Jump to content

hiç bir şeye inanamamanın verdiği acı

Recommended Posts

Evet bu inanç yüzünden Müslümanlar pek bir sefildirler... O kadar aciz ve sefildirlerdir ki insanlığı putperest pagan geleneklerle iyice alçaltırlar.. Korkudan altlarına ederler o yüzden durmadan bir sürü ritüel gerçekleştirip Allahlarına yalakalık çekerler.. Zira Allahları yalakalığı pek bir sever..

Ama yinede mutsuzdur bu Müslümanlar.. Tarihi değeri olan Budha heykellerini dinamitlerler ama yinede kalkar bir taşın etrafında dönmek için onca para harcar.. Fallus şeklinde erekte olmuş bir dikilitaşın etrafına toplanıp taş atarlar..

Peki siz o allahsız Budistlerin kalkıp elçilik bastığını duydunuz mu? Ya da Kuranı alıp yaktıklarını? Ya da başka bir saldırganlık? Yok göremezsiniz zira Budisttin Allah inancı YOKTUR.. O böyle boş işlerle vaktini geçirmeyecek kadar gerçek bir insandır..

Ama Müslüman ne yapar.. İki çizikle pedofil Muhammed resmi yapıldı diye elçilşk basar, bomba patlatır, cihaad diye anırır..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne o , askerde beraber mi bot bağladık?

Askerlik yapanların mutlaka en az bir kere duyduğu bu sözle başlayınca, zaten mesajın yarısını vermiş olduk.

Tanışıklığımız nereden? Elalemin hayatının detaylarını nereden biliyorsun? İçlerini nerden biliyorsun?

Sıkıntı - ölçer mi keşfettiniz? İsmini dahi bilmediğiniz kişilerin sıkıntılarını oturduğunuz yerden ölçebildiğinize göre, demek ki icat ettiniz. Yok, eğer icat etmediyseniz kafanıza göre yazıp yazıp oynuyorsunuz demek olur. Kendi esprisine kendisi gülenler olur ya, o şekil...

Takılın bakalım o da güzel

Katılıyorum.

Herhalde, arkadaşın bir şeyler yapmamaktan canı sıkılmış.

İnsan doğru olduğuna inandığı yoldan gidiyorsa mutludur. Bu kadar...

Sitelerde Paylaş

bence bu tür başlıkların sebebi dinlerin çelişki yığınları olması nedeniyle cevabı verilemeyen sorulara karşı dindar arkadaşların "sağlam durma" çabasıdır. yani mesajlar ateistlere değil kendilerine yöneliktir. "acaba" ile başlayan sorulara karşı "maneviyatı yüksek tutma" silahı. ateistleri mutsuz, çaresiz olarak nitelemeye mecburlar, aksi halde ezberler bozulacak, belki gerisi de çorap söküğü gibi gelecek. allahın sürekli sövdüğü, aşağıladığı, kötülediği insanların aslında öyle olmadıklarını görmek, şeytan tarafından ele geçirilmiş zombiler olmadığımızı kabul etmek kolay olmasa gerek.

konunun esası hakkında ise yorum yapmaya bile değmez. zira kimseyi "inanmamanın verdiği acıyla çırpınmadığıma" ikna etmek zorunda değilim.

Sitelerde Paylaş

Dinsizin her dakikası acı ve çaresizliktir

kendileri her nekadar inkar da etseler inaçsızlıkları ile daima ölmeye ve yok olmaya mahküm hayat

onları mahveder.

Sadece kendi sefil hayatları değil çocukları anneleri babaları eşleri dünyada sevgi

muhabbet duydukları herşey ellerinin arasından kayıp gidecek ya kendileri ölecek yoklocak

ya sevdikleri ölecek yine yok olcak

ebedi bir ayrılık ve ebedi bir yokoluş hiç oluş tekrar kavuşma yok görüşme yok

buna ne kalp akıl ne vicadan dayanır

işte arkadaşlar bu nedenle dinsizler kendilerini saçma sapan vakit geçirici

işlere vermeye bayılıyor.Bilim ve fen teknoloji ile yada sanat veya futbol vb ile kendilerini kandırıp

beyinlerini bir nevi uyuşturucu madde bağımlısı haline getiriyorlar.

Halbuki vakit harcadıkları hangi alan olursa olsun bir numara da olsalar kabir kapısına kadar bir faidesi olabilir

ölmelerini yokolmalarını engellemez.

Haha,Lan ateyisler bilim fen teknoloji,sanat gibi boş şeylerle oyalanacağınıza 33 lük tesbih alıp sabahtan akşama birkaç kelimeyi geveleyip durun.

Bilim gibi bir uyuşturucunun etkisi altındasınız olm siz.

Sevgili AhmetBaba cehennem diye kıçınızdan uydurdunuz sanal aleminizle siz insanlara hayatı zindan ediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
neden hep arayış içerisindesiniz?

neden hep canınız sıkılır ?

Dinsizin her dakikası acı ve çaresizliktir

İkinizin de profesyonel yardıma ihtiyacı var.

Kendi çaresizliğinizin dışa vurumu bunlar.

Nereden çıktı yok efendim hep canı sıkılırmış, her dakikası acıymış, yuh.

Sitelerde Paylaş
Kızılbaşlar...

Aha sana kızılbaş bir ileti.

Adam yazdıysa ben ne yapayım.

Püfffff.. Saldırın. Kim kimi karanlıkta tutarsa.

hasip, senin için tetikte bekliyorum.

aklında bulunsun, biraz daha kaşın ki

seni küfürlerle uğurlarken murteddd sövdü, ayıp etti ama

hasip de fazlasıyla hakettiydi densin.

adam ben eşimin dört kocasından biri olurum mu demiş?

alan memnun veren memnunsa karışmam demiş.

bir kadının bir adamın dört karısından birisi olması normal,

bir adamın kadının dört kocasından biri olması onur kırcı.

varın siz iki yüzlülüğünüze yanın.

biz ikisini de tasvip etmiyoruz.

gerçi sen müslüman falan da değilsin ama

hadi neyse.

Sitelerde Paylaş
inanan insanlar kadar rahat ve huzurlu değilsiniz. Kalbinizin içerisindeki bu boşluğun farkındasınız fakat o boşluğu başka şeylerle doldurma çabalarınızda beyhude olmakta görüyorsunuz....

Bunu ancak inanmayan biri bilebilir.Ben hayatımın 20 yılını müslüman olarak geçirdim bu yüzden müslüman psikolojisini iyi bilirim,sen hayatının hangi dönemini inançsız olarak geçirdin de bunları iddia ediyorsun?Eğer bunlar bir ateistin itirafları olsaydı dikkate değebilirdi.Ancak inançsızlık hakkında hiçbir fikri olmayanların inançsızlar hakkında fikir yürütmesine biz bol keseden atma deriz.

Sitelerde Paylaş
Bunu ancak inanmayan biri bilebilir.Ben hayatımın 20 yılını müslüman olarak geçirdim bu yüzden müslüman psikolojisini iyi bilirim,sen hayatının hangi dönemini inançsız olarak geçirdin de bunları iddia ediyorsun?Eğer bunlar bir ateistin itirafları olsaydı dikkate değebilirdi.Ancak inançsızlık hakkında hiçbir fikri olmayanların inançsızlar hakkında fikir yürütmesine biz bol keseden atma deriz.

hayatımın bir kısmını - Egitim ve kariyerim dışında - hiç bir bok olmadan geçirdim Şimdi Müslümanım.

ALLAH VARDIR.

Luuu

Sitelerde Paylaş
canınızdan cok sevdiginiz sevgilinizle yada karınızla öldükten sonra görüşemeyeceksiniz ne kötü ama uff ateist olmak cok zor ve acıklı :(

sen görüşcen ama huri koleksyonuyla birlikte...

ölümden sonra yaşama inandığımız için ölünce yas tutarız zaten neden cennet yok diye.topraktayken keşke yanımda olsa deriz...şu müslümanları anlamak güç...

tarihinde Tükürük tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sen görüşcen ama huri koleksyonuyla birlikte...

ölümden sonra yaşama inandığımız için ölünce yas tutarız zaten neden cennet yok diye.topraktayken keşke yanımda olsa deriz...şu müslümanları anlamak güç...

Bir insanı kaybedersen üzülürsün elbette ki ama üzüntün onu birdaha göremeyecek olman değil onsuz geçirecegin yılların bile sana ağır gelmesidir..KuŞ BeyiNli

Sitelerde Paylaş
inanç kalbi bir duygu olmakla beraber küçük bir şey gözükmesine rağmen kişiye verdiği güven ve rahatlık duygularını beraberinde getirir.

inanmayan veya inanacak sebepler bulamayanlara soruyorum.

neden olmasını istediğiniz o şeyin (Allah) olmadığını düşünürsünüz?

ve neden bu saldırganlığınız ?

inanan insanlar kadar rahat ve huzurlu değilsiniz. Kalbinizin içerisindeki bu boşluğun farkındasınız fakat o boşluğu başka şeylerle doldurma çabalarınızda beyhude olmakta görüyorsunuz....

canınız yanıyor. sizin inanmadığınız şeylere milyonlar inanıyor. siz ise hiçbirşeye inanamıyorsunuz. İnanmak istiyor fakat yapamıyorsunuz. Ve bu sizi diğerlerin inandığı şeylere saldırma kışkırtısını veriyor.

halbuki herşey siz ölene kadar. nefretiniz ile ölecek, kazanıp veya kaybedeceksiniz.

kimin neye canı sıkılıyor?, canım yanıyor da benim niye haberim yok? kim kime saldırmış? ne nefreti? nooluyoruz ya? gören de nefret ve kin dolu canavarlarız zannedecek xD sen daha bana doğru düzgün kibar bir cevap bile yazamıyorsun bir de karşımıza dikilmiş bizi çözdüğünü düşünerek bize saçma sorular soruyorsun ama olsun ben cevap veririm ==> 1) biz birşeyin arayışı içinde diiliz.(çünkü tapacak/inanacak birşey olmadan da yaşayabiliyoruz) 2) valla benim canım hiiiç sıkkın değil aksine çok mutluyum :lol: 3) :blink: 4) herşeyi mantıklı bir biçimde çözmeye çalışmakla "bazı insanların" yaptığı gibi asıp kesmek arasında büyüüüüüük bir fark var. ==> evet buyur cevapların.

gece gece güldürdün beni xD inanlar huzurlu ve rahat mı? xD huzurlu ve rahat oldukları için mi gece gündüz ne yaparsam Allah beni cehenneme yada cennete gönderir diye düşünüyorsunuz kara kara yada o yüzden mi Hacca gidip insanlar eziliyor sadece şeytan taşlayıp sevaba girmek için, eğer bu huzur ve rahatlıksa sağol ben almiim kendi "acı ve sıkıntım"la başbaşa kalmayı ve "nefretimle" ölüp "kaybetmeyi" tercih ederim <_<

tarihinde ItsBadForYa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

işte arkadaşlar bu nedenle dinsizler kendilerini saçma sapan vakit geçirici işlere vermeye bayılıyor.Bilim ve fen teknoloji ile yada sanat veya futbol vb ile kendilerini kandırıp beyinlerini bir nevi uyuşturucu madde bağımlısı haline getiriyorlar. Halbuki vakit harcadıkları hangi alan olursa olsun bir numara da olsalar kabir kapısına kadar bir faidesi olabilir ölmelerini yokolmalarını engellemez.

Emeğine sağlık Ahmet Baha kardeşim , çok güzel paylaşım , Allah (Ce Ce) senden razı olsun !

Şahsen senin de tevcih ettiğin üzere bu ateistleri ben de hiç anlamıyorum ; ne yahu öyle , bilim , fen , teknoloji veya sanat gibi boş işlerle uğraşıp beyinleri bir nevi uyuşturucu madde bağımlısı haline getirmek !..

Oysaki alacaksın eline Saidi Nursi'nin kitaplarını , açacaksın bismillahlarla , okuyacaksın şöyle birkaç satır , nurlanacaksın da nurlanacaksın , ruhunda meltem rüzgarları esecek adeta püfür püfür ! ...

Ardından kendini kaybedeceksin , kafan bir ileri bir geri gitmeye başlayacak , hu Allah hu Allah nidaları arasında eriyip biteceksin , çekeceksin sabır tesbihini daha bir hararetli ; işte hidayet , işte gerçek , ya Allah bismillah !...

Ama bu ateistler annamaz böyle şeyleri ağabey , zira senin de dediğin üzere onlar bilim , fen , teknoloji , sanat gibi boş işlerle uğraşıp beyinlerini uyuşturuyorlar !

Ne diyeyim Ahmet Baha ağabey ; Allah ateistlere akıl fikir versin !

Sitelerde Paylaş

inanç kalbi bir duygu olmakla beraber küçük bir şey gözükmesine rağmen kişiye verdiği güven ve rahatlık duygularını beraberinde getirir.

inanç güven ve rahatlık vermez , afyon gibidir çektikçe beynini uyuşturursun ,kendini kandırıp durursun, uzun vadede insanın beynini maafeder, olmayan yerlere gideceğini sanıp gereksiz saçmalıkları düşünerek beynine saçmalıklarla eziyet edersin, cehenneme gidersem paranoyasıyla ,var olan hayatının içine zıcarsın..inanç hayatını ziyan etmektir..

inanmayan veya inanacak sebepler bulamayanlara soruyorum.

bin yıl önce yasamiş birinin uydurduklarına neden inanayım..inanacak sebep gerçekten yok, kanıt yok, gerek yok ,birilerinin uyduruk iddalarına inanmaya ihiyacım yok..herkez kıçından bir tanrı üretme potansiyeline sahiptir ,isteyen istediğini üretsin dier saftiriklerde buna inansın banane aq..beni insanların sapkın inaçları ilişkileri inanmaları alakadar etmez..

bizimkisi önce merak ,sonra merak ettiğimizi aramadır ,aramadan gerçekleri bulamazsın, bin ikibin yıl önceki ilkel insanların kıçından uydurduklarına inanıp oturacağına kalkıp gerçeği arayacaksın.. ve gerçek ortadadır ,canlılar sürekli devam eden bir evrim sürecinde, çevresel değişiklikler nedeniyle ,değişikliğe ayak uydurmak zorunda oldukları için evrim geçiriyorlar..evrim hala devam ediyor ,hiç bir canlı aynı kalmamıştır ,kalmayacaktır ,bir filin ,bir aslanın, bir atın bir bir balinanın vsvs 26 milyon yıl önceki halina bakarsan, o zamanda ne kadar değişik olduklarını görürsün..bu gün bu hayvanların milyonlarca fosilleri bulundu, evrim geçirdikleri bariz ortadadır ,inkar etmek gerizekalılıktır..insanda bir hayvandır ,primattır yani bir maymun türüdür,maymunla genetik benzerliğimiz çok yüksektir ,aynı şekilde çiftleşiriz, aynı şekilde duygularımızı gösteririz, benzer şekilde ellerimizle yemek yeriz ,iç organlarımızın yerleri aynıdır, kulaklarımız çoook benzer, göğüs kafesimiz birbirine benzer, yüz ve ifadeler çok benzer ,ve aynı şekilde karşıya bakarız ,maymun insana benzeyen bi hayvandır çünkü insanda bir zamanlar maymundu(7-8 milyon yıl önce)..evrimden başka bişey aramak boşadır ,arasanda, inansanda ,primat olduğun ,bir maymun türü olduğun gerçeği değişmez..

ya cennete gidemezsem ya cehenneme gidersem diye kendilerini yiyip bitiren dindarlardır..

neden olmasını istediğiniz o şeyin (Allah) olmadığını düşünürsünüz?

rasyonel materyalist insanlara ,bu iddia içeren soruyu sormak sıyırmışlıktır..

ve neden bu saldırganlığınız ?

el kaide ,el ensar sunnah ,el ensar islam ,ırak islam devleti, mehdi ordusu ,taliban ,ibda-c,hizbullah,cihad, kılıç ,usama bin ladin, kafirlere ölüm....

inanan insanlar kadar rahat ve huzurlu değilsiniz. 

bizim kendimizi kandırarak huzur aramaya ihtiyacımız yok..dinin korku masallarından arınmış insanlar daha huzurlu mutlu ve rahattırlar..

Kalbinizin içerisindeki bu boşluğun farkındasınız fakat o boşluğu başka şeylerle doldurma çabalarınızda beyhude olmakta görüyorsunuz....

tüm insanlarda kalbin içindeki boşluklarda kan vardır..kalp kan pompalayan bir organdır..

canınız yanıyor.

tam komedi ya ,gülmekten karnım ağrıdı ,canım yandı biraz.. :D

sizin inanmadığınız şeylere milyonlar inanıyor.

din denilen virüse, yayılmasına ve beyne sokulma şekline bakarsan, milyon az kalır..

siz ise hiçbirşeye inanamıyorsunuz.

evet

İnanmak istiyor fakat yapamıyorsunuz.

rasyonel materyalist insanlar hakkında ,bu iddiayı söylemek sıyırmışlıktır..

Ve bu sizi diğerlerin inandığı şeylere saldırma kışkırtısını veriyor.

el kaide ,el ensar sunnah ,el ensar islam ,ırak islam devleti, mehdi ordusu ,taliban ,ibda-c,hizbullah,cihad, kılıç ,usama bin ladin, kafirlere ölüm....

halbuki herşey siz ölene kadar.nefretiniz ile ölecek, kazanıp veya kaybedeceksiniz.

tarihinde Combatiente tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...