Jump to content

ATATÜRK'ÜN DİN HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ

Recommended Posts

Saydıkların Türk mü ?

Özünü çoktan kaybetmişsin sen,zorlama.Osmanlı arap emperyalizmine maruz kalmışsın hala Türk'lük diye kendini kandırıyorsun.Türk diye bildiklerimize bak hepsi arap.

Atatürk'te Türk değildir,Kökenini bilmiyorum ama Makedon'dur tahminimce.Bu yüzden ilerici ve çağdaştır zaten.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 181
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Saydıkların Türk mü ?

Özünü çoktan kaybetmişsin sen,zorlama.Osmanlı arap emperyalizmine maruz kalmışsın hala Türk'lük diye kendini kandırıyorsun.Türk diye bildiklerimize bak hepsi arap.

Atatürk'te Türk değildir,Kökenini bilmiyorum ama Makedon'dur tahminimce.Bu yüzden ilerici ve çağdaştır zaten.

Seceresi Makedonya gibi Avrupa kültürüne açık bir bögedeyken karışma olmaması düşünülemez. Yani, bir Anadolu Türk'ü kada Türk değildir bence de. Ama büsbütün Makedondu da diyemeyiz. Bu yönde kabul gören hiçbir iddia da yok. Ama tip olarak da Türk'e benzemediği açık.

Ayrıca, zeka ve kişilik olarak da Türk'e hiç benzemiyor.

"ATATÜRK BENİM İÇİN NE KADAR DEĞERLİYSE PADİŞAHLAR DA BENİM İÇİN O KADAR DEĞERLİDİR"

diyebilen bir meczup, kronik bir zeka özürlü Türk ise ve bunun gibi bir sürü alık insan kendine Türk diyorsa Atatürk'ün Türk olma olasılığı gerçekten de düşük demektir.

Ve haklısın, Atatürk fazla bu insanlara. Günde kırk kez falakaya yatırıp hak ettikleri gibi muamele edecek bir rejim gerek bunlara.

Şeytan azapta gerek...

Sitelerde Paylaş

Ama tip olarak da Türk'e benzemediği açık.

Zaten bu yüzden Türk halkının dikkatini çekti.Sarı saçlı mavi gözlü olması onu Tanrı yaptı,Çünkü rastlanan bir durum değil.

Şimdi sen arabistan çöllerine sarı saçlı mavi gözlü karizma birini koysan adamı tanrı zannederler.

Atatürk'ün dış görünüşü bir çok şairi büyüledi,tanrı yerine konuldu,peygamber yerine konuldu.

Buradan da böyle bir dış görünüşe çok rastlanılmadığını çıkarabiliriz,Herkesin dilinde çünkü Atatürk'ün karizması,dış görünüşü.

Bu da onu Türk yapmıyor.

Ama; Halkında Türk olduğu söylenemez.

Türk'ler hafif çekik gözlüdür,Yani şuan bu topraklarda Türk yok.

Varsın Atatürk'te olmasın.

Türk'ler milli benliklerini kaybettiyse zaten bunu kendileri kazanamazlar,bunu dış dünyadan birinin çıkarması lazım.

Bu da Atatürk'tü,Atatürk Türk'lerin elinden tuttu,milli benliklerini kazandırdı.

Atatürk Türk olsaydı o da milli benliğini kaybetmiş olucaktı,Kanında birazcık Türk'lük olabilir ve tam Makedon olmayabilir ancak yaşadığı bölgenin onun Atatürk olmasındaki etkisi büyüktür.

Ha tamam antropolojik özelliğimizi kazanamadık,zaten bu önemli değil,Türk'ler bu topraklar için yok oldu,Araplar bize saldırdıklarında onların dinini,kültürünü benimsemeyen Türk'ler yok edildi,Gerisi Araplığı kabul etti,Bunlarında kimler olduğunu biliyoruz ders kitaplarına bakacak olursak.Başta Osmanoğulları olmak üzere.Hepsi haindir,Selçukoğulları,Osmanoğulları vs. Onlar Arapların kılıcına boyun eğenlerin soyundan geliyorlardır.

Sitelerde Paylaş

Ha bak bu başlığı beğendim.

Aslında siz ateler önyargılı bilgisiz hani cesur adamlarsınız demek istedim.

Yav daha dünkü tarih yazanın hakkında bişey bilmediğinizi utanmadan bağırarak yazıyorsunuz da,

1400 yıl evvel insanlığın bırakın tarihini, yemesinden konuşmasına kadar bütününü değiştiren islamiyetin kurucusu HZ:Muhammed (a.s.v) ın yaşamadığını cesurca söylüyebiliyorsunuz.

Hakkında hiçbirşey bilmediğiniz ve hayranınız olan sevgili kemal bey bile Hz.muhammedin yaşadığına var gücüyle iman etmiş..Eğer hz.Muhammedin yaşamadığına inansaydı , o asrın adamı mustafa kemal olamazdı..Belki kendi bir din kurar siz ateleri önünde secde ettirir çekip giderdi..ama bak oda buna cesaret edememiş .nasıl etsinki ? o boşluğu doğadır boğadır diye doldurup atelere yutturmuş , belkide sorhoş olmadığı bi anı yakalamış...

Aslına bakarsanız atanız osmanlının bünyesinde yetişmiş bir okadarda osmanlı düşmanıdır.

Ondan daha fazlası da ne inanır nede inanmaz hem inanır hem inkar eder, hutbe yazar milleti galayana getirir ağlatır< devrim yapar milletin inancını takmaz dinleri inkar eder. yani müslüman bir ülkede yaşadığından islamiyete düşman kesilir .elinden gelse bir bardak sunda boğar hatta boğmuşta.

<bir bakarsın jean meslier hayranı olur, kitabı abdullah cevdete hem tercüme ettirir, Bir bakarsın Hz.Ömere özenir...Öylesine ki, attığı koca koca imzalarında bile onu taklit eder.

İşte böyle bir atanız var....varın sizde onunla mesut olun.

Bu arada;

Hulefa-i Raşidin yaşamamış diyenlerin kulakları çınlasın.................!

Pardon başlığa cevap vereyim.

ata, bir yaratıcıya inanmayan tam bir zındık tı......zındık dinsiz demek.Zaten bunlar medeni bilgilerde var.

Fakat burdaki ateistler ondan çook cesurlar ...bunu samimi söylüyorum.

Eğriye eğri doğruya doğru.

Sitelerde Paylaş

Ha bak bu başlığı beğendim.

Aslında siz ateler önyargılı bilgisiz hani cesur adamlarsınız demek istedim.

Yav daha dünkü tarih yazanın hakkında bişey bilmediğinizi utanmadan bağırarak yazıyorsunuz da,

1400 yıl evvel insanlığın bırakın tarihini, yemesinden konuşmasına kadar bütününü değiştiren islamiyetin kurucusu HZ:Muhammed (a.s.v) ın yaşamadığını cesurca söylüyebiliyorsunuz.

Hakkında hiçbirşey bilmediğiniz ve hayranınız olan sevgili kemal bey bile Hz.muhammedin yaşadığına var gücüyle iman etmiş..Eğer hz.Muhammedin yaşamadığına inansaydı , o asrın adamı mustafa kemal olamazdı..Belki kendi bir din kurar siz ateleri önünde secde ettirir çekip giderdi..ama bak oda buna cesaret edememiş .nasıl etsinki ? o boşluğu doğadır boğadır diye doldurup atelere yutturmuş , belkide sorhoş olmadığı bi anı yakalamış...

Aslına bakarsanız atanız osmanlının bünyesinde yetişmiş bir okadarda osmanlı düşmanıdır.

Ondan daha fazlası da ne inanır nede inanmaz hem inanır hem inkar eder, hutbe yazar milleti galayana getirir ağlatır< devrim yapar milletin inancını takmaz dinleri inkar eder. yani müslüman bir ülkede yaşadığından islamiyete düşman kesilir .elinden gelse bir bardak sunda boğar hatta boğmuşta.

<bir bakarsın jean meslier hayranı olur, kitabı abdullah cevdete hem tercüme ettirir, Bir bakarsın Hz.Ömere özenir...Öylesine ki, attığı koca koca imzalarında bile onu taklit eder.

İşte böyle bir atanız var....varın sizde onunla mesut olun.

Bu arada;

Hulefa-i Raşidin yaşamamış diyenlerin kulakları çınlasın.................!

Pardon başlığa cevap vereyim.

ata, bir yaratıcıya inanmayan tam bir zındık tı......zındık dinsiz demek.Zaten bunlar medeni bilgilerde var.

Fakat burdaki ateistler ondan çook cesurlar ...bunu samimi söylüyorum.

Eğriye eğri doğruya doğru.

Senin gibi net düşmanlara kızamıyorum içimizdeki irlandalıları gördükçe.

Sitelerde Paylaş

Kerpetenvahşi senin "Türk"olmaktan anladığın nedir?Ben hiç anlayamıyorum seni.

Şu anda Türkiye Cumhuriyet'inde kazak nogay türk ırki özelliklerinde kimse yaşamıyor zaten.

Atatürk gibi sarı saçlı mavi gözlü olan Türk de var,Kürt de var,laz da var,gürcü de var.

Türk demek benim için kültürel bir kimliktir.

Bu ülkede ,arabıyla,kürdüyle,lazıyla,çerkeziyle,rumuyla,ermenisiyle,süryanisiyle vs..ortak bir kültürü paylaşıyoruz.Coğrafya aynı,yemekler hemen hemen aynı,müzik aynı vs..

Atatürk'e bile Türk değildi demişsin :)

Dedemin meşhur lafıydı dimi Ne mutlu Türküm Diyene!

Atatürk bir Osmanlı-Türk ailesinin evladıdır.Zübeyde Hanım'dan da gayet bellidir.

Osmanlı Devleti de hepimizin geçmişdir.Sanılanın aksine osmanlı teokrasi değildir.Çünkü bir imparatorluk bütün dinlere saygılı olmakla bu çeşitliliği koruyabilir.

Fakat şanssızlığımız 3.selim'den sonra yobazların devlet yönetiminde söz sahibi olmasıdır.

Sitelerde Paylaş

Benim içinde öyledir,farklı bir şey söylemedim zaten.

Sadece Atatürk'ün Türk olmadığını ve bu topraklarda Türk'lerin yaşamadığını söyledim.

Yoksa ben '' Türk ırkı yaşamıyor vah vah '' demiyorum,Hani diyorlar ya Atatürk Türk bile değildi Makedon'du biz neyiz peki demeye getiriyorum.Benim için Atatürk'ün Türk olması zerre önemli değil,benimde Türk olmam önemli değil.

Ben çekik gözlü safkan Türk olsamda olmasamda farketmez,ha çokta istemem olsamda farketmez,Bana Atatürk yetiyor,Yahudi olsun makedon olsun ingiliz olsun fransız olsun.Atatürk benim sadece yaşamımda örnek aldığım büyük kişilik,Türk'lük umurumda değil.

Atatürk osmanlı ailesinin evladıymış.Aç nutuğu oku bakim Atatürk ne diyor osmanoğulları hakkında.

Hem Zübeyde Hanım geleneklerine bağlı normal bir vatandaştır,fazlası değil.Ali rıza efendi modern ve çağdaş bir babaydı.

Sitelerde Paylaş

Kerpetenvahşi senin "Türk"olmaktan anladığın nedir?Ben hiç anlayamıyorum seni.

Şu anda Türkiye Cumhuriyet'inde kazak nogay türk ırki özelliklerinde kimse yaşamıyor zaten.

Atatürk gibi sarı saçlı mavi gözlü olan Türk de var,Kürt de var,laz da var,gürcü de var.

Türk demek benim için kültürel bir kimliktir.

Bu ülkede ,arabıyla,kürdüyle,lazıyla,çerkeziyle,rumuyla,ermenisiyle,süryanisiyle vs..ortak bir kültürü paylaşıyoruz.Coğrafya aynı,yemekler hemen hemen aynı,müzik aynı vs..

Atatürk'e bile Türk değildi demişsin

Dedemin meşhur lafıydı dimi Ne mutlu Türküm Diyene!

Atatürk bir Osmanlı-Türk ailesinin evladıdır.Zübeyde Hanım'dan da gayet bellidir.

Osmanlı Devleti de hepimizin geçmişdir.Sanılanın aksine osmanlı teokrasi değildir.Çünkü bir imparatorluk bütün dinlere saygılı olmakla bu çeşitliliği koruyabilir.

Fakat şanssızlığımız 3.selim'den sonra yobazların devlet yönetiminde söz sahibi olmasıdır.

Osmanlı İmparatorluğu, yarı teokratik, monarşik, emperyalist ve şeriatın devlet yönetiminde önemli ölçüde rol oynadığı bir devlet yapılanması sergiler. Bütün dinlere saygılı olduğunu söylemek tek kelimeyle cehalettir. Sadece Yavuz Sultan Selim'in kıydığı Aleviler bile bu iddiayı lanetlemek için yeterlidir.

Ne var ki, yürütülen yoğun Osmanlıcılık propagandası açık ve net olarak bilinen bu gerçeklerin bile beyinlerde istenilen biçimde manipüle edilmiş olduğunun kanıtıdır.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak artık alışkanlık haline gelmiştir. İşte biz burada bu alışkanlıkları yıkmaya çalışıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Sana göre, Osmanlı'nın bağrından çıkıp onu alaşağıedivermişse, diğer İslam ülkelerinden de mutkaka eşdeğerde liderler çıkmış olması gerekir. Evet, bunu mu savuyoresun şimdi sen ha?

Benzer coğrafyalarda yoktur, öyleyse bizim coğrafyada da olmamıştır gibi saçma sapan, marksist determinizmin sığ bataklığının o kesif kokusunu yiril yiril her yana yayan böylesi aptalca bir önermen mi var?

Eğer sen bireyin yetenek ve eylem kapasitesinin tümünü, tarihsel şartların içine böyle despotça hapsedip kişinin rolünü hiçe sayabiliyorsan, ben de senin mantığınla seni hiçe sayma hakkımı saklı tutarım, ama sadece bununla da yetinmem "insan" ve "kişilik" nedir gözden geçir derim.

Ve "çıkamaz da" (da ayrı yazılır bu arada JAdı) gibi katiyet taşıyan cümleler kurmadan önce biraz daha düşünmeni, aklını başına almanı öneririm.

Sen daha, şımarıkça yorum yaptığın konunun, önemini bile kavrayamamışken, sana bu önerileri sunma hakkım olduğunu düşnüyorum.

Çünkü ben gerçekten düşünüyorum.

Bir yerlerimden savurmadan, kafamla düşünüyorum ben Jadı...

Bilmem anlatabildim mi...

Yok atatürk gökten zembille indi.Kıyamet vakti mesihin inmesi gibi indi.

İnsan putperest olmayagörsün böyle sapıtır tarihi gerçeklerden kopar,balatayı sıyırır işte.

Bak, bu padişahlar sayesinde Atatürk gibi bir lider yetişti, onlar sayesinde bu insana sahip olduk. Atatürk gibi bir insan, Osmanlı topraklarına uzaydan düşmedi. Saçmalıyorsun

Nerede olaylar arası irtibatı kuracak zeka ki düşünsünler.

nızamı cedıd yenileşme adına kurulmadı sırf yeniçerilerden kurtulmak için kuruldu

yeniçeriler yobaz kafa değildi çünkü

Nizamı cedid sırf askeri düzeni değiştirmeye yönelik değildir.Biraz tarih okuyunuz.Hııı , yeniçeri ocağı yobaz değildi.Eli silahlı,kılıçlı adam gördünüz mü *** silahlı güce.

Nasıl putperest sapık bir zihniniz var, bu ne silahlı güç yalakalığıdır anlam vermek imkansız.

Sitelerde Paylaş

Saydıkların Türk mü ?

Attila'da Osmanlı'ydı değil mi? Ya da Osmanlı olmadığı için idam edilen Pir Sultan ? Hacı Bektaş Veli? Horasan'dan göçen henüz Osmanlı beyliği yokken yaşayan Mevlana'da mı Osmanlıydı? Hadi ben özümü kaybetmişim diyelim; siz tarihinizi nerede buldunuz, sokakta mı? Yapmayın...

Atatürk'ün seceresini araştırma zahmetine bile girişmeden, Makedon yapmışsınız.

Türk tipi var mı yok mu? Bu ne yaaa... Türk tipi ne? Elimize metre alıp kafatası mı ölçeceğiz?

Hem soruyorum size Türk kim?

Siz misiniz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...