Jump to content

Nurcu Oluşum ve Hırıstiyanlık

Recommended Posts

Hepinizin malumu son yıllarda Selanik dönmeleriyle ilgili onlarca kitap ve yazı yazzıldı.. Ama her nedense Nurcu oluşumun buz dağının altında kalan kısımı kamuoyuna pek yansımamıştır. Nurculuk asla ve asla İslam olamaz.. Nurculuk Hırıstiyan dönmelerin kurduğu bir oluşumdan başka bir şeyde olamaz.. Raisleleri okursanız onca ağdalı ve anlaşılmaz yazıların içinde gizli Hırıstiyanlığı görmezden gelemezsiniz.. 

Sizlere yazıyı Türkçeleştirip özetini yazıyorum..

Risale-i Nur Külliyatı | Kastamonu Lâhikası | (sayfa 76 )

Gayri müslümler 15 yaşına kadar ölürse cennete girerler, 15 yaşından büyükler içinde büyük mükafatlar vardır, 

Muhammed in dini gevşemiştir, İsa nın dini ahir zamanda herkesi kucaklayacaktır. (Ve mâdem âhirzamanda Hazret-i İsa’nın (A.S.) dîn-i hakikîsi hükmedecek,) SaiT e göre İsa nın dini Hırıstiyanlık insanlara hükmedecektir.. Zaten adamın özlemide budur.. 

Devam edelim: İsa iki ekmekle binlerce kişiyi doyurur da SaiT ondan aşağı kalır mı?...

Menakıb-ı Bediüzzaman Said-i Nursi adlı kitabın 142. Sayfası:

"SaiT' in odasında bir sepetin içinde bir kiloya yakın bisküvi vardı. Bayramda gelenlere sepetin içine bakmadan bisküvi ikram ederdi. Aylarca o sepetteki bisküvi bitmedi..."

Matta İncili,14. Bab 22-36. Ayetler'de; İsa Ginesar gölünde gölün üzerinde yürür. Petrus'ta İsa'dan izin alarak su üzerinde yürür. Şüpheye düşmemesi gerekirken şüpheye düşünce batmaya başlar. Bunun üzerine İsa ona elini uzatıp tutar... Ey imanı kıt olan adam neden şüpheye düştün diye sorar. Aynı konular; (Markos 6.45-56; Yuhanna 6: 15-21)'da yer almaktadır.

Aynı kitabın 34. Sayfasında gördüğümüz üzere sanki Hz. İsa'ya inat Deli SaiT'de Nehir'de yürür.

'Ben Said-i Nursi Hazretleri ile Rusya'da esir kampında idim. Firara karar verdik ve bir gece Volga nehrinin kenarına geldik. Bana "Gözünü kapa sakın açma bana tutun dedi.'9 Ben de öyle yaptım. Nehri geçmeye başladık. Bir müddet gözüm kapalı kaldı. Kenara ulaştık zannıyla bir ara gözümü açtım. Meğer daha varmış. Ben batmaya başladım. Üstad bana kızdı. Fakat kenara az kalmıştı beni kurtardı..."

İsa nın hayatına benzerlik gösteren SaiT e ait bir çok örnek daha vardır.. Ama SaiT in Hırıstiyan dönme olduğuna dair en bomba yazısı Hırıstiyanlarında Şehit oldukları ile ilgili olanıdır ki şehit olanlar Müslüman Türklere karşı savaşanlardır.. 

“Birinci Dünya Savaşı’nda bizimle savaşmış da olsa, bir Hristiyan ölmüşse şehit sayılır, ahirette mükafatı vardır.” (Kastamonu Lahikası,s.45) - “Ne dinden olursa olsun bir nevi şehit hükmündedir. Mükafatı büyüktür.... ” (Kastamonu Lahikası, s.75)

Vay be Müslüman öldüren Hırıstiyan şehit sayılıyormuş.. Yok artık daha neler diyeeceğiz ama adam Hırıstiyansa böyle demesi gayet normaldir.. 

Elbette şimdi fetret gibi karanlıkta kalan ve Hz. İsa’ya mensup Hristiyanların mazlumlarının çektikleri felaketler, onlar hakkında bir nevi şehadet denebilir.” (Kastamonu Lahikası,s.75)

Bakın Hırıstiyanlara mazlum diyor.. Hemde kalkıp yabancı bir toprağı işgale kalkmış Hırıstiyanlara söylüyor.. Adamlar başka memleketi işgale gelmişler birde felaket çekiyorlarmış.. Vah yazık onlara !!!

İslam tarihi boyunca kendini Müslüman olarak addeden hiçbir din adamı, Müslümanları ve İslamdaki şehitlik kavramını böylesine aşağılayan ifadeler kullanmamıştır. Bu konuşmayı bir kilisede vazeden bir papaz yapsaydı anlayışla karşılardık. 

Ama kendini üstüne üstlük “Bediüzzaman”olarak ilan eden bir din adamı bozuntusunun risalelerinde bu sözlere rastlayınca şok olmamak ve “ne diyor bu adam?” diye sormamak mümkün değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dünyanın tüm iyi insanları birleşin...

kötülüğün kökünü kazıyalım...

beraberce çalışalım...

dünya üzerinde haksızlığın zulmun temizlenip adaletin hakim olmasına çalışalım...

kötülüğün en büyük sebebi olan cehaletile savaşalım...

okullar yapalım ...

her kes okusun eğitimli insan olsun...

iyi insan olsun...

hristiyan yahudi budist ayrımı yapmayalım...

iyilik ortak paydamız olsun...

kötülükle savaşta idealimiz...

bize nurcu desinler farketmez...

güzel günler göreceğiz çocuklar...

motorları maviliklere süreceğiz...

Sitelerde Paylaş
Allah razı olsun bende o sayfalarda ne demek istendiğini biri bize açıklasa diyordum senin gibi güvenilir osmanlı görmüş biri çevirsede anlasak diyordum

Sen diyecek lafın yoksa saçmalama derim...

Ayrıca SaiT Osmanlıca da yazmıyor.. 

O salaklar uyanmasın diye şahsına münhasır bir dil kullanmış..

Sitelerde Paylaş
Sen diyecek lafın yoksa saçmalama derim...

Ayrıca SaiT Osmanlıca da yazmıyor..

O salaklar uyanmasın diye şahsına münhasır bir dil kullanmış..

Tamam sevgili hocam kızmayın.

Osmanlı görüş biri eski türkçeyide iyi bilir ya o bakımdan şeettiydim ben.

Şimdi hocam benim aklıma birşey takıldı.Hani sen bizi ve diğer üyeleri düşünüp türkçeleştirip birde özetleyerek risalelerden alıntı yapmışsın.

Peki şöyle yapsanız daha iyi olmazmıydı.

Öncelikle eski türkçesi ile ilgili yer altına sadeleştirilmişi yada sadece lugat ile sadeleştirilmişi..

Hani şu anda sanki sadece yorum varmış gibi duruyor e yorumda alıntı sayılmaz değilmi.

Sayın hocam ilgili yerleri orjinalinden yapıştırmaya cesaretiniz varmı bakalım sizin özetle uyuşuyormu hani sizin özet yanlıştır demiyorum uyuşmuyorsa risaleler yanlış yazmış özete uymuyor diyeceğim

Sitelerde Paylaş

“Birinci Dünya Savaşı’nda bizimle savaşmış da olsa, bir Hristiyan ölmüşse şehit sayılır, ahirette mükafatı vardır.” (Kastamonu Lahikası,s.45)

“Hatta o mazlumlar kafir de olsa, ahirette kendilerine göre o dünyevi afattan çektikleri belalara mukabil rahmet–i ilahiyenin hazinesinden öyle mükafatları var ki, eğer perde–i gayb açılsa o mazlumlar haklarında büyük bir tezahürü rahmet görünüp, “Ya Rabbi şükür elhamdü lillah diyeceklerini bildim ve kati surette kanaat getirdim.” (Kastamonu Lahikası,s.45)

“Ne dinden olursa olsun bir nevi şehit hükmündedir. Mükafatı büyüktür, belki onu cehennemden kurtarır. Elbette şimdi fetret gibi karanlıkta kalan ve Hz. İsa’ya mensup Hristiyanların mazlumlarının çektikleri felaketler, onlar hakkında bir nevi şehadet denebilir.” (Kastamonu Lahikası,s.75)

Sitelerde Paylaş
mohammed :) mevlananın "körün fili tarifi" hikayesindeki adam durumuna düşmüşsün

Ne alaka?

Adamın dediği laflar ortada..

Resmen Müslüman Türke karşı savaşmış Hırıstiyanda cennete gider diyor.. Var mı ötesi?

Asıl kör olan sensin..

Bana şehit ne demek bir tarif et bakalım?

Sitelerde Paylaş
Tamam sevgili hocam kızmayın.

Osmanlı görüş biri eski türkçeyide iyi bilir ya o bakımdan şeettiydim ben.

Şimdi hocam benim aklıma birşey takıldı.Hani sen bizi ve diğer üyeleri düşünüp türkçeleştirip birde özetleyerek risalelerden alıntı yapmışsın.

Peki şöyle yapsanız daha iyi olmazmıydı.

Öncelikle eski türkçesi ile ilgili yer altına sadeleştirilmişi yada sadece lugat ile sadeleştirilmişi..

Hani şu anda sanki sadece yorum varmış gibi duruyor e yorumda alıntı sayılmaz değilmi.

Sayın hocam ilgili yerleri orjinalinden yapıştırmaya cesaretiniz varmı bakalım sizin özetle uyuşuyormu hani sizin özet yanlıştır demiyorum uyuşmuyorsa risaleler yanlış yazmış özete uymuyor diyeceğim

Yahu Mürted yazmış..

Eskisi yenisi yok..

Söylenen söz ortada..

Müslüman Türkle savaşan Hırıstiyan şehit sayılır.. 

Bu cümlenin daha nesini Türkçeye çevireceksin?

“Birinci Dünya Savaşı’nda bizimle savaşmış da olsa, bir Hristiyan ölmüşse şehit sayılır, ahirette mükafatı vardır.” (Kastamonu Lahikası,s.45)

“Ne dinden olursa olsun bir nevi şehit hükmündedir. Mükafatı büyüktür.... ” (Kastamonu Lahikası, s.75)

Sitelerde Paylaş
Allah razı olsun bende o sayfalarda ne demek istendiğini biri bize açıklasa diyordum senin gibi güvenilir osmanlı görmüş biri çevirsede anlasak diyordum

İllegaltm aylardır şu forumdasın bir arpa boyu ilerlemedin.Yahu sen ne boş bir adamsın.Bomboş.

Adam sana lahikalardan çalışma yapmış..Lahikaların orjinalini koyup HAYIR öyle değil böyledir diyecek kişiler siz NURCULARsınız..

Yok efendim eski osmanlıcaymışta bilmem ne..

Kuran'ı Arapça bilmeyen okuyamaz Risaleyi Osmanlıca bilmeyen okuyamaz?

Noldu ipliğiniz pazara mı çıkıyor?Pislikleriniz?

Sitelerde Paylaş

bizim için isevilik, müslümlük farketmez hepsi anlamsız ama. . ben bu kadar "kabak" gibi hristiyanlık propagandası yaptığını bilmiyordum bu adamın.

vatikan aziz ilan etmesin bunu yakında!

tarihinde Odin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Muhammed in dini gevşemiştir, İsa nın dini ahir zamanda herkesi kucaklayacaktır. (Ve mâdem âhirzamanda Hazret-i İsa?nın (A.S.) dîn-i hakikîsi hükmedecek,) SaiT e göre İsa nın dini Hırıstiyanlık insanlara hükmedecektir.. Zaten adamın özlemide budur..

İyi de İsa'nın ahir zamanda gelip dini tekrar yayacağına çoğu müslüman inanır zaten. Şam'ın doğusundaki Beyaz Minare denilen yere ineceği rivayet edildiği için müslümanlar orda beyaz bir atı sürekli olarak bekletiyorlar hatta. Bunlardan yola çıkarak hristiyanlık propagandası yaptığını söylemek abartılı olur bence.

tarihinde Roketatar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir gün hepiniz Risale-i nuru okuyacaksınız

Tabiat Risalesini okuyup imana geleceksiniz

inanmak zorunda kalacaksınız

bari imzamdaki linkden indirip kontrol edinde alıntılarınızı

komik duruma düşmeyin

ne de olsa iddia eden isbat etmek zorundadır

iddianın sahibi de mohammed dir

yanlış mı?

Sitelerde Paylaş

komik duruma düşmeyin

yanlış mı?

eğer ortada bir yanlışık varsa çıkar bakalım ortaya. koy 1-1 yalanları ki bizde okuyup öğrenelim imana gelelim.

Sitelerde Paylaş
İyi de İsa'nın ahir zamanda gelip dini tekrar yayacağına çoğu müslüman inanır zaten. Şam'ın doğusundaki Beyaz Minare denilen yere ineceği rivayet edildiği için müslümanlar orda beyaz bir atı sürekli olarak bekletiyorlar hatta. Bunlardan yola çıkarak hristiyanlık propagandası yaptığını söylemek abartılı olur bence.

İyi de SaiT İsa ile gelecek dinin Hırıstiyanlık olduğunu söylemiş. Yoksa İsa İslamı getirecek dememiş..

İsa nın dini ahir zamanda herkesi kucaklayacaktır. (Ve mâdem âhirzamanda Hazret-i İsa’nın (A.S.) dîn-i hakikîsi hükmedecek,) SaiT e göre İsa nın dini Hırıstiyanlık insanlara hükmedecektir

Sitelerde Paylaş

komik duruma düşmeyin

yanlış mı?

Kendi ile çelişen başka din varmı acaba.Başlığın adı din ve komedi daha güzel olurdu sanırım. :)

Sitelerde Paylaş

komik duruma düşmeyin

yanlış mı?

Rezaleti nur dedim okuduktan sonra.. Bu arada kör müsün ortada iddia yok.. SaiT in yazıları var hemde nerede yazılı olduklarınıda yazmışım.. Kimse bir şeyler uydurmuyor.. Sanırım siz okuduklarınızı anlamıyorsunuz.. 

Demek rezaleti Nur iman etmek için Kurandan daha iyi.. Way way wayyy. İşte görün Müslümanlar Nurculuk budur.. İslam değildir.. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...