Jump to content

Atatürk Yaşasaydı

Recommended Posts

atatürk ilkeleri dediğin şu gardırop devrimleri mi?yapılmayan seçimlerde kadınlara verilen seçme hakkı mı?yoksa her türlü örgütlenmeyi yasaklayıp "sınıfsız" bir toplum yaratmak mı?

Atatürk ilkeleri denince sen uydurma süs devrimlerini mi, oy verme hakkı veren kadınların olmasına rağmen seçimlerin yapılmamasını mı, yoksa İslam'ın örgütlenmesinin yasaklanmasını mı anlıyorsun?

Başka anladığın bir şey yok mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hacı,

Atatürk ilkelerine saldıran insanlara daha çok söz hakkı verilmesi gerektiğini düşünüyorum.Eğer bu tip üyeleri aşağılayıp forumdan kovarsak,Muhammed'i eleştirdiğimiz için bizi forumlarından kovan müslümanlardan ne farkımız kalır

Ayrıca bu görüşte insanların görüşlerini rahatça açıklaması ateizmi güçlendiriyor, islamcıların ne kadar tehlikeli ve ilkesiz olduğunu gören yumoş müslümanlar,internet sayesinde bilgiye ulaşabildiklerinden islamı kolayca terkediyorlar.Ateizm şu an ülkemizde yükselen değerlerden biridir

Ben onların söz hakkı olmadığnı ileri sürmüyorum ki..

Ben sizin gibileri, bizim gibileri pısırık olmakla suçluyorum.

Onlar konuşsun tabii ki ne düşündüklerini bilelim.

Ama siz neden pısıyorsunuz?

Onlar konuştukça sizler, bizler neden onlar kadar cesur olup, inandıklarımızı savunamıyoruz.

Atatürk ilkelerine saldıranlar yeterince söz hakkına sahipler..

Ama bizler gün geçtikçe onları yanıtlayacak ve savımızı savunacak fikirlerden yoksunlaşıyoruz.

Çünkü aramızda onlara hak veren ve davasından dönen çok hain var..

Sitelerde Paylaş

ne saldırması yahu.hacı senin çok eleştirdiğin yobazlardan hiçbir farkın yok.onların tanrısı allah, sizinkisi mustafa kemal.mustafa kemali eleştirmek ona saldırmak demek oluyorsa seni tanrına havale ediyorum.saldırıp da ne yapmışız?müminler sizden daha ahlaklı.hiç olmazsa onlar sizin gibi bel altına vurmuyor.

Sitelerde Paylaş
ne saldırması yahu.hacı senin çok eleştirdiğin yobazlardan hiçbir farkın yok.onların tanrısı allah, sizinkisi mustafa kemal.mustafa kemali eleştirmek ona saldırmak demek oluyorsa seni tanrına havale ediyorum.saldırıp da ne yapmışız?müminler sizden daha ahlaklı.hiç olmazsa onlar sizin gibi bel altına vurmuyor.

Allah denen masal kahramını ile etiyle kanıyla bizi bugun yasama imkanı tanıyan Yüce önder Mustafa Kemali nasıl bir tutarsın sen!

Sitelerde Paylaş

Ben sana basit bir soru sordum.. Önce onu yanıtla.. Sonra benden bahsederiz..

Soruyu tekrarlıyorum.

Atatürk ilkeleri denince sen uydurma süs devrimlerini mi, oy verme hakkı veren kadınların olmasına rağmen seçimlerin yapılmamasını mı, yoksa İslam'ın örgütlenmesinin yasaklanmasını mı anlıyorsun?

Başka anladığın bir şey yok mu?

Sitelerde Paylaş
Bndn özür dileme,Bu ülkede bugun nefes alıyorsan bunun kaynagı olan o yüce varlıktan özür dile

o imzanı ve avatarını değiştir.

seni daha iyi yansıtan birşeyleri seç.

soytarılık yapmayı da kesmezsen

üyeliğini sonlandıracağım.

Sitelerde Paylaş

sizin atatürk devrimleri dediğiniz şey sadece batıya entegre olma çabalarıdır.latin alfabesi kullanıp(bu zaten tam bir travmadır), şapka takarak modern olunmaz.o dönemin baskısı sadece islama yönelik değildi.her türlü örgütlenme yasaklanmıştı(vakıf, dernek, sendika vb.).dersim katliamı zaten tam bir yüz karasıdır ama hiç tartışılamaz.modern olmak makyaj yapmak değildir hacı bey.

Sitelerde Paylaş
tüm dünya küreselleşme adı altında zaten batıya entegre.dünyanın bu sefil hali seni rahatsız etmiyorsa çok iyi birşey batılı olmak!

Küreselleşme batıya entegre olmak demek değildir. batıya entegre olmak demek bölgeselleşmektir. Başkaya hazretleri yazmamışmı bunları.

Sitelerde Paylaş
tüm dünya küreselleşme adı altında zaten batıya entegre.dünyanın bu sefil hali seni rahatsız etmiyorsa çok iyi birşey batılı olmak!

Batıya entegrasyon hor görünecek küçümenecek bir durum değil ki.Ben Atatürk'ü her seçiminden dolayı takdir ediyorum.Batının kuklası olmayı kabul etmemiş.Bağımsız bir devlet olarak onlarla rekabet etmeyi hedeflemiştir.Onların iyi uygulamalarını almasında hiçbir sakınca yok.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yok canım öylemiymiş?ab üyesi olmakla, nafta üyesi olmakla küreselleşmenin dışına mı çıkılıyormuş?biz islam konferansı örgütü'ne de üyeyiz.eee değişen ne?bölgeselleşme denen şeyde yine kapitalistlerin borusu öter.rusya bdt'nin başını çeker, almanya-fransa ab'nin vb..

Sitelerde Paylaş
yok canım öylemiymiş?ab üyesi olmakla, nafta üyesi olmakla küreselleşmenin dışına mı çıkılıyormuş?biz islam konferansı örgütü'ne de üyeyiz.eee değişen ne?bölgeselleşme denen şeyde yine kapitalistlerin borusu öter.rusya bdt'nin başını çeker, almanya-fransa ab'nin vb..

İslam konferansı yapılanması AB gibi bir durum değil ki..Keşke öyle olabilseydi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...