Jump to content

hiç bir şeye inanamamanın verdiği acı

Recommended Posts

inanç kalbi bir duygu olmakla beraber küçük bir şey gözükmesine rağmen kişiye verdiği güven ve rahatlık duygularını beraberinde getirir.

inanmayan veya inanacak sebepler bulamayanlara soruyorum.

neden hep arayış içerisindesiniz?

neden hep canınız sıkılır ?

neden olmasını istediğiniz o şeyin (Allah) olmadığını düşünürsünüz?

ve neden bu saldırganlığınız ?

inanan insanlar kadar rahat ve huzurlu değilsiniz. Kalbinizin içerisindeki bu boşluğun farkındasınız fakat o boşluğu başka şeylerle doldurma çabalarınızda beyhude olmakta görüyorsunuz....

canınız yanıyor. sizin inanmadığınız şeylere milyonlar inanıyor. siz ise hiçbirşeye inanamıyorsunuz. İnanmak istiyor fakat yapamıyorsunuz. Ve bu sizi diğerlerin inandığı şeylere saldırma kışkırtısını veriyor.

halbuki herşey siz ölene kadar. nefretiniz ile ölecek, kazanıp veya kaybedeceksiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

inanç kalbi bir duygu olmakla beraber küçük bir şey gözükmesine rağmen kişiye verdiği güven ve rahatlık duygularını beraberinde getirir.

Ateist olduğumdan beri daha huzurlu ve mutluyum....

Bir edebiyat dergisi... Arayışlar...

Sıkılma kelimesine pek yer yoktur hayatımda...

Vaadı da biz mi tapmadık :D

Özgürlük...

inanan insanlar kadar rahat ve huzurlu değilsiniz. Kalbinizin içerisindeki bu boşluğun farkındasınız fakat o boşluğu başka şeylerle doldurma çabalarınızda beyhude olmakta görüyorsunuz....

Atma şaban, yerler yaş...

canınız yanıyor. sizin inanmadığınız şeylere milyonlar inanıyor. siz ise hiçbirşeye inanamıyorsunuz. İnanmak istiyor fakat yapamıyorsunuz. Ve bu sizi diğerlerin inandığı şeylere saldırma kışkırtısını veriyor.

İsteseydim inanırdım zaten...

halbuki herşey siz ölene kadar. nefretiniz ile ölecek, kazanıp veya kaybedeceksiniz.

Nefret mi dedin? Biz O'nı Muho'da gayet net görüyoruz, üzülme sen...

Sitelerde Paylaş
Ateist olduğumdan beri daha huzurlu ve mutluyum....

Bir edebiyat dergisi... Arayışlar...

Sıkılma kelimesine pek yer yoktur hayatımda...

Vaadı da biz mi tapmadık :D

Özgürlük...

Atma şaban, yerler yaş...

İsteseydim inanırdım zaten...

Nefret mi dedin? Biz O'nı Muho'da gayet net görüyoruz, üzülme sen...

Peki ölümle barışık mısınız

neden :lol:

Sitelerde Paylaş

Elbette...

Ölüm de yaşamın bir parçası çünkü, yaşamak kadar doğal ve bizimle. Mutlak olan bu duruma niçin üzüleyim yahut kendimi paralayım ki? Yakın zamanlarda dayım öldü, severdim de kendisini... İnsan hüzünleniyor; ama standart yaşamıma devam ediyorum ve ölümle bir alıp veremediğim yok...

Sitelerde Paylaş

fakat o boşluğu başka şeylerle doldurma çabalarınızda beyhude olmakta görüyorsunuz....

Demişsinde şu laf aklıma geldi...

Benim içimdeki tek boşluk gaz walla sizinkini bilmiyorum :)

Sitelerde Paylaş
Ölümden cırım cırım korkanlar müslümanlardır. Bu nedenle hastalar biraz daha yaşayabilmek büyü yapan muskacıların kapılarında sıraya girerler. Hepsinin amacı sahtekarlara üfürtüp, biraz daha yaşayabilmektir. Çünkü içlerini "ya bunların hepsi mavalsa" kurdu kemirmektedir...

Haa lafa gelince utanmadan "ölümle barışıkmısınız" diye sorarlar ama o başka... :ph34r:

şimdi konus oguz konus yaslandıgında yataga düştügünde altına pisletip temizlemekten aciz vakte düştügünde görürüm seni

Sitelerde Paylaş
şimdi konus oguz konus yaslandıgında yataga düştügünde altına pisletip temizlemekten aciz vakte düştügünde görürüm seni

o yaşa kadar gelip elden ayaktan düştüğümüzde ötanazi diye birşey vardır halimiz vaktimiz yerinde ise gider isviçeye yaptırırım .... ki elim ayağım tutuyorsa kendim yaparım zaten..

artı herkes de ateistleri bizden iyi bildiği için yok yaşlanın yok ölüm yaklaşınca görürüz size derler ben 6 kere ölümle burun buruna geldim hiçde birşey olmadı..

Ne beyaz ışık gördüm ne pişman oldum af diledim öyle yani

Sitelerde Paylaş

Tam tersi, bir şeye inanmak acı verir ve asıl bu salgınlaştırır.. Baksanıza bütün İslam alemi acı içinde yaşıyor.. Aşağılanmanın ve geri kalmışlığın acısını çekiyor, bu yüzdende saldırganlaşıyor.. İntikamlarını yazarlardan, tarihi eserlerden, elçiliklerden, masum insanlardan çıkartıyorlar.. 

Hemde öyle bir salgırlaşıyorlar ki suratları tıpkı kudurmuş hayvanlara benziyor.. 

post-787-1249476930_thumb.jpg

Sitelerde Paylaş

Barış Dini İslam ve Protestoları

british-muslim-protest4.jpg

db_Islam_Protest_061.jpg

db_Islam_Protest_041.jpg

mumbai_islam2_2.jpg (Mumbaide ki hristiyanlar. 1 ay bile geçmedi üzerinden)

masked_pali_protest.jpg

Evet arkadaşlar gördüğünüz üzere islami protestolarda yüzlerinden nur ve huzur fışkıran sevgi pıtırcığı müslümanların aksine; ateistlerin yüzlerinden nefret, huzursuzluk ve içlerinde ki korkunç boşluğun yansımasını görüyoruz.

Sitelerde Paylaş

Sapla samanı karıştırmayı iyi beceriyorsunuz.

Dinsizin her dakikası acı ve çaresizliktir

kendileri her nekadar inkar da etseler inaçsızlıkları ile daima ölmeye ve yok olmaya mahküm hayat

onları mahveder.

Sadece kendi sefil hayatları değil çocukları anneleri babaları eşleri dünyada sevgi

muhabbet duydukları herşey ellerinin arasından kayıp gidecek ya kendileri ölecek yoklocak

ya sevdikleri ölecek yine yok olcak

ebedi bir ayrılık ve ebedi bir yokoluş hiç oluş tekrar kavuşma yok görüşme yok

buna ne kalp akıl ne vicadan dayanır

işte arkadaşlar bu nedenle dinsizler kendilerini saçma sapan vakit geçirici

işlere vermeye bayılıyor.Bilim ve fen teknoloji ile yada sanat veya futbol vb ile kendilerini kandırıp

beyinlerini bir nevi uyuşturucu madde bağımlısı haline getiriyorlar.

Halbuki vakit harcadıkları hangi alan olursa olsun bir numara da olsalar kabir kapısına kadar bir faidesi olabilir

ölmelerini yokolmalarını engellemez.

Ancak beyinleri akıl ve kalpleri bu acıya tahammül edemediği için belki inanmalarını sağlayacak bir delil

varmıdır diye bu ateist forumlara takılır biz dindarlardan bir cevap ve ya isbat beklerler

Hatta bazen inanırlar "lan yoksa Allah varmı ki" şüphesi hayatlarına devam etmek için geçici gaz olur

bu da olmasa yaşamanın bir anlşamı kalmazdı dinsizlikleri şüpheli hale gelir

Bazıları çıkıp dünyada hayvan gibi zevk ve eğlence içinde yaşıyoruz mutluyuz diyebilir

ona cevaben;

hayvan gibi olmazsınız çünki onda akıl olmadığı için önündeki lezzeti alır düşünmez düşünemez

halbuki sizde akıl olduğundan geçmişten gelen elemler ve gelecekten gelen korkular endişeler lezzetinizi acılaştırır

hayvan gibi lezzet alamazsınız.Gayrimeşru bir üzüm tanesi yersiniz 100 tokat da kafanıza yersiniz.

hasılı kelam dinsizlik hem dünyada hem ahirettte ziyandır acı ve gözyaşıdır.

Sitelerde Paylaş

Barışığız tabii.. Ölümle hiçbir derdimiz yok, sizin gibi.

Neden olmayalım? En basit yanıt, biz varken ölüm yok, ölüm varken biz yokuz.. Hiçbir zaman bir araya gelmeyeceğim bir şeyden neden korkayım veya neden derdim olsun?!

Öte yandan, sizin taptığınız esas şey ölüm.. Ölümün ta kendisi. Allah mallah hikaye. Esas olarak ölümden korkuyor ve deli gibi korktuğunuz ölüme tapıyorsunuz. Bütün varlığınızı bu korku belirliyor. Her halinizden besbelli çünkü!

Sitelerde Paylaş
.....cinselliğini doya doya yaşayandan...

Bak böyle bir laf etmiş Allahsızın biri..Sonrada cinselliği doya doya yaşamak isteyip 4 karı alana laf ederler..Hepsi birden feminist kesilirler.Neymiş efenim etik değilmiş, ayıpmış, cartmış curtmuş..4 değil 40+ karıyla hiçbir akde bağlı olmadan yatıp-kalkmak cinsel özgürlük olurken bir akde bağlı kalarak 4 kadınla birlikte olmak yobazlıkmış, kadını aşağılamakmış.. miş..muş..Sen istediğin karıyla birlikte olurken alan razı veren razı deyipte kim ne karışır da zina diyebilir diyeceksin, öte yandan yine alan-verenin razı olduğu 4 kadınlı evliliğe ahlaksızlık yaygarası yapacaksın..Sırf kolpa ülen burası : )

Sitelerde Paylaş
Bak böyle bir laf etmiş Allahsızın biri..Sonrada cinselliği doya doya yaşamak isteyip 4 karı alana laf ederler..Hepsi birden feminist kesilirler.Neymiş efenim etik değilmiş, ayıpmış, cartmış curtmuş..4 değil 40+ karıyla hiçbir akde bağlı olmadan yatıp-kalkmak cinsel özgürlük olurken bir akde bağlı kalarak 4 kadınla birlikte olmak yobazlıkmış, kadını aşağılamakmış.. miş..muş..Sen istediğin karıyla birlikte olurken alan razı veren razı deyipte kim ne karışır da zina diyebilir diyeceksin, öte yandan yine alan-verenin razı olduğu 4 kadınlı evliliğe ahlaksızlık yaygarası yapacaksın..Sırf kolpa ülen burası : )

Alan veren gerçekten razı ise, dört karılı evlilikte, benim için zerre kadar bir mahzur yok.. Tıpkı dört kocalı evlilikte olduğu gibi..

Oldu mu?!

Sitelerde Paylaş

cherokekd..

Sağdan soldan cımbızlayıp getirmişsin..bu resimleri ciddiye almamızı bekleme sakın...

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne o , askerde beraber mi bot bağladık?

Askerlik yapanların mutlaka en az bir kere duyduğu bu sözle başlayınca, zaten mesajın yarısını vermiş olduk.

Tanışıklığımız nereden? Elalemin hayatının detaylarını nereden biliyorsun? İçlerini nerden biliyorsun?

Sıkıntı - ölçer mi keşfettiniz? İsmini dahi bilmediğiniz kişilerin sıkıntılarını oturduğunuz yerden ölçebildiğinize göre, demek ki icat ettiniz. Yok, eğer icat etmediyseniz kafanıza göre yazıp yazıp oynuyorsunuz demek olur. Kendi esprisine kendisi gülenler olur ya, o şekil...

Takılın bakalım o da güzel

Sitelerde Paylaş
Dinsizin her dakikası acı ve çaresizliktir

kendileri her nekadar inkar da etseler inaçsızlıkları ile daima ölmeye ve yok olmaya mahküm hayat

onları mahveder.

Sadece kendi sefil hayatları değil çocukları anneleri babaları eşleri dünyada sevgi

muhabbet duydukları herşey ellerinin arasından kayıp gidecek ya kendileri ölecek yoklocak

ya sevdikleri ölecek yine yok olcak

ebedi bir ayrılık ve ebedi bir yokoluş hiç oluş tekrar kavuşma yok görüşme yok

buna ne kalp akıl ne vicadan dayanır

işte arkadaşlar bu nedenle dinsizler kendilerini saçma sapan vakit geçirici

işlere vermeye bayılıyor.Bilim ve fen teknoloji ile yada sanat veya futbol vb ile kendilerini kandırıp

beyinlerini bir nevi uyuşturucu madde bağımlısı haline getiriyorlar.

Halbuki vakit harcadıkları hangi alan olursa olsun bir numara da olsalar kabir kapısına kadar bir faidesi olabilir

ölmelerini yokolmalarını engellemez.

Ancak beyinleri akıl ve kalpleri bu acıya tahammül edemediği için belki inanmalarını sağlayacak bir delil

varmıdır diye bu ateist forumlara takılır biz dindarlardan bir cevap ve ya isbat beklerler

Hatta bazen inanırlar "lan yoksa Allah varmı ki" şüphesi hayatlarına devam etmek için geçici gaz olur

dinsizlikleri şüpheli hale gelir bu da olmasa yaşamanın bir anlamı kalmazdı

Bazıları çıkıp dünyada hayvan gibi zevk ve eğlence içinde yaşıyoruz mutluyuz diyebilir

ona cevaben;

hayvan gibi olmazsınız çünki onda akıl olmadığı için önündeki lezzeti alır düşünmez düşünemez

halbuki sizde akıl olduğundan geçmişten gelen elemler ve gelecekten gelen korkular endişeler lezzetinizi acılaştırır

hayvan gibi lezzet alamazsınız.Gayrimeşru bir üzüm tanesi yersiniz 100 tokat da kafanıza yersiniz.

hasılı kelam dinsizlik hem dünyada hem ahirettte ziyandır acı ve gözyaşıdır.

itiraz yoksa kabul edilmiş demektir

vesselam

tarihinde AhmetBaha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...