Jump to content

Müslüman erkeklere soru, karınızı başka erkeklerle paylaşırmısınız?

Recommended Posts

Bu konu bayadır tartışılıyor ben de bu konuyu açayım dedim.

Kuran da erkekle adaletli davranacak iseler 4 kadınla evlenebilirler yazıyor. Buradan da İslam’ın kadınları ne kadar değersiz gördüğü hatta hayvandan da aşağı gördüğü bellidir.

Şimdi kuran’ın bu yorumuna hak veren ve dört kadınla evlenmeyi savunan dinci erkeklere soruyorum. Bir kadınla evleneceksiniz ve onunda önceden üç tane kocası olacak, sizinle birlikte dört olacak. Karınız her gece birinizle beraber olacak ve hepinize adaletli davranacak. Tanrının emri kutsal kitapta yazıyor, bir şey demeye hakkınız da yok. Sizce ne kadar mantıklı. Düşünebiliyor musunuz böyle bir şey olduğunu, hayalini kurmak bile korkunç değil mi.

Sizin için bu ne kadar kötüyse kadınlar içinde öyle. Kadın da insan ve Türklükte islamiyetten önce kadın a değer verilirdi. Hatun kağanın yanında otururdu.

Kadınlara neden hayvan muamelesi yapıyorsunuz, netice ile hepimiz bir kadın tarafından doğurulduk. Bu konuyu ciddi bir biçimde düşünün, evet ben karımı başka erkeklerle paylaşırım derseniz nasıl bir ahlak anlayışınız vardır, bilemem. Dininizdede erkeğin karısını başka erkeklerle paylaşması söylenmez.

Elvis

Sitelerde Paylaş
  • İleti 118
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Güzel bir soru..

Cevapları okumak için sabırsızlanıyorum...

Ama sorunun içerisinde yorum yapmış olman, ve kendi ahlaki degerlerini başkarına dayatman dogru olmamış diye düşünüyorum. Yorum olmasaydı, daha tarafsız ve hoş olurdu.

Bir de sanırım bu soruyu erkek ve kadını her bakımdan eşitleyerek yöneltmek gerekiyor.

Şöyle olsa daha hoş "Kadın ve erkek biyolojik açıdan tamamen özdeş olsaydı / kadın dogurgan olmasaydı- cok eşliliğe nasıl bakardınız?"

Sitelerde Paylaş
Bu konu bayadır tartışılıyor ben de bu konuyu açayım dedim.

Kuran da erkekle adaletli davranacak iseler 4 kadınla evlenebilirler yazıyor. Buradan da İslam’ın kadınları ne kadar değersiz gördüğü hatta hayvandan da aşağı gördüğü bellidir.

Şimdi kuran’ın bu yorumuna hak veren ve dört kadınla evlenmeyi savunan dinci erkeklere soruyorum. Bir kadınla evleneceksiniz ve onunda önceden üç tane kocası olacak, sizinle birlikte dört olacak. Karınız her gece birinizle beraber olacak ve hepinize adaletli davranacak. Tanrının emri kutsal kitapta yazıyor, bir şey demeye hakkınız da yok. Sizce ne kadar mantıklı. Düşünebiliyor musunuz böyle bir şey olduğunu, hayalini kurmak bile korkunç değil mi.

Sizin için bu ne kadar kötüyse kadınlar içinde öyle. Kadın da insan ve Türklükte islamiyetten önce kadın a değer verilirdi. Hatun kağanın yanında otururdu.

Kadınlara neden hayvan muamelesi yapıyorsunuz, netice ile hepimiz bir kadın tarafından doğurulduk. Bu konuyu ciddi bir biçimde düşünün, evet ben karımı başka erkeklerle paylaşırım derseniz nasıl bir ahlak anlayışınız vardır, bilemem. Dininizdede erkeğin karısını başka erkeklerle paylaşması söylenmez.

Elvis

senin eşin dört erkekle evlenmek isterse sen ne yaparsın?

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar buna karşı olurlar.

Kendileri 4 tane karı alırlar ama karıları bunu yapamaz.

İşin garip tarafı bunu sadece erkeler değil kadınlarda savunurlar.

Yani islam kadınlara değer vermiyor kabul ama kadınlarda kendilerine değer vermiyor.

Kuranın kadını aşaladığı insan yerine koymadığı çok açıktır.

Ama hala kadınalar ayetlere taklalar attırarak kendisine değer vermeyen kuranı değer veriyormuş gibi görmeye göstermeye çalışıyorlar.

Sitelerde Paylaş

bu soruyu soran kişinin amacı zaten islamı karalamak açık açık belli.o dediğini hiç kimse kabül etmez.sen kabül edermisin? etmezsin dimi.ozaman müslümanlarında kabül etmesi imkansızdır.ayrıca ateistler eşlerini karılarını aldatmazlarmı? işte dananın kuyruğunun koptuğu nokta burda.

Sitelerde Paylaş
Müslümanlar buna karşı olurlar.

Kendileri 4 tane karı alırlar ama karıları bunu yapamaz.

İşin garip tarafı bunu sadece erkeler değil kadınlarda savunurlar.

Yani islam kadınlara değer vermiyor kabul ama kadınlarda kendilerine değer vermiyor.

Kuranın kadını aşaladığı insan yerine koymadığı çok açıktır.

Ama hala kadınalar ayetlere taklalar attırarak kendisine değer vermeyen kuranı değer veriyormuş gibi görmeye göstermeye çalışıyorlar.

evet dediğiniz gibi müslüman kadınlar inanıyolar çünkü inanmayı bi pazarlık bi çıkar olarak görmüyolar.

Sitelerde Paylaş
bu soruyu soran kişinin amacı zaten islamı karalamak açık açık belli.o dediğini hiç kimse kabül etmez.sen kabül edermisin? etmezsin dimi.ozaman müslümanlarında kabül etmesi imkansızdır.ayrıca ateistler eşlerini karılarını aldatmazlarmı? işte dananın kuyruğunun koptuğu nokta burda.

Yanılıyorsun,ak olan bir şey karalamaya çalışılır. İslam zaten kara hemde zifiri kara, daha nesini karalasınlar ki?

Sitelerde Paylaş

Dananın kuyruğunun koptuğu falan yok.

Erkeklere 4 kadın alma hakkını veren ateistler değil İslam'dır, dolayısı ile bu sorunun muhatabı ateistler değil sizsiniz.

Sitelerde Paylaş

İslâm kadın ile erkek arasında bir hak hukuk ayrımı yapıyor. Bu ayrımın kadını değersiz kıldığı ise sizin görüşünüz, İslâm böyle bir şey demiyor. "Erkek 4 kadınla evlenebiliyorsa kadın da 4 erkekle evlensin." demek kadın-erkek eşitliğini temel alan saçma bir empatidir ve kadın-erkek eşitsizliğini savunan bir düşünce sistemine eleştiri olarak ele alındığında geçersizdir.

Sitelerde Paylaş

anlamadığım şu.

yani inasanların kaç kişi ile evleneceğine illa toplummu karışacak..

insanın kaç kişi ile evleneceğine toplum niye karışıyor.

bi insan iki kişi ile evlenirse ne yapılmalı hapsemi atılmalı mesela.

Sitelerde Paylaş

var ol ercument çok akıllısın ..

karı (( nejat işler tabiri ile )) follofoş olduğu zamanda daralttırma operasyonu yaptırsın değil mi..

site kurmaylarından fırça yemeyeceğimi bilsem azcık daha birşeyler yazardım amma sustım şimdilik..nokta..

Sitelerde Paylaş
İslâm kadın ile erkek arasında bir hak hukuk ayrımı yapıyor. Bu ayrımın kadını değersiz kıldığı ise sizin görüşünüz, İslâm böyle bir şey demiyor. "Erkek 4 kadınla evlenebiliyorsa kadın da 4 erkekle evlensin." demek kadın-erkek eşitliğini temel alan saçma bir empatidir ve kadın-erkek eşitsizliğini savunan bir düşünce sistemine eleştiri olarak ele alındığında geçersizdir.

Bu nasıl hukuk anlayan varsa beriye gelsin? Erkek dört karı ile fingirdeşecek oh ne ala ama kadın yaparsa zina ettti diye recm edilip öldürülecek. Bumu hak hukuk.

Yoksa islam kadını çok değerli gördüğü içinmi öldürüyor ? Ah islam ah sen nelere kadirsin böyle. seni savunanları nasılda rezil rüsvay ediyorsun .Ama sende suç kabahat yok. kabahat 1400 yıl önce çöl bedevisini uydurduklarının hala bugünde peşinde gidenlerde.

tarihinde dinsavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Dananın kuyruğunun koptuğu falan yok.

Erkeklere 4 kadın alma hakkını veren ateistler değil İslam'dır, dolayısı ile bu sorunun muhatabı ateistler değil sizsiniz.

müslümanlar ahlaksız kişiler değillerdir ateistlerde aynı şekilde. kimse kimseni ahlaksızlıkla suçlayamaz.4 evlilik olayı islamda<bazı şartlar koyularak> yasak değildir fakat bi emirde değildir keza tek eşlilik tavsiye edilmiştir.

Sitelerde Paylaş
Bu nasıl hukuk anlayan varsa beriye gelsin? Erkek dört karı ile fingirdeşecek oh ne ala ama kadın yaparsa zina ettti diye recm edilip öldürülecek. Bumu hak hukuk.

Yoksa islam kadını çok değerli gördüğü içinmi öldürüyor ? Ah islam ah sen nelere kadirsin böyle. seni savunanları nasılda rezil rüsvay ediyorsun .Ama sende suç kabahat yok. kabahat 1400 yıl önce çöl bedevisini uydurduklarının hala bugünde peşinde gidenlerde.

kadınlarda dört erkekle fingirdeşsin.

Sitelerde Paylaş

Cevaplara bakıyorumda dinciler kendilerini yırtmaktan başka birşey yapamıyorlar. Çırpınıp duruyorlar çünkü yapacakları birşey yok. Ya doğru olanı seçecekler yada kendilerini kandırıp sürüde yaşamaya devam edicekler.

Sitelerde Paylaş

dinsavar,

Eğer kadın da erkek de erkeğin dört kadın alabilme hakkını savunuyorsa, elbette erkek dört kadınla fingirdeşebilir. Buna ne sen ne de başkası karışabilir. Fingirdeyen memnun fingirdetilen memnun, sana ne oluyor? Ha eğer kadın ya da kadınlar bu durumdan memnun değilse iş değişir ki buradaki memnuniyet kültürle pek yakından alâkalıdır. Sen kadınların dört erkekle fingirdeyebildiği bir toplumda yetişsen bu seni hiç de rahatsız etmezdi. Ah kültürlerarasılık, sen nelere kadirsin!

Ben iki duruma da karşı değilim. İster kadın dört erkek alsın, ister erkek dört kadın alsın. İsteyen istediğini yapsın, beni rahatsız etmez. Ben yetiştiğim kültür gereği tekeşliyim ve buna karışacak olanın alnını karışlarım ayrı bir mesele. Kimse benim tekeşliliğime karışamaz, ben de kimsenin çokeşliliğine.

Of, çok modernist hoşgörülü bir yazı oldu bu. Beğenmedim. Söylediklerimin sadece hak hukuk düzleminde ele alınmasını istiyorum, yoksa çokeşliliğe karşı kendi içimde hiç de pozitif hisler beslediğim filân yok.

tarihinde Trajito tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
dinsavar,

Eğer kadın da erkek de erkeğin dört kadın alabilme hakkını savunuyorsa, elbette erkek dört kadınla fingirdeşebilir. Buna ne sen ne de başkası karışabilir. Fingirdeyen memnun fingirdetilen memnun, sana ne oluyor? Ha eğer kadın ya da kadınlar bu durumdan memnun değilse iş değişir ki buradaki memnuniyet kültürle pek yakından alâkalıdır. Sen kadınların dört erkekle fingirdeyebildiği bir toplumda yetişsen bu seni hiç de rahatsız etmezdi. Ah kültürlerarasılık, sen nelere kadirsin!

Ben iki duruma da karşı değilim. İster kadın dört erkek alsın, ister erkek dört kadın alsın. İsteyen istediğini yapsın, beni rahatsız etmez. Ben yetiştiğim kültür gereği tekeşliyim ve buna karışacak olanın alnını karışlarım ayrı bir mesele. Kimse benim tekeşliliğime karışamaz, ben de kimsenin çokeşliliğine.

Konuyu saptırma trajito,

Gir yukarıda yazdıklarını bir daha oku. Çok eşlilik ister erkeklere ister kadınlara ruhsat verilsin beni ilgilendirmez tabiki. Ama erkeğe dörde kadar verirken, kadın yaptığında bunun cesazı ölümse sende bu saçmalığı, insan dışı barbarlığı hukuk diye kakalamaya çalışırsan bende elbette itiraz ederim. Yoksa kimsenin uçkur keyfi beni ilgilendirmez.

Sitelerde Paylaş
Cevaplara bakıyorumda dinciler kendilerini yırtmaktan başka birşey yapamıyorlar. Çırpınıp duruyorlar çünkü yapacakları birşey yok. Ya doğru olanı seçecekler yada kendilerini kandırıp sürüde yaşamaya devam edicekler.

senin dediğin bi ahlaksızlıktırki satanistler bile kabül etmez nerde kaldıki müslümanlar kabül ede.4 eşlilliği savunuyyor fakat uygulamıyoruz çünkü emir niteliğinde değil,sadece bazı şartların oluştuğu durumlarda uygulanabilir.peygamber döneminde nüfus,sosyal durum,eşleri ölen dullar ve çocuklarının sahipsiz kalmaması,islamın kadınlar arasında anlatılma ve yayılması gibi durumlar söz konusudur. şuan bu şartlar olmadığına göre hbunu uygulayan müslüman sayısı çok azdırki bunlarında hemen hemen hepsi güneydoğudadır

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...