Jump to content

Beraat kandili

Recommended Posts

üstadı kandillerden bahsettiyse, illegal de tabi kandilleri savunacak.

merak ediyorum;

illegaltm, tek bir konuda dahi üstadından farklı düşünebilecek cesarete sahip misin?

Nurcu renkli kazak giyiyor o. Renk değiştirirse o renk kazak giyenler aralarına almazlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

başlığa müslüman arkadaşların kandilini kutlamak için girdim,

vazgeçtim,risale i nur adlı bir paçavra bir deli pisliğin Cumhuriyet düşmanı şeriat yanlısının yazılarını görünce vazgeçtim.

bütün paçavraları biryerinize monte edin.

kurana değil risale i nura laf atıyorum,ha siz derseniz ki Risale i nur ve Nurculuk islamdan ayrı bir dindir o zaman saygı duyarım size.

ama madem kabul etmiyorsunuz o zaman laf atmamda sakınca yok,islama laf söylemiyorum da bu paçavra nedir ya,

o kadar saçma sapan sözler yapıştırmışsın.

artık kandil ülkemizde risale i nur ile kutlanıyorsa varya kandilinde sizinde taa

müslümanların kandilini hala kutlayabilirsin.

şura 13

dinde bölünmeyin

fırkalara ayrılmayın diyor.

said-i nursi dini ve hukuki anlamda bölücüdür.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Bence,NAKILCI müslümanlar ,gerçek putperestirler.

Akılcılara birşey demiyeceyim.

Çünkü geçmişte putperest dediklerinin yaptıklarını yapıyorlar.

Mürtedd gardaşımız bunları eyi hırpalıyor.

Hacı

Osiris

Oguz ve dahaları bu putperestleri aydınlatmaktadırlar ve,

Yaniya putpereslikten vaz geçirmektedirler oldukca bir oranda

Gözleri kör

Gulahları sağır

Yürekleri MÖHÜRLÜLER İ goyah bir yana.

Bu nedenle,cennetü alaya gitmeye hak kazanmış durumdalar.

Yaşadılar vallaaaaa

Bol keseci nAKILCI din adamının birine göre,

Cennetliklere

450,000 Mustafa Topalloğlunun dedigi gibi ERUG MEMELİ 16 lıh gızlar.

450,000 El-İlahın etrafa saçılan inci taneleri dediği gibi,yüzleri aya benzeyen 16 lıh gılmanlar yaniya oglanlar.

Bunlarlada yetinmemiş

Yaşlı cennetlıkleride düşünmüş adam,

8500 dul 16 lıh huri kızlar

8500 dul 16 lıh gılman yaniya oğlanlar.

Fıttıracam vallaaa.

Gusura galmayın burda kesmem gerek.

Din adına bukadar YALANADA PESSSSSS yani.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
müslümanların kandilini hala kutlayabilirsin.

şura 13

dinde bölünmeyin

fırkalara ayrılmayın diyor.

said-i nursi dini ve hukuki anlamda bölücüdür.

senin kandilin kutlu olsun :good:

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Kürt arkadaşım askerden evine mektup yazıyor.Gaynanasının bayramını kutluyor.

Mektubu evde ilk okula giden arkadaşın oğlu okuyor.

Çocuğa daha çok anne annesi baktıgından Türkçeyi böyük annesi gibi konuşuyor.

Çocuh,nene bah babam sana boyromin GURTLİ olsın deyıy deyince.

Nene fena halde gızar.

Beni boyramim GURTLİ olacah,onin boyromi GURTLİ olsın haaaaaa der nene:-)))))

Bende şimdi derim.

NOHILCILERIN GONDİLLERİ GURTLİ OLSİN HAAAAAAA.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
islamda kandil mandil yoktur.

bunların hepsi palavra.

ne kuranda ne de müslümanların sahih diye üzerinde ittifak ettikleri hadis kitaplarında

bunlarla ilgili doğru düzgün hiçbirşey yoktur.

aksine belli vakitleri bonusa çevirenlere karşı ömerin giriştiği sert tutumlar falan vardır.

üstadı kandillerden bahsettiyse, illegal de tabi kandilleri savunacak.

merak ediyorum;

illegaltm, tek bir konuda dahi üstadından farklı düşünebilecek cesarete sahip misin?

Bu işi cesaret meselesimi sanıyorsun...

İnan bana müslüman olupta imanına güvenmeyen biri olarak bu forumda bulunmak bile büyük bir cesaret örneğidir. neyse..

kandil yok diyorsunda hiçbir delilin yok.Oysa kandilleri belirten birçok rivayet söz konusu

Sitelerde Paylaş

Tüm Nurcuların, Kandilin Nurculara özel olan kısmının geçmiş Kandilini kutlarım. :good:

Yazıda Nurculara özel bir kılıf ile paketlenmiş bir Kandil kutlama girişi oluduğundan, burada bir KANDİL gibi sonradan uydurulmuş bir hurafede bile, bir Dinsel cemmatçilik tahakkümü ile, bu olmayan geceye EL koyularak kutlanması beni çok rahatsız etti.

Dünyanın hiçbir yerinde etnik (Said Kürtçü gibidir) ve Dinsel kökenli (Risalelerin bırakın diğer dinlere düşman olmasını, kendi savunduğu islamın içindeki cemaatlar arasında bile bir yarışa neden olması aşikardır), siyasetler ve hareketler bir mutluluk ve huzur getirmemiştir. Hep KAN ve HUZURSUZLUK...

Ve ben de bu huzursuzluğu, olmayan geceye yazıları ile EL koyan Said Nursiyi de anarak dile getirmeyi bir görev biliyorum.

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

Bugün şaban ayının 14 ü, yani ay yılının 8. ayı olan Şaban'ın yarısı.

Bu gece ay dolunay. Hava mevsim normallerinin dışında olduğu için belki iyi göremeyeceğiz ama,

Hava açık olursa ay şu şekilde görünecek.

full.jpg

Güneş ve Ay putperestleri için bu gece kutsal bir gece.

Ay takvimi kullanan dinlerde tanrının ayın evrelerine bakarak iş görmesi ilginç.

Belki de tanrı insanlar hesaplama zorunda kalmasın diye ayın evrelerine bağlı olarak özel günleri gerçekleştirmiştir.

Ayrıca hadislere göre allah bu gece dünya semasına iniyormuş. duaları kabul etmek ve önümüzdeki bir yılın plan ve programını yapmak için.

Tabi allah sadece mekke üzerinde gece olduğunda ineceği için dünyanın diğer yerlerine bakmayacak. Kuzey kutbunda da şu an 6 ay boyunca gündüz.

Neyse yine de arap pagan dini takipçilerinin beraat geceleri kutlu olsun.

Sitelerde Paylaş

Bütün müslümanlar bugün ;

zinadan,cimadan,tecavüzden,hirsizliktan,mankurtluktan,vatan hainliginden v.b BERAAT etmislerdir.

Mekke 570. Agir ceza mahkemesi baskani El illah ve üyelerinin ( ebubekir,osman,ömer ve ali) oy birligi ile verilen bu karar müslüman aleminde sevincle karsilandi.Bu karar yüce mahkemenin katibi-basin sözcüsü muhammed tarafindan kayit altina alinmistir.

Beraat kandili = dua et kurtul suctan... ilahi-larus ansikplobedisi.

Sitelerde Paylaş

Ertesi gün tekrar zinaya, tecavüze, hirsizliga, ahlaksizliga, serefsizliklere devam...

Diger kandile kadar.

Kandili bunlarin kiclarina yakacaksin bakalim bir daha ahlaksizliklari yapiyorlar mi?

Ama gene yaparlar cünkü inandiklari kitap her türlü ahlaksizliklar icin yol gösterip tesvik eden bir kitap.

Kuran yasantisi iste böyle bir sey...

Her türlü pisligi yap sonra kicina kandil tak.

Sitelerde Paylaş

Berat edenlerin,etrafına kandil olanlar şen ola...

Sihirli sözlerle olacakların değişeceğini zannederek berat edenler. Size de iyi geceler. Umarım sizede birgün şen ola...

Milletin Bayramı'na,kandil gecesine katlanamayanlar. İyi kurt dökmeler...

Sitelerde Paylaş

büyükannem helva pişirtip dağıttı..

ne güzel...

böyle günleri gelenekleri güzelliklere vesile olarak görmek ve kullanmak gerekir...

Bize gelmedi :(

Eskiden geliyordu ama. O günlerde herkez bir birleri ile birşeyler paylaşır iyi bir komşuluk yoluna kapı olurdu.

Şimdi de eskisi gibi olmasada insanlar birşeyler paylaşıyor. Komşuluğu bitirecek kin,nefret getirecek şeyler...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...