyada insanca yaşamasını öğretmemiştir.Sadece nasıl huzurlu uyuyabilineceğini öğretmiştir.

Sitelerde Paylaş
Peygamber olarak var saydığınız (ki ben hiçbirine inanmıyorum) insanlar bir adım ötesini görmekten aciz insanlardır(şu anda insanlığın geldiği nokta açısından)

O zamanlarda insanları yönetmenin en kolay yolu dinmiş. İnsanları olmayan bir yaratıcıya inandırıp, koyun gibi istenilen yöne çekmek çok kolay birşeymiş(ki şu anda bunu yaşıyoruz örnekleri istemediğiniz kadar var!!)

İnsanları gerçek olmayan şeylere inandırıp kafasını somut dünyadan ayırıp hayal alemine sokup gerçekleri görmezden gelmeleri sağlanarak şu anda insanlığın gelişimi aksatılmış durumda(aksatılmış durumda diyorum dikkat ederseniz, şu anda inanmayan insanlar var ve gelişmeyi bir parça sürdürüyorlar)

Keşfedilmeyi bekleyen o kadar çok şey varki, ama insanların beyinlari harbiden yalanlarla, hayallerle yıkanmış...

Düşünsenize şu anda ışınlanma diyoruz daha keşfedilmemiş bişe, ama çalışmalar devam ediyor, bu ve buna benzer keşifler bulununca neyden bahsettiğimi daha iyi anlayacaksınız...

Şimdi soruyorum tanrı inancı olanlara, size inancınız ne kazandırıyor, cehaletten başka!, ama bize bilim gelişmeyi kazandırıyor, insanlığın gelişmesini sağlıyor.

Bu sizin grüşleriniz mi yoksa duygularınız mıdır?

Yok eğer görüşlerinizse fikirlernizin temeli nedir duygularınızsa kendiniz bilirsiniz.

İleriyi görmeye ihtiyaçları yoktu ki leriyi göremesinler. Tanrı zaten ilerisini de gerisini de biliyor. Tanrı' nın dediklerini yapsınlar kafidir. İlerisini zaten görmüş oluyorlar Tanrı sayesinde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...