Jump to content

Atatürk neden sevilmez...?

Recommended Posts

Ahmet Altan kim oluyor Serare? Kadın memesi üzerine yazılar yazan satılık bir dönem adamı. Onun neyine güvendiniz de referans gösteriyorsunuz?

Biz Altangiller'i iyi tanıyoruz.

Satılık dönem adamı vs. sizin düşünceleriniz...

Ben tanımadığım şahıslar hakkında yorumlar yapamam.

Benim için kadın memesi üzerine yazılar yazmış olması önemsiz insancamı yazdıkları ona bakarım.

Referans olarak göstermek için değil, kendi düşüncemi yansıtan bir yazı olduğu için.

O önce kendini bir aklasın, temize çıkarsın (ki mümkün değil bu), ondan sonra oturup rektörleri eleştirsin.

Onu kimse ciddiye almaz, saygı duymaz burada.

Kadın memesi üzerine yazı yazdığı için mi : )

Şaka bir yana, rektörler için olan düşüncelerimi içimden geldiği gibi ben kaleme alsam çok daha kötü bir yazı ortaya çıkabilirdi yani kibarca bir yazı yazmış hata yapmamak için onun yazısını eklemeyi tercih ettim.

Ne de olsa bu konuda yakın düşüncelerdeyiz.

Yukarıda eklediğim videodaki şahısların benim gözümdeki yerini bilmeseniz daha iyi.

Atilla Yayla hariç : )

O güzel insanla hemen hemen hemfikiriz.

Çok beğendim düşüncelerini, insan gibi insan işte.

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ahmet Altan kim oluyor Serare? Kadın memesi üzerine yazılar yazan satılık bir dönem adamı.

Onu kimse ciddiye almaz, saygı duymaz burada.

Bence kendi adına konuş çünkü ben Ahmet Altan'ın tarzını severim, özellikle "kristal denizaltı" adlı denemesi hoşuma gitmişti. Ayrıca kadın memesinden bahsetmesinde ne var anlamadım.

Sitelerde Paylaş

Amma da takılmışınız kadın memesine..

Ahmet Altan'ı sevmeniz çok doğal o halde.. O da tapar..

Okuyunuz o halde bol bol..

Bir kiraz ağacına ve kadın memesine vatanı satarım demişti, onu kastetmiştim. Tabii oradaki analojiyi kavrayamadığım gibi bir sığlığa kapılmayınız, çünkü bu doğru olmaz. Ama fazlasıyla yavan, sözde romantik ve sevimsiz..

Bu adam entel dantel kadın romanları yazan, kişiliksiz, boş adamın tekidir.

Eski solcu olur, Marksist leninist olur, liberal olur, Fethullahçı olur, bi bakarsın solcu düşmanı kesilip darbeci olur, ertesi gün asker düşmanı olur vs..

Babasının oğlu, abisinin kardeşidir.

Sitelerde Paylaş
yavaş!!

bilmiyorsan konuşma.

Atatürk'ü destekler söylemde bulunduğunda parçalanacağın yer güneydoğu ve doğudaki gazı illerdir.

bilen biliyor ama

afyonda kütahyada yok böyle bir şey

bilmiyorsan sus da adam sansınlar!

Ben Kütahya'da üç yıl kaldım ve son derece tutucu bir yer olduğunu söyleyebilirim. Kullandığın sokak jargonundan anlıyorum ki sen ne anlatmaya çalıştığımı anlayacak eğitimden yoksunsun. Adamsan zırt diye cevap vermeden önce birazcık gayret edip anlatılan anlamaya çalışırsın önce.

İkincisi, ben güneydoğudaki illerden bahsetmedim zaten, çünkü oralarda durum açıkça belli. Halk kürt ulusal duygularını sömürenelerin etkisi altında laik cumhuriyete açıkça düşman. Ama bahsettiğim yerlerde durum gerçekten de vahimdir. Bunlara Elazığ, Malatya, Kastamonu, Kırıkkale, Yozgat'ı da eklemek gerekir. Bu illerdeki alevilerin yaşadıkları yerleri hariç tutmak lazım elbette.

Diğer yandan büyük şehirlerin varoşları da çok farklı değil. Buralarda da irticai yapılanmalar had safhadadır ve bu örgütlenme doğrudan laik cumhuriyeti hedef almaktadır. Aynı örgütlenmenin yansıları gerek basında gerekse de siyasette adeta elle tutulacak kadar somutlaşmıştır. Ama burada Atatürk'ün posterinin altına sığınıp O'nu bir tabu haline getirenlerden ya da takiyye yapıp biz de Atatürkçüyüz diyen dincilerden bahsetmiyoruz. Gerçek anlamda Atatürkçü olmak herşeyden önce O'nun fikirlerini ve amacını iyice bellemekten geçer ki bu anlamda çokaz Atatürkçü vardır.Örneğin Nutuk okunmadan Atatürkçüyüm diyene kuşkuyla bakmak gerekir.

Sitelerde Paylaş

Atatürk rejimi ülkeyi ingiliz ve fransızların yapacağı kadar özgür kılmamış. O yüzden sevmiyorlarmış atatürkü.

Keşke ingiliz ve fransızların malı olsaymış anadolu, öyle diyor müslümanlar;

http://www.youtube.com/watch?v=5f1dfbw5N70

Bir de mason olduğunu söylüyorlar. Elini ceketinin önüne sokup poz veren mason oluyormuş.

Mason demek de yahudi demekmiş.

Sitelerde Paylaş
Bir de mason olduğunu söylüyorlar. Elini ceketinin önüne sokup poz veren mason oluyormuş.

Mason demek de yahudi demekmiş.

E hani UFOlar? Bir onlar eksik bu resimde.

Sitelerde Paylaş
Amma da takılmışınız kadın memesine..

Ahmet Altan'ı sevmeniz çok doğal o halde.. O da tapar..

Okuyunuz o halde bol bol..

Bir kiraz ağacına ve kadın memesine vatanı satarım demişti, onu kastetmiştim. Tabii oradaki analojiyi kavrayamadığım gibi bir sığlığa kapılmayınız, çünkü bu doğru olmaz. Ama fazlasıyla yavan, sözde romantik ve sevimsiz..

Bu adam entel dantel kadın romanları yazan, kişiliksiz, boş adamın tekidir.

Eski solcu olur, Marksist leninist olur, liberal olur, Fethullahçı olur, bi bakarsın solcu düşmanı kesilip darbeci olur, ertesi gün asker düşmanı olur vs..

Babasının oğlu, abisinin kardeşidir.

: )

Ben kendisini tanımıyorum, yalnızca bir yazısını okudum, hmmm dedim bu kadar olur, kendi düşüncelerime yakın bir yazı kaleme almış, o da yazısından alıntısını eklediğim yazının tamamıydı.

Fazla normal düşünebilen kimselerin olmadığı, fanatikliğin uç kısımlarda yaşandığı, illa herkesin bir gruba dahil olması gerektiği gibi bir düşünce yapısı hakim olan bir devlette, normal düşünebilen kimselerin olması sevindiriyor insanı ve bulunca bir hazine bulmuş gibi bakıyor haliyle insan.

Hiçbir romanını okumadığım için yorum yapamıycam, güzel bir sanattır yazmak, herkes yazamaz ve herkesi kapsayan, hoşuna giden bir sanat yapmak her kişinin kârı olamaz.

Sitelerde Paylaş
Ümmetçi İslamcılarla bu kadın memesi için vatan satanların yolları tam olarak nerede kesişiyor acaba... Huriler, tomurmuş memeler falan ipucu olabilir mi bilmiyorum?...

Vallahi ateistlerin kadın memesine vatanı satmasında ne gibi bir yanlışlık olabilirki?

İman olmadan vatan sevilemez bu adam bence en büyük kanıtı harbi ateist

Sitelerde Paylaş
Vallahi ateistlerin kadın memesine vatanı satmasında ne gibi bir yanlışlık olabilirki?

Aynı soruyu kendinize sorun, dininiz vatan satma diye birşey diyor mu?

Pekiyi sizinle aynı renk forma giyip vatanı satan yok mu? Onları kim durduruyor?

Pekiyi pekiyi araplar ülkeyi satın alıp islam devleti kurmaya söz verdi, satar mısınız?

Demek istediğim ancak sağduyuda ortak noktaya varıyoruz.

Vatanını satmak istemeyen satmıyor. Din etkisiz eleman.

Sitelerde Paylaş

yaa, evet.

en basitinden birinci ve ikinci dünya savaşlarına katılanların hepsi farklı dinlerdendi.

imansız komünistler ne pok yemeye ölüyorlar peki?

marks da onlara mı gizliden huri vadetmiş acaba?

böyle pervasızca sıktığına göre senin bu konuda da vardın bilgin.

Sitelerde Paylaş
Lan bre cahil!

Osmanlı'nın modern çağ diyebileceğimiz 20.yy'dan çok önceleri varlığını sürdürmüş olmasına rağmen, farklı dinlere mensup tebaasına belkide en çok hakları veren devlet olmasına rağmen, en nihayetinde müslüman bir devlet olmasından dolayı, hristiyan ve yahudilere elbette bir miktar ek külfet bindirmek zorundaydı. Evet biliyorum, senin gibi cahiller yazmadan önce araştırmazlar, kendi akıllarınca isimlerin önüne getirdiği basit sıfatlarla haklılıklarını savunurlar, amma bari benden öğrenmiş ol. BM çok dinli devletlerdeki çözümlerin genel adına Ottoman Tolerance Modeli adını verdi, bir düşün.

http://www.jihadwatch.org/dhimmiwatch/archives/004250.php Bu da kaynağım.

Google'da Ottoman Tolerance diye arat, hepsi yabancı ve güvenilir olan binlerce yabancı sayfa göreceksin.

Anlamazsın, yaşının 12 olduğunu tahmin ediyorum. Yazım kurallarından haberin yok.

Belli ki ilk okul 5. sınıfta Nazi'leri ilk defa duymuş birisin. Bu hevesle Dünya'da -kendince- kötü bulduğun her şeye Nazi sıfatını yakıştırıyorsun. Seni muhatap almak istemezdim ancak söylediklerim kanıma dokundu. Avrupalılar bile Osmanlı'daki dini idareyi hoşgörü olarak kabul ederken sizin gibi tarih bilmeyen cühelanın bunları söylemesi dokunuyor adama.

Bak yaşın gereği söylüyorum, Europa Universalis 3 oyna. Şu ana kadar yapılmış en sofistike, ve gerçeğe en yakın tarih oyunudur. Oradaki Avrupa Devletlerinin diğer dinlere bakış açısıyla, Osmanlı'nın dine bakış açısını bir mükayese et. Ki bu oyunun yapımında tarih professörleri görev alıyor. Yıl be yıl devletlerin yöneticilier, önemli sanatçıları, sınırları gerçek tarihi işleyişten alıyor. Yani bu oyun bile Osmanlı'nın hoşgörüsü için çok geçerli bir kaynaktır.

Son olarak Osmanlı coğrafyası içinde sayısız kilise varken, acaba neden 21.yy'da bile Avrupa'ya camii açılırken homurtular çıkıyor, hoşgörüsüzlük kimde var bir düşün. Ya da son 100 yıla kadar Avrupa'da Müslüman Mahalle'leri var mıydı? Müslüman değilim ama Osmanlı'nın diğer dinlere karşı olan tutumunu çocukca eleştiremezsin.

Ya kardeşim,bu kadar azınlık niye ayaklanıyor durup dururken ? ingiltere ''olum bak bu osmanlı varya size çok kötü muamele yapıyo ayaklanma çıkarın olum'' dedi derseniz bi git çay koy gel derim.

ulan ben ne diyorum hoşgörüsüzdü demiyorum zaten,hoşgörüyü menfaatleri için kullandı diyorum.

bak kardeşim osmanlı kanunlarında azınlıklardan normalden daha fazla vergi almak vardır,anlıyor musun beni kıt kafa.OSMANLI AZINLIKLARDAN DAHA FAZLA VERGI ALIRDI.

şimdi diyorsun ki o kadar kilise vardı,ulan kıt herif tabi olucak sen azınlıklardan para koparıyosun onları mutlu etmeye çalışıcan,Azınlıklara soykırım yapsaydı ortada azınlık kalmazdı böylece para koparamazdı osmanlı.

ha ayrıca ermeni soykırımı vardır,Ama bunu Türk'ler değil nazi osmanlısı hükümeti yapmıştır.Türk'leri bağlamıyor,arapların ermenilere yaptığı bir soykırımdır.

Sitelerde Paylaş
Yanlış, Atatürk bir diktatördü.

Muhammed demokratik oyla mı seçilmişti?

Kendisi sadece elçi değil aynı zamanda devlet kurucusudur ve diktatörden de ötedir.

Atatürk'e Peygamber, Nutuk'a Kutsal Kitap, Anıtkabir'e ise Kabe olarak bakıyor anlayamadığını ima ettiğim o zihniyet yani o ümmet.

O ümmete karşı çıkıp bir başka ümmeti savunmuyor musunuz sizde?

Madem ümmetçi olmak kötüdür, o zaman siz niye ümmetçisiniz?

Atatürk'ün peygamberleştirilmesi veya Nutuk'un kutsal kitap muamelesini görmesi, peygambersiz ve kutsal kitapsız insanlarca eleştirilsin elbette, ama size ne oluyor?

Sizin peygamberleştirdiğiniz insanlar ve kutsal saydığınız kitaplar yok mu ki etrafa laf etme hakkını kendinizde görüyorsunuz?

Kaldı ki, üç beş gardrop Atatürkçüsünün bu tip dogmalaştırmalara kendini kaptırması kemalizmi tu kaka etmeye yeter mi?

Ama islamın bir dogma yığını olduğunu herkes kabul ediyor.

Etrafa laf etmeden önce kendinize dönüp bakınız.

Not: Bunları yazdım diye beni Atatürkçü sanma. Ben sosyalistim.

Zulmedeni kimse sevmez ve dolayısı ile ismine ''tanrısal'' bir statü vererek o isimle zulmediyorsanız birilerine o ismide kimse sevemez.

Yoksa sevilmeyen isimler değil, hareketler, hakaretler ve zulümlerdir.

Zulmeden kişiye tanrısal özellikler atfedilmiş bile olsa kimse onu sevmez ve sevmemeye de hakları vardır diyorsun özetle.

Aferin.

Bunu, kendi peygamberinin ve dininin zulümleri söz konusu olduğunda da söyleyebilirsen gözlerinden öpeceğim.

Yazar Ahmet Altan, "Atatürk ilkeleri, irtica, şeriat, laiklik, türban, düşman, yüce ordu, Kemalizm" kelimelerinin yasaklanması halinde, Rektörlerimizin cümle kuramayacaklanı belirtti

Doğru demiş.

Peki ''inşallah'', ''maşallah'', ''allah'' kelimelerini çıkardığımızda sen dahil hangi muhafazakar cümle kurabilir?

Bunları da biraz düşün...

tarihinde Ceren_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yazar Ahmet Altan, "Atatürk ilkeleri, irtica, şeriat, laiklik, türban, düşman, yüce ordu, Kemalizm" kelimelerinin yasaklanması halinde, Rektörlerimizin cümle kuramayacaklanı belirtti

Kendisi de "meme", "kadın", "Kürdistan", "özgürlük savaşçıları" kelimeleri çıkarılınca nasıl cümle kuracak acaba...

Sitelerde Paylaş

İşportacı şarlatan Altangilleri takdimimdir . Yazı uzun ama , bir başladığınızda bırakamayacak , sonuna kadar okuyacaksınız .

'' Katranı kaynatsan olur mu şeker, cinsini sevdiğim cinsine çeker ''

Efendim , bir varmış bir yokmuş . Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, develer ülke yönetirken, pireler berberlik zenaati ile iştigal ederken , bu arada ben de anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken,düşmez mi anam beşikten, kopmaz mı babam da ossaat eşikten, nasıl kaptı anam maşayı, hele babam bir kaptı ki koca meşeyi, dolandırdılar bana dört bir köşeyi, soluğu dışarıda almışım ki sormayın gitsin , derelerden sel gibi, tepelerden yel gibi kaçayım derken vara vara bir ülkeye vardım...

Vardım ki ne göreyim ; ak saçlı ,yaşlı bir işportacı amca milleti etrafında toplamış  ''Kozmos kozmos ...''  deyip bir şeyler satmaya çalışıyor. Merak ettim, kulak kabarttım, kalabalığa ben de yanaştım. Bu arada henüz daha nereye geldiğimi bilmediğimden bir taraftan da yanımdaki adamı dirseğimle dürtükleyerek gerek burası gerekse ülke hakkında malumat alıyordum.

Efendim, burası Bab-ı Ali derler bir yer, ülkenin adı da Mozaikistan'mış.

Mozayikçilik mesleği ülkede çok yaygın olduğu için ülkenin adı da haliyle Mozaikistan'a çıkmış. Artık herkes bu ismi gayet doğal karşılar , hatta gururla ''Biz, ülke olarak bir mozayikiz'' diye etrafa caka satarlarmış. Sahih midir bilinmez , bir rivayete göre bu ülkenin adı aslında önceleri Türklerin ülkesi manasına gelecek şekilde ''Türkiye''  imiş de, daha sonra ''Türkiyeli'' olmuş, bana anlatıldığı üzere şimdi de ''Mozaikistan''.

Halkının neredeyse bütün bireyleri geçimini mozayikçilikle sağladığından mozayikçilik bu ülkede geçer akçaymış.Öyle ki bu ülkedeki küçük çocuklar bile, sorulduğunda

- Söyle bakiim evladım, büyüyünce ne olacaksın ?

-Mozayikçi olacaam emmii! Memleketin her tarafına mozayik döşeyeceem, diye büyük bir gururla cevap verirlermiş .

Politikacısından tutun da düşünürüne, köşe yazarından tutun da sokaktaki vatandaşına varıncaya kadar herkes, uzmanı olduğu mesleği gereği ülkenin her tarafına günlük mozayik döşerlermiş .

Neyse bunları boşverelim de bizim işportacı yaşlı amcaya dönelim : İlginç bir adama benziyordu, bir taraftan da yanımdaki adamı dürtüklüyor, işportacı yaşlı amca hakkında bilgi alıyordum .

Her tarafı kıra boyanmış, peltek dilli işportacı amcanın adı Çetin'miş. İki tane de oğlu varmış ; biri Kel Ahmet, diğeri Kıl Mehmet.  Büyüğü Ahmet'in saçları erkenden döküldüğü için öyle derlermiş, diğeri de çok kıllı olduğu için. Onlar da baba mesleğini icra ederler, işporta tezgahını Bab-ı Ali'nin başka yerlerinde açarlarmış .

İşportacı amcanın, yaşlı maşlıydı ama, ağzı iyi iş yapıyordu doğrusu :

- Vatandaaaş, kozmos dönüyooor. Bakın ben de dönüyorum , zaten ben döndüğüm için kozmos dönüyor. Kozmos'taki bu sürekli değişiiiim ...

Ben, yaşlı amcanın daha ne dediğini anlayamadan bir alkış tufanı koptu ki sormayın gitsin, sanırsınız yer gök inliyor .

Fakat yanımdaki adam hiç alkışlamıyor, bir taraftan alaycı alaycı bakıyor, diğer taraftan da kendi kendine söylenerek homurdanıyordu :

- Anlat anlat, pabuçlarımın işportacısı seni, senin gençliğini de biliriz .

Yaşlı amca alkışlardan mest olmuş, daha da bir şevke gelmiş, anlatıyordu :

- Mesleksiz yığınlar sürüsüüü! Gidin de biraz meslek öğrenin, mozayikçilik olursa daha iyi oluuur !

- Teknoloji değişip geliştikçeeee, toplum da değişecektiiiiir,enseyi karartmayııın .

-Türk'ün Türk'e propagandasını yapıp duran hazineden geçinmeli kul sürüleri siziiii!

- Statükonun ta kendisi olan ulus Türk devleti, ebedi payidar kalamayacaktıııır. Tamam mı etrak-i bi-idrakleer! ( anlayışı kıt Türkler)

- Türklerin ülkesi Türkiyee, biten yüzyıl içinde en kötü yönetilmiş ülkelerden birisidiiir, taş kafalı Türkler siziii!

- Bu Türkler iyi beslenememiş, yeterli protein alamadıkları için de işte böyle zeka yoksunu olmuşlardııır .

Bir alkış tufanı daha koptu. Kendi kendime  ''yahu adam resmen kendisini dinleyenleri aşağılıyor, dinleyenler ise alkışlıyor,olacak iş değil'' diye düşünürken yanımdaki adam kolumdan tuttu :

- Sorma, dedi. Bu halk eskiden böyle değildi, o kadar eziyet çekti ki. Gelen vurdu, giden vurdu, millet de haliyle acıdan bile zevk alır hale geldi, mazohistleşti anlayacağın .

- Nasıl yani, şimdi bir Allah'ın kulu çıkıp da ''efendi, kendine gel , n'oluyor, ağzını topla biraz, yoksa ben toplarım'' demeyecek mi ?

- Demeyecek, dedirtmezler. Bu işportacılar mafya gibidir, gık demeye gör, bir anda etrafında köpek sürüsü gibi otuz-kırk tane işportacı arkadaşı bitiveririr bunların, adamın ağzını burnunu kırarlar alimallah . Ayrıca polis gelir, onu değil seni götürür. Çünkü bu halka sövmenin bir yaptırımı yoktur, ama bunların burunlarından tek bir kıl almaya gör hele sen.

İlginç bir durumdu, hayretim gittikçe artıyordu. Yaşlı, kır saçlı, işportacı Çetin amca alkışlar karşısında daha da coşmuş, anlatıyordu da anlatıyordu :

- 46 milyon idrakten yoksun köylü Tüüürk, yılın sadece 37 günü çalışııır. Hepsi de hapazlamacı, hepsi de kul sürüleridiiiir, geri kalanı da kıçını sıkar duruuur ...

Bir anda yaşlı adamın elinde bazı nesneler göründü. Adam, müthiş bir maharetle elindeki nesneleri hokus pokus yapar gibi havada salladıktan sonra adeta transa geçmiş bir Hint fakiri edasıyla inlemeye başladı :

- Vatandaaaş! Bu elimde gördüğünüz çakmak halis muhlis ABD mamülüdür. Bu tarak ise Avrupa'nın, teknolojisi en gelişmiş fabrikalarının üretimi olup kapanın elinde kalacaktııır . Abiler beyleeer, bu gördüğünüz leğeni Fransa'dan getirdim, leğendeki şu asalete bakınııız ...

Yanımdaki adam dinlemekten sıkılmıştı. Kolumdan tuttu ve beni en yakındaki bir kahvehaneye götürdü, sağolsun bana bir de çay ısmarladı, aç mısın tok musun diye de sordu . İyi adama benziyordu.

Çayımdan bir yudum aldım :

- Yahu dedim, sizin memleketin işportacıları hep böyle midir ? Yani ne bileyim, hep millete böyle söverek mi nafaka doğrultur?

- Dedim ya, bu halk sahipsiz. İşin garip tarafı ne biliyor musun, kendisine sahip çıkana da pek sahip çıkmaz bu halk. Biz böyle değildik aslında, ne oldu bize bilmiyorum ..

- Yaa, bu işportacı yaşlı adam çok ilginç birisi. Anlatsana biraz ondan..

- Şarlatanın teki, nesini anlatayım. Bir kere bu abrada kabracı bir üfürükçüdür, gördüğün gibi desteksiz desteksiz üfürür sadece. Yaşından utanmaz, başından utanmaz . Millet de onu pek sever, bütün işportacıların duayenidir aynı zamanda da. Aslında boş laf şampiyonudur ; gelir burada her gün tezgahını açar, AB ve ABD fabrikalarında üretilmiş defolu mallarını vatandaşa kakıverir. Üstelik de söve söve...

- Vatandaş da bu defolu malları alır kullanır, öyle mi?

- Almak ne kelime, havada kapışır!

- Hem de kendisine sövüldüğü halde ?..

- Evet, daha bir de üste para vererek... Meraklanma , buralarda ne olup bittiğini yakında sen de öğrenirsin, hatta alışırsın, şimdiki gibi hayret bile etmezsin. Bir sigaran var mı ?

- Var, vereyim. Hep bu işle mi iştigal eder bu yaşlı Çetin amca ?

- Adamın zenaatı bu. Eskiden de Rus'un mallarını satardı, o zamanlar en büyük müşterisi gençlik kesimi idi. Fakat Rusya'dan getirdiği malların artık modası geçti. Ee , zamanımız moda zamanı. Şimdi moda olan AB ve ABD malları. Haliyle işportacı da onu satacak.

- Peki, söyledikleri doğru mu? Mesela bu halk gerçekten de mesleksiz kul sürüleri mi ?

- Eğer ki önceden araştırıp bilmezsen onun mallarını pazarlarkanki yaldızlı sözlerine çabuk kanabilirsin. Üfürüyor resmen... Ülkemizin şu anda nerede ise 25 mühendislik dalında eğitim görmüş 500 bin mühendisi vardır, tıbbın her alanında uzmanlaşmış 100 bin doktoru, bir o kadar eczacı ve dişçisi, milyonlarca iş yapan şoförü, eşya sanatkarı , elektirik ve elektronik teknisyeni, onbinlerce berberi, fırıncısı, inşaat alanında uzmanlaşmış her çeşit meslek erbabı, terzisi, marangozu, tornacısı...

- Sahi mi?

- Tabii , ne sandın! Asıl mesleksiz olan kendisi. İşportacılık da mı meslek be! Allah aşkına, millete defolu mal satmaktan öte ne yararı olmuş bu zamana kadar ?

- Peki bu Çetin amcanın evlatları, hani ne diyordun sen onlara ?..

- Kel Ahmet'le Kıl Mehmet...

- Hah tamam. Onlar ne iş yapar ?

- Ne olacak, baba mesleği işportacılık. Onlar tezgahı Bab-ı Ali'nin bir başka yerinde açarlar. Daha çok kitap yazıp işte böyle babaları gibi pazarlarlar .

- Ne yazarlar daha çok?

- İkinci, Üçüncü, Dördüncü Cumhuriyet... Aile içi cinsel ilişkinin ( ensest ) diyalektiği... Yeni Dünya Düzeni... Küresel Sermaye'nin Gerekliliği Üzerine Denemeler... Kozmos... Ülkemize yapılacak dış müdahelenin bilimsel gerçekliği... İşte böyle şeyler yazarlar; Kel Ahmet'i de böyledir,Kıl Mehmet'i de... Sonra da işporta tezgahında pazarlarlar.

- Desene , işportacılıkta babalarını da geçmişler.

- Öyle, ne yaparsın, katranı kaynatsan olur mu şeker, cinsini sevdiğim cinsine çeker.

Yakup

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Müslümanlar, modern düşünen, modern yaşayan, modern giyinen hiç kimseyi sevmezler.

Kendilerinin medeniyetle sorunları var.

Batıyı bütün kötülüklerin yuvası görüyorlar.

Haliyle Batı uygarlığını kendilerine işaret etmiş ve öğretmeyi denemiş bir insanı sevmiyorlar.

Müslümanlar sadece ve sadece kendilerine mekkeyi işaret eden insanları severler.

Sitelerde Paylaş

DECCALİN TEKİ OLDUĞU İÇİN SEVİLMEZ! KAFİR BİR ZINDIK OLDUĞU İÇİN SEVİLMEZ. TAĞUT BİR PUT OLDUĞU İÇİN SEVİLMEZ. O DÖNEMDE YAŞASAYDIM SONU KUBİLAY GİBİ OLABİLİRDİ!

Selamun aleykum kardeşim, aramıza hoşgeldin. Sen de bizim gibi tam bir yobazsın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...