Jump to content

En karlı banka

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde bi miktar para vardı. Evde saklayacağıma bankaya atayım dedim. HSBC ye yatırdım parayı. 4 ay sonra para 17 lira azalmış. Niye artmadı dedim. Paranı fona yatır dedi. Yatan para artmaz dedi. Şu para işlerinden hiç anlamıyorum. PAra bankada dururken artmasını istiyorum. Ayda 2 lira bile artsa artsın. Ama eksilmesin. Var mıdır bunun yolları??? Gapitalis düzen insana ne sunuyor?

Sitelerde Paylaş

iyi yine az bir miktar kaybetmişsin

benim garanti bankasında hesabım var 6 ayda bir 27 lira çekiyorlar sırf hesabım olduğu için

eğer 2 tane otomatik ödeme bağlarsam bu masraftan kurtulacağım ama maalesef bütün otomatik ödemelerimi başka bir hesaba bağladım

babam sağolsun :p

Sitelerde Paylaş

Benim bankamda HSBC. Faizler cok dustu, % 10 falan..Bu yuzden parani vadeli hesap yerine fona yatirirsan daha iyi olur. Benim yaptigim gibi fon almani oneriyorum. Daha karli ve gunluk oldugu icin istedigin zaman parani cekebiliyorsun.

tarihinde licari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bankalar,hesap kartı kullanım ücreti adı altında,bir tür haraç alıyolar evet..hesap kartı kullanmak bile ücretli..

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Arabayı satıp borsaya girmeyi düşünüyorum.Belki aynı arabanın sıfırını alabilirim:)

Paranı borsada batırırsan hiç olmazsa Nick'nin hakkını vermiş olursun :D

Not: Quote içinde euclid ama iletide süzme salak yazıyor. Sözüm o nick'e :D

tarihinde Rebell tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar elimde bi miktar para vardı. Evde saklayacağıma bankaya atayım dedim. HSBC ye yatırdım parayı. 4 ay sonra para 17 lira azalmış. Niye artmadı dedim. Paranı fona yatır dedi. Yatan para artmaz dedi. Şu para işlerinden hiç anlamıyorum. PAra bankada dururken artmasını istiyorum. Ayda 2 lira bile artsa artsın. Ama eksilmesin. Var mıdır bunun yolları??? Gapitalis düzen insana ne sunuyor?

Alabildiğin kadar altın al ve koy bir kenara :) Uzun vadeli düşünürsen en karlı yatırımlardan biridir, ne yemek ne su ne de vergi ister :)

Sitelerde Paylaş
  • 11 years later...

Arkadaşlar yeni konu  acamadigim için buraya yazıyorum. ABD de yabancılar banka hesabı açmak için ne yapabilir. Yani ben turkiyedeyim ama ABD de hesap açmak istiyorum. Neden diye sorarsanız şöyle söyleyeyim, Türkiye hükümeti Forex işlemlerinde yüzde bir vergi almaya başladı. Ama ABD vergi almıyor. Bu vergi yüzünden  al sat yapamıyoruz ama ABD liler üç sent makas olsa bile rahatlıkla al sat yapıyorlar. Bu şu anlama geliyor onlar kazanırken biz bakıyoruz sadece. Türkiye üç kuruş vergi almak için kendi ayağına çelme taktı. Halbuki vergiyi kaldirsa bizde onlar gibi cesaretle işlemlere devam edeceğiz.

Türkiye'nin vergi koyması tamamen dış guclerin işine yaradı. Meydanı onlara bıraktılar resmen. Pastanin bütün payını onlar yesinler diye çıkarılmış bir kanun bu.

Sitelerde Paylaş
On 19.09.2020 at 03:52, bidonadam2 yazdı:

Arkadaşlar yeni konu  acamadigim için buraya yazıyorum. ABD de yabancılar banka hesabı açmak için ne yapabilir. Yani ben turkiyedeyim ama ABD de hesap açmak istiyorum. Neden diye sorarsanız şöyle söyleyeyim, Türkiye hükümeti Forex işlemlerinde yüzde bir vergi almaya başladı. Ama ABD vergi almıyor. Bu vergi yüzünden  al sat yapamıyoruz ama ABD liler üç sent makas olsa bile rahatlıkla al sat yapıyorlar. Bu şu anlama geliyor onlar kazanırken biz bakıyoruz sadece. Türkiye üç kuruş vergi almak için kendi ayağına çelme taktı. Halbuki vergiyi kaldirsa bizde onlar gibi cesaretle işlemlere devam edeceğiz.

Türkiye'nin vergi koyması tamamen dış guclerin işine yaradı. Meydanı onlara bıraktılar resmen. Pastanin bütün payını onlar yesinler diye çıkarılmış bir kanun bu.

ABD'de banka hesabı açabilmen için sabit bir adresin ve social securıty numaran olması şart. Her iki koşulu da kolaylıkla yerine getirebilirsin. ABD elçiliğine başvur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...