Jump to content

kabenin etrafında neden yedi kere dönüyoruz..

Recommended Posts

bildiğiniz gibi hacca gitmek allahın emri..

burada müslümanlar kabeyi tavaf ediyorlar..

kabeyi tavaf derken sadece bir tur dönmeyle olmuyor..

tam yedi tur dönmeniz gerekiyor..

niye yedi diye sormayın birazdan cevaplayacağım..

kabenin etrafında öyle kafanıza göre dönemiyorsunuz..

kısa kısa adımlarla koşarcasına yürümeniz gerekiyor..

aynı zamanda giydiğiniz ihram adlı beyaz şirin bir kıyafetiniz var..

dönerken sağ omuz ve sağ kolunuzu açarak ihramın içerisinden çıkarmanız gerekiyor..

niye yedi tur sorusuna gelince..

islam alimleri :huh: bunu şöyle yanıtlıyorlar..

gökler yedi kattır, insanın nefside yedi tanedir..

nasıl ki elektronlar çekirdek etrafında, gezegenlerde güneşin etrafında dönüyor..

yani kainatın yaratılışından örnek alınıyor..

kabe etrafında dönen binlerce müslüman, bir galaksinin milyarlarca yıldızıyla dönmesine benziyor..

işte size bilimsellik..

hala niye yedi diyenler varsa sonsuza kadar cehennmede yansın daha ne diyim..

yerseniz..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ben müslüman bayanlara gitmelerini tavsiye ederim.Garibanlar kendi ülkelerinde herşeyden kısıtlanıyorlar,bari orda olsun gözleri bayram yapar. Şaka değil,ihram denilen o peştemal izdihamdan dolayı en ufak sürtüşmede yere düşüyor.Erkeklerin dal daşşak meydanda

hahahahahahahah

Sitelerde Paylaş

Asagidaki bu videoda hac olayi ince detaylarinakadar anlatiliyor.

Ihram'a nerede ne zaman girilir, nasil giyilir, Hacer-ul Esved (karatas)'in karsisina gecip neler yapilir, nerede ne zaman aglanir, Kabe'nin etrefinde neden 7 kere donulur, eve ne zaman donulur, vs hepsi anlatiliyor.

Sirf rituel, sirf putperestlik.

Sitelerde Paylaş

müslümanın beyni öyle dumura uğramış ki..

bu rüyadan insanları uyandırmak gerçekten çok zor..

içinde bulunduğu durumu sorgulayamayan, bundan aşırı derecede korkan insanlar söz konusu..

kabenin etrafında dönüyor..

bunu allahın neden istemiş olacağını sorgulayamıyor..

bunu yedi kere yapıyor..

neden yedi..

bari bunu sorgula..

ama nafile..

maalesef din hastalığına yakalanmış hastalarımızı iyileştirmek sanıldığından çok daha zor..

inanılmaz bir korku içindeyken yapıyorlar tüm bunları..

aydınların işi çok zor..

Sitelerde Paylaş

tabii ki eski geleneklerinin devamı.. islam dini zaten şimdiki müzlümanların cahiliye dönemi dedikleri dönemden cok sey almıştır..

eski pagan dinlerini yaşatmışlardır islamiyette. hatta bir ara muhammed, kıbleyi değiştirmiş fakat tepki alınca yeniden kabe'ye dönülmeye baslanmıştır..

kabe denilen yer, oradaki araplara o zamanlar da şimdiki gibi cok büyük para kazandıran bir rant merkezidir.

dediğim gibi, islam, o putperestlik denilen dinlerin üzerinde yükselmiştir.. hoş, ortaya cıkan yeni bir din de değildir.. misal, muhammedin babasının adı abdullah, allah'ın kulu demek..

yani muhammedin ataları da allah'a inanmaktaydı, yani bir puta.. :D

keh keh keh:D

Sitelerde Paylaş
tabii ki eski geleneklerinin devamı.. islam dini zaten şimdiki müzlümanların cahiliye dönemi dedikleri dönemden cok sey almıştır..

eski pagan dinlerini yaşatmışlardır islamiyette. hatta bir ara muhammed, kıbleyi değiştirmiş fakat tepki alınca yeniden kabe'ye dönülmeye baslanmıştır..

kabe denilen yer, oradaki araplara o zamanlar da şimdiki gibi cok büyük para kazandıran bir rant merkezidir.

dediğim gibi, islam, o putperestlik denilen dinlerin üzerinde yükselmiştir.. hoş, ortaya cıkan yeni bir din de değildir.. misal, muhammedin babasının adı abdullah, allah'ın kulu demek..

keh keh keh:D

metatron daha fazla uğramalısın foruma..

daha aydınlanacak çok insan var..

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Zaten o dönemin müşrik denen kesimi, kabedeki putlara o tek "Allah'a" ulaşmak için taptıklarını kendileri söylüyordu. Muhammed'in -sözde- müşriklerin akılsızlığını, ve İslam'ın ne kadar akıllıca bir yol olduğunu ispat etmek söylediği sözler vardır, hepimiz biliriz. Müşriklerin, kendilerine bile yardımı olmayan putlara taptığın söyler, ve cansız heykellere taparak ne kadar akılsızlık yaptıklarını ifade eder. Ancak bu sözden etkilenip "vay be gerçekten putçular ne kadar aptalmış, heykellere tapıyorlarmış" diyen insanların bilmediği birşey vardır ki, o da söz konusu müşrikler bu putlara, onları Allahlarına yaklaştırsın diye, yani fetiş olarak tapmaktadırlar. Bu heykellere yaptıkları seremonilerin, gökteki o tek Allaha gittiklerini düşünmektedirler. Tıpkı şimdi İslam dünyasında "Allaha ulaşmak için tutulan yol adı verilen" tarikatlerde olduğu gibi. Şu an İslam dünyasında, o dönemin müşriklerinin putlarından daha fazla mezhep, onlardan da kat kat fazla tarikat bulunmaktadır. Ve her tarikatin müridlerine göre, o tarikatin piri, şeyhi Allah'a ulaşmalarını sağlayan aracıdır. İslam'ın yıktığını iddia ettiği, putlar hiç yıkılmadı, sadece maddilikten, cisimlikten kurtulup soyutlaştı, müşriklerin heykelden putları; İslam'ın içinde tarikat liderine olan koşulsuz bağlılığa, Kabe'nin etrafında yapılan turlara ve benzeri ritüelleri dönüştü. Müşriklerin tanrısı ise İslam'ın tanrılığına terfi edip yoluna devam etti.

Şimdi sormak lazım: Putları yıkan kimdir, Putlara tapan kimdir?

tarihinde Chayanist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
müslümanın beyni öyle dumura uğramış ki..

bu rüyadan insanları uyandırmak gerçekten çok zor..

içinde bulunduğu durumu sorgulayamayan, bundan aşırı derecede korkan insanlar söz konusu..

kabenin etrafında dönüyor..

bunu allahın neden istemiş olacağını sorgulayamıyor..

bunu yedi kere yapıyor..

neden yedi..

bari bunu sorgula..

ama nafile..

maalesef din hastalığına yakalanmış hastalarımızı iyileştirmek sanıldığından çok daha zor..

inanılmaz bir korku içindeyken yapıyorlar tüm bunları..

aydınların işi çok zor..

Ben gitmeden önce hacdan gelen müslümanlar öyle balladıra balladıra anlatıyorlardı ki,insan bir an önce gideyim diye can atıyor.Neyse anasını satam bende gittim.

Kabeyi yed, kere tavaf ediyorsun. Kabe taş

Safa ile merve arasında yedi kere koşuyorsun,onlar da taş

Arafata çıkıyorsun. Bakın biraz değişik yani büyük bir kaya,nerene dayarsa daya :D

sonra müzdelifeye geliyorsun,bomboş arazii,yine taş

Sonra şeytanları taşlıyorsun,üç tane betondan direk dikmişler onlarda taş

Sonra başladım düşünmeye , kendi kendime dedim ki, bu nasıl bir ibadet,sağın taş solun taş,ilkel i,nsanlar gibi koştur babam koştur.Bunda bir hınzırlık var ama

la dedim salak allahın emri ile kafa mı buluyorsun?

Ama şeytan yine dürtüyor,lan oğlum aklını başına al var bunda bir hinlik diyor bana,dağdan taştan ibadetmi olur ?

Hele o arapların yemek yiyişlerini görünce zaten insanın midesi bulanıyor.Alla alla dedim ya peygamdemi böyle tıkınıyordu.

Temizlik desen sıfır. Yani kısacası islamdan soğumama çok büyük katkısı olmuştur haccın.

Sitelerde Paylaş

İman intisaptır;İntisap ettiğiniz Zat : İlm-i Muhit ve Sonsuz Kudret sahibidir.. Rabbimiz, Halıkımızdır... Ve İman Emre itaati gerektir.. İman İmanmaktır; Bilmek değildir.. Sorgulama ise hikmetini anlamak içindir.. Akıl yürütmek için değil..Haccın tamamı semboliktir.. Her ritüelin ifade ettiği temsili bir manalar vardır..

İçinizde bugüne kadar kaçınız Neden iki gözüm var diye sorguladı..???

Bari bunu sorgula be adam; insan değilmisin...!

Sitelerde Paylaş
dinsavar walla sen ermiş bi adamsın ya

kısaca haccı okadar güzel anlattın ki

taş babam taş.

En önemli konuyu anlatmayı unutmuşum.Şeytan taşlarken izdihamdan kadının birini gözlerimin önünde çiğneyerek öldürdüler. Bende moral sıfır,buz gibi kesildim.Etkisinden hala kurtulmuş değilim, o manzara çoğu zaman gözlerimin önüne gelir.

Sitelerde Paylaş

iyi olur öyle bi sevaba girseniz...

Çünki 1 az 3 yada üstü çok olacaktı... Onun için iki gözümüz var; İki elimiz ve 5 er parmağımızın olmasıda aynı... Çünki İnsanı yapan; bilerek yapmış...

Sitelerde Paylaş

semboliktir... bu cevaptan sıkıldım artık... puta tapmaktan farkı yoktur... hatta kabe biraz daha büyük olduğu için daha büyük bir putperestllik sayılabilir... en azından cahiliye dönemi(müsmanlara göre)deki insanların işine yarıyordu putlar kırıp yiyorlardı ı falan :P... kabe atsan atılmaz satsan satılmaz... onlarca insan milyonlarca kişi tarafından eziliyor... hiç pahasına.. ve şehit oluyor... biz buna ... yoluna gitti diyoruz.... gerçekten putperest olduklarını bilmiyor müslümanlar.. işlerine gelmedi mi semboliktir deyip geçiyorlar..

ayrıca şunu daeklemek istedim... isayı tanrılaştırmıştır hristiyanlar diyorlar... isanın tanrının oğlu olduğuna inanırlarmış... tanrı oğul edinmezmiş.. e muhammedin tanrının sevgilisi olduğuna inanıosunuz ya(habibim der kuranda sevgilim demektir) allah manita yapıyo da oğul niye yapmasın.. isaya taparlar tanrıya değil derler... muhammedin ayanın altındaki tozu yalarım derler... bu da tanrılaştırmadır... vs vs..

din savar bu arada gördüğün manzaralar için çok üzüldüm kardeşim... umarım etkisinden kurtulursun aydınlatıcı bir yazı ytazmışsın teşekkürler...

Ben müslüman bayanlara gitmelerini tavsiye ederim.Garibanlar kendi ülkelerinde herşeyden kısıtlanıyorlar,bari orda olsun gözleri bayram yapar. Şaka değil,ihram denilen o peştemal izdihamdan dolayı en ufak sürtüşmede yere düşüyor.Erkeklerin dal daşşak meydanda

bu arada buna çok güldüm bunun için ayrıca teşekkürler :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...