Jump to content

Yaratılış bir inanç mıdır?

Recommended Posts

Belli ki linke senin de kafan basmamış. Öbür yazan gibi maymunlara vursaydın ya işi...

boş ver maymunları maymun ne ki....sizin eşekleri.... öküzlerleri.... hatta ayıların ataları.... ile aynı atları paylaştığınız evrimde bizzat belirtilmiş....ama neyse konuya dönelim sen biliyorsun kardeş boş ver....bak sana sizin kendilindiğinden oluşma masallarınızın özeti....

>>> buyur sen de nasıl yaptığını nasıl can landıklarını kanıtla.

Buyur, aç oku, öğren:

http://www.gla.ac.uk/projects/originoflife/

Daha temel kimyayı biel bilmediğine eminim ki, böyle boş laflar edebiliyorsun..

merhaba benim eski dostum anibal....arkadaş senin bildiklerin ile ilgili arkadaşları bir aydınlatayım daha sonra ona göre yazı yazsınlar....onlar şuanda senin büyüklüğünü farkında değiller....

arkadaşlar bu anibal denen arkadaş her türlü bilimde özel ihtisas yapmış kimbilir belki bir yerde ya prof. yada ord.prof.....hatta bilimi o kadar ilerletmiş ki .....sen bilimsel bir konuda ne istersen yapabiliyor....bu konuda sana düşen sadece paradan haber vermek....paran varsa bu herif bilim adına herboku yiyebiliyor.....yani şu ataların parayı veren düdüğü çalar sözü bu arkadaşın bilimsel icraatı ile doğru orantılı.....ne kadar çok para o kadar bilimsel iş....

konuya gelecek olursak....

arkadaş bilim adamı olan sensin hatta bilim formu moderatör grunbundasın...link vereceğine önce konu hakkında bilgi ver...sonra linki okumamızı söyle....

ayrıca yukarıdaki yazılarda;

>>> Cansız atomlar zerreler hayatı yaratamaz bilimi cansız atomlar geliştiremez

Öyle mi, buyur göster o zaman, nasıl yapamaz, yaratamaz?

>>> milyonlar bilimadamının hala üzerinde çalıştığı evrendeki sırları birkaç cansız akılsız şuursuz atom ve molekül mü yaptı?

Evet, aynen öyle.. Halada yapıyor, gözümüzün önünde, görüp duruyoruz işte..

diye belirtmişsin....öyle üstü kapalı değil arkadaş senin gözünün önünde olup biten ama nedense kimsenin bu konuda hiçbirşey bilmediği....atom ve altı parçacıklar nasıl hayat veriyorlarmış...biraz bize bunun masallarını anlat....bak sana önce tarihsel bilgileri vereyim...kısaca eğer çok istersen tek tek tarihsel gelişiminide verebilirim...

bir dönemler.... arkadaşlar her şeyi çözüp hayatın kendiliğinden başladığının kanıtı olarak...... açık havaya bırakılan suyun içerisinde oluşan organizmaları gösterdiler...bu bir ibnlim adamının basit bir deneyi (pasteur) sonucu tamemen çürütüldü...(işte bu iddia da şuanki bilim adamlarının ortaya attığından farksız çünkü atılan iddia çürütülene kadar avaz avaz bağırıyorlar sonra kendilerine başka bir oyun buluyorlar...)

daha sonra herifin biri hücre denen bir varlıktan medet umdu..... ve...... bütün hayatı bu hücre denen varlığın organize ettiğini ......her canlının bunların bölünüp çoğalması ile oluştuğu iddiasını attı (senin verdiğin linkte de bu konuya değinilmiş yani hayatın başlangıcında hücrelerin baş aktör olduğunu yazmış)....tabiki bilimadamları aslında hücrenin asıl rol oynayan değil ama hücrede bulunan farklı yapıların bunu yaptığını farkettiler ve küçük bir kıvırma ile şimdi herşeyi çözdük herboku yiyen bak dna lar gibi talihsiz başka bir açıklamada bulundular....bu açıklamayı öyle bir büyüttüler ki on yıllar önce bunun dizilişini bile buldular ancak günümüzde bile hala bu diziliş hakkında bilgi tamamlanamadı(aslında bununda çok önemli olmadığı aşikar..aşağıda açıklayacağım)......ayrıca bu konuyu insanlara öyle bir lanse ettiler ki dna herşey ve bilimadamları bunun herşeyini buldular.... hatta canlı kopyaladıkları iddiasında bile bulundular...ancak bilim çevreleri buna pek değer vermedi....... çünkü bunların kopyalama dediğinin aslında...kopya değil sadece benim tabirim ile aşılama olduğunu biliyorlardı...bu gibi gelişmelerle dna nın dönemide değerini kaybetmek üzere...... çünkü dna denen dizlişi oluşturan temel yapının nelerden oluştuğu ile ilgili yeni veriler elde edilmeye başlandı...bu bilgiler ışığında artık yeni bir hipotez bulacaklardır.....

burada kendiliğinden oluşumu ispat etmek isteyen zavallılar..... önce bir tas sudan medet umdular...... ancak ....su kardeş benle bu yola çıkma ben ne bok olduğumu biliyorum lütfen başka kapıya dedi....sonra sıra bizim zavallı hücrelerden medet umdular oda kibarca benden size yâr olmaz dedi..sonra sıra dna larda onlara kibarca yok kardeş bizle fazla uğraşmayın direk bizi pas geçin diyorlar...

iste anibal efendi senin gözünün önünde olup ta göremediğin bilimsel masalların tarihçesi...şimdi sahne sırası atom altı parçacıkların...bakalım bizim kendiliğinden oluşumcuların yeni umut kapısı ne olacak.....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aynı mesajı yeniden yazmışsın. İçine baktım bomboş, aynen senin gibi. Anibal sizlere bizzat bilgi verip, işi öğretirken sen çirkin laflarla dedikodu yapıyorsun. Yazında bir tek işe yarar bilgi yok. Ama anibal'e yeteri kadar hakaret mevcut.

Şimdi sen şu yukarıda yazdığın salatayla bilimsel bir şeyler yazdığını sanıyorsan yanılıyorsun. Bunların bilimsel olduğu iddiasını cübbeliali bile yemez..

Şimdi git, adam gibi anibal'i çürütecek bilgiler getir. Abuk sabuk içi boş salata yazılarla ancak yukarıda yazan MATERYAL kadar ciddiye alınırsın.. Haa bir de yazdığın yazıların başka yazılarmış gibi aynen yapıştırma, sileriz. Çünkü burası boş yazıların defalarca yapıştırılacağı çöplük değil.

Müslüman tembelliğini bırakacağız, üretici olacağız. Batıyı ancak öyle yakalarız, di mü?

olur kardeş sadece sizin gib iolmayayım da ne olursa olsun....ayrıca anibal hangi bilimsel açıklamayı yapmışki....sen cevap istiyorsun...ayrıca sen haddini de bil öyle yazı silerim gibi laflar etme.....anibal küfrediyor hiçbiriniz kılınızı kıpırdatmıyorsunuz sonra bana yazın silinir gibi...laflar etme....sen okumadın diye tekrar yapıştırdım....ayrıca bilimsel olması için link veya tarih gerekiyorsa araştırmanın seceresi gerekiyorsa hepsini bildiririz....yeterki sen neden anlıyorsun onu söyle....ayrıca zaten konuyu masal gibi anlatacağımı istenirse ayrıntıları ile verebileceğimi belirtmiştim....ama sen okuma zahmetine bile katlanmadan eleştiri yapıyorsun....

Sitelerde Paylaş

Tamam o zaman noway..

Buyur, en başından başlayalım o halde.. Amino asit nedir? Bilmiyorsan söyle, hiç uğraşmayalım, daha rakamları bilmeyene integral öğretilmez..

Birde senin zırvana bakalım.. Canlıyı allah dediğin *** bedevi tanrısnın yarattığının kanıt, emaresi nedir, buıyur, gösterde görelim..

tarihinde oguz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1/ Bir yazı iki defa yapıştırılırsa biri silinir. Denilen budur. Her şeyi olduğu gibi derhal bunu da çarpıtmışsın.

kardeş yazıdan sonra çıkmıştım cevabını yeni okudum;

yazıyı birincide direk yazdım...ikinci ise.... hem senin yazdığın yazıya cevap içermekte idi....hem de okumadığını düşündüğümden önceki yazıyı yapıştırdım.

2/ İçi boş yazılara şöyle bir bakar geçerim, onları okumakla zaman harcayacak kadar ahmakmıyım?

haklısın boş yazıları okuyacak kadar ahmak değilsin........ ancak okumadığı yazıyı eleştirecek kadar ahmaksın......

3/ Anibal'i kışkırtmaya uğraşacağına sayfalar dolusu yazılarına bilimsel cevaplar ver, tartışma olsun. Dedikodu yazarları gibi uygunsuz laflar cevap teşkil etmez.

kardeş.... bu konuda ne diye yazı yazmışsın anlayamadım...... sen anibalın avukatımısın.....

ayrıca anibalı kışkırtan yok...sen sadece bilmediğin bir konuya atladığın için yazılanlar sana anlamsız gelmiş...ancak sen yinede anlamadığın bu konuda yazı yazmaya ısrar ediyorsun....bak sana kısa bir anibal masalı anlatacağım;

bu arkadaş ile aylar önce bir konuda yazışırken.....bilimin çok ilerlediğini.....ne istersen bilimadamlarının rahatlıkla yapabiliceğini yazdı..... hatta bu konuda öyle bir ileri gitti ki.... sen ne istersen yaparız.... sadece sana pahalıya mal olur...sen parayı ver ne istersen yaparız dedi......

bende arkadaşın yazısına cevaben şöyle dedim.......peki benim bilimaşığı arkadaşım......bilim ve bilimadamları bukadar ileriye gittilerde.....ne bok yemeye biz insanları.....üç kuruşluk odunlara (ağaca).......kafayı sağa sola mal gibi sallayan..... insanlara tren misali bakan hayvanlara (ineğe vb.)......muhtaç ediyorsunuz diye sordum.......

arkadaşta bana bilimadamlarının da o canlıların yaptıklarını yapabileceklerini...... ancak o odunlardan ve beyinsiz hayvanlardan daha pahalıya mal edecekleri için yapmadıklarını yazdı...bende cevaben.... peki benim güzel kardeşim...... sen nedemek istiyorsun... bizim akılsız odunların ve ineklerin......benim dahi..... her boku bilen ve yapabilen milyonlarca bilimadamlarımdan daha ucuza bu ürünleri yapabildiğinimi söylüyorsun.....evet dedi arkadaş ve ekledi.....bizim doğanın sahip olduğu gibi sınırsız ve büyük labaratuarımız yok dedi...ve ben bu yazının üzerine yazı yazmadım.....çünkü doğa denen varlığın bilinçsiz.... şuursuz....kendiliğinden oluştuğunu iddia eden bir şahsın bu talihsiz açıklamasına yazacak bir şey bulamadım.....yani düşünün sınırsız bir labaratuar ve bu labaratuarı kullanamayacak gerizekalılıkta bir varlık.....nasıl olurda bu ikili benim milyonlarca bilimadamımdan daha ucuza bir ürün üretebilirler.......

işte senin kışkırtma dediğin sözlerin kısaca hikayesi bu oguz kardeş....şimdi anlamışsındır sanırım....ataların dediği...... parayı veren düdüğü çalar sözünün ne anlama geldiğini.....

oğuz kardeş... senden ricam.... bundan sonra okumadığın veya anlamadığın hatta sanada yazılmamış yazılara görmemiş gibi atlama....

Sitelerde Paylaş

>>> bu arkadaş ile aylar önce bir konuda yazışırken.....bilimin çok ilerlediğini.....ne istersen bilimadamlarının rahatlıkla yapabiliceğini yazdı..... hatta bu konuda öyle bir ileri gitti ki.... sen ne istersen yaparız.... sadece sana pahalıya mal olur...sen parayı ver ne istersen yaparız dedi......

Sizin yüzsüz yalancılıktan başka bir şeyiniz yok mu? Bilim, cansızdan canlı yapmak bağlamında, parayı verirsen, en istersen yapabilecek seviyeye geldi.. Bu "ne istersen" yapabilir demek mi?

Evet, sen parayı ver sana ne istersen yaparız, yeterince açık mı?

>>> .yani düşünün sınırsız bir labaratuar ve bu labaratuarı kullanamayacak gerizekalılıkta bir varlık.....nasıl olurda bu ikili benim milyonlarca bilimadamımdan daha ucuza bir ürün üretebilirler.......

Öncelikle, işte seni doğa ürettiği için böyle beyinsizsin..

Doğa için "maliyet" diye bir sorun yok.. Doğada para geçmez. Para sorunu olan bilim adamları..

Bak altı üstü basit bir deprem.. İzmit'i tarumar eden bir deprem. Bir hesap et bakalım, o evleri o şekilde yıkabilmek için kaç para gerekirdi?

Ömerli barajının kapasitesi 386,50 hm3.. Bu kadar su yağmur olup, gökten yağıyor. Buyur, o kadar suyu stratosfere çıkarıp yağdırmak için kaç para, ne kadar insan gücü ve zaman gerekir bir hesapla bakalım..

Doğa için maliyet derdi yok.. Oturur, bir kaç milyar yıl uğraşır, sonucunu alır.. Sen bu süreci, bir milyon kere hızlandırsan bile, bu koca bir lab.ı bin yıl idame ettirmek demektir. Sadece elektrik parası kaça çıkar bir hesap et bakalım?

Sitelerde Paylaş
>>> bu arkadaş ile aylar önce bir konuda yazışırken.....bilimin çok ilerlediğini.....ne istersen bilimadamlarının rahatlıkla yapabiliceğini yazdı..... hatta bu konuda öyle bir ileri gitti ki.... sen ne istersen yaparız.... sadece sana pahalıya mal olur...sen parayı ver ne istersen yaparız dedi......

Sizin yüzsüz yalancılıktan başka bir şeyiniz yok mu? Bilim, cansızdan canlı yapmak bağlamında, parayı verirsen, en istersen yapabilecek seviyeye geldi.. Bu "ne istersen" yapabilir demek mi?

Evet, sen parayı ver sana ne istersen yaparız, yeterince açık mı?

>>> .yani düşünün sınırsız bir labaratuar ve bu labaratuarı kullanamayacak gerizekalılıkta bir varlık.....nasıl olurda bu ikili benim milyonlarca bilimadamımdan daha ucuza bir ürün üretebilirler.......

Öncelikle, işte seni doğa ürettiği için böyle beyinsizsin..

Doğa için "maliyet" diye bir sorun yok.. Doğada para geçmez. Para sorunu olan bilim adamları..

Bak altı üstü basit bir deprem.. İzmit'i tarumar eden bir deprem. Bir hesap et bakalım, o evleri o şekilde yıkabilmek için kaç para gerekirdi?

Ömerli barajının kapasitesi 386,50 hm3.. Bu kadar su yağmur olup, gökten yağıyor. Buyur, o kadar suyu stratosfere çıkarıp yağdırmak için kaç para, ne kadar insan gücü ve zaman gerekir bir hesapla bakalım..

Doğa için maliyet derdi yok.. Oturur, bir kaç milyar yıl uğraşır, sonucunu alır.. Sen bu süreci, bir milyon kere hızlandırsan bile, bu koca bir lab.ı bin yıl idame ettirmek demektir. Sadece elektrik parası kaça çıkar bir hesap et bakalım?

bak anibal kardeş.......sana anlatmak istediğimi tekrar açıklıyorum........doğa denen varlığa işinize geldiğinde aptal muamelesi yapıyorsunuz..........işinize geldiğinde oturur bir kaç milyar yıl uğraşır diyorsunuz...........ayrıca bu varlığın kocaman bir labaratuarından bahsediyorsun.......kardeşim şuan sizin deyimiz ile dünyanın her alanda en gelişmiş labaratuarını sana verseler sen bu engelişmiş labaratuarda ne bok yiyebilirsin.....önemli olan o labaratuarı kullanacak kapasiteye sahip olmak........

örnek olarak.....yeni doğan bir çocuğu ve son model bir arabayı başbaşa bir adaya bırakırsan......çocuk doğal olarak büyüyüp o aracı sürmeyi öğrenemez.....doğduktan sonra beslenemeyeceği için ölür gider...bunun için milyon yada milyar yıl beklemeye bile gerek yoktur......yani sen engelişmiş teknoloji harikası bir labaratuarı o labaratuarı değerlendirecek kapasitesi olmayan bir canlıya teslim edersen bir bok olmaz......sadece sen boku bokuna milyon yada milyarlarca yıl bekleyip kendini kandırırsın........

yukarıda yazdığın örneklere gelince....... bence akılsız denen doğa ucuza mal edebiliyorsa.....benim kendini bir bok zanneden bilimadamlarımın.... sahip oldukları zeka ile daha da ucuza mal etmeleri gerekir.....yok biz daha ucuza mal edemeyiz diyorsanız .......nediye o canlıya beyinsiz şuursuz muamelesi yapıyorsunuz.....ve bunu yapanlara destek oluyorsunuz....

Sitelerde Paylaş

>>> bak anibal kardeş.......sana anlatmak istediğimi tekrar açıklıyorum........doğa denen varlığa işinize geldiğinde aptal muamelesi yapıyorsunuz..........işinize geldiğinde oturur bir kaç milyar yıl uğraşır diyorsunuz...........ayrıca bu varlığın kocaman bir labaratuarından bahsediyorsun.......kardeşim şuan sizin deyimiz ile dünyanın her alanda en gelişmiş labaratuarını sana verseler sen bu engelişmiş labaratuarda ne bok yiyebilirsin.....önemli olan o labaratuarı kullanacak kapasiteye sahip olmak........

Hala aynı salaklığı yapıyorsun..

Lab.lar, doğal ortamın daha pahalı olması nedeniyle, o ortamın koşullarını dar ve ucuz bir alanda sağlamayı amaçlayan "koşulları önceden belirlenmiş" ortamlardır. Bilimcileri sınırsız imkanı olsaydı, lab.ta değil, bilffil doğada o çalışmaları yaparlardı.

Dünyanın en gelişmiş lab.ı, ancak dünyanın ta kendisi olabilir, buna hangi gariban bilimadamının gücü yetebilir?

Boş, aptalca konuşuyorsun.. Eğer yeterince para olursa, bilim sana canlı yapar. Buna yetecek bilgiye sahip. Ama kaynağa sahip değil, bilmem anladın mı, tekrar edeyim mi? Bilimin bugün yağmur yağdıramadığıda kesin, bu yağmur yağdıramaz demek mi oluyor?

>>> yukarıda yazdığın örneklere gelince....... bence akılsız denen doğa ucuza mal edebiliyorsa..

Akılsız doğa ucuza mal etmiyor.. Sen, ömrün boyu çalışıp 10kg altın kazanamazken, doğanın elinde binlerce ton altını okyanus suyunda çözecek zenginlik var.. İşte sen bunu anlamıyorsun.. Doğa zengin, doğanın parasının, malının, zamanının haddi hesabı yok.. O kadarki, müsrifçe her yere bol bol savurabiliyor.. X milyon yıl uğraşıp dinozrolar yapıp, sonra kafalarına taş düşürüp yok edebiliyor..

Bir türlü anlamadın.. Doğanın aklı filan yok. Aptal bir şey.. Ama parası sınırsız, vakti sınırsız.. Ve aptallığını bununla telafi ediyor. Yapıyor ve bozuyor, bir daha yapıyor.. Tekrar bozuyor, tekrar yapıyor.. Ama bilim adamı denen kimsenin ne o kadar zamanı, nede parası var..

Evet, bilim adamları daha ucuza bunu yapabilir. Diyelim doğa bunu 100 milyon yıl, 100 milyon ton malzeme ve 100 milyar kW saat enerji ile yapar. İnsan ise bunu, 40 yıl, 100 bin ton malzeme ve bir milyar kW enerji ile yapar.. Ama bu "çok daha ucuza" yapılan şeyin bile maliyeti, karşılanamayacak kadar büyük olur.. İşte görmek istemediğin şey bu en başından beri..

Sitelerde Paylaş

Boş, aptalca konuşuyorsun.. Eğer yeterince para olursa, bilim sana canlı yapar. Buna yetecek bilgiye sahip. Ama kaynağa sahip değil, bilmem anladın mı, tekrar edeyim mi? Bilimin bugün yağmur yağdıramadığıda kesin, bu yağmur yağdıramaz demek mi oluyor?

itiraf.com :lol:

Sitelerde Paylaş

Gel hesap edelim ismailağa..

Ömerli barajını doludracak 350 milyon metreküp suyu buharlaştırmak için, ne kadar enerji gerekir, bu iş için kaç kW saat elektrik harcamalıyız? Bu kadar elektrik kaç para tutar?

Sence, T.C. hükümeti, o kadar parayı, "al, yağmur yağdır" diye TÜBİTAK veya ne bileyim ODTÜ'ye verir mi?

Sitelerde Paylaş

yahu anibal...... ben senin bukadar kafanın karışık olacağını düşünmüyordum....sen yazdıklarını okumuyorsun galiba....

>>> bak anibal kardeş.......sana anlatmak istediğimi tekrar açıklıyorum........doğa denen varlığa işinize geldiğinde aptal muamelesi yapıyorsunuz..........işinize geldiğinde oturur bir kaç milyar yıl uğraşır diyorsunuz...........ayrıca bu varlığın kocaman bir labaratuarından bahsediyorsun.......kardeşim şuan sizin deyimiz ile dünyanın her alanda en gelişmiş labaratuarını sana verseler sen bu engelişmiş labaratuarda ne bok yiyebilirsin.....önemli olan o labaratuarı kullanacak kapasiteye sahip olmak........

Hala aynı salaklığı yapıyorsun..

Lab.lar, doğal ortamın daha pahalı olması nedeniyle, o ortamın koşullarını dar ve ucuz bir alanda sağlamayı amaçlayan "koşulları önceden belirlenmiş" ortamlardır. Bilimcileri sınırsız imkanı olsaydı, lab.ta değil, bilffil doğada o çalışmaları yaparlardı.

Dünyanın en gelişmiş lab.ı, ancak dünyanın ta kendisi olabilir, buna hangi gariban bilimadamının gücü yetebilir?

yahu elinizden alanmı var doğayı zaten tepe tepe kullanıyorsunuz......sizden incelemeleriniz için....paramı alıyor doğa......

>>> yukarıda yazdığın örneklere gelince....... bence akılsız denen doğa ucuza mal edebiliyorsa..

Akılsız doğa ucuza mal etmiyor.. Sen, ömrün boyu çalışıp 10kg altın kazanamazken, doğanın elinde binlerce ton altını okyanus suyunda çözecek zenginlik var.. İşte sen bunu anlamıyorsun.. Doğa zengin, doğanın parasının, malının, zamanının haddi hesabı yok.. O kadarki, müsrifçe her yere bol bol savurabiliyor.. X milyon yıl uğraşıp dinozrolar yapıp, sonra kafalarına taş düşürüp yok edebiliyor..

arkadaş sen yobaz mısın nesin......ben ömürboyu çalışıp 10 kg altın kazamam belki ama...insandan daha şuursuz..... akılsız...aptal bir varlık nasıl sahip olmuş bu binlerce ton altına....senin darwin ona torpil mi geçmiş onada bu altınlarımı bahşetmiş...işte ben bu kısmı sana soruyorum.....bu şuursuz varlık bu tonlarca altına nasıl sahip olmuş......hem de kendisinin bir bokuna yaramayacak bir metale....

oraya eklemişsin parasının...malının...zamanının haddi hesabı yok diye.....benim yobaz kardeşim....bu aptal.....cahil....şuuursuz....beyinsiz....varlık neyapacak zamanı... parayı...malı...seninle ticaretmi yapacak.......

Bir türlü anlamadın.. Doğanın aklı filan yok. Aptal bir şey.. Ama parası sınırsız, vakti sınırsız.. Ve aptallığını bununla telafi ediyor. Yapıyor ve bozuyor, bir daha yapıyor.. Tekrar bozuyor, tekrar yapıyor.. Ama bilim adamı denen kimsenin ne o kadar zamanı, nede parası var..

arkadaş burada tam kopmuşsun.....birşeylerin anlamlı yada anlamsız olarak yapılması veya bozulması bilgi gerektirir.....bilgisiz hiçbirşey yapılamaz.....

Evet, bilim adamları daha ucuza bunu yapabilir. Diyelim doğa bunu 100 milyon yıl, 100 milyon ton malzeme ve 100 milyar kW saat enerji ile yapar. İnsan ise bunu, 40 yıl, 100 bin ton malzeme ve bir milyar kW enerji ile yapar.. Ama bu "çok daha ucuza" yapılan şeyin bile maliyeti, karşılanamayacak kadar büyük olur.. İşte görmek istemediğin şey bu en başından beri..

hayır arkadaş benim sorduğum şu bu aptal....şuursuz....akılsız varlık......bu sahip olduğu dediğin kapasiteyi.....nerede çalışarak ....veya....niçin elde etmiş........

Sitelerde Paylaş

>>> yahu elinizden alanmı var doğayı zaten tepe tepe kullanıyorsunuz......sizden incelemeleriniz için....paramı alıyor doğa......

Deme ya? Havasız doğal ortama gitmek, yani uzaya çıkmak kaça mal oluyor haberin var mı?

>>> oraya eklemişsin parasının...malının...zamanının haddi hesabı yok diye.....benim yobaz kardeşim....bu aptal.....cahil....şuuursuz....beyinsiz....varlık neyapacak zamanı... parayı...malı...seninle ticaretmi yapacak..

Onun ne yapacağının önemi yok.. Onun bu dediklerinden bolcası var zaten, hiç bir haltına yaramıyor ve öylece duruyorlar.. ama senin bunlara ihtiyacın var..

O yüzden elindkei 10 kilo altınla bir teleskopcuk almayıp, ekmek alıp yiyorsun.. Şimdi anladın mı? biz sana doğanın parayla, pulla işi yok, zaman derdi yok, orutur yapar.. Ama insanın var.. Canlı yapmak için gereken maliyeti doğa karşılar kolayca, ama insanlık karşılayamaz diyoruz, anladın mı şimdi?

>>> bilgisiz hiçbirşey yapılamaz.....

Taşın yere düşmesinin sağlayan hangi bilgidir?

Han şu var diye idda ettiğiniz şey varya, adına tanrı diyorsunuz, onun var olması için gereken bilgi nerden çıkmıştır?

>>> .akılsız varlık......bu sahip olduğu dediğin kapasiteyi.....nerede çalışarak ....veya....niçin elde etmiş........

Hala aynı yerde otluyorsun.. Kapasite yok, bilgi yok, neden yok, niçin yok... Habire doğada enerji ve madde tepkimeye girip duruyor ve bunların sonucu işte şu gördüğün kainat oluyor, canlılar dahil.. İşte hepsi bundan ibaret..

Sitelerde Paylaş
""buyur sen de nasıl yaptığını nasıl can landıklarını kanıtla""

Diyor,

adam link vererek kaynak gösteriyor,

el cevap

iki üstteki ileti... Cıvıtık, edepten uzak, köşeye sıkışınca verilecek tarzda yavşakça ve buram buram kendi cehaletinin itirafı olan bir cevap..

Bazen Anibal'in ağzından ağır ifadeler çıkıyor. Peki Anibal şuna ne söylesin? Bağrına mı bassın? Herifte beş kuruşluk bilgi yok, gelmiş Anibal'e laf yetiştiriyor...

Ne yapalım, foruma bunun gibiler de girebiliyor. Ama girsinler, bu şekilde devam etsinler ki, İslamın insanları ne hale getirdiğini cümle alem görsün...

>>> Bazen Anibal'in ağzından ağır ifadeler çıkıyor.

Buna bazen deme, her bir zaman ve her ileti de de.

>>> Herifte beş kuruşluk bilgi yok, gelmiş Anibal'e laf yetiştiriyor...

Anibal kim de ona laf yetiştiremeyecekmişiz.. Çapı ne ? Ali demirsoyun uşağı ? Anibal ın bilgilerinin ana bacı düzlemekten ileri gittiğini hiç görmedik.

Bellemiş bir ingilizce link. Dönüyor duruyor..

>>> Cıvıtık, edepten uzak, köşeye sıkışınca verilecek tarzda yavşakça ve buram buram kendi cehaletinin itirafı olan bir cevap..

Anibal bana sövmeyeceğine garanti versin ben anibal 'a rest çekiyorum. evrimi hodri meydan da tartışalım.. hem de ilk ileti girme önceliğin de ona veriyorum.. Sana da rest çekiyorum.

Sitelerde Paylaş

>>> Anibal bana sövmeyeceğine garanti versin ben anibal 'a rest çekiyorum. evrimi hodri meydan da tartışalım.. hem de ilk ileti girme önceliğin de ona veriyorum.. Sana da rest çekiyorum.

Haid gel beklerim.. ama sende kendine sövdürmeyeceğine... Boş ver, sana sövmeye hacet yok zaten, bir soytarının nesine söveceğiz?

Evet, söyle adminlere, gereğini yapsınlar, ben oranın moderatörü değilim..

Sitelerde Paylaş
>>> yahu elinizden alanmı var doğayı zaten tepe tepe kullanıyorsunuz......sizden incelemeleriniz için....paramı alıyor doğa......

Deme ya? Havasız doğal ortama gitmek, yani uzaya çıkmak kaça mal oluyor haberin var mı?

>>> oraya eklemişsin parasının...malının...zamanının haddi hesabı yok diye.....benim yobaz kardeşim....bu aptal.....cahil....şuuursuz....beyinsiz....varlık neyapacak zamanı... parayı...malı...seninle ticaretmi yapacak..

Onun ne yapacağının önemi yok.. Onun bu dediklerinden bolcası var zaten, hiç bir haltına yaramıyor ve öylece duruyorlar.. ama senin bunlara ihtiyacın var..

yahu sen diğer arkdaşlar gibi konuşmaya başladın anibal....sana ettikleri hürmete değer yazılar yaz okuyan seni birşey sansın...... şöyle kimsenin anlamayacağı bilimsel terimler kullanki seni alim sansınlar....

dünyadaki işi bitirdin sıra uzaya mı geldi kardeş....hemen kaçtın bizim dünyadan acelen var galiba bir yere bir şeymi yetiştirecen......ne umuyorsun uzaydan kendine yaşayacak yer mi arayacan......

neyse şaka bir yana.....sen daha yaptığın açıklamaların manasından haberin yok benim bilimaşığı arkadaşım......o aptal....şuursuz dediğin varlığı öyle ulaşılmaz bir varlık yaptın ki......sen bile farkında değilsin......sana sorumu yineliyorum.......bu senin doğal havasız ortama çıkabilmek için harcadığın maliyeti ve arzunu düşünürsek.....bu doğa bukadar büyümek....havalı ve havasız ortamlara sahip olmak......binlerce ton altına sahip olmak için ne yaptı.....yada ne diye bunlara sahip....ne için bunları kullanacak...sen gezip tozasın diyemi gezegenleri var......yada sen olurda hayat arasın diyemi gezegenler oluşturmuş......ne için bukadar varlığa sahip....ve neden bu varlıklar farklı yapı ve özelliklere sahip......yani sen uzaya gitmek istediğinde maliyeti yükseltmek için uzay havasız.....yani neden heryerde hava yok....yani bazı yerlerde olup bazı yerlerde olmaması gerkliliğine bu akılsız.... şuursuz....hatta senin deyiminle aptal varlık nasıl karar verebiliyor....

O yüzden elindkei 10 kilo altınla bir teleskopcuk almayıp, ekmek alıp yiyorsun.. Şimdi anladın mı? biz sana doğanın parayla, pulla işi yok, zaman derdi yok, orutur yapar.. Ama insanın var.. Canlı yapmak için gereken maliyeti doğa karşılar kolayca, ama insanlık karşılayamaz diyoruz, anladın mı şimdi?

yok arkadaş bu şuursuz varlık oturup bir bok yapamaz....canlı yapmak için maliyeti kolayca karşılar diyorsun.....arkadaş canlının ne olduğunu bilmeyecek kadar beyinsiz...şuursuz....aptal bir varlık nasıl olurda canlı yapar......benim milyonlarca zeki.... aynı zamanda yüksek tahsilli bilimadamım.....canlı bir tek varlık yapamazken ((((tamamı kendisinin ürünü olan.....yani varolan sistemlere bırakılmadan yapılan)))....şu aptal.....beyinsiz...şuursuz....varlık nasıl olurda belki milyonlarca tür ve kendi boyutuna göre matematiksel olarak ihmal edilebilecek kadar küçük yapılara sahip canlıları yapar......hemde bunlara herhangi bir ihtiyacı yokken.....

>>> bilgisiz hiçbirşey yapılamaz.....

Taşın yere düşmesinin sağlayan hangi bilgidir?

Han şu var diye idda ettiğiniz şey varya, adına tanrı diyorsunuz, onun var olması için gereken bilgi nerden çıkmıştır?

bak yine yanlış soru soruyorsun.....hiçbir bilgisi olmayan şuursuz...akılsız.....aptal bir varlık....nasıl olurda bizim gibi canlısal özeliklere has varlıkları etkileyecek ama bizim gibi olmayan varlıkları etkilemeyecek bir çekim kuvveti oluşturabilmiş.....ve bunun değerini bizim ile ilgili hiçbir bilgisi olmadan nasıl ve neye göre ayarlamış.......ve bunu senin gezip tozman için ortaya çıkardığı her gezegen için farklı farklı belirlemiş.....yani bunları neden farklı farklı değerlere ayarlamış.....ama ayarladı demekte doğru değil...... zaten onda bu gibi farklılıkların ne anlama geleceğini anlayacak bilgi de yok değil mi......

>>> .akılsız varlık......bu sahip olduğu dediğin kapasiteyi.....nerede çalışarak ....veya....niçin elde etmiş........

Hala aynı yerde otluyorsun.. Kapasite yok, bilgi yok, neden yok, niçin yok... Habire doğada enerji ve madde tepkimeye girip duruyor ve bunların sonucu işte şu gördüğün kainat oluyor, canlılar dahil.. İşte hepsi bundan ibaret..

bak senin daha abuk sabuk laflarından bir düzine daha.....arkadaş bu maddeler birbirini tanırmı.....tanımaz...aklı varmı.....şüphe yokki akılları da yok....peki benim bilimaşığı kardeşim bu biligisiz ...şuursuz....birbirini ve bizi tanımayan bu varlıklar.....ne için tepkimeye giriyorlar.....tepkime sonrası bazen kendi özelliklerini kaybediyor bazende birisi yada herikiside sahip oldukları özellikleri koruyorlar.......kim karar veriyor bu sonuçlara.......yada tepkimeye girecekleri madde veya ortama neye göre karar veriyorlar......bilimadamı açıklıyor bu madde şu şartlarda sadece şu madde ile tepkimeye girebilir diye...işte bu senin bilimsel açıklaman....ama asıl sorun şu aklı olmayan bu varlıklar......kimi ile hangi şartlarda tepkimeye gireceklerine nasıl karar veriyorlar......yok arkadaş bu sıcaklık ve basınçta seninle tepkime vermem.....yada arkadaş ben senin yaptığın bağı sevmedim......seninle bileşik oluşturamam gibi.....

evet bu kainat.....şuursuz..... akılsız....aptal....gerizekalı...üçbeş varlığın.....kendiliğinden (((ne anlama geliyorsa))) tepkimeye girmesi...çarpıp.....bölünmesi....daha sonra milyonlarca milyarlarca yıl gelişigüzel değişmesi sonucu olmuş...hepsi bukadar.....

bukadar hepsi daha ne olsunki...bak milyonlarca milyarlarca dedikya işte herşey o arada oluyor....ama hepsi gelişi güzel oluyor.....ama bu gelişi güzellik her varlıkta öyle bir hal alıyorki biryerlerine yazılıyor....yani bir bitkinin çekirdeği yine aynı bitkiyi ortaya çıkarıyor.....ama bu tamemen tesadüfi olarak..... yani aslında farklı bir bitki hatta insan dahi olabilir ancak....o çekirdekteki bir yere şuursuzca ....akılsızca...hatta ahmakca yerleştirilmiş olan bir bilgiden kaynaklanıyor ...yani o bilgi olmasa bu tesadüflik o canlının çekirdeğinden insan bile çıkarabilecek ama biri onu engelliyor yok kardeş sen tesadüfi olarak insan olmazsın sen tesadüfi olarak bitki olacaksın.....

ayrıca aynı tesadüflik işinin içine hayatta kalma mücadelesini de sokunca ((((bir bitki için hayatta olmanın anlamı ne ise....bu olguda meçhul...hadi öküzün....ineğinki ni anladık...onlar çayırlarda hovardaca gezip tozmak için hayatta kalmak istiyorlar.....ama bu bitkilerin hayatta kalma arzusu nedir.....bu da ayrı bir tesadüfi konu))) işler tamamen çığırından çıkıyor.....bölünüp...parçalanıp.....değişip.....bitkiler alemini oluşturuyorlar....

işte bu masalların sonu yok...

Sitelerde Paylaş
>>> Anibal bana sövmeyeceğine garanti versin ben anibal 'a rest çekiyorum. evrimi hodri meydan da tartışalım.. hem de ilk ileti girme önceliğin de ona veriyorum.. Sana da rest çekiyorum.

Haid gel beklerim.. ama sende kendine sövdürmeyeceğine... Boş ver, sana sövmeye hacet yok zaten, bir soytarının nesine söveceğiz?

Evet, söyle adminlere, gereğini yapsınlar, ben oranın moderatörü değilim..

>>> Boş ver, sana sövmeye hacet yok zaten, bir soytarının nesine söveceğiz?

Yok efendim. Soytarılık, ilavaten Şeref ve haysiyet yoklusunluğu bakımından senden daha ileride bir adam yok.

Sen bilim yaptığını sanan bilimden zerre nasiplenememiş, köşeye şıkıştığı zaman karşısındakinin anasına bacısına düzleyen bir maskarasın.. Hemde karşısındaki kendi dünyevi görüşlerini savunsa bile..

ÖYLE YA, SANA FORUM KURALLARI İŞLETİLEMİYOR.

Haysiyetsizsin..

Çünkü herkesin anasına kız kardeşine ifitra atıyorsun.

ÖYLE YA, SANA FORUM KURALLARI İŞLETİLEMİYOR.

Sitelerde Paylaş
Geç bu ayakları hasip...

Geliyorsan, söyle mod.larına hodrimeydanda bakalım..

Peki bu ne ayak?

Sen, farketmeden, milletin anasına, bacısına vs. iftira attığını bir anlasan, mesele zaten kalmayacak..

Yarın 15 :00 gibi gelebilirim. Seninle sadece 40 - 50 dakika güreşmeyeceğiz.

3 - 4 saat sürmesi umudundayım.

Mel Gıbson ' un Mad Max filmindeki replik gibi.. "ikimiz hodri meydan forumuna gireceğiz sadece birimiz çıkacağız"

"iki kişi girer bir kişi çıkar"

>>> Sen, farketmeden, milletin anasına, bacısına vs. iftira attığını bir anlasan, mesele zaten kalmayacak..

Fe subhanallah.. Sen beni kendin gibi ar damarı yırtık sanıyorsun galiba.

>>> Geç bu ayakları hasip...

Ayakların kime geçeceği yarın 15 :00 den sonra belli olacak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...