Jump to content

İslam putperest bir din değildir...

Recommended Posts

kardeş...bunlara tapındığımızı söylüyorsun....

kur'an-ı kerim: çoğu müslümanın.... eğer evinde varsa bile nerede olduğunu bilr bilmediği...biliyorsa da korkudan el sürmediği..... yaratıcının inananlara öğütler verdiği bir kitap...böyle bir kitaba nasıl bir tapınma hayal ediyorsun anlayamadım...

kabe: namaz kılınmak için kendine yönelinen aynı zamanda pusulanın dört yönüne bakan.....taşlardan örülme....üzerinde örtü bulunan.... insanların manevi olarak yaradanı ziyaret edip ondan niyaz da bulunduğu bir mekan.....burada nasıl bir tapınma hayal ediyorsun izah edersen......

Hacer-ül esved: : kendisi ile ilgili farklı rivayetler bulunan.... ancak......Hz. Ömer'in de ifade ettiği gibi """Hakikaten bilirim ki, sen bir taşsın! Ne zararın, ne de iyiliğin vardır. Allah’ın Resulünün sana yüz sürdüğünü görmeseydim, ben de sana yüz sürmezdim""" sadece bir taş....ve şu zamana kadar hiçbir müslümanın o taştan ne bir medet umduğunu, ne de bir dilekte bulunduğunu duymadım.....burada tapınmaktan kastın nedir...

Hırka-i Şerif ve sakalı şerif: bunlarla da ilgili müslümanların..... hiçbir tapınma , dilekte bulunma, af isteme , ibadet etme gibi bir fiili hareket yaptıklarını sanmıyorum.....

diğer saydıklarının da zaten islamla yakından uzaktan alakaları yoktur.......

senin burada tapınmadaki kastın bu verdiğin örneklerdeki varlıklara önem verme ise o zaman biz dünyada ki herşeye tapıyoruz....evimize...işimize....eşimize...paramıza....elimize....yüzümüze.....

.gözümüze......vs....işin içine değer verme girerse bizim tapmadığımız hiçbirşey sayamazsın.....

Kardeşim

Sizin İslam'dan haberiniz yok..

Bütün bunlara Müslüman'lar taparlar.

Siz bile farkında olmadan Kur'an için bakın ne demişsiniz......korkudan el sürmediği.....

Tabii korkar. Kur'an Allah'ın sözlerini simgeleyen bir puttur. En önemli İslam putlarından biridir.

Diğerleri de önemlidirler. Kur'an'da geçerler.

Müslüman'lar her hac seferinde Hacer-i Esved taşını öperler. Yüzlerini sürerler. Önünde salya sümük ağlarlar.

Bunu bilmiyor muydunuz? O halde şimdi biliyorsunuz.

Hırka-i şerif de öyledir. Müslüman'ları ağlatır. Dokunmak için belki de canlarını verirler.

Oysa o sahte bir hırkadır.. Muhammed'in hırkası yoktur.

Evet. Biz dünyada herşeyi putlaştırıyoruz.

Ama tapmak ayrı bir fiil.. Para bir puttur ama hepimiz ona tapmayız örneğin.

Etrafımızda çok put vardır. Yani bazı değerlerini simgeleri vardır. Ama biz onlara İslam'daki tapma gibi tapmayız.

Başka türlü taparız. Herkesin kendine göre bir tapma şekli vardır.. Eğer mutlaka tapmadan bahsetmek istiyorsuan.

Ritüelleri yoktur o tapmaların.

Eğer Müslüman'sanız, elbettte bir putperestsiniz.inkar etmekle kurtulamazsınız..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 193
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

kardeş...bunlara tapındığımızı söylüyorsun....

kur'an-ı kerim: çoğu müslümanın.... eğer evinde varsa bile nerede olduğunu bilr bilmediği...biliyorsa da korkudan el sürmediği..... yaratıcının inananlara öğütler verdiği bir kitap...böyle bir kitaba nasıl bir tapınma hayal ediyorsun anlayamadım...

kabe: namaz kılınmak için kendine yönelinen aynı zamanda pusulanın dört yönüne bakan.....taşlardan örülme....üzerinde örtü bulunan.... insanların manevi olarak yaradanı ziyaret edip ondan niyaz da bulunduğu bir mekan.....burada nasıl bir tapınma hayal ediyorsun izah edersen......

Hacer-ül esved: : kendisi ile ilgili farklı rivayetler bulunan.... ancak......Hz. Ömer'in de ifade ettiği gibi """Hakikaten bilirim ki, sen bir taşsın! Ne zararın, ne de iyiliğin vardır. Allah’ın Resulünün sana yüz sürdüğünü görmeseydim, ben de sana yüz sürmezdim""" sadece bir taş....ve şu zamana kadar hiçbir müslümanın o taştan ne bir medet umduğunu, ne de bir dilekte bulunduğunu duymadım.....burada tapınmaktan kastın nedir...

Hırka-i Şerif ve sakalı şerif: bunlarla da ilgili müslümanların..... hiçbir tapınma , dilekte bulunma, af isteme , ibadet etme gibi bir fiili hareket yaptıklarını sanmıyorum.....

diğer saydıklarının da zaten islamla yakından uzaktan alakaları yoktur.......

senin burada tapınmadaki kastın bu verdiğin örneklerdeki varlıklara önem verme ise o zaman biz dünyada ki herşeye tapıyoruz....evimize...işimize....eşimize...paramıza....elimize....yüzümüze.....

.gözümüze......vs....işin içine değer verme girerse bizim tapmadığımız hiçbirşey sayamazsın.....

Hacıya göre her şey birer puttur.Evındekı süs eşyasından tutun da uğrunda savaşılan ılkeler bile.O puta karşı değilmiş ben putperest değilim diyenlere karşıymış.Putumuz vardı da biz mi yok dedık :lol:

Sitelerde Paylaş

Birşeyi Allah'a yaklaştırıyor diye olduğundan fazla yüceltmek putlaştırmaktır..Evet, İslam putlaştırmalar içeren bir dindir.

Muhammed'in sakalının kılına bile tapılıyor.

Muhammed,Kuran ve birçok şey putlaştırılmıştır.

Vay efendim biz ona tapmıyoruz saygı gösteriyoruz diye abuk sabun cevaplarınızda sizi kurtarmaz..İşte değeri beş para etmeyen ve yaklaşma ,yakınlaşma vesilesi ve şefaat vesilesi gördüğünüz şekiller,semboller,evliyalar onların Allah'a dua için vesile ettiğiniz mezarları ve türbeleri, eşyaları, tabuları PUTTUR..

İSLAM PUTPERESTLİKTİR.

39/3 Kesinlikle, din sadece ALLAH'a aittir. O'nun dışındakileri evliya (dostlar) olarak edinenler, "Onlar bizi ALLAH'a daha fazla yaklaştırsın diye biz onlara tapıyoruz." (derler). Ayrılığa düştükleri bu konuda onların arasında ALLAH karar verecektir. ALLAH kuşkusuz, yalancıları ve nankörleri doğru yola iletmez.

Tapmak zaten birşeye gösterdiğiniz abartılı sevgi ve değerdir..

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Muhammed gerçekten yaşamış olsaydı, sizi temin ederim ki heykelleri de olurdu her evde.. Heykellere mumlar yakılırdı her gece.

Muhammed diye biri yaşamamıştır.

Ama Müslüman'lar hala putlara taparlar.

Kur'an İslam'ı simgeleyen bir puttur.

Sakal-ı şerifi görmek isteyen Müslüman'ları düşünün..

Ona put değildir demek ne kadar zor..

Putlaştırılanlar arasında İslam'sal değerler de vardır.

Şeytan ayetleri ile onları eleştiren Salman Rüştü'nün başına gelenleri biliyorsunuz?

Allah'a küfrettikleri için kellelerini kaybedenleri de..

Neden dersiniz?

Madem Allah bir put değil, ona küfredilebilmeli, değil mi?

Allah bu kadar anlayışsız bir taş parçası mı?

Öyle davranıyor nedense..

kardeş sen 1400 yıl önceki insanın yaşayıp yaşamadığını müslümanlara sorgulatmaya çalışırken....hiç düşündünmü hakkında hiçbir geçmiş veri bulunmayan...hiçbir varlığın daha önce görmediği ve milyon...yada milyarlarca yıl yaşadığını iddia ettiğiniz canlılara inanıyorsunuz....sence bu çok anlamsız bir yaklaşım olmuyormu?

ayrıca şuan dünyada milyonlarca insanın değer verdiği farklı inançlara sahip insan kişler mevcut bu insanlara gösterilen ilgiye tapınmak demekte biraz fazla önyargı ve bilinçli karalama oluyor(((mesela micheal jackson diye bir şarkıcı ölmüş geçenlerde bir yığın insan görmeye gitmiş sen o insanlara kalkıp bu adama niye tapıyorsunuz diyemezsin))

ayrıca Salman Rüştüye gelince herzaman belirtmek istediğim gibi sizler veya başkaları herhangi bir inanca değervermeye bilirsiniz bu kimseyi rahatsız etmez ama değer verenlere saygılı olmanız gerekir....aksi halde kimsede size saygı göstermez....yani nasıl sigara içmek bir insanın hakkı ise sigara içmeyen insanın da sigarasız bir ortam isteme hakkı vardır....yani seb sigara içerse odada...sigara içmeyen birinin seni zorla veya hırpalayarak dışarı attığını dert etmeyeceksin...

şüphe yokki yaratıcı her insana hür irade vermiştir sen ona karşı bir söz söyleyeceksen bunu istediğin şekilde yapabilirsin...ancak bunu yaratıcıya değer verenlerin yanında yapmak sadece seni alçaltır...yoksa ne yaratıcıya nede ona inanana bir zarar vermez...ayrıca değil yaratan kime olursa olsun kötü söz söylemek doğru değildir ...(kötü söz sahibine aittir)

Sitelerde Paylaş
Hacıya göre her şey birer puttur.Evındekı süs eşyasından tutun da uğrunda savaşılan ılkeler bile.O puta karşı değilmiş ben putperest değilim diyenlere karşıymış.Putumuz vardı da biz mi yok dedık :lol:

Putperestliğin yaygın bir sembolizm olduğunu kimse reddedemez.

Şöyle söyleyebiliriz....

Simgeleştirilen herşey puttur.

Zaten putun tanımı öyledir.

İslam'a uymaktadır.

Putu olmayan, yani soyut değerleri somut olarak simgeleştirilmeyen, bir din yoktur.

Dinlerin sembolleri bile onların putlarıdır.

Bu konuyu tartışmak bile abesle iştigal etmektir.

İslam'da puta tapılmadığını ilk söyleyen kimdir acaba? Merak ediyorum.

Mutlaka nisbeten yeni bir gelişme olmalıdır. Yeni dediğim bin yıllık falan bir iddia olabilir.

Çünkü İslam'ın putperstlik olduğu o kadar açık ve netdir ki..

Daha açık olamaz.

Sitelerde Paylaş

Evet, müslümanlar fazla geyik yaptılar, hele bir şu sorulara cevap versinler;

Hacer ül esved sadece bir taşsa neden müslümanlar onu öpüp okşar? Ve neden ondan şefaat umarlar?

Neden hac sırasında şeytanı simgeleyen bir taş olan dikilitaşa, yani bir puta taş atarak güya onu cezalandırırlar.

Neden müslümanlar özellikle Kabe'ye doğru secde ediyor? Ve neden etrafında 7 kere dönüyor?

Putperestler Hac da şu şekilde dua ederlerdi;

"Lebbeyk allahümme lebbeyk.

Lebbeyk ve sadeyk.

Ma ehabbena ileyk"

Buyruğundayım, Allahım buyruğundayım!

Buyruğun başım üstüne! Ortağın yoktur senin!

Yalnızca tek ortağın var! O da senindir!

İslamiyet'ten sonra değiştirilerek şu şekilde okunmaya başlandı:

"Lebbeyk, Allahümme lebbeyk,

lebbeyke la serike leke lebbeyk,

innel?hamde ve?n ni?mete leke ve?l-mülk, la serike lek."

?Buyruğundayım Allahım, buyruğundayım!

Buyruğun başım üstüne, ortağın yoktursenin , buyruğundayım,

Hamd ve nimet senindir, ortağın yoktur senin!?

Neden müslümanlar putperestlere bu kadar benzer şekilde dua ederler?

tarihinde Roketatar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kalın kafaları bunların saçmalık olduğunu ne zaman anlayacaklar diye böyle dua etsinler demiştir Muhammed.E adam öğretiyor ama bir de deniyor GÜTTÜĞÜ SÜRÜYÜ..İçinden ne düşünüyordu kimbilir.

Kim daha erken uyanırsa kurtuluşa ermiştir.

Sitelerde Paylaş
Putperestliğin yaygın bir sembolizm olduğunu kimse reddedemez.

Şöyle söyleyebiliriz....

Simgeleştirilen herşey puttur.

Hacı böyle bir ucu açık put tanımı olmaz.

Ne demek simgeleştirilen her şey.Bayrak da simge halıne getırılmiş bir bez parçası o halde o da mı put ? Uluslar bayraklarına tapıyor mu ? Böyle bir put tanımı yoktur olamaz da zaten.Sırf islamı karalamak adına yapıyorsunuz bu tanımı.Hatta kılıfına uydurmak adına kendınızı bile putperest olarak belırtiyorsunuz.Putperestler inançlı kişilerdir yaptığın tanımın putperestlıkle alakası yoktur.

Sitelerde Paylaş
Evet, müslümanlar fazla geyik yaptılar, hele bir şu sorulara cevap versinler;

Hacer ül esved sadece bir taşsa neden müslümanlar onu öpüp okşar? Ve neden ondan şefaat umarlar?

Neden hac sırasında şeytanı simgeleyen bir taş olan dikilitaşa, yani bir puta taş atarak güya onu cezalandırırlar.

Neden müslümanlar özellikle Kabe'ye doğru secde ediyor? Ve neden etrafında 7 kere dönüyor?

Putperestler Hac da şu şekilde dua ederlerdi;

"Lebbeyk allahümme lebbeyk.

Lebbeyk ve sadeyk.

Ma ehabbena ileyk"

Buyruğundayım, Allahım buyruğundayım!

Buyruğun başım üstüne! Ortağın yoktur senin!

Yalnızca tek ortağın var! O da senindir!

İslamiyet'ten sonra değiştirilerek şu şekilde okunmaya başlandı:

"Lebbeyk, Allahümme lebbeyk,

lebbeyke la serike leke lebbeyk,

innel?hamde ve?n ni?mete leke ve?l-mülk, la serike lek."

?Buyruğundayım Allahım, buyruğundayım!

Buyruğun başım üstüne, ortağın yoktursenin , buyruğundayım,

Hamd ve nimet senindir, ortağın yoktur senin!?

kardeş sen hayatında hiç hacer-ül esvede dua ettim .... ondan bilmem neler istedim ...ondan af diledim diyen müslüman duydun mu....((((olsa olsa sen bunu rüyanda görmüşsündür))

zaten hac ile ilgili hiçbir şey bilmediğiniz bu abuk sabuk laflardan belli oluyor.....orada şuanda dikili taş falan yok o sizin dinazorlar devrinde vardı artık yok...siz bu geçmiş bilgilerle anca böyle komik duruma düşersiniz....sorun şu sizi yönlendirenlere de yeni halini öğrenin artık ona göre birşeyler uydurun

ayrıca altta yazılan yazılarda tammen saçmalamışsın....sen yazdığını okusan onun dua olmadığını anlarsın.....müslümanların nasıl dua ettiğini öğrenmek istersen sizdeki müslümanlıktan ateistliğe geçtik masal kitabını okuyanlara sor...

Sitelerde Paylaş
kardeş sen hayatında hiç hacer-ül esvede dua ettim .... ondan bilmem neler istedim ...ondan af diledim diyen müslüman duydun mu....((((olsa olsa sen bunu rüyanda görmüşsündür))

zaten hac ile ilgili hiçbir şey bilmediğiniz bu abuk sabuk laflardan belli oluyor.....orada şuanda dikili taş falan yok o sizin dinazorlar devrinde vardı artık yok...siz bu geçmiş bilgilerle anca böyle komik duruma düşersiniz....sorun şu sizi yönlendirenlere de yeni halini öğrenin artık ona göre birşeyler uydurun

ayrıca altta yazılan yazılarda tammen saçmalamışsın....sen yazdığını okusan onun dua olmadığını anlarsın.....müslümanların nasıl dua ettiğini öğrenmek istersen sizdeki müslümanlıktan ateistliğe geçtik masal kitabını okuyanlara sor...

Nasıl yok Mina'da dikilitaş var.........Ve şeytanı sembol eder..........Şeytanınız dahi put.......Evet çok gördüm elini yüzünü sürmek için Hacerül esvede yaklaşan ağlayıp sızlayan....Zemzeminiz bile put...Ondan içicem diye kendinizi yırtıyorsunuz....Kutsal su........Bundan içince CENNETLİKİZ diye sevinen HACCA gidince günahlar silinecek diye ZAVALLI PUTPERESTLERSİNİZ..

Sen bir şey bilmiyorsun ASIL!

Sitelerde Paylaş
Hacı böyle bir ucu açık put tanımı olmaz.

Ne demek simgeleştirilen her şey.Bayrak da simge halıne getırılmiş bir bez parçası o halde o da mı put ? Uluslar bayraklarına tapıyor mu ? Böyle bir put tanımı yoktur olamaz da zaten.Sırf islamı karalamak adına yapıyorsunuz bu tanımı.Hatta kılıfına uydurmak adına kendınızı bile putperest olarak belırtiyorsunuz.Putperestler inançlı kişilerdir yaptığın tanımın putperestlıkle alakası yoktur.

Siz put deyince tapılan bir değer arıyorsunuz.

Hadi öyle olsun..

Bayrağa da tapılır. Bayrak da puttur.

Ben bayrağımızı tapacak kadar sever ve sayarım.

Benim için Türk bayrağı puttur.

Benim tapmam seninkinden farklıdır ama..

Ben bayrağın önünde domalmam.. Dik dururum.

Bayrak bana Türklüğün onur ve gururunu simgeler.

Allah putu sende neyi simgeler bilmiyorum.Onu da sen söyle.

Sitelerde Paylaş
Nasıl yok Mina'da dikilitaş var.........Ve şeytanı sembol eder..........Şeytanınız dahi put.......Evet çok gördüm elini yüzünü sürmek için Hacerül esvede yaklaşan ağlayıp sızlayan....Zemzeminiz bile put...Ondan içicem diye kendinizi yırtıyorsunuz....Kutsal su........

Sen bir şey bilmiyorsun ASIL!

kardeş bırak masalları şöyle yakın tarihe gel senin dikili taş şu kemal sunalın filmindeki filan olmasın....

kardeş insanoğlu ölen tanıdıklarınada....ağlayıp sızlıyor..onlar da put olmasın....

zemzeme gelince insanlar nasıl vücutlarındaki bazı hastalıklara iyi geliyor diye şifalı sulara gidiyorsa...zemzem suyuda aynı şekilde....hatta bir zamanlar bizde müslümandık masal kitabını okuyanlara sorarsanzemzem il ilgili güzel bir ayrıntı yakalarsın.

haklısın bizde bilgi ne gezer.....darwin sağolsun...bir size torpil geçmiş bu kainattaki milyonlarca belki milyarlarca canlı içinde bir size akıl vermiş...naparsın bu da onun ayıbı bizde suç yok

Sitelerde Paylaş
kardeş bırak masalları şöyle yakın tarihe gel senin dikili taş şu kemal sunalın filmindeki filan olmasın....

kardeş insanoğlu ölen tanıdıklarınada....ağlayıp sızlıyor..onlar da put olmasın....

zemzeme gelince insanlar nasıl vücutlarındaki bazı hastalıklara iyi geliyor diye şifalı sulara gidiyorsa...zemzem suyuda aynı şekilde....hatta bir zamanlar bizde müslümandık masal kitabını okuyanlara sorarsanzemzem il ilgili güzel bir ayrıntı yakalarsın.

haklısın bizde bilgi ne gezer.....darwin sağolsun...bir size torpil geçmiş bu kainattaki milyonlarca belki milyarlarca canlı içinde bir size akıl vermiş...naparsın bu da onun ayıbı bizde suç yok

http://www.kaliteliresimler.com/img1775.htm

Ne Kemal Sunal filminden bahsediyorsun..Sen Mina resimlerine hiç bakmadın sanırım?Taşlayacağız diye birde GEBERİP GİDİYORSUNUZ.Böyle salakça fanatikçe bir organizasyon görmedim.

Sizi ondan bundan şifa ummamız zaten PUTPEREST olmanız..Oysa adam gibi inancınız olsa Allah'tan umardınız..

Hocanın üfürüğüne muhtaçsınız.Onun nefesinin aracılığına.

Darvin marvin deyip konuyu sabote etme.

Hangi putperest ben putperestim der ki?Elbette PUTPERESTSİN hem de sapına kadar.

Ayrıca kardeş mardeş değiliz.Aklını putperestlikle bozmuş kimse kardeşim değildir.

Sitelerde Paylaş
Siz put deyince tapılan bir değer arıyorsunuz.

Hadi öyle olsun..

Bayrağa da tapılır. Bayrak da puttur.

Ben bayrağımızı tapacak kadar sever ve sayarım.

Benim için Türk bayrağı puttur.

Benim tapmam seninkinden farklıdır ama..

Ben bayrağın önünde domalmam.. Dik dururum.

Bayrak bana Türklüğün onur ve gururunu simgeler.

Allah putu sende neyi simgeler bilmiyorum.Onu da sen söyle.

Bayrağa tapılmaz,saygı duyulur.Sizin ne türklüğe,ne bayrağa ne de istiklal marşına saygılı olduğunuz söylenemez.Çünkü türkün dini islamdır bu sebebden milliyetçi olmanız beklenemez.Ateizme olan bağlılığınız sizin ülkenıze olan sevgınızı söndürmüştür.Açtığım bir başlık da ateistlerın İstiklal marşı hakkında ki hakaretleri ilgili topıc de açıkca görülüyor.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=24035&hl=

Sitelerde Paylaş
Bayrağa tapılmaz,saygı duyulur.Sizin ne türklüğe,ne bayrağa ne de istiklal marşına saygılı olduğunuz söylenemez.Çünkü türkün dini islamdır bu sebebden milliyetçi olmanız beklenemez.Ateizme olan bağlılığınız sizin ülkenıze olan sevgınızı söndürmüştür.Açtığım bir başlık da ateistlerın İstiklal marşı hakkında ki hakaretleri ilgili topıc de açıkca görülüyor.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=24035&hl=

Birşeyi din ve Allah için yapmak farklıdır..

Siz putlaştırdığınız değerleri Allah'a yakın olmak Allah'a yaklaşmak onu şefaat/aracı şifa vesilesi olarak görmek için yapıyorsunuz..

Boynunuza cevşen asıyorsunuz kötülüklerden korur diye,muskalar yazıyorsunuz kötülüklerden korur diye.Siz evet katıksız PUTPERESTSİNİZ..Sembolleriniz putlarınız o kadar çok ki..Allahla dinle Alakası olmayan BAYRAK konusuna geçtin :)

Türk bayrağını yakıyorlar her gün dünyanın çeşitli yörelerinde noluyor?Türkiye mi yıkılıyor?

Norveç'te Norveç bayrağı yakabilirsin adamlar biliyorlarki onu yaksanda NORVEÇ YIKILMAZ..Ama sen bayrak yakılınca yerinden hoplarsın çünkü geninde var PUTPERESTLİK.

Evet ülkemiz malesef şu aşamada tabulara sahiptir.Aynen hacının dediği gibi aynen bayrakta putlaştırılır.Çünkü çoğunluğu müslüman ve hayatlarını PUTPERESTLİKLE geçirirler.

Ama bayrağa putperestlik en azından evliya türbesi yalamaktan putperestliğinden daha erdemlice..Çünkü işe yaramaz Allah için değil vatanı için aşırı bağlanmış.En azından vatanından fayda görüyor Allah'tan ne fayda görmüş..

Sitelerde Paylaş
http://www.kaliteliresimler.com/img1775.htm

Ne Kemal Sunal filminden bahsediyorsun..Sen Mina resimlerine hiç bakmadın sanırım?Taşlayacağız diye birde GEBERİP GİDİYORSUNUZ.Böyle salakça fanatikçe bir organizasyon görmedim.

Sizi ondan bundan şifa ummamız zaten PUTPEREST olmanız..Oysa adam gibi inancınız olsa Allah'tan umardınız..

Hocanın üfürüğüne muhtaçsınız.Onun nefesinin aracılığına.

Darvin marvin deyip konuyu sabote etme.

Hangi putperest ben putperestim der ki?Elbette PUTPERESTSİN hem de sapına kadar.

Ayrıca kardeş mardeş değiliz.Aklını putperestlikle bozmuş kimse kardeşim değildir.

od.n kafa bak üçtür söylüyorum o sizin dinazor devrinden kalmadır....senin akıl hocalarına sor sonra gel hadi kardeş bak saat kaç oldu bu saate senin gibi araformlarla uğraşmayalım......

arkadaş müslüman kişi asla ve asla yaratandan başkasından medet ummaz....ve asla umutsuz da olmaz....ayrıca kimseyede muhtaç olmaz

.""""Ben kulumun zannı üzereyim""""""Beni kulum nasıl bilirse ben öyleyim""""

yok arkadaş ta olamayız dersen sıkıntı var

""""Sen bir şey bilmiyorsun ASIL!"""" diyen sendeğilmisin...bende sana bizim bilgisizliğimizin kaynağını söylüyorum....

aşağıdaki yazı sadece merakımdandır...istersen cevap verebilirsin...istemez isen konu ile alakası yoktur...silebilirsin....

....bak ben sizleri anlayamıyorum hem diyorsunuz ki biz evrimi savunuyoruz...hem de darwinin belirtmiş olduğu insana kadar soyağacındaki bu çarpıklığa sinirleniyorsunuz....arkadaş milyon yada milyarlarca yıllık canlı soyu ortaya döküyorsunuz...hepsini soy olarak birbirine bağlıyorsunuz ama bir tek insana akıl bahşediyorsunuz....sonrada burada yaratanın bilimsel bir kanıtı yok inanmıyoruz diyorsunuz....şimdi sizin yaptığınız soyağacı bilimsel bir soyağacımı oluyor yoksa zorlanmış bilimsel soyağacımı oluyor......

Sitelerde Paylaş
od.n kafa bak üçtür söylüyorum o sizin dinazor devrinden kalmadır....senin akıl hocalarına sor sonra gel hadi kardeş bak saat kaç oldu bu saate senin gibi araformlarla uğraşmayalım......

arkadaş müslüman kişi asla ve asla yaratandan başkasından medet ummaz....ve asla umutsuz da olmaz....ayrıca kimseyede muhtaç olmaz

.""""Ben kulumun zannı üzereyim""""""Beni kulum nasıl bilirse ben öyleyim""""

yok arkadaş ta olamayız dersen sıkıntı var

""""Sen bir şey bilmiyorsun ASIL!"""" diyen sendeğilmisin...bende sana bizim bilgisizliğimizin kaynağını söylüyorum....

aşağıdaki yazı sadece merakımdandır...istersen cevap verebilirsin...istemez isen konu ile alakası yoktur...silebilirsin....

....bak ben sizleri anlayamıyorum hem diyorsunuz ki biz evrimi savunuyoruz...hem de darwinin belirtmiş olduğu insana kadar soyağacındaki bu çarpıklığa sinirleniyorsunuz....arkadaş milyon yada milyarlarca yıllık canlı soyu ortaya döküyorsunuz...hepsini soy olarak birbirine bağlıyorsunuz ama bir tek insana akıl bahşediyorsunuz....sonrada burada yaratanın bilimsel bir kanıtı yok inanmıyoruz diyorsunuz....şimdi sizin yaptığınız soyağacı bilimsel bir soyağacımı oluyor yoksa zorlanmış bilimsel soyağacımı oluyor......

Evrimle ilgili karın ağrını bilimsel argümanlarınla ilgili başlıklarda gider.Konu evrim değildir.Evrimle ilgili ortada ciddi bir eleştirin olmadığı gibi hiçbirşey de bildiğin yok..

Tabi canım müslümanlar hep Allah'tan medet umarlar ama tellibaba okçu baba zartçı babadan beri gelmezler.Sen daha yaptığın PUTPERESTLİĞİN farkında değilsin ki kime ne anlatıyoruz..

Yahut PUT ne biliyor musun?Allah'a yaklaştırdığını düşündüğünüz şifa/şefaat dilediğin birey,sembol canlı cansız herşeydir.Size Allah'a inanmıyorsunuz ondan medet beklemiyorsunuz demedik ki kalın kafanız almıyor.

Mekke müşrikleri'de Allah'a inanıyor ondan medet bekliyorlardı ama yanına Allah'ın dişi meleklerini katarak onlardan da şefaat bekleyerek..Aynen sizin yaptığınız gibi.

Müşriklik akıyor geninizde..

Sitelerde Paylaş
Evrimle ilgili karın ağrını bilimsel argümanlarınla ilgili başlıklarda gider.Konu evrim değildir.Evrimle ilgili ortada ciddi bir eleştirin olmadığı gibi hiçbirşey de bildiğin yok..

Tabi canım müslümanlar hep Allah'tan medet umarlar ama tellibaba okçu baba zartçı babadan beri gelmezler.Sen daha yaptığın PUTPERESTLİĞİN farkında değilsin ki kime ne anlatıyoruz..

Yahut PUT ne biliyor musun?Allah'a yaklaştırdığını düşündüğünüz şifa/şefaat dilediğin birey,sembol canlı cansız herşeydir.Size Allah'a inanmıyorsunuz ondan medet beklemiyorsunuz demedik ki kalın kafanız almıyor.

Mekke müşrikleri'de Allah'a inanıyor ondan medet bekliyorlardı ama yanına Allah'ın dişi meleklerini katarak onlardan da şefaat bekleyerek..Aynen sizin yaptığınız gibi.

Müşriklik akıyor geninizde..

bak arkadaş senin diğer arkadaşlarda bazı konularda müslümanlar karılarını dövüyorlar.... buda kuranın emri ......dövmüyorsa kurana uymuyor diye zırvalıyordu.....tabii sen müslüman diye gece sabaha kadar pavyonda barda gezen sabah eve geldiğinde hesap sormaya kalkan hanımını döven kişiyi kastedersen...evet hanımlarını döverler.....

seninki de ona benziyor.....adam islamın şartlarını bilmez...farz nedir ...sünnet nedir...onu bilmez....namaz desen bayramdan bayrama....kuran hep baş köşede yukarıda bir yerde asılı eskimesin diye bakmaz....ama....bir türbe görsede dokunmadan geçmez.....evet bu kişilerden bahsediyorsan....haklısın arkadaş...sana sözümüz olmaz....

ayrıca bu sitedeki arkadaşlara aptal yada gerizekalı filan diyenlermi oluyor anlamadım....nedense özellikle hem zeki hem de çok bilgili olduğunuzu vurgulamak gibi bir derdiniz var...yoksa bu psikolojik bir durum mu

Sitelerde Paylaş
bak arkadaş senin diğer arkadaşlarda bazı konularda müslümanlar karılarını dövüyorlar.... buda kuranın emri ......dövmüyorsa kurana uymuyor diye zırvalıyordu.....tabii sen müslüman diye gece sabaha kadar pavyonda barda gezen sabah eve geldiğinde hesap sormaya kalkan hanımını döven kişiyi kastedersen...evet hanımlarını döverler.....

seninki de ona benziyor.....adam islamın şartlarını bilmez...farz nedir ...sünnet nedir...onu bilmez....namaz desen bayramdan bayrama....kuran hep baş köşede yukarıda bir yerde asılı eskimesin diye bakmaz....ama....bir türbe görsede dokunmadan geçmez.....evet bu kişilerden bahsediyorsan....haklısın arkadaş...sana sözümüz olmaz....

ayrıca bu sitedeki arkadaşlara aptal yada gerizekalı filan diyenlermi oluyor anlamadım....nedense özellikle hem zeki hem de çok bilgili olduğunuzu vurgulamak gibi bir derdiniz var...yoksa bu psikolojik bir durum mu

Evrim teorisi bilimsel bir teori bu eleştirini bunu savunan bilim adamlarına gerekli argümanları koyarak yapabilirsin.Şu an evrimle ilgili aaa maymundan mı gelmişiz sloganik zevzekliğinden başka birşey göremiyoruz.

Ayrıca İslam içinde evrimi kabul eden anlayış ortaya çıktı.Zamanla hepiniz bu teoriyle ortaya konmaya çalışılan realiteyi kabullenmek zorunda kalacaksınız.Çünkü yaradılışçılar, tökezleyişlerini akıllı tasarım olarak kurtarma peşindeler.

(Sen şimdi anlamazsın ya yazıyoruz işte)

Kadın'ı dövmek konusuna gelince konu başlığıyla alakasız olmakla beraber seni kırmayacağım.Sen benimle tartıştığın konularda beni referans almaya çalış.Ben belki o konuda farklı düşünüyor olabilirim.

O ayette kadını dövün ifadesi birkaç seçenekten en sonuncusu.Ve belli bir amaç ve şart içermekte.Ayetin bahsettiği gibi yaptırıma maruz bırakılması gereken bir kadını dövmeyen yahut o ayetteki yaptırımların hiçbirini yapmayan erkeğin durumu sana göre nedir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...