Jump to content

İşte sizlere Kepazei Nur İlmi

Recommended Posts

Benim derdim Saidi savunmak filan değil.Sait islamiyete çok büyük zarar vermiştir.

Sorun şurda müslüman deyince aptalmış, bilimle alakası yokmus gibi çağrışımlar oluşuyor beyninizde, halbuki bilim ateistin teistin malı değil bütün insanlığın malıdır.Müslüman bilim adamı yokmuş ya da birkaç taneymiş.

al sana nobel fizik ödülü almış müslüman o da aptallardan(size göre).

http://en.wikipedia.org/wiki/Abdus_Salam

Ya bırakta 1.5 milyar içinden bir iki adam çıksın.. Ama sen kalkıpta bunlarrı Müslümandır diye damgalıyorsun.. Bende soruyorum adamla yan yana namaz mı kıldınız? Her dinin aptalı, akıllısı mevcuttur elbette.. Ama İslam dininde insanlar Sait, Harun Yahya, bilmem ne hocanın peşinde ekstradan aptallaşıyorlar.. İyi bak Ahmet baba neler yazıyor.. Görende gerçek zannedecek.. Gelde bu söylemlere kananlara aptallaşmıştır deme.. Ayrıca genele bakacaksın.. Bilim dünyası içinde İslam ülkelerinin genel katkısı nedir ve hangi sıradadırlarr?

Bak Ahmetbaba yı gör kendi bilgi ve aklı ile cümle kurup kendini ifade edemeyecek kadar acz içine düşmüş.. 

Ahmet Baba İbni Sina yı dinden çıkartmışlar artık.. Daha ne olsun.. Hem de senin peygamberin SaiTte onaylaamış.. Bu arada Peygamberin Muhammed in isminede saygın yok demek ki kısaca Moh. diyip geçiyorsun..Tabi sizin peygamber SaiT.. Ahmetbaba sen bu başlıktaki saçmalıklara bir cevap versen diyoruz.. Bırak şimdi Risalelerden alıntı yapmayı.. Kendi aklınla, bilginle kurduğun cümlelerden rica edelim!!!

Bu arada higs maddesi ne? Demek istediğin başka şey olmasın.. 3500 yıl önce Vedalarda falan bahsedilen ether den mi bahsediyorsun.. Bak daha neyhin ne olduğunu bile bilmiyorsun ve burada cehaletini sergiliyorsun.. Higgs parçacıkları demeye çalışıyorsun ve onun ne olduğunu bile bilmiyorsun.. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1-Higs Maddesi ve Risale i nurda esir maddesi

baha

higs maddesi diye bir şey yok.boson dediğimiz parçacıklar var. varlığı iddia edildikten sonra deneylerle ispatlanan W ve Z bosonları var.bundan başka peter higgs tarafından varlığı iddia edilen sıfır spin'e sahip olan bir parçacık teorik olarak var. varlığı deneysel olarak gösterilecekti. alet bozuldu. hala tekrar çalıştırmak için uğraşılıyor.

şurada higgs boson için yeterli bilgiye ulaşılabilir:

http://en.wikipedia.org/wiki/Higgs_boson

http://tr.wikipedia.org/wiki/Higgs_bozonu

bu arada İngiliz fizikçi Stephen Hawking, LHC deneyinin Higgs bozonunu bulamayacağına dair Profosör Kane ile iddiaya girerek 100$ yatırdı.

gelelim esir'e:

Einstein zananında esir çok başka bir kavram olarak ortaya atıldı. ancak böyle bir ortam olmadığı o zamanın imkanlarıyla basit deneylerle gösterildi.

Senin zavallı eli karı eline değmemiş mağara adamı saitin muhtemelen esirden bahsederken çoktan bu fikir tumbolia ülkesinde yerini almıştı:

http://en.wikipedia.org/wiki/Tumbolia

Sitelerde Paylaş
baha

higs maddesi diye bir şey yok.boson dediğimiz parçacıklar var. varlığı iddia edildikten sonra deneylerle ispatlanan W ve Z bosonları var.bundan başka peter higgs tarafından varlığı iddia edilen sıfır spin'e sahip olan bir parçacık teorik olarak var. varlığı deneysel olarak gösterilecekti. alet bozuldu. hala tekrar çalıştırmak için uğraşılıyor.

şurada higgs boson için yeterli bilgiye ulaşılabilir:

http://en.wikipedia.org/wiki/Higgs_boson

http://tr.wikipedia.org/wiki/Higgs_bozonu

bu arada İngiliz fizikçi Stephen Hawking, LHC deneyinin Higgs bozonunu bulamayacağına dair Profosör Kane ile iddiaya girerek 100$ yatırdı.

gelelim esir'e:

Einstein zananında esir çok başka bir kavram olarak ortaya atıldı. ancak böyle bir ortam olmadığı o zamanın imkanlarıyla basit deneylerle gösterildi.

Senin zavallı eli karı eline değmemiş mağara adamı saitin muhtemelen esirden bahsederken çoktan bu fikir tumbolia ülkesinde yerini almıştı:

http://en.wikipedia.org/wiki/Tumbolia

Benim bildiğim esir kavramı Michelson Morley deneyi ile çöpe gitmişti.Bu deneye göre dünyanın esir maddesine göre hızı 0 çıkmıştı. Bu saçma sonuçtan dolayı esir kavramı çöp olmuştur.Ek olarak Einstein Michelson Morley deneyinin sonuçların yorumu konusunda bilim adamlarının aceleci davranıldığını sölemiş. Ama sonuç itibariyle geçen yüzyılda kalmış bir teori.

Sitelerde Paylaş
80'li yıllarda Üniversite talebesi iken bizi ısrarla Nurcuların sohbet evlerine götürürler ve modern bilimin bulup çıkardığı gerçeklere bakarak;"Bunlar zaten Kuranda vardı"diyerek beynimizi yıkarlardı.Böylece o kuşaktan sıkı müslümanlar çıktı.Yılarca alnımız secdeden kalkmadı.Herşeyi bilen bir Kitap ve peygambere sahiptik ne de olsa.Yılarca kendimizi böyle avuttuk.Çünkü okuduğumuz eserleride bu şekilde seçiyorduk.O gayp alemi bizim için mutlak gerçekti.Bu dünyayı umursamıyorduk.Ama bir yandan da dünya nimetlerinden yararlanıyor ve bilimin kolaylaştırdığı hayatın içinde bilimi ve aklı aşağılıyarak yolumuza devam ediyorduk.

Yıllar böylece mutlu ve mesut olarak geçti.Bir gün bir dostum bir kitap tavsiye etti.Ünlü bir İslam düşünürünün ve aynı zamanda mevlevi olan bir zatı muhteremin İslam tarihi hakkındaki önemli bir kitabı.Okuduktan sonra şok geçirmiştim.Hiçbir şey bize anlatıldığı gibi görünmüyordu.Biz İslam tarihini milletçe çağrı filminden öğrenmiştik.Oysa gerçekler çok farklı idi.Ondan sonra bir okuma maratonu yaşadım ve geçte olsa bu site ile tanıştım.

Gördüm ki;Müslüman kardeşlerimiz tarihi gerçekleri ve özellikle de bilimsel gerçekleri saptırmayı,polemik yapmayı çok seviyorlar.Bunu İslama hizmet olarak gördüklerinden,gocunmuyorlar.Ne yazık ki gerçekler çok farklı.Bunu anlamak yıllar alabiliyor.Bir uykudan uyanmak gibi bir şey bu.Tabiatla ilgili gerçekler ile dinin gerçekleri arasındaki uyuşmazlığın netçe görülebildiği yüksekte bir duruş,bir kuş bakışı gibi.İçindeyken bunu anlayamazsın.Öyle bir hayal alemindesindir ki;herşeyde ölçün dindir.Başka bir şey düşünemezsin.Aksi düşüneni aşağılarsın.Zavallı görmiyor gerçekleri dersin.Kıyameti beklemektesindir.Veya ölümü.İnandığın herşeyi kanıtlayacak olan ölümü gizlice beklersin.Ama bir yandan da hesap verme korkusuyla da ölmemeyi istersin.Dediğim gibi içinde iken hiçbirşeyin farkında olmazsın.Ama birgün uykudan uyanırsın.6 günde yaratılmış Kainatı ararsın.Melekleri,Cinleri görmeye çalışırsın.Aydaki yarılmanın izini bulmaya çalışırsın,tüm dünyanın takdirle okuduğu bölük bölük islama koşanların rehberini ararsın.Oysa artık herşey değişmiştir.Karşımızda;acımasız,zayıfı imha eden,katı kurallarının dışına çıkılmasına izin vermeyen Evren vardır.Evren bize anlatıldığı gibi gökyüzünde Tanrıyı tesbit eden varlıkların olduğu bir yer değildir.Devasa gök cisimlerinin cehennemden beter ortamlar oluşturduğu anlaşılması zor bir yerdir.Katrilyonlarca yıldızdan en mütevazı olanlarının bir tanesinin çevresindeki küçük kaya parçasında işler yolunda gitmiş ve canlılık oluşmuş demektedir bilim.Gözlemlerde bu yöndedir.Bunun ışığında insan daha bir saygı duyar hayata ve dünyaya.Çünkü o çok nadir bir şeydir.Aslında gerçekten bilimsel bir mucizedir hayat.İşte o zaman gerçekten aydınlanır kafalar ve birbirimizi inançlarımızla değil,paylaştığımız gerçeklerle yargılamamız gerektiği ortaya çıkar.Bu dünya dışında bir hayat beklentisi olan arkadaşlara sesleniyorum!Dilediğinize inanın!Ama inançları veya inançsızlıkları için insanları yargılamayın.Bırakın herkes dilediğine inansın,ama bu inanç diğeri için baskı unsuru olmasın.Kimseye inancınızı dayatmayın.Adı Üzerinde İNANÇ.Yani subjektif bir şey.Kişiye göre değişebilir.Değişmeyecek bir şey var;o da cehennemden farksız bir kainatta bir vahaya sığınmış olarak yaşadığımız.Bunu kıymetini bilelim ve tüm canlılara birazda bu gözle bakmaya çalışalım..Saygılar,sevgiler herkese...

bravo Fallenangel kardeşim gerçekten harika bir yazı olmuş ne yazık ki müslümanların çoğu bizleri doğuştan ateist zannediyor bizde bir zamanlar müslümandık hemde iyi bir msülüman ama dinin açıklamaları yeterli gelmeyince başka yollara saptık mesela ben uzun zaman ezoterik takıldım kurandaki ve diğer dinlerdki tutarsızlıkları insanlardan gerçekleri saklamak amacı ile vede düşüş sürecinin tamamlanabilmesi için sembolik anlatımlarla örülü olduğunu gerçeklerin bizlerden saklandığını gerçeğin çok az kişi tarafından bilinebileceğine inandım 2012 yılının gelip insanlığın düşüş sürecinin tamamlanmasını uyanışın gelmesini heycanla bekliyordum ( halada ufakta olsa meraklanarak 2012 kiyi bekliyorum )ama görüdm ki hepsi masalmış

Sitelerde Paylaş
bravo Fallenangel kardeşim gerçekten harika bir yazı olmuş ne yazık ki müslümanların çoğu bizleri doğuştan ateist zannediyor bizde bir zamanlar müslümandık hemde iyi bir msülüman ama dinin açıklamaları yeterli gelmeyince başka yollara saptık mesela ben uzun zaman ezoterik takıldım kurandaki ve diğer dinlerdki tutarsızlıkları insanlardan gerçekleri saklamak amacı ile vede düşüş sürecinin tamamlanabilmesi için sembolik anlatımlarla örülü olduğunu gerçeklerin bizlerden saklandığını gerçeğin çok az kişi tarafından bilinebileceğine inandım 2012 yılının gelip insanlığın düşüş sürecinin tamamlanmasını uyanışın gelmesini heycanla bekliyordum ( halada ufakta olsa meraklanarak 2012 kiyi bekliyorum )ama görüdm ki hepsi masalmış

2012'de ne olacakmış ki?Niye heyecanla 2012 yi bekliyordun?

Sitelerde Paylaş

Herkeste irade var kimsa inkar edemez

ateist fikirleri kitaplardan araşltırıncaya kadar

kuranı adam gibi bi kaynaktan okuyup öğrenmeden

kısa ve nakıs kuran tercümeleriyle dinden çıkıp

mız mız çocuklar gibi ağlamkla bir yere varmayacaksınız

(bakınız açtığım konu Kuran mealiylle dinden çıkma TIKLA>>)

siz kendi kendinize dünyayı dar ettiniz

gittiğiniz yola da bilerek süluk ettiniz

belaya rızasıyla girene merhamet edilmez

---

Risale-i Nura gelince bugün dinsizlğin kökünü kazıyan

bir kitaplar dizisidir siz inkar da etseniz küçümseniz de

dünyada böyle biliniyor "İmanı tahkikiyi isbat eden kitaplar" diye

ve barla gibi bir köyden dünyaya yayılan Risale-i Nurlar kendi kıymetini

yine kendi isbat ediyor bana yada başkasına ihtiyaç kalmıyor

tarihinde AhmetBaha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Herkeste irade var kimsa inkar edemez

ateist fikirleri kitaplardan araşltırıncaya kadar

kuranı adam gibi bi kaynaktan okuyup öğrenmeden

kısa ve nakıs kuran tercümeleriyle dinden çıkıp

mız mız çocuklar gibi ağlamkla bir yere varmayacaksınız

(bakınız açtığım konu Kuran mealiylle dinden çıkma TIKLA>>)

siz kendi kendinize dünyayı dar ettiniz

gittiğiniz yola da bilerek süluk ettiniz

belaya rızasıyla girene merhamet edilmez

---

Risale-i Nura gelince bugün dinsizlğin kökünü kazıyan

bir kitaplar dizisidir siz inkar da etseniz küçümseniz de

dünyada böyle biliniyor "İmanı tahkikiyi isbat eden kitaplar" diye

ve barla gibi bir köyden dünyaya yayılan Risale-i Nurlar kendi kıymetini

yine kendi isbat ediyor bana yada başkasına ihtiyaç kalmıyor

Ah birde şu inandığınız kitabı bir ateisty kadar sizlerde okuyabilseniz.. Ama yok sizler Kuranı okuma zahmetine girmeyip onun bunun yorumlarını dinleyerek hareket ediyorsunuz...

Risalei Nur a gelince Kurana ve Muhammed e bol bol hakaret eden saçma sapan fikirlerle dolu bilimsellikten uzak bir çöplüktür.. 

Burada ı zırvalıklardan birisini yazdık.. Tık hiç bir cevap vermediniz.. İşiniz sadece safsata... 

Sitelerde Paylaş

Amacım kimsenin inançlarına saldırmak değildi.Sadece hayatımın içinden bir kesiti burada dürüstçe paylaşmak istedim,belki ders alanlar olur diye.Bakıyorum ders alanlar olmuş,ama Nurcuların böyle şiddetli tepki göstereceklerini tahmin ediyordum.Olsun!Bu yaşadıklarımı ve gerçekleri değiştirmez.Nurculuk sayesinde doğru yolu bulduğunu düşünenler de olabilir.Böyle mutlularsa,saygı duyarım.Herkes yolunu seçmekte özgür.Ama diğer insanlara saygı..Tüm inançlara ve inançsızlığa saygı...Bu gerekli,hepimiz için gerekli...Müslümanların 7.yy kafasından kurtılması gerekiyor.Gerçek bir reform yapılmaz...iş zor...

Sitelerde Paylaş
Amacım kimsenin inançlarına saldırmak değildi.Sadece hayatımın içinden bir kesiti burada dürüstçe paylaşmak istedim,belki ders alanlar olur diye.Bakıyorum ders alanlar olmuş,ama Nurcuların böyle şiddetli tepki göstereceklerini tahmin ediyordum.Olsun!Bu yaşadıklarımı ve gerçekleri değiştirmez.Nurculuk sayesinde doğru yolu bulduğunu düşünenler de olabilir.Böyle mutlularsa,saygı duyarım.Herkes yolunu seçmekte özgür.Ama diğer insanlara saygı..Tüm inançlara ve inançsızlığa saygı...Bu gerekli,hepimiz için gerekli...Müslümanların 7.yy kafasından kurtılması gerekiyor.Gerçek bir reform yapılmaz...iş zor...

Nurcuların ne mal olduğu ortada tamam da, şu süreci bi detaylı anlat be kardesim. Şu kitabın ismini ver de biz de okuyalım deil mi?

Sitelerde Paylaş

Konunun dışında bir şey söyleyeceğim ama merak ettim.

Siz ateistler ( inancınıza saygım var yanlış anlamayın ) şu Kuranı Kerimi yere atabiliyor musunuz ?

Yani hiç bir acı olmadan hiç kuşku olmadan alıp yere atabilir misiniz ?

tarihinde Rockyshy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Konunun dışında bir şey söyleyeceğim ama merak ettim.

Siz ateistler ( inancınıza saygım var yanlış anlamayın ) şu Kuranı Kerimi yere atabiliyor musunuz ?

Yani hiç bir acı olmadan hiç kuşku olmadan alıp yere atabilir misiniz ?

:D :D :D Sen yeter ki iste tuvalet kağıdı olarak bile kullanırım.Ama normal hayatta egomu bu şekilde tatmin etmem.Benim için 3. sınıf bir mitoloji kitabından farkı yoktur.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Arkadaşım beni cileden çıkarma bak ben saygılı edepli şekilde konuşuyorum tuvalet kağıdını al bi tarafına.............

Saygılı ol benim senin inancına saygım varsa seninde olsun !

Katılıyorum, inanca saygı sıfır. Ama sen de tuzak bir soru sormussun, beklediğin cevabı aldın mı? rahat mısın?

tarihinde aisto tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Arkadaşım beni cileden çıkarma bak ben saygılı edepli şekilde konuşuyorum tuvalet kağıdını al bi tarafına.............

Saygılı ol benim senin inancına saygım varsa seninde olsun !

Şu kraldan çok kralcı olmanız da bitiriyor beni.İnancına saygıymış,çok mu emek harcadın o inancı elde etmek için yoksa çocukluğundan zorla soktular mı kafana?

Ayrıca soruyu soran sensin cevabını verdim işte.

Benim inancım yok istediğin kadar saygısız olabilirsin.Şahısa hakaret etmedikçe sorun yok.

Sitelerde Paylaş

Siz ateistler sırf rahatlık için inanmıyorsunuz.Aslında bunu kendiniz bile bilmiyorsunuz. Rahat mısınız ? Evet mi ? Ama ilerde......

Siz ateistler götünüz dara gelince nasıl da Allah Allah diyorsunuz ama

tarihinde Rockyshy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...