Jump to content

Atatürk neden sevilmez...?

Recommended Posts

Belki bir Peygamber olduğundandır kimbilir : )

Yalnızca Ateistlerin mi hakkı Peygamber sevmemek.

ATATÜRK'Ü PEYGAMBER İLAN ETTİLER

"ATATÜRK ADI KONULMAMIŞ BİR PEYGAMBERDİR"

"Sen ki Atam, can çekişen bir hastaya şifa vermek üzere Allah tarafından görevlendirilmiş bir elçi, bir adı konmamış peygambersin. Sen sarı saçlım, mavi gözlüm nerdesin!"

http://www.youtube.com/watch?v=NOau1z1fbfs

Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şeriatçıların çoğu Atatürk'ün başlattığı Kurtuluş Savaşını gereksiz bulur,İngiliz mandasında ne güzel yaşardık,ne gerek vardı o kadar insanın ölmesine falan derler.Böyle şerefsizdr bu adamlar

Sitelerde Paylaş

atatürk , bu ülkenin bilmem kaç yıllık tarihinde yapılmadık bir uygulama ile karşılarına çıkmıştır insanların ... Bu sebeple özellikle dindar olan kesimin çok büyük bir hışmına uğramıştır.fakat aklını kullanmış ve onlarla büyük münakaşalara girmemiştir ve sessiz ve derinden olarak tabir ettiğimiz bir şekilde bu ülkenin kaderini değiştiren inkılaplarını gerçekleştirmiştir. aynı ansızın cumhuriyeti ilan ettiği gibi ...

bu sebeplerden dolayı hala dindar kesim tarafından onların kurulu düzenlerini bozduğu için sevilmez hatta lanetlenir ...

ne kadar büyük ne kadar ileriyi gören bir insanla karşı karşıya olduklarını bilmez bu insanlar.kulaktan dolma bilgilerle , hacı hocalardan yok atatürk dine küfretti de yok atatürk böyle yaptı da aslı astarı olmayan şeyler nedeniyle bu insana düşman kesilmişlerdir.hatırlayın efendim bu cumhuriyete kastetmek isteyenler arasında din sebebiyle kurulmuş kaç tane cemiyet vardır (teal i islam vs ) atatürk bu nedenlerden dolayı sevilmez ... ama kim ne derse desin o bu ülkenin en büyük lideridir

Sitelerde Paylaş
Şeriatçıların çoğu Atatürk'ün başlattığı Kurtuluş Savaşını gereksiz bulur,İngiliz mandasında ne güzel yaşardık,ne gerek vardı o kadar insanın ölmesine falan derler.Böyle şerefsizdr bu adamlar

Humeyniyi seviyorum diyen kızda zaten tam bunları söylemişti.Onurdan yoksun,köleleşmiş zihinler ne anlar Modernizimden,Bağımsızlıktan...

Sitelerde Paylaş

Şahsi egosu haline getirdiği Allahını bile önünde selam durdurtacak kadar çoşan , hatta ona ''sen olmasaydın dünyaları yaratmazdım'' dedirtip resmen ( Allahı ) maskara haline getiren o , Arap Muhammet'in saçına , sakalına , kılına , hatta necasetine bile övgüler düzen bedbahtları ne yapacağız ?

Hadislerde yazar , affedersiniz sidiği bile şifalıymış ki , eh bize de ''için için ,afiyet olsun '' demek düşer herhalde !

Sitelerde Paylaş

İslamcılar M.Kemal'i sevmezler, çünkü o egemenliği allahtan alıp millete vermiştir.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü o ilhamını gökten ve gaipten değil hayatın kendisinden almaktadır.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü o manevi miras olarak yalnızca akıl ve bilimi öne çıkarmıştır.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü o emperyalizme karşı dünyadaki ilk ulusal kurtuluş savaşına önderlik etmiştir.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü onun kurduğu genç T.C.'nin arkasında Lenin vardır.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü o hem saltanatı hem de halifeyi yerle bir etmiştir.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü o islamı terakkiye(ilerlemeye) engel olarak görmüştür.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü o ümmetleştirilmiş bir halkı millet yapmıştır.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü o islamın saçmalıklarına iman etmeyi reddetmiştir.

.

.

.

Daha sayayım mı?

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İslamcılar M.Kemal'i sevmezler, çünkü o egemenliği allahtan alıp millete vermiştir.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü o ilhamını gökten ve gaipten değil hayatın kendisinden almaktadır.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü o manevi miras olarak yalnızca akıl ve bilimi öne çıkarmıştır.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü o emperyalizme karşı dünyadaki ilk ulusal kurtuluş savaşına önderlik etmiştir.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü onun kurduğu genç T.C.'nin arkasında Lenin vardır.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü o hem saltanatı hem de halifeyi yerle bir etmiştir.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü o islamı terakkiye(ilerlemeye) engel olarak görmüştür.

M.Kemal2i sevmezler, çünkü o ümmetleştirilmiş bir halkı millet yapmıştır.

M.Kemal'i sevmezler, çünkü o islamın saçmalıklarına iman etmeyi reddetmiştir.

.

.

.

Daha sayayım mı?

Evet say.Çünkü bazı kalın kafalılar onu hala anlayamadı..Say ki Atatürk'ün neden sevilmediği, ne kadar doğru işlerin adamı olduğu görülsün.Hangi çıkar odaklarının onu sevmediği anlaşılsın.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Sen ki Atam, can çekişen bir hastaya şifa vermek üzere Allah tarafından görevlendirilmiş bir elçi, bir adı konmamış peygambersin. Sen sarı saçlım, mavi gözlüm nerdesin!"

Gaipten sesler aldığını iddia etmek gibi yavşaklık yapmayıp ilkelerini dogmalardan değilde yaşamın gerçeklerinden ve hayattan aldığı için tüm peygamberlerden daha adamdır bana kalırsa.

Ona peygamber demek ona bir hakaret olur.

Sitelerde Paylaş

Efenim anlatayım,

şimdi nazi osmanlısı bilindiği gibi taa asyadan kalkıp toprakları işgal ederek kan dökerek vahşice bir uygulama ile 600 yıllık bir devlet kurmuştur.

bu devlet içerisinde azınlıklardan daha fazla vergi alma kanunu vardır,bu yüzden ''azınlıklara hoşgörü gösterdik'' lafı hoşgörü göstermek için gösterilmemiştir,işine geliyor diye gösterilmiştir.

neyse efenim nazi osmanlısı dünyayı işgal etmeye kan dökmeye devam etmiştir,hatta utanmadan dünyayı fethederek barış getirmeyi amaçlamıştır.

şimdi buraları geçelim,600 yıl boyunca azınlıklar bize hoşgörü gösteriyorlar diye koyun koyun yaşamışlar,anlamamışlar kendilerinden daha fazla vergi,yani haraç alındığını.(azınlıklar içinde Türk'lerde var)

sonunda topu birden isyan etmiş nazi osmanlısına karşı,yeter kardeşim demiş,nazi osmanlısı isyan edenlerin başını kesmiş tabi.

bu olaylar sırasındada nazi osmanlısı kimliği belirli sapıklar tarafından kötü emellere alet olunca topraklarının %30'unu kaybetmiştir.

ni kaybetmiştir.

daha sonra bunları geri kazanayım diye girdiği dünya savaşındada bu sefer sapıklar kötü emellere alet etmeyi bırak nazi osmanlısını kötü emellere alet olarak geberen ilk devlet ünvanını kazandırmıştır.

nazi osmanlısı topraklarının %100'ünü artık kaybetmiştir,başka ülkelerindir bu topraklar.

Daha sonra uzaklardan bir ışık yükselmiş,öyle parlak ışıkmış ki bu,Sadece bu topraklardaki işgali değil,tüm dünyadaki işgallere,savaşlara karşı koymak isteyen bir ışıkmış.

nazi osmanlısı beter rezil kepaze durumdaymış,çıplak çıplak yerde öyle büzülmüş kalmıştır,ama o ışık o devletin dötünü kurtarmış ve ingiltereye yollamıştır.

daha sonra bu ışık daha önce bu topraklarda yaşayan vahşi devletin içindeki Türk azınlıklar ile toprakları kazanmış.

Ve burası artık bir Türkiye Cumhuriyeti olmuş.

ama Türk olmayanlar demişler,siz sadece Türkler için mi kurdunuz burayı diye.

Hayır demiş ışık,Ben bu devleti ırka,kanbağına bakmadan yaşayan insanlar topluluğu olarak kurdum,her insan barışça,kardeşçe yaşasın diye kurdum,ama bu demek değil ki ben faşistim,hayır değilim,bana göre bütün devletler ve ülkeler kendi kültürünü korumalı,bizde kendi devletimizinkini koruyalım demiş.

ama onu anlamamışlar,yunan bayraklarını ezmişler,ama o ışık dünyadaki tüm bayraklar kutsaldır,her ülkenin askerleri şehittir demiş bu ışık.

ama daha sonra nazi osmanlısı nankörlükte sınır tanımamış,savaş sırasında işgalcileri destekleyip,milli mücadeleye karşı gelmesine rağmen savaş sonrası fikir değiştirerek ''bu toprakları osmanlı torunları kurtardı'' demiş utanmadan.

bu topraklar bizim demiş utanmadan.

çapulculukta üstlerine yokmuş.

bu ışığı neden sevmezler mi ? nazi osmanlısının yaşadığı +20 lik olaylara şahit olanlar yediremiyor kendisine,bu yüzden.

Sitelerde Paylaş

Atatürk peygamberliğini,diktatörlüğünü vs. saçma sapan makamlığını ilan etmemiştir,hatta dogmayıda reddedip bilim ve akılı bırakıyorum demiş,lütfen bana tapın ben ölünce dememiş.

onu peygamber sananlar yüzünden onu sevmemek APTALLIKTIR.

O zaman ben darwini ateizm peygamberi yapıp onun sakalına tapayım,sonra desinler ''darwini peygamberleştiriyolar darwini reddedelim evrimi reddedelim'' diyip o kadar mantıklı şeyi reddediceksiniz.

ateistler için söylüyorum tabi.

yok Atatürk peygambermişte falan,geçiniz.

Sitelerde Paylaş

""Evet Karabekir, Arapoğlu'nun yavelerini Türk oğullarına öğretmek için Kuran'ı Türkçe'ye tercüme ettireceğim ve böylece de okutturacağım, ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler.."

Sözü, Atatürk'e aittir. Yani konunun muhatabı bizzat Atatürk'tür."

bu ifade yine bir ateist siteden alındı >>(reklam olmasın diye kaynak vermiyorum gerekirse veririm)

BUNU BİLEN dindar müslümanların tavrını eleştirmeden önce

dersinize iyi çalışıp google amcadan Can Dündarın atatürkün islam diniyle ilgili fikirlerini de bi zahmet arattırıp bulun

ondan sonra da " Atatürk neden sevilmez...?" diye sorun

ama zannımca gerek kalmayacak

Sitelerde Paylaş

Be Hey Dürzü

Ne ararsin TANRI ile aramda!...

Sen kimsin ki orucumu sorarsin?

Hakikaten gözün yoksa haramda

Basi açiga niye türban sorarsin?

Raki, sarap içiyorsam sana ne.

Yoksa sana bir zararim, içerim.

Ikimiz de gelsek kildan köprüye,

Ben dürüstsem sarhosken de geçerim

Esir iken mümkün müdür ibadet?

Yatip kalkip ATATÜRK'e dua et.

Senin gibi dürzülerin yüzünden,

Dininden de soguyacak bu millet

Isgaldeki hali sakin unutma.

ATATÜRK'e dil uzatma sebepsiz.

Sen anandan yine çikardin amma

Baban kimdi bilemezdin serefsiz.

Neyzen TEVFİK

bak ne güzel demiş.İnsanları sadece dini inanclarına göre yargılamak ona göre infaz vermek ne kadar aptalca birşey...

bektaşi demiş Allaha bana 100 altın gönder 99 olursa kabul görmem..Atatürkün yaptıgı şeyleri görmezden gelip dinine bakarak karar vermek ne kadar ahmakca sakkallarına sıcayım diyesim geliyor sakalla müslüman olunmaz dinden sogutuyorlar adamı

Sitelerde Paylaş

""Evet Karabekir, Arapoğlu'nun yavelerini Türk oğullarına öğretmek için Kuran'ı Türkçe'ye tercüme ettireceğim ve böylece de okutturacağım, ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler.."

bu ifade yine bir ateist siteden alındı >>(reklam olmasın diye kaynak vermiyorum gerekirse veririm)

dersinize iyi çalışıp google amcadan Can Dündarın atatürkün islam diniyle ilgili fikirlerini de bi zahmet arattırıp bulun

Dünkü çocuk ; nedir şimdi bu , mal bulmuş Mağribi misali ?

Atatürk'ü dinli veya müslüman mı ilan ediyor ateistler ?

Var mıdır öyle bir sözleri ?

O , ya ateisttir , ya da en fazla agnostik ; onun hakkında ateistler böyle düşünür .

Senin Arabının , evet Arapoğlu Arabının yavelerini ( uyduruklarını , yalanlarını , oradan buradan devşirme ipe sapa gelmez abuk subuk hikayelerini ) millet okuyup da anlasın diye Kuran'ı ilk defa Arapçadan Türkçeye tercüme ettiren de odur .

( Bak , bu da benden sana hediye olsun , artık her başın sıkıştığında bozdurur bozdurur harcarsın ! )

Niye senin dinci şarlatanların Kuran'ın halkın anladığı dile çevrilmesine yüzyıllarca karşı koydular da okunmaya gerek kalmaksızın adeta duvarlara çakılacak bir put , bir ikon haline getirdiler , hiç mi düşünmezsin ?

Niye ; çünkü seni , hatta yedi ceddine kadar evveliyatını köküne kadar sömürmek için .

Ne var o kitapta , ne yazıyor hiç mi merak etmezsin sen yahu ?

Senin beş para etmez o Arap'ının yavelerine karşı koydu ve kanmadı diye Türk müslümanlarının ille de ondan ( Atatürk'ten ) nefret etmesi mi gerekiyor ?

Edin !

Bizler de sizin gibi aymazlardan nefret ediyoruz .

Hem o , yüzyılllarca ektiğiniz boş ve zararlı hurafelerin de bir bedeli olmalıydı değil mi ?

Yoksa sen Atatürk'ü , Tayyip gibi seçimden seçime yarım ton kömür dağıtan halk dalkavuğu mu zannettin ?

Hem Tayyip cebinden mi ödüyor o , kömür paralarını ?

Hiç mi düşünmezsiniz , size iş aş bulacağı yerde sizleri yarım ton kömüre muhtaç edip sözde sosyal devlet ve yardımseverlik numarasıyla sizlere resmen dilenci muamelesi yapmasının gerisindeki Şark kurnazlığını ?

Yahu sizi sözde faizsiz finans numarasıyla Kombassanlarıyla , İhlaslarıyla , Yimpaşlarıyla , Deniz Fenerleriyle , daha bilmem nice sahtekar finans kuruluşlarıyla yıllarca aldatıp bir güzel öptüler , hiç mi ibret almazsınız ?

Anlamadım gitti kardeşim ; yoksa siz doyumsuz nemfomanyak mısınız !?

Not : İmzanda Risale-Nur tavsiye ediyorsun , bu da gösteriyor ki bu çarkın içerisindesin . Zaten ben de sen ibret alasın diye yazmadım bu uzun yazıyı . Sizler için söylenmiş Almanca güzel bir tabir aklıma geldi şimdi , ama şimdilik yazmayacağım . İleride , Arap putu Allahınız izin verirse ( inşaallah ) !

Sitelerde Paylaş

Diyorsun ki bir müslüman,isterse dünyanın en iyi insanı olsun,müslüman değilse o kişiyi sevemez.Ülkesine ne kadar hizmet etmiş olursa olsun,arabın putuna tapmıyorsa lanetlidir,toprak bile kabul etmez,deccaldır.Bak ne güzel açıklıyorsun müslümanların dünya görüşünü,sadece kendini ifade ederek müslümanların ne kadar tahammülsüz ve hoşgörüsüz olduğunu ortaya koyuyorsun.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Yahu sizi sözde faizsiz finans numarasıyla Kombassanlarıyla , İhlaslarıyla , Yimpaşlarıyla , Deniz Fenerleriyle , daha bilmem nice sahtekar finans kuruluşlarıyla yıllarca aldatıp bir güzel öptüler , hiç mi ibret almazsınız ?

Anlamadım gitti kardeşim ; yoksa siz doyumsuz nemfomanyak mısınız !?"

Hayır ibret almak bir yana HELAL OLSUN derler onlar. Ellerine fırsat geçse aynını hatta daha çoğunu onlar da yaparlar. Boşuna mı oy verirler sanıyorsunuz siz Anasatan, DAYEPE AKEPE gibi partilere bunlar! Hayır elbette boşuna değil, bir yatırım bu onlar için. Kurt bulanık havayı sever misali, bulanınca sular kim kimi avlarsa, kim kimi tutarsa, hodri meydan! HURRAA!

Bu kadar yozlaşmış, astarı kavlamış haysiyetini kaybetmiş bir insan topluluğunun, şahsında bütün yüceliğiyle erdemi temsil eden bir devrimciyi, Atatürk'ü benimsememesi ve hakaret etmesi de anlaşılabilir bir şeydir. "Benim memurum işini bilir" veciz kepazeliği ile ivme kazandırılan köşe dönmeci, hortumlamacı alçak zihniyet bir yandan, islami terör örgütlerine verilen açık destek ve olağanüstü kadrolaşma diğer yandan bütün karanlık güçler Atatürk'ün parlak mirasını parçalamak için seferber olmuştur. Sonuç açıkça ortadadır. Bu siyaset o kadar köklü ve yoğun uygulanmıştır ki balık hafızalı milletimiz, sol kanattan bile hayasızca Atatürk'e küfretmeye başlamıştır. Aman tanrım! Ne iğrenç bir domuz sürüsü!

Bilimsel araştırmanın unutulmuş boş bir sözcük olmaktan öteye gidemediği ülkemizde, tatlı su balığı aydınlarımız nedense Atatürk'ün din hakkındaki görüşleri ile ilgili yazı yazmaktan özenle çekinmişlerdir. Bunu yapma cesaretini gösterenle ise dine küfrettikleri gerekçesiyle alçakça katledilmişlerdir. Bu konuda foruma bir yazı hazırlıyorum. Aydınlatıcı olacaktır.

Sitelerde Paylaş
Efenim anlatayım,

şimdi nazi osmanlısı bilindiği gibi taa asyadan kalkıp toprakları işgal ederek kan dökerek vahşice bir uygulama ile 600 yıllık bir devlet kurmuştur.

bu devlet içerisinde azınlıklardan daha fazla vergi alma kanunu vardır,bu yüzden ''azınlıklara hoşgörü gösterdik'' lafı hoşgörü göstermek için gösterilmemiştir,işine geliyor diye gösterilmiştir.

neyse efenim nazi osmanlısı dünyayı işgal etmeye kan dökmeye devam etmiştir,hatta utanmadan dünyayı fethederek barış getirmeyi amaçlamıştır.

şimdi buraları geçelim,600 yıl boyunca azınlıklar bize hoşgörü gösteriyorlar diye koyun koyun yaşamışlar,anlamamışlar kendilerinden daha fazla vergi,yani haraç alındığını.(azınlıklar içinde Türk'lerde var)

sonunda topu birden isyan etmiş nazi osmanlısına karşı,yeter kardeşim demiş,nazi osmanlısı isyan edenlerin başını kesmiş tabi.

bu olaylar sırasındada nazi osmanlısı kimliği belirli sapıklar tarafından kötü emellere alet olunca topraklarının %30'unu kaybetmiştir.

ni kaybetmiştir.

daha sonra bunları geri kazanayım diye girdiği dünya savaşındada bu sefer sapıklar kötü emellere alet etmeyi bırak nazi osmanlısını kötü emellere alet olarak geberen ilk devlet ünvanını kazandırmıştır.

nazi osmanlısı topraklarının %100'ünü artık kaybetmiştir,başka ülkelerindir bu topraklar.

Daha sonra uzaklardan bir ışık yükselmiş,öyle parlak ışıkmış ki bu,Sadece bu topraklardaki işgali değil,tüm dünyadaki işgallere,savaşlara karşı koymak isteyen bir ışıkmış.

nazi osmanlısı beter rezil kepaze durumdaymış,çıplak çıplak yerde öyle büzülmüş kalmıştır,ama o ışık o devletin dötünü kurtarmış ve ingiltereye yollamıştır.

daha sonra bu ışık daha önce bu topraklarda yaşayan vahşi devletin içindeki Türk azınlıklar ile toprakları kazanmış.

Ve burası artık bir Türkiye Cumhuriyeti olmuş.

ama Türk olmayanlar demişler,siz sadece Türkler için mi kurdunuz burayı diye.

Hayır demiş ışık,Ben bu devleti ırka,kanbağına bakmadan yaşayan insanlar topluluğu olarak kurdum,her insan barışça,kardeşçe yaşasın diye kurdum,ama bu demek değil ki ben faşistim,hayır değilim,bana göre bütün devletler ve ülkeler kendi kültürünü korumalı,bizde kendi devletimizinkini koruyalım demiş.

ama onu anlamamışlar,yunan bayraklarını ezmişler,ama o ışık dünyadaki tüm bayraklar kutsaldır,her ülkenin askerleri şehittir demiş bu ışık.

ama daha sonra nazi osmanlısı nankörlükte sınır tanımamış,savaş sırasında işgalcileri destekleyip,milli mücadeleye karşı gelmesine rağmen savaş sonrası fikir değiştirerek ''bu toprakları osmanlı torunları kurtardı'' demiş utanmadan.

bu topraklar bizim demiş utanmadan.

çapulculukta üstlerine yokmuş.

bu ışığı neden sevmezler mi ? nazi osmanlısının yaşadığı +20 lik olaylara şahit olanlar yediremiyor kendisine,bu yüzden.

Lan bre cahil!

Osmanlı'nın modern çağ diyebileceğimiz 20.yy'dan çok önceleri varlığını sürdürmüş olmasına rağmen, farklı dinlere mensup tebaasına belkide en çok hakları veren devlet olmasına rağmen, en nihayetinde müslüman bir devlet olmasından dolayı, hristiyan ve yahudilere elbette bir miktar ek külfet bindirmek zorundaydı. Evet biliyorum, senin gibi cahiller yazmadan önce araştırmazlar, kendi akıllarınca isimlerin önüne getirdiği basit sıfatlarla haklılıklarını savunurlar, amma bari benden öğrenmiş ol. BM çok dinli devletlerdeki çözümlerin genel adına Ottoman Tolerance Modeli adını verdi, bir düşün.

http://www.jihadwatch.org/dhimmiwatch/archives/004250.php Bu da kaynağım.

Google'da Ottoman Tolerance diye arat, hepsi yabancı ve güvenilir olan binlerce yabancı sayfa göreceksin.

Anlamazsın, yaşının 12 olduğunu tahmin ediyorum. Yazım kurallarından haberin yok.

Belli ki ilk okul 5. sınıfta Nazi'leri ilk defa duymuş birisin. Bu hevesle Dünya'da -kendince- kötü bulduğun her şeye Nazi sıfatını yakıştırıyorsun. Seni muhatap almak istemezdim ancak söylediklerim kanıma dokundu. Avrupalılar bile Osmanlı'daki dini idareyi hoşgörü olarak kabul ederken sizin gibi tarih bilmeyen cühelanın bunları söylemesi dokunuyor adama.

Bak yaşın gereği söylüyorum, Europa Universalis 3 oyna. Şu ana kadar yapılmış en sofistike, ve gerçeğe en yakın tarih oyunudur. Oradaki Avrupa Devletlerinin diğer dinlere bakış açısıyla, Osmanlı'nın dine bakış açısını bir mükayese et. Ki bu oyunun yapımında tarih professörleri görev alıyor. Yıl be yıl devletlerin yöneticilier, önemli sanatçıları, sınırları gerçek tarihi işleyişten alıyor. Yani bu oyun bile Osmanlı'nın hoşgörüsü için çok geçerli bir kaynaktır.

Son olarak Osmanlı coğrafyası içinde sayısız kilise varken, acaba neden 21.yy'da bile Avrupa'ya camii açılırken homurtular çıkıyor, hoşgörüsüzlük kimde var bir düşün. Ya da son 100 yıla kadar Avrupa'da Müslüman Mahalle'leri var mıydı? Müslüman değilim ama Osmanlı'nın diğer dinlere karşı olan tutumunu çocukca eleştiremezsin.

tarihinde cevval tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Osmanlı'da yabancı tebea olanların evlatları askere alınıyor muydu?Muaf oldukları durumlar var mıydı?

Osmanlı=Nazi söylemi Sözde Ermeni soykırımına mı atıf?

Sitelerde Paylaş
Atatürk neden sevilmez...?

Atatürk Allahu Tealayı sever miydi?

evet severdi diyorsanız ben de Atatürk'ü severim.

Allah eğer hurafeden ve dogmalardan yanaysa Allah'ı kimse sevmez.

Allah gerçekten,bilimden ve gelişimden yanaysa Atatürk yaptıklarıyla Allah'ı sevmiştir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...