Jump to content

Nurcu Oluşum ve Hırıstiyanlık

Recommended Posts

En azından cevap vermenizi bekleriz..

Sen önce şunlara cevap ver ben her yazdığn şeye cevap yazmaya gönüllüyüm

1-Bediüzzamanın hadis uydurduğu iddasına kaynaklar verdiğimde cevap vermedin

2-zübeyr abinin doktora söylediği '''ben hizmet aşığı olmuşum'' sözünü ''ben kara sevdaya tutulmuşum'' şeklinde yazıp kaynak isteyince cevap vermedin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Çekil aradan be... İki insan muhabbet ediyoruz şurada..

Burası forum sitesi msn değil..

Konumuza dönelim.. Bakın başka kimler bu mesele haakkında neler demişler.. 

Cizvit papazı Thomas Michel’in "Said–i Nursi’nin İslam tarihinde ilk defa Hıristiyanlara şehadet mertebesi lütfettiğini keşif ve ilan ederek kendisine methiyeler" düzmesiyle izahı oldukça basittir.. 

Yeni Asya’cıların önde gelen zevatından M. Emin Birinci ''Hıristiyan nur talebeleri'' diye başlık atarak yazısını yazmıştır.. 

F. Gülen için ilk defa "Müslüman Rahip" nitelemesini, gazetesindeki makalesinde Ertuğrul Özkök yaptı (Bkz. Hürriyet, 4 Eylül, 2000)

M. Emin Birinci’nin anlattığına göre, kadının biri rüya görmüş, rüyasında Üstad (SaiT ten başkası değil)  "Thomas Michel Hıristiyan Nur Talebelerinin birincilerindendir" demiş… (Yeni Asya, M. İsmail Tezer, Mehmet Emin Birinci ile ropartaj, 23 Mart 2005).

"Dünyadaki Katolik Hıristiyanların manevî lideri Papa II. John Paul’ün bütün sözleri, Risale–i Nur’da tarif edilen medeniyeti işaret ediyor" (Bkz. Yeni Asya, K. Güleçyüz, Papa, 03 Nisan 2005; T. Michel, Hz. İsa’nın Geri Dönüşü, İstanbul: Yeni Asya Neşriyat, 2004, s. 58).

Kamu oyu uyanıyor.. Artık nurlu Hıristiyan misyonerlerimiz var.. 

Şarap ekmeği hazırlayın.. 

Sitelerde Paylaş
Sen önce şunlara cevap ver ben her yazdığn şeye cevap yazmaya gönüllüyüm

1-Bediüzzamanın hadis uydurduğu iddasına kaynaklar verdiğimde cevap vermedin

2-zübeyr abinin doktora söylediği '''ben hizmet aşığı olmuşum'' sözünü ''ben kara sevdaya tutulmuşum'' şeklinde yazıp kaynak isteyince cevap vermedin.

Oo sen başlıkları karıştırmışsın.. Bu başlıkta SaiT in dönme Hırıstiyan olduğunu tartışıyoruz.. Başlığa verecek cevabın yoksa uzaaa.

Ayrıca sen Sait in ibne olmadığıan dair tek bir kanıt getirmedin.. Benden kanıt şstedin ben sana hayli hayli kanıtı o başlıkta yazdım.. 

Sitelerde Paylaş
Burası forum sitesi msn değil..

Konumuza dönelim.. Bakın başka kimler bu mesele haakkında neler demişler..

Cizvit papazı Thomas Michel’in "Said–i Nursi’nin İslam tarihinde ilk defa Hıristiyanlara şehadet mertebesi lütfettiğini keşif ve ilan ederek kendisine methiyeler" düzmesiyle izahı oldukça basittir..

Yeni Asya’cıların önde gelen zevatından M. Emin Birinci ''Hıristiyan nur talebeleri'' diye başlık atarak yazısını yazmıştır..

F. Gülen için ilk defa "Müslüman Rahip" nitelemesini, gazetesindeki makalesinde Ertuğrul Özkök yaptı (Bkz. Hürriyet, 4 Eylül, 2000)

M. Emin Birinci’nin anlattığına göre, kadının biri rüya görmüş, rüyasında Üstad (SaiT ten başkası değil) "Thomas Michel Hıristiyan Nur Talebelerinin birincilerindendir" demiş… (Yeni Asya, M. İsmail Tezer, Mehmet Emin Birinci ile ropartaj, 23 Mart 2005).

"Dünyadaki Katolik Hıristiyanların manevî lideri Papa II. John Paul’ün bütün sözleri, Risale–i Nur’da tarif edilen medeniyeti işaret ediyor" (Bkz. Yeni Asya, K. Güleçyüz, Papa, 03 Nisan 2005; T. Michel, Hz. İsa’nın Geri Dönüşü, İstanbul: Yeni Asya Neşriyat, 2004, s. 58).

Kamu oyu uyanıyor.. Artık nurlu Hıristiyan misyonerlerimiz var..

Şarap ekmeği hazırlayın..

Hristiyanları dost edinmezsek barbar mediniyetsiz bedevilr oluyoruz...

Dost edersek misyoner...

söylesene ne yapmamız gerek?

Sitelerde Paylaş
Oo sen başlıkları karıştırmışsın.. Bu başlıkta SaiT in dönme Hırıstiyan olduğunu tartışıyoruz.. Başlığa verecek cevabın yoksa uzaaa.

Ayrıca sen Sait in ibne olmadığıan dair tek bir kanıt getirmedin.. Benden kanıt şstedin ben sana hayli hayli kanıtı o başlıkta yazdım..

senin kadar ikiyüzlü kıvırtkan bir adam bir daha görmem heralde..

Kanıt vermişsin kanıtın nedir evlenmemesi?

Bir insanın evlenmemesinin pek çok sebebi olabilirken sen eşcinsel olduğuna kanıt aklettin.beyinsiz embesil.

Şimdide hristiyanlık iddaaa ettin kanıtın ise hristiyanlığa ılımlı yaklaşması..

Senin kanıt anlayışının içine etmek lazım.

Sitelerde Paylaş

Şu şehid hristiyanlar hikayesi ne ya hu.. İki de bir zikrediliyor... Salla onu moho.. Bak sana risalelerden çok daha feci bir parça aktardım yukarıya.. Bak said nursi ne demiş "ben ve benden önceki peygamberlerin en hayırlı sözü La İlahe İllallah tır" Şualar 876.. Bu konuya eğilelim biraz..

Sitelerde Paylaş

yahudi ve ateistlik düsmanligi ile Müslümanlari oyalayan ve uyutan cematlere bir soru yani fetocular ve nurculara

osmanlinin(bunlarin bilgisi malesef osmanlidan öteye gitmez) yapdigi savaslar ve bügünki savaslarin mesela bosna cecen afgan irak kactanesi

yahudilere ve ateistlere karsi yapilmistir .

??????????????

Sitelerde Paylaş
Hristiyanları dost edinmezsek barbar mediniyetsiz bedevilr oluyoruz...

Dost edersek misyoner...

söylesene ne yapmamız gerek?

Dost edinmekten bahsetmiyoruz ki..

SaiT e göre Müslüman Osmanlıya karşı savaşan Hırıstiyanlar şehit mertebesine ulaşmıştır... Dünyaya en son İsa nın gelişiyle Hırıstiyanlık hakim olacaktır ve buda iyi bir şeydir.. 

Ayrıca eğer Müslümansan yolunu çizeceğin Kurandır.. Kurana göre Yahudi, Hırıstiyanı dost edinirsen barbar olmuyorsun.. Cehennemlik oluyorsun.. Bu demektir ki sizler Kuranı tınlamıyorsunuz.. Sana göre Allah ın sözü mü önemli yoksa bizlerin barbar demesi mi?

Sitelerde Paylaş
Dost edinmekten bahsetmiyoruz ki..

SaiT e göre Müslüman Osmanlıya karşı savaşan Hırıstiyanlar şehit mertebesine ulaşmıştır... Dünyaya en son İsa nın gelişiyle Hırıstiyanlık hakim olacaktır ve buda iyi bir şeydir.. 

Ayrıca eğer Müslümansan yolunu çizeceğin Kurandır.. Kurana göre Yahudi, Hırıstiyanı dost edinirsen barbar olmuyorsun.. Cehennemlik oluyorsun.. Bu demektir ki sizler Kuranı tınlamıyorsunuz.. 

Yav o parça hangi tarihte yazıldı .. bu adam sanırım ciddi illegal... iftira falan atmıyor.. ciddi ciddi inanıyor ha..

Sitelerde Paylaş
Yav o parça hangi tarihte yazıldı .. bu adam sanırım ciddi illegal... iftira falan atmıyor.. ciddi ciddi inanıyor ha..

Neo sadece kuru laf kalabalığı...

Yazdıklarıma dair tek bir argümanınız yok şu ana kadar.. 

Tabi büzük ister SaiT bunları demedi demek.. 

Birde pişkin pişkin nerede yazıyor diyorsun.. Yazılarımda nerede yazdığınıda vermiştim oysa.. 

Risale-i Nur Külliyatı | Kastamonu Lâhikası | (sayfa 76 )

Menakıb-ı Bediüzzaman Said-i Nursi adlı kitabın 142. Sayfası:

(Kastamonu Lahikası,s.45 ve s75) 

Sizi gidi Hırıstiyanlar siziiiii.

Sitelerde Paylaş

yok ya ben artık deli gözüyle bakıyorum yani deli cesareti var adamda hiçbirşey bilmyior resmen risaleden iki cümle alıntılıyor tamam..

Aaa pardon onu bile yapamıyor özetliyor :lol:

bu adamın önce adam olması lazım abi cidden çok uğraştık bunlaa hemen hemen her konuda iftirası meydana çıktı eşcinsellik mevzuunda ateistlerden bile karşı çıkan oldu düşün yani..

Resmen böceğin teki üstüne basıp çok geçtik biliyorsun.

Önemsiz bir haşerat işte boşver gitsin

Sitelerde Paylaş
Yuh be.. Ne 1.dünya savaşı... moho sen söylesene o parça hangi tarihte yazılmış...

Sen sanırım Risaleleride okumamışsın.. Tarihin ne önemi var.. Şehitlik ne demektir daha senin bundan haberin yok... Bu arada peygambere Muho dediğine göre sen ya ateistsin ya da nurcu... 

Sitelerde Paylaş
yok ya ben artık deli gözüyle bakıyorum yani deli cesareti var adamda hiçbirşey bilmyior resmen risaleden iki cümle alıntılıyor tamam..

Aaa pardon onu bile yapamıyor özetliyor :lol:

bu adamın önce adam olması lazım abi cidden çok uğraştık bunlaa hemen hemen her konuda iftirası meydana çıktı eşcinsellik mevzuunda ateistlerden bile karşı çıkan oldu düşün yani..

Resmen böceğin teki üstüne basıp çok geçtik biliyorsun.

Önemsiz bir haşerat işte boşver gitsin

Ee şahsıma hakaretler haricinde konu ile ilgili diyeceğin bir şey yoksa sen baya bir aciz kalmışsın demektir.. 

Varsa cevabın yaz yoksa zırvalamayı kes... 

Sitelerde Paylaş
Sen sanırım Risaleleride okumamışsın.. Tarihin ne önemi var.. Şehitlik ne demektir daha senin bundan haberin yok... Bu arada peygambere Muho dediğine göre sen ya ateistsin ya da nurcu... 

SaiT e göre Müslüman Osmanlıya karşı savaşan Hırıstiyanlar şehit mertebesine ulaşmıştır...
Ha birde şu var... Hutuvat-ı sitte ne zaman telif edilmişdir muho... İçeriği hakkında bilgin var mı? Basit sorular bunlar.. Laf kalabalığıda değil.. Hakikate ulaşmak için gerekli sorular...
Sitelerde Paylaş

Ha bu aradasizlere çüşş diyeceğim.. Zira benim gibi aynı şekilde düşünen üzerine üstlük dinci medya yazarlarıda benim gibiler...

Sizler verecek cevabınız olmayınca çirkefleşen o üzerine bastığınız böceklerden çıkan bok bile olamazsınız...

Bunu bile görmezden gelen boktan değersiz zavallılarsınız..

Hadi büzüğün yiyiyorsa eşcinsel sSaiT bunları dememiştir de..

Bekliyorum...

Sitelerde Paylaş
Ha birde şu var... Hutuvat-ı sitte ne zaman telif edilmişdir muho... İçeriği hakkında bilgin var mı? Basit sorular bunlar.. Laf kalabalığıda değil.. Hakikate ulaşmak için gerekli sorular...

Hadi bana İbne SaiT bunları dememiştir de bekliyorum.. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...