Jump to content

Atatürk neden sevilmez...?

Recommended Posts

yapılan kamuoyu yoklamalarına göre bu halkın yüzde 75 'i hatta biraz fazlası Atatürk'ü sever şimdi bu halkın %75 'i dindar değilmi ne sacma bir konu ,dindarların tümü Atatürk'ü sevmez demek hayret edilecek birşey ben çevremde birşürü dindar insan tanırım o sözde Atatürk'cülerdende daha iyi Atatürk'cüdür

insanları dindardır oyüzden Atatürkü sevmez, Atatürkcüdür o yüzden dine karşı gibi sacmalıklarla yaftalamayın

ne saçma birşey

ben kürtüm diyen herkes pkklı

ben dindarım diyen herkes Atatürk düşmanı

ben Atatrükcüyüm diyen herkes din düşmanısın

ben osmanlıyım severim dersen cumhuriyete karşısın

ben cumhuriyetciyim dersen osmanlı düşmanısın v.s vs. uzar gider ilber ortaylı'nın dediği gibi bundan daha budalaca birşey olamaz....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yapılan kamuoyu yoklamalarına göre bu halkın yüzde 75 'i hatta biraz fazlası Atatürk'ü sever şimdi bu halkın %75 'i dindar değilmi ne sacma bir konu ,dindarların tümü Atatürk'ü sevmez demek hayret edilecek birşey ben çevremde birşürü dindar insan tanırım o sözde Atatürk'cülerdende daha iyi Atatürk'cüdür

insanları dindardır oyüzden Atatürkü sevmez, Atatürkcüdür o yüzden dine karşı gibi sacmalıklarla yaftalamayın

ne saçma birşey

ben cumhuriyetciyim dersen osmanlı düşmanısın v.s vs. uzar gider ilber ortaylı'nın dediği gibi bundan daha budalaca birşey olamaz....

influenza, aklıbaşında yorumun için teşekür ederim :)

Fakat bazı dindar kesim içinde gerçekten bir Atatürk düşmanlığı yatar din yüzünden.

Fatih Altaylı'ya çıkan Humeyni aşığı kızın Atatürk nefreti artık akıllarda bu düşünceyi oluşturdu.

Sitelerde Paylaş

Bu arada Osmanlı'yla ilgili savunmamdan sonra Osmanlı'yla ilgili yapabileceğim tek eleştiri köleci olduklarıdır. Ancak bu Amerika'daki tarla kölesi yerine, yüksek makamdakilere hizmet eden Amerika'daki daha açık tenli zencilere "house negro"lara eşittir. Diğer bir köle anlayaşı da, balkanlardaki ve kafkaslardaki güzel kızların köle pazarlarında satılmalarıdır.Bunun dışında pençlik adı altında Slav çocuklarının 5'te 1'ne el koyup onları vezir gibi yüksek makamlara çıkartmışlar, sarayın en önemli görevlerini vermişlerdir.

Fıkralar, ortaoyunlarındaki, Hacıvat oyunlarındaki ırkçı espri anlayaşındaki tiplerden başka ırkçılıkta yoktur. Bunun dışında Osmanlı'da ne Engizisyon kurulmuştur, ne de başka din mensupları katledilmiştir.

Osmanlı bulunduğu döneme görev kendi dini dışındaki tebaasına fazla iyi davranmış, bu sebepledeki 600 yıl gibi uzun bir süre varlığını müdafaa edebilmiştir. Osmanlı'nın yaptığı asıl zülümler, Sunni olmayan müslümanlaradır çünkü bu bölgede yaşayan insanların yurtları maalesef İran'la tampon bölge olmuştur. Aynı Avusturya'yla tampon bölge olan Macaristan'ın harap olması gibidir.

Sitelerde Paylaş

ne saçma birşey

Burada insanları yaftalamış mı olduk şimdi? Yeşil terör örgütlerinin heryerde mantar gibi bitmesinden söz etmek, devlet içindeki olağanüstü dinci kadrolaşmayı dile getirmekle mi yapmış olduk bunu! PEs doğrusu!

Bugün Atatürkçü kesim sıklıkla büyük şehirlerde yaşayan, elit kesimin büyük bölümünü de içine alan çağdaş yaşamı benimsemiş bir azınlıktır sadece. Bu gerçeği iade etmek bugün çok önemlidir. Nedenlerini ise siyasette oynanan kirli yıldırma ve yok etme operasyonlarından açıkça görmemek için herhalde aptal olmak gerekir.

Taşrada ise durum farklıdır; buralar köylüye oynayan siyasetçilerin cahil kitleler üzerinden inanılmaz rantlar elde ettikleri başlıca oy kaynaklarıdır. Köylü halkımız hala oldukça cahildir ve hafıza seviyesi Atatürkü benimseyip O'nu anlamasına elvermeyecek kadar zayıf, bilinci ise her türlü entrikaya karşı savunmasızcasına kördür. Buralarda halkın Atatürkçü olduğundan söz edilemez.

Taşra bir yana Kütahya, Adana, Afyon, Uşak, Konya ve Adapazarı gibi illerde şortla gezemez, kız arkadaşanızıla el ele dolaşamaz ve Atatürk'ü destekler söylemlerde bulunamazsınız. Sizi o dakikada parçalarlar! Bu illerde nüfusun ezici çoğunluğu Atatürk karşıtıdır.

Tablo budur! Görmek istemeyenler kafalarını kuma sokmaya devam edeceklerdir.

Sitelerde Paylaş

bu ülke insanı Atatürk karşıtı değil senin gibiler zorla bu ülke insanını Atatürk karşıtı yapmaya çalışıyor ,tabiki sana benzeyen karşıt tarafta adamlarda var onlarda tıpkı senin gibi insanları "o Atatürkcü dine karşı" diyerek din karşıtlığını körüklüyor ikisininde birbirinden farkı yok

birileri ısrarla Atatürk'le dinle bir problemi olmayan bu ülke insanını iki karşı cephe yapmaya çalışıyor yazık ....

ben dindarım kardeşim ve sapına kadarda Atatürkcüyüm ikisi birbirinin karşıtı değildir , ikisini birbirinin karşıtı yapmaya çalışmak boş bir çabadır ...

sen demişsinki insanlar şortla gezemez el ele tutuşamaz ben her yıl memlekete giderim ( Amasyalıyım) ayrıca mecburiyetten eşimin memleketinede giderim :) ( o da ıspartalı) ne köylerde ne de ilçelerde kasabalarda böyle birşey görmedim tam tersi şortla gezenide ,kız arkadaşıyla el ele tutuşanıda gördüm hatta bizim köyde bile almancılar isatanbuldan gelenler kafalarına göre takılır ....

ayrıca heryerde Atatürkü destekleyen söylemde bulunurum çünki halkın Atatürkle bir problemi yok, ama sizin gibilerin halkla bir problemi var

tarihinde influenza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bu ülke insanı Atatürk karşıtı değil senin gibiler zorla bu ülke insanını Atatürk karşıtı yapmaya çalışıyor ,tabiki sana benzeyen karşıt tarafta adamlarda var onlarda tıpkı senin gibi insanları "o Atatürkcü dine karşı" diyerek din karşıtlığını körüklüyor ikisininde birbirinden farkı yok

birileri ısrarla Atatürk'le dinle bir problemi olmayan bu ülke insanını iki karşı cephe yapmaya çalışıyor yazık ....

ben dindarım kardeşim ve sapına kadarda Atatürkcüyüm ikisi birbirinin karşıtı değildir , ikisini birbirinin karşıtı yapmaya çalışmak boş bir çabadır ...

sen demişsinki insanlar şortla gezemez el ele tutuşamaz ben her yıl memlekete giderim ( Amasyalıyım) ayrıca mecburiyetten eşimin memleketinede giderim :) ( o da ıspartalı) ne köylerde ne de ilçelerde kasabalarda böyle birşey görmedim tam tersi şortla gezenide ,kız arkadaşıyla el ele tutuşanıda gördüm hatta bizim köyde bile almancılar isatanbuldan gelenler kafalarına göre takılır ....

ayrıca heryerde Atatürkü destekleyen söylemde bulunurum çünki halkın Atatürkle bir problemi yok, ama sizin gibilerin halkla bir problemi var

İlle de cevap vereceksin ya yazdıklarının içinde hiçbir şey olmasa da oturup algı seviyenin rezilliğini bakmadan döşeneceksin kafana göre ve forumun içine edeceksin.

Yazdıklarımdan Atatürk dine karşıydı gibi bir anmal çıkardıysan eğer okuma ve anlama dersleri alman gerekiyor demektir.

Kendi ilinde örnek vermişsin; anlaşılan sen başka birye görmedin hayatında. Adapazarına git, Elazığa git bakalım şortla dolaşınca başına neler geliyor o zaman görürsün. İnsanları itham etmeden önce de bundan böyle dikkatli ol. Burada senin gibi hamkafaları ve eğitimsiz kara cahilleri sevmiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Said Nursi'yi neden sevmezler? m.kemalin karşısına erkek gibi sadece o çıkıp gerçekleri yüzüne sadece o haykırdıgı için :) mkemal den tırsmayan, satın alınamayan tek adam.. kambersiz dügün olmaz alın size tartışma. ortamı canlandıralım biraz ;)

tarihinde 'Oflaz' tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İlle de cevap vereceksin ya yazdıklarının içinde hiçbir şey olmasa da oturup algı seviyenin rezilliğini bakmadan döşeneceksin kafana göre ve forumun içine edeceksin.

Yazdıklarımdan Atatürk dine karşıydı gibi bir anmal çıkardıysan eğer okuma ve anlama dersleri alman gerekiyor demektir.

Kendi ilinde örnek vermişsin; anlaşılan sen başka birye görmedin hayatında. Adapazarına git, Elazığa git bakalım şortla dolaşınca başına neler geliyor o zaman görürsün. İnsanları itham etmeden önce de bundan böyle dikkatli ol. Burada senin gibi hamkafaları ve eğitimsiz kara cahilleri sevmiyoruz.

siz insanları tek tipleştiriyorsunuz ırkcılık yapıyorsunuz , illa bütün dindarlar Atatürk düşmanıymış gibi gösteriyorsunuz ,bütün Ataütrkcüleride sizin gibi tek tipciler din düşmanı gösteriyor, karşıt taraf iki cephe yaratmaya çalışıyorsunuz ben ona karşıyım sonrada kızıyorsunuz niye kızıyorsun onu anlamıyorum

Sitelerde Paylaş
Atatürk peygamberliğini,diktatörlüğünü vs. saçma sapan makamlığını ilan etmemiştir,

Yanlış, Atatürk bir diktatördü.

''Atatürk bir diktatördü.

Bunu kendisi bizzat Fethi Okyar'a da söylemişti.

Katı bir adamdı.

Muhaliflerine karşı çok sertti.''

Ahmet Altan.

hatta dogmayıda reddedip bilim ve akılı bırakıyorum demiş,lütfen bana tapın ben ölünce dememiş.

Onun bu düşüncelerini anlayamamış olmalılar.

Şahsen ben anlayan pek az kişi görüyorum da : )

onu peygamber sananlar yüzünden onu sevmemek APTALLIKTIR.

Atatürk'e Peygamber, Nutuk'a Kutsal Kitap, Anıtkabir'e ise Kabe olarak bakıyor anlayamadığını ima ettiğim o zihniyet yani o ümmet.

Bu da bir çeşit inanç, din savaşı ortaya çıkarıyor. Yalnız bu saldırı Atatürk'ü anlayamayan ümmeti tarafından geliyor.

O zaman ben darwini ateizm peygamberi yapıp onun sakalına tapayım,sonra desinler ''darwini peygamberleştiriyolar darwini reddedelim evrimi reddedelim'' diyip o kadar mantıklı şeyi reddediceksiniz.

ateistler için söylüyorum tabi.

yok Atatürk peygambermişte falan,geçiniz.

Zulmedeni kimse sevmez ve dolayısı ile ismine ''tanrısal'' bir statü vererek o isimle zulmediyorsanız birilerine o ismide kimse sevemez.

Yoksa sevilmeyen isimler değil, hareketler, hakaretler ve zulümlerdir.

Yazar Ahmet Altan, "Atatürk ilkeleri, irtica, şeriat, laiklik, türban, düşman, yüce ordu, Kemalizm" kelimelerinin yasaklanması halinde, Rektörlerimizin cümle kuramayacaklanı belirtti

''Deli saçması...

Benim önerim şu...

Yirmi dört saat, ?Atatürk ilkeleri, irtica, şeriat, laiklik, türban, ulusal çıkarlarımız, düşman, cumhuriyet, yüce ordu, Kemalizm, geleneklerimiz,? sözlerinin söylenmesini yasak edelim, bu kelimeleri kullanmadan konuşmayı becerip, mantıklı cümleler kurabilen bir rektör bulabilirsek üniversitelerimizi ona emanet edelim.

Bulabilir miyiz sizce?''

Ahmet Altan

: )

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sayın ismailağacemati

ben onu kitaptanda okumuştum orada daha ayrıntılı bir şekilde anlatır ilber ortaylı hoca, anlatmak istediğ , batı tarzı bir laiklik anlayışının bize uymadığı ,ama bizim kendimize özgü bir laiklik anlaşışı geliştirdiğimiz ve uyguladığımız yada geliştirip uygulamak zorunda olduğumuz yönünde uzun konu ....

Sitelerde Paylaş

''Tabiki insancıklara sormiycaksınız'' diyebilen bir zihniyet, bu zihniyetteki kişiler insan mı?

''İnsancıklarmış'', kendisini ne sanıyorsa, inanamıyorum ya, bu gibi kişilerin kendisini insan olarak nitelendirmelerine, insanlar ile aynı haklara sahip olmalarına inanamıyorum.

İnsan değiller çünkü.

Bu zihniyetler yüzünden oluyor işte her ne olursa.

Tüm soruların cevabı burda.

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hem laik hem müslüman olunur mu?

2 aşamalı sınav var cübbeli..bu sınavları geçtikten sonra,hem laik hemde müslüman olabilir belge ve sertifikası alıyorsun :D

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben konuyu üstad Necip Fazıl Kısakürek çok güzel dile getirmiş

Evet, sevgili gençler, daima benim gibi konuşmaya çalışın. Çünkü davamız çeşm-i bülbül kadar naziktir, yere düşürüp kırmayalım. Bir gün, mahkemede bana hâkim sordu. Dedi ki:

“-Kuzum Necip Fazıl, zapta geçirmeyeceğim, hükümde de esas teşkil etmeyecek, şahıs olarak, dost olarak, dostluğa kabul ediyorsanız, bir sual soracağım.”

“-Buyursunlar.”

Dedim.

“-Siz lâik misiniz, değil misini?”

Dedim ki:

“-Efendim, böyle sual olur mu? Ben belki bunun için huzurunuzdayım. Ve şimdi anlayacaksınız lâik miyim, değil miyim! Fakat bir şartla cevap veririm. Hem zapta geçmesi hem de hükme tesir etmesi şartıyla...”

Ve devam ettim:

“-Ben Allah’a inanıyorum, yani Halik’a... Bütün âlemlerin Rabbına... Nasıl istersiniz ki, Allah’ı ve onun emirlerini dünyanın dışında kabul edeyim. Şimdi ben lâik miyim, değil miyim, siz karar verin!”

Dikkat edilirse burada bir incelik var; lâik miyim, değil miyim, sen karar ver!..

(İslâm Ve Öbürleri’nden)

Başka söze ne gerek var diyelim değil mi?

Sitelerde Paylaş
Taşra bir yana Kütahya, Adana, Afyon, Uşak, Konya ve Adapazarı gibi illerde şortla gezemez, kız arkadaşanızıla el ele dolaşamaz ve Atatürk'ü destekler söylemlerde bulunamazsınız. Sizi o dakikada parçalarlar! Bu illerde nüfusun ezici çoğunluğu Atatürk karşıtıdır.

yavaş!!

bilmiyorsan konuşma.

Atatürk'ü destekler söylemde bulunduğunda parçalanacağın yer güneydoğu ve doğudaki gazı illerdir.

bilen biliyor ama

afyonda kütahyada yok böyle bir şey

bilmiyorsan sus da adam sansınlar!

Sitelerde Paylaş
Yanlış, Atatürk bir diktatördü.

''Atatürk bir diktatördü.

Bunu kendisi bizzat Fethi Okyar'a da söylemişti.

Katı bir adamdı.

Muhaliflerine karşı çok sertti.''

Ahmet Altan.

Yazar Ahmet Altan, "Atatürk ilkeleri, irtica, şeriat, laiklik, türban, düşman, yüce ordu, Kemalizm" kelimelerinin yasaklanması halinde, Rektörlerimizin cümle kuramayacaklanı belirtti

''Deli saçması...

Benim önerim şu...

Yirmi dört saat, ?Atatürk ilkeleri, irtica, şeriat, laiklik, türban, ulusal çıkarlarımız, düşman, cumhuriyet, yüce ordu, Kemalizm, geleneklerimiz,? sözlerinin söylenmesini yasak edelim, bu kelimeleri kullanmadan konuşmayı becerip, mantıklı cümleler kurabilen bir rektör bulabilirsek üniversitelerimizi ona emanet edelim.

Bulabilir miyiz sizce?''

Ahmet Altan

: )

Ahmet Altan kim oluyor Serare? Kadın memesi üzerine yazılar yazan satılık bir dönem adamı. Onun neyine güvendiniz de referans gösteriyorsunuz?

Biz Altangiller'i iyi tanıyoruz.

O önce kendini bir aklasın, temize çıkarsın (ki mümkün değil bu), ondan sonra oturup rektörleri eleştirsin.

Onu kimse ciddiye almaz, saygı duymaz burada.

Sitelerde Paylaş
Ahmet Altan kim oluyor Serare? Kadın memesi üzerine yazılar yazan satılık bir dönem adamı. Onun neyine güvendiniz de referans gösteriyorsunuz?

Biz Altangiller'i iyi tanıyoruz.

O önce kendini bir aklasın, temize çıkarsın (ki mümkün değil bu), ondan sonra oturup rektörleri eleştirsin.

Onu kimse ciddiye almaz, saygı duymaz burada.

Ahmet Altan bana göre de ahlaksız ama sormak istiyorum kadın ateistlere göre neden kadın memesi üzerinden yazı yazmak yanlış olsun ki?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...