Jump to content

Eyvah Ramazan Geliyor

Recommended Posts

• İleti 267
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Doğru söylüyorsun Ramazan ayında çoğu müslüman bunu abartıyor. Açları doyuracağına zengine iftar sofrasını açıyor. Sosyetik yerlerde inanılmaz paralar gidiyor bu tip iftarlara. Bu yönden sana katılıyorum.

Amacım seni rencide etmek değil..Ama Oruc'un sayılan faydaları ve etkileri realitede sizin sandığınız yahut amaçladığınız gibi olmuyor.

Bundan birkaç sene evvel haçta kesilen kurbanların çöllere atıldığını görünce gözlerimden dökülen yaşların ve insanların aldatılışının KERİZ yerine konuluşunun bir göstergesiydi..

Gerçekten zorda kalmışa koşan samimi ve içten insanlarla işim olmaz..Onlar müslüman olsalar da benim yoldaşımdır.

Sitelerde Paylaş
Adam sabahın 5 inde anırıyomuş gibi ezan okuyor kışın bebeğimiz defalarca bu sesten uyandı benim eşim yabancı uyruklu olduğu için bana bu insanlar kasıtlımı yapıyorlar dedi? olayı alttan aldım zamanla alışırız bu sese türkiye maalesef böyle dedim ama sonra bende kabul ettim gürültü çekilmez düzeyde .Be şerefsiz adam sabahın 5 inde 10-15 kişiyi namaza çağırıcan diye 3-5 aylık bebeği uykusundan ediyorsun yazık değilmi?? toplum bu tip olaylarda neden yanlış olduğunu bile bile sessiz kalıyor kimden korkuyor niye tepki vermiyor anlamak mümkün değil bu yapılan hayvanlıktan başka birşey değil.......

Kusura bakma ama,bu uslupla,bu tarzla sen hiç bir şey yapamazsın..sadece buralara gelip,masturbayon yeteneğini geliştirirsin..

git imamla konuş,oda insan sonuçta..hoperlörü biraz kısmasını rica et..

bunu kabül etmez ise yasal yollara başvur..(her tc vatandaşının bu hakkı saklıdır)

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kusura bakma ama,bu uslupla,bu tarzla sen hiç bir şey yapamazsın..sadece buralara gelip,masturbayon yeteneğini geliştirirsin..

git imamla konuş,oda insan sonuçta..hoperlörü biraz kısmasını rica et..

bunu kabül etmez ise yasal yollara başvur..(her tc vatandaşının bu hakkı saklıdır)

Bunu yapacak cesaret yok bunlarda sadece burda konuşurlar sadece burda şunu yapalım bunu yapalım derler fakat hiçbir bok yapmazlar

Sitelerde Paylaş
Bunu yapacak cesaret yok bunlarda sadece burda konuşurlar sadece burda şunu yapalım bunu yapalım derler fakat hiçbir bok yapmazlar

Arkadaşım ne yapabiliriz? Bizim sizin gibi profesyonel katil, yobaz manyak üretecek kuran gibi bir kitabımız yok. Biz istesek de kimseye zarar veremeyiz, haklısın :good:

Sitelerde Paylaş
Ramazanda en hoş şey açık alanda içmektir. Öfkeli öfkeli bakarlar ama bi b.k yapamazlar ya, içleri içlerini yer ya, o maymunları o halde seyretmek harikadır

Bide sıcak döneme denk geliyor, bunlar köpek gibi susamış ağızlarından dilleri sakarken karşılarında buz gibi birayı dikmek harika olacak :)

Bayılıyorum ramazanlara...

Bazen gerçekten çok abartıyor, çirkinleştiriyorsunuz. Ayıp denen bir şey var.

Oruç tutan milyonlarca masum inanır var. Ne farkın kaldı yobaz müslümanlardan?

Hatta onları bağışlamak için elimizde gerekçemiz var. Onların beyni yıkanmış diyelim hadi... Ellerinde vahşi bir din var ve çoğu bundan haberdar bile değil.

Ya sen? Seni böyle konuşmaya zorlayan ne?

Sitelerde Paylaş

Nihil kötü birşey dememiş ki. Sıcakta aç-susuz gezenin kendi salaklığıdır sorun. Biz de elbette biramızı içeceğiz.

Sitelerde Paylaş

ulen dingil mayonez herseye balıklama atlıyosun şimdi yanımda olsaydın sana cesareti tersten okuturdum

sen oruç tutma tek hücreli bir ağlamadığın kaldı

karşımda yemesinler içmesinlermiş be hanzo sen niye sana saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorsun???? orucu banamı tutuyorsun

esaz sen oruç tutmayan insanlara saygı göster karşında birisi yer içerken oruçlu olduğunu belli etmede sana adam desinler

Sitelerde Paylaş
ateist olup da oruç tutuyormuş gibi yapanlarla

dalga geçenleri birer gün uzaklaştıracağım.

bu hareketi doğru bulmadığım için uzaklaştıracağım dalga geçenleri.

meselenin ucunun bana dokunmasıyla uzaktan yakından ilgisi yok yani,

bundan şüpheniz olmasın. :)

Yani yanıbaşımızda oruçlu olduğunu söyleyen bir adam belki de ateistforum moderatörü olacak kadar gözü kara bir ateist olabilir öyle mi?

Artık oruçlulara kötü gözle bakmayacağım.

Aralarında pek çok gizli ateist olabilir çünkü.

İyimiş :)

Sitelerde Paylaş

zamanında birileri cesaret etmese senin döt gitmişti,o ateist veya deist,yada panteist olmasa hiç bir bok yapamayacaktınız ki dötü kaybetmiştiniz bile,

demek ki çıkıyormuş bizden de cesaretliler.

ayrıca ateizmde hayat değerlidir,ölürsün ve yok olursun,ama sizde sonsuz hayat olduğu için ölmeyi pek sorun etmiyorsunuz böyle bir inanç var sizde.

Sitelerde Paylaş
Yani yanıbaşımızda oruçlu olduğunu söyleyen bir adam belki de ateistforum moderatörü olacak kadar gözü kara bir ateist olabilir öyle mi?

Artık oruçlulara kötü gözle bakmayacağım.

Aralarında pek çok gizli ateist olabilir çünkü.

İyimiş :)

evet sevgili dostum,

her sakallı deden olmayabildiği gibi

her oruç tutan da müslüman olmayabilir.

oruçlu deyip de yobaz muamelesi yapmamalı. :)

Sitelerde Paylaş
Nihil kötü birşey dememiş ki. Sıcakta aç-susuz gezenin kendi salaklığıdır sorun. Biz de elbette biramızı içeceğiz.

Senin söylediğin şeyle Nihil'in söylediği aynı değil sevgili Astur.. İster biranızı için, ister yemeğinizi yeyin, isterseniz de sigaranızı için. Bu kişinin kendisini ilgilendirir.

Oruç tutan insanlara "köpek gibi susamış, dilleri dışarı sarkarken ........" denmesi ayıptır, çirkindir. Etrafımızda masum, sadece gelenek olduğu için oruç tutan yüzlerce insan var.

Üstelik bu laf bana ucundan kıyısından dokunmuyor. Benim ailemde, sülalemde oruç tutan tek bir kişi bile yok.. Hiç olmadı.

Bunu belirteyim de, üzerime alındığım için tepki gösterdiğim düşünülmesin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...