Jump to content

Allahınız bunları nasıl açıklıyor?

Recommended Posts

İnsanların iki ayak üzerinde yürüyebilmesi için gerekli olan gen bulundu.

ADANA - Bilkent Üniversitesi'nden Prof. Dr. Tayfun Özçelik ve ekibi, Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde oturan Ulaş ailesinin çocuklarının el ve ayakları üzerinde maymun gibi yürüyüp kendi aralarında ortak bir dil kullanmasına neden olan geni buldu. Hastalıktan sorumlu genin 'VLDLR' olduğunun ortaya çıkmasıyla insanların iki ayak üzerinde yürümesiyle ilişkili ilk gen de tespit edilmiş oldu. Genin bulunması, Amerikan Bilimler Akademisi'nin yayın organı olan Proceedings of the National Academy of Sciences'da (PNAS) yer alarak tıp literatürüne geçti.

Hastalığın adını da yine bir Türk araştırmacı koymuştu. Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki oturan Reşit ile Hatice Ulaş'ın dördü kız altı çocuğunun ellerinin ve ayaklarının üzerinde yürüyüp kendi aralarında de ortak bir dil kullanması Prof. Dr. Üner Tan sayesinde dünyanın ilgisini çekmişti. Çocukları inceleyen Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Tan ailede genetik bir bozukluk olduğunu ortaya koydu. Evrim teorisine ışık tutabileceği iddia edilen hastalık, 'Üner Tan Sendromu' olarak tıp literatürüne geçmişti.

Araştırma burada kalmadı. TÜBİTAK, Başkent Üniversitesi Araştırma Fonu ve International Centre for Genetic Engineering and Biotechnology (ICGEB) tarafından desteklenen Bilkent Üniversitesi'nden Prof. Dr. Tayfun Özçelik ve ekibi ile Hacettepe, Başkent, Çukurova üniversitelerinden öğretim üyeleri, sendromu araştırmaya devam etti.

Ekip ilk olarak gelişmiş taramalarla hastalıktan etkilenen aile bireylerinde ortak olan DNA bölgelerini tespit etti. Bu tarama sürpriz bir şekilde insan genomunda el- ayak üzerinde yürümeyle ilişkili üç farklı kromozom bölgesinin olduğunu gösterdi ve böylece insanların iki ayak üzerinde yürümesiyle ilişkili olarak ilk gen bulundu. Çalışma sonucu Amerikan Bilimler Akademisi'nin resmi yayın organı olan PNAS'ın son sayısında de yayımlandı.

Brezilya'da da görüldü

İki ayak üzerinde yürüme, insanın evrimsel gelişim sürecinin en kritik aşamalarından bir tanesi olarak kabul ediliyor. Prof. Ünal Tan'ın Hatay'daki araştırmalarının ardından Türkiye'nin farklı coğrafi bölgelerinde ve Brezilya'da da el-ayak üzerinde yürüyen başka aileler tanımlanmıştı.

Neden oluyor?

'Ünal Tan Sendromu'na neden olan genin 'çok düşük yoğunluklu lipoprotenin reseptör' (VLDLR) olduğu Amerikan Bilimler Akademisi'nin yayın organı PNAS aracılığıyla tüm dünyaya duyuruldu. Bu genin el- ayak üzerinde yürüyen iki ailede mutasyon taşıdığı da rapor edildi. Bilkent Üniversitesi'nden Prof. Dr. Tayfun Özçelik makalede "VLDLR eksikliği beyin ve beyincik gelişiminin kritik bir aşamasını etkileyerek iki ayak üzerinde durmamızı sağlayan sinir sistemi yapılarının anormal yapılanmasına neden olmaktadır" ifadesini kullandı.

PNAS'taki makalesinin editörlüğünü yapan, Amerikalı genetik profesörü Mary-Claire King, "Bu zarif çalışmayla Türkiye'deki moleküler genetik çalışmaları bilim dünyası haritasındaki yerini almıştır" dedi. Araştırmada el- ayak üzerinde yürümeyle ilişkili başka kromozom bölgelerinin tanımlanması, henüz bilinmeyen fakat bulunması beklenen başka genlerin incelenmesiyle sinir sisteminin işlevleri konusunda çok önemli bilimsel gelişmelerin yakın bir gelecekte gerçekleşebileceği ümidini doğurdu.

post-787-1204635068_thumb.jpg

Sitelerde Paylaş

Bilim adamımız tislam teşhisi koydu.. Haberi iyi oku bak 2 tane akademi tarafından doğrulanmış...

''Amerikan Bilimler Akademisi'nin yayın organı PNAS aracılığıyla tüm dünyaya duyuruldu. Bu genin el- ayak üzerinde yürüyen iki ailede mutasyon taşıdığı da rapor edildi''

''International Centre for Genetic Engineering and Biotechnology - hastalıktan etkilenen aile bireylerinde ortak olan DNA bölgelerini tespit etti. Bu tarama sürpriz bir şekilde insan genomunda el- ayak üzerinde yürümeyle ilişkili üç farklı kromozom bölgesinin olduğunu gösterdi ve böylece insanların iki ayak üzerinde yürümesiyle ilişkili olarak ilk gen bulundu. ''

Bak bakalım hangisi daha insan...

post-787-1204635960_thumb.jpg

Sitelerde Paylaş

Mohammed haber için teşekkürler. Bu foruma yeni üye oldum ama bu tislam adlı değerli bilim insanı ile tanıştık sayılır. Açtığım bir konuda anlatmak istediklerimi anlamamakta direnen aynı arkadaş burada da bu genin yalan olduğunu söylüyor heralde.

Sitelerde Paylaş
Mohammed haber için teşekkürler. Bu foruma yeni üye oldum ama bu tislam adlı değerli bilim insanı ile tanıştık sayılır. Açtığım bir konuda anlatmak istediklerimi anlamamakta direnen aynı arkadaş burada da bu genin yalan olduğunu söylüyor heralde.

Merhaba Sunrise..

Bu tislam adli sahis gecenlerde forumu iceriksiz basliklari ile copluge ceviren harun25 adli sahis sanirim .Burada kendisine defalarca bircok konuda ders verilmesine ragmen anlamamada uzerine yoktur.Siz bir sayfa yazi yazarsiniz karsiliginda ise konu ile ilgisiz sacma sapan bir cevap gelir.Size tavsiyem kendinizi birseyler anlatmak icin fazla yormayiniz .

tarihinde seawolf tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tislam ın hücrenin ve genlerin ne olduğundan haberi bile yok ki.. Allah ın insanı topraktan yarattığının bilimsel olarak izahını vermiş sözüm ona.. Ama kendisine bütün canlılarda aynı maddeden yaratılmıştır diyince kem küm ediyor... Farkında olmadığı şey hücrenin ne demek olduğu.. Domuzun hücresi, amipin hücresi, insanın hücresi hepsi aynıdır..

Atomların molekülleri, moleküllerin makromolekülleri, makromoleküllerin makromoleküler kompleksleri oluşturmasıyla, dokuların en küçük yapı taşları olan ve yaşamın tüm özelliklerini sergileyen hücreler oluşmaktadır. Genel olarak tüm hücreler temelde aynı yapıya sahiptirler. Hal böyle olunca kalkıp insanın topraktan yaratılmasını bize kakalamaya çalışıyor.. Eee soruyoruz insan topraktansa neden bütün canlıların özü Allah ın topraktan değil, ol diyerek yarattım dediği bütün canlılarla aynı?

Sitelerde Paylaş
Bilim adamımız tislam teşhisi koydu.. Haberi iyi oku bak 2 tane akademi tarafından doğrulanmış...

''Amerikan Bilimler Akademisi'nin yayın organı PNAS aracılığıyla tüm dünyaya duyuruldu. Bu genin el- ayak üzerinde yürüyen iki ailede mutasyon taşıdığı da rapor edildi''

''International Centre for Genetic Engineering and Biotechnology - hastalıktan etkilenen aile bireylerinde ortak olan DNA bölgelerini tespit etti. Bu tarama sürpriz bir şekilde insan genomunda el- ayak üzerinde yürümeyle ilişkili üç farklı kromozom bölgesinin olduğunu gösterdi ve böylece insanların iki ayak üzerinde yürümesiyle ilişkili olarak ilk gen bulundu. ''

Bak bakalım hangisi daha insan...

muhammedcim onu biliyorum ben merak etme.bu iki bilim adamı evet evrimi bulmaya çalışıyolar ama bulamicaklar.bu videoyu izle.genetik bozukluk olduğunu söylüyo doktor. videoyu izle:

Sitelerde Paylaş
selam arkadaslar,

bu siteye dün üye oldum, biraz arşivleri karıştırdım, keyif aldım...

bir ateist olarak çok başarılı buldum...

çok fazla zaman ayırmasam da sürekli bir takipçi olacağımı ümit ediyorum...

herkese sevgilerle...

al işte.1 baş belası daha ;)

şaka tabi hoşgeldin aramızda.

Sitelerde Paylaş
Tislam ın hücrenin ve genlerin ne olduğundan haberi bile yok ki.. Allah ın insanı topraktan yarattığının bilimsel olarak izahını vermiş sözüm ona.. Ama kendisine bütün canlılarda aynı maddeden yaratılmıştır diyince kem küm ediyor... Farkında olmadığı şey hücrenin ne demek olduğu.. Domuzun hücresi, amipin hücresi, insanın hücresi hepsi aynıdır..

Atomların molekülleri, moleküllerin makromolekülleri, makromoleküllerin makromoleküler kompleksleri oluşturmasıyla, dokuların en küçük yapı taşları olan ve yaşamın tüm özelliklerini sergileyen hücreler oluşmaktadır. Genel olarak tüm hücreler temelde aynı yapıya sahiptirler. Hal böyle olunca kalkıp insanın topraktan yaratılmasını bize kakalamaya çalışıyor.. Eee soruyoruz insan topraktansa neden bütün canlıların özü Allah ın topraktan değil, ol diyerek yarattım dediği bütün canlılarla aynı?

pekala dna sı insana en yakın patates ozaman insanın atasımı?

Sitelerde Paylaş
Merhaba Sunrise..

Bu tislam adli sahis gecenlerde forumu iceriksiz basliklari ile copluge ceviren harun25 adli sahis sanirim .Burada kendisine defalarca bircok konuda ders verilmesine ragmen anlamamada uzerine yoktur.Siz bir sayfa yazi yazarsiniz karsiliginda ise konu ile ilgisiz sacma sapan bir cevap gelir.Size tavsiyem kendinizi birseyler anlatmak icin fazla yormayiniz .

harun 25 i tanımam.+ size cevap veren müslümanların hepsi siteden atılıyomuş bir bir.ozaman size cevap veren birini istemiyosanız neden bu sitedesiniz.ha müslümanların gitmesinimi istiyorsunuz.tamam ceketimizi alıp gidelim biz sizde akşama kadar biriniz söylesin diğeri gülsün böyle akşama kadar egolarınızı tatmin edin durun.bumudur insanlık yani.

Sitelerde Paylaş
muhammedcim onu biliyorum ben merak etme.bu iki bilim adamı evet evrimi bulmaya çalışıyolar ama bulamicaklar.bu videoyu izle.genetik bozukluk olduğunu söylüyo doktor. videoyu izle:

insan hani mükemmeldi ? nedir bu genetik bozukluklar ayrıca bu neden kedi köpek gibi koşup yürümüyorda maymunu andıran bir özelliğe sahip ?

tabi size göre insan genetik bozukluklarıylada mükemmeldir bunada saygı..

Sitelerde Paylaş
Merhaba Sunrise..

Öneriniz için teşekkür ederim. Arkadaşlar bence sizlerde kendinizi çok yormayın ne de olsa biz ölene dek bunları anlatsak da anlamayacağız. Onlar için biz kafiriz ve yerimiz cehennem. Bırakalım da kendi yarattıkları cennet ve cehennemlerin hayallerini kursunlar.

Dinler zaten zamanla yok olacaktır. Nasıl bir zamanlar çok tanrılı dinler bilimle yıkıldı ise, bir çok kişi sırf doğruları söylediği için vahşice katledildi ise öyle bir zaman gelecekki insanoğlu din gibi büyük bir yalanı anlayacaktır.

Bunların anlaşılması için henüz erken, zaman bunun ilacı.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş
harun 25 i tanımam.+ size cevap veren müslümanların hepsi siteden atılıyomuş bir bir.ozaman size cevap veren birini istemiyosanız neden bu sitedesiniz.ha müslümanların gitmesinimi istiyorsunuz.tamam ceketimizi alıp gidelim biz sizde akşama kadar biriniz söylesin diğeri gülsün böyle akşama kadar egolarınızı tatmin edin durun.bumudur insanlık yani.

Yanıt veren müslümanların siteden atıldığını söylemek haysiyetsizce iftira atmaktır. Bu söylediğini kanıtlayacak bir yanıt ve atılma olayı gösteremezsen, yapacağın şey özür dilemektir.

Bu siteden, yanıt vermek yerine küfür ve hakaret etmeyi tercih edenlerle, bu şekilde pis iftiraları söyleyenler atılır. Bildiğin bir şey varsa açıkça söyle, yoksa attığın iftira için özür dilemeni bekliyorum.

Eğer "ben bilmiyorum, öyleymiş, bana öyle dediler" diyeceksen, her duyduğuna inanan biri olabilirsin ama inandığın şeyler bu siteye çamur atıyorsa, düşünmeden tekrarladığın takdirde o çamur senin de suratına yapışır, hiç kuşkun olmasın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...