Jump to content

Kasas ve Şu-arà Sureleri

Recommended Posts

Rahman Suresi için şöyle birşey duymuştum

Rahman suresi 55. sure, 78 ayeti var.

Cesium elementi 55. element, 78 notronu var.

Cesium'un tek bir kararli izotopu var (dolayisiyla en bol bulunani), o da 55 protonlu ve 78 notronlu.

Kuran'da sure numarasi elementin proton sayisini, ayet sayisi ise ayni elementin notron sayisini veren

tek bir sure var: Rahman suresi.

Ar-Rahman suresindeki cok defa tekrarlanan " Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?" cumlesini atomik elemanlarindan "Cesium"'u andırıyor. Yani bu cumlenin saat gibi tekrarlandigindan dolayisiyle bunu dusunulmus ve gerçekten cok ilginc; cunku Cesium atomik elemanlardan 55'inci sirada, ve dunyanin en guvenli atomik saatlerinin iceren maddesidir. Bundan daha ilginc olanda Rahman suresinde 78 ayet vardir, ve 55 + 78 = 133(19x7). Atomik saatlerde kullaninlan Cesium isotopu Cs-133!!

Cesium saati, dunyanin (ve muhtemelen evrenin) en hassas saatlerinden birisi. Oyle ki, her 1 milyon 400bin yilda sadece bir saniye sapma oluyor. Bu gercek, saniyenin uluslararasi resmi tanimini degistirmis durumda:

Sitelerde Paylaş

Şu Allah can Sezyum elementini bilmece bulmaca yoluyla mı bildiriyor yaw..

Yüz küsur sure de elbette bir tanesi ayet sayısı ile bir atomu belirtebilir.. Şu Allah neden acaba sadece bir surede bu konuda mucize göstermişte diğerlerinde FOSS çıkmış?

Neye göre proton sayısını baz aldın ki? Ayet sayısı 38 olsa bu sefer erime noktasını baz alıp 38 derece, ayet sayısı 102 olsa bu sefer erime noktasını Fahrenayt cinsinden 102 F olarak verip mucize çıkartacaksın... Biraz akıl sahibi olun...

Peygamberine karı kız ayarlayan bir Allah var Kuranda.. Önce o meseleleri bir çöz...

Sitelerde Paylaş
Peygamberine karı kız ayarlayan bir Allah var Kuranda.. Önce o meseleleri bir çöz...

İsterse peygamberin 100 eşi olsun benim için hiç farketmez.

Ben sadece böyle bir görüş var dedim, bu bir mucizedir demedim.

Bu şekliyle tesadüf olması doğal ama ilginç, araştırmak gerek.

Sitelerde Paylaş

kharon kardesim, dogada o kadar ilginc matematiksel olaylar var ki, bunlari bir araya getirsek, geriye ilginc olmayan hic bir sey kalmaz.

Benim kopegimin diskisinin gramajini, komsu ciftlikteki inegin anusunun capi ile carpsam Mars ile jupiter arasindaki mesafeyi bulurum. Oldu mu simdi?

Yapmayin gozunuzu seveyim ya. Bunlarla Islam kurtarilmaz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...