Jump to content

kabenin etrafında neden yedi kere dönüyoruz..

Recommended Posts

FATİHAYADA SEBAL MESANİ DENİR. SEB YEDİDİR Doğru.Ama SEBAL MESANİ =YEDİ KERRE ANLAMINDADIR. Mesani çoğaltmadır.Bunu ben uydurmadım. Lütfen arapça Altı nasıl yazılır bir bakın.Peşin hükümlü olmayın.

Sen iyi misin? :)

Forumda bir palyaço eksikti..

Selamlar...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lütfen arapça Altı nasıl yazılır bir bakın.Peşin hükümlü olmayın.

Bu yazının karşılığı budur simson :)

Mesaninin kerre anlamına geldiğini de söyledin tebrik ediyorum.İsna ne demek bunu bir araştır bu gecelik. .Sana hayatında başarılar diliyorum..

Selam..

Sitelerde Paylaş
yahu mask neden 2 gözümüz var. ? birisi yanlış görürse diğeri doğruyu görsün diyemi.

Çünki 1 az 3 yada üstü çok olacaktı... Onun için iki gözümüz var; İki elimiz ve 5 er parmağımızın olmasıda aynı... Çünki İnsanı yapan; bilerek yapmış...

İnsanı yapan yok, insan bilinçsiz evrim sonucunda oluşmuş.

Senin kafanın arkasında bir göze ihtiyacın yok mu?

Bak, şu örümcekte kaç göz var. Senin yaratıcın varsa, örümceğe verdiğini senden esirgemiş.

post-43-1205303904_thumb.jpg

.

Sitelerde Paylaş
maymundada aynıları var mask. :)

maymundada aynısı olması onu insanla eşitmi kılıyor.ozaman sen bi maymunla evlen bakalım hele.ayrıca allah put değildir onu belirtiyim.ozamanki müşrikler elleriyle put yapıp bizi allah a yaklaştırsın diye tapıyolardı demiş bi arkadaş evet bu doğrudur.müşriklerde allah a inanıyolardı fakat ona ulaşma yoları yanlıştı.puta taparak allah a ulaşılamazdı.tapılmaya tek laik olan allah tır.

Sitelerde Paylaş

Bak, şu örümcekte kaç göz var. Senin yaratıcın varsa, örümceğe verdiğini senden esirgemiş.

.

Gezgin sen kaç yaşındasın..?

Biz insandan bahsediyoruz; Örümcekten değil..!

Gerçi bazı insanlara 1 göz bile çok, nasolsa manen bişey görmüyorlar..

Sitelerde Paylaş

.

<İnsanı yapan yok, insan bilinçsiz evrim sonucunda oluşmuş.>

sen hiç sokağa çıktığında bebek gibi kızlar gözmüyormusun.bu güzellikler tesadüfen olurmu hiç? hiç bi güzellik tesadüfen olmaz.şimdi diyiceksinki çirkinde var çirkinde tesadüfen olmaz.sen ne diyorsun biliyormusun:bi bilgisayar gördüm parçaları tesadüfen aniden oluştu sonra bu parçalar kendi kendine evrilerek bi bilgisayarı oluşturdu.insan beyni bilgisayardan üstün değilmidir.

ya sen heralde ya anlamıyorsun yada anlamamazlığa geliyorsun.hiç insana 3-4 tane göz yakışırmı ya.bi gözlerini yum ve hayal et ne öyle arkada 2 göz önde 3 göz filmlerdeki yaratıklar gibi olursun.

Sitelerde Paylaş
Yedi Arapça değildir..Arapca 'da yedi SEBA dır...

Samson bir diğer başlıktada latince 6 rakamıyla arapca 6 rakamının benzediğini işkembesinden uydurmuş..

Arapca falan bildiğini sanmıyorum..

Selam....

Sayın Herkül Arapça bilmem . Sadece Kuranı üstünü ötresi şeddesi ile ehhh işte okuyabilirim.

Ancak:ŞU AN KULLANDIĞIMIZ SAYILAR YANİ"1 2 3 4 5 6 7 8 9 "ARAPÇA SAYILARDIR.SIFIR SONRADAN BULUNARAK EKLENMİŞTİR.BATI DÜNYASI MATEMATİKTE ÇOK İLERİ OLAN DOĞU DÜNYASINDAN DÖRT İŞLEME DAHA UYGUN OLAN BU SAYILARI ALMIŞTIR"Sizin şu anda kullandığınız Altı farklı olabilir.Ama altı rakkamının arapça esprisi budur diyorum yinede.Gelelim MESANİYE şu anda elimde Mustafa Nihat ÖZÜN ün Osmanlıca Türkçe sözlüğü yanımda mesani:" Bir şeyin katı tekrarı Seb ül Mesani yedi ayetten meydana gelmiş olan Kuranın ilk suresi bulunan fatiha suresi" Gelelim Yediye Haftada Yedi gün vardır. Ama BİR HAFTA yedi gündür. Yedi nefis vardır. Ama Nefis birdir. Onlar nefiste bulunan hallerdir. Şu halde YEDİ TEVHİDİ yani BİRLİĞİ TEMSİL EDER Tamamen semboliktir.

Diğer yandan Evet insanlar maddi ölümden sonra Kuyruk sokumu kemiğinin bulunduğu yerden dirilirler.Bunun anlamı şudur. Ölüm burada Maddi bir ölüm değildir. Felsefi ölümdür. ODA ÇARESİZLİKLER KARŞISINDAKİ ÖFKELİ VE ŞUURSUZCA SÖYLENEN SÖZLER ,HAREKETLERDİR.işte o zaman hepimizin hayvandan farkı kalmaz.Çünkü düşünce yitirilmiştir.Ama daha sonra kendimize gelir tekrar insan olarak diriliriz.İşte İnsanlık hayvanlığın bittiği yerde başlar diyor. Yoksa İnsanda sonuçta bir memeli hayvan türüdür.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Arapça bilmediğini görüyorum Samson,

ŞU AN KULLANDIĞIMIZ SAYILAR YANİ"1 2 3 4 5 6 7 8 9 "ARAPÇA SAYILARDIR.

Bu bilgide hatalıdır..Araplarda aslında bir kısım sayılarını Hintlilerden almıştır..Herneyse konu bu değil..

YEDİ 'nin telafuz olarak arapçayla alakası yoktur..Mesani -ikili olan demek.2 anlamına gelen isna kökünden türemiş..Yedi üzerine kurduğun diğer yorumları şimdilik pas geçiyorum...

Selam..

Sitelerde Paylaş
sen hiç sokağa çıktığında bebek gibi kızlar gözmüyormusun.bu güzellikler tesadüfen olurmu hiç? hiç bi güzellik tesadüfen olmaz.

Manyak bir evrim eleştrisi

Buna cevap verebilecek adam oldugunu sanmıyorum dünya üzerinde

NOT: Bu gibi adamlarla aynı havayı soluduguma inanamıyorum bazen

Sitelerde Paylaş
yalanmı birader.güzellikler kendi kendine olamaz yani.valla böyle güzel kızları gördükçe :blink: allah ın yaratma sanatına hayran kalıyorum.

bende senin yazdıklarını okuyunca kendime hayran oluyorum böyle beyinsiz olmadığım için

Sitelerde Paylaş

Şu 7 sayısının birliği temsil ettiğini haftada 7 gün olduğu için mi söylemişler.. Haftanın 7 gün olması ile birliğin ne alakası var? Bunu derken neden haftadaki gün sayısını baz alıyorsun ve neye göre baz alıyorsun? Neden aydaki gün sayısı değilde haftadaki gün sayısı? Yada bir yılda ki ay sayısı değil?

7 birlikse neden ezan okunurken 7 kere Allahu Ekber denmiyor? Öyle şeyler çıkartıyorsunuz ki sadece tek bir örneğe uyuyor, diğerleri için ayrı formul uyduruyorsunuz..

7 nefis olup nasıl bir nefis oluyor?

Tarihe iyi bakarsan 7 rakamı ile putperestlerin daha fazla haşır neşir olduğunu öğrenirsin.. Zira yıldızlara tapımda 7 yedi Tanrıyı simgelemektedir. O tanrılarda o zaman bilinen 7 gezegendir...

Sitelerde Paylaş

Şu 7 sayısının birliği temsil ettiğini haftada 7 gün olduğu için mi söylemişler.. Haftanın 7 gün olması ile birliğin ne alakası var? Bunu derken neden haftadaki gün sayısını baz alıyorsun ve neye göre baz alıyorsun? Neden aydaki gün sayısı değilde haftadaki gün sayısı? Yada bir yılda ki ay sayısı değil?

7 birlikse neden ezan okunurken 7 kere Allahu Ekber denmiyor? Öyle şeyler çıkartıyorsunuz ki sadece tek bir örneğe uyuyor, diğerleri için ayrı formul uyduruyorsunuz..

7 nefis olup nasıl bir nefis oluyor?

Tarihe iyi bakarsan 7 rakamı ile putperestlerin daha fazla haşır neşir olduğunu öğrenirsin.. Zira yıldızlara tapımda 7 yedi Tanrıyı simgelemektedir. O tanrılarda o zaman bilinen 7 gezegendir...

Birden Dokuza kadar sayılar Sayın Mohammed. Orda Altı Düşünceyi temsil eder. Bunları Türk sofilerinden öğrendim.Yedi dediğinizde düşüncenin sonucunda İçinizde oluşan birliktir.Temizlenmedir. Putlardan arınmadır.O zamana kadarda Çok tanrılısınız vücut ikliminizde . Sekiz Sünnettir. Sünnet hazılıktır çalışmadır. Düşüncenin tereddütlerden kurtarılmasıdır.Dokuz ise Cehennemdir.Yani tekrar düşüştür.On ise yeni baştan Oluşumdur tekrar diriliştir.(tabiki manevi)

Yedi nefis Haldir. İnsan Birden bire birşeyi öğrenip hazmedemez.yeraltı suyu bile önce öfke ile kayaları yarar bulanık bulanık akmaya başlar .Sonra dolaşa dolaşa temizlenir berraklaşır.Putperestleri küçümsemeyin onlar çok şeyler biliyordu Sokrat, aristo, eflatun,diyojende put perestti ama nasıl? Putperestlik sizin gecenizdeki halinizdir. müslümanlık ise SEHER vaktinizdir.Daha çok muhabbet ederiz inşallah. Baki selamlar.

Sitelerde Paylaş
İnsanda sonuçta bir memeli hayvan türüdür.

allahın nahl ayeti:

hayvanları da yarattı..onlarda sizin için bir ısınma ve birçok faydalar vardır..hem de onlardan yersiniz..

bakın hayvanlar ayrıyetten yaratılmış..

insanla alakası yok..

onlar sırf bizim ısınmamız için varlar..

hemde onlardan yeriz biz insanlar..

tabi yerseniz..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...