Jump to content

Sahte Peygamberler Neden Ölmüyor?

Recommended Posts

Bu da misal mi incil de geçiyor mu?

Evet Daha sonra şayet istenirse İncillerdeki Yerinide gösterebilirim Keza Eski Ahittede vardır sahte peygamber.

Ama Yine belirtiyorum bu Sahte Peygamber Ne Bahaullah gibi çıkarcı nede Kendini Mesih ilan eden zırdeli yada Sahtekarlar değildir. Vücut ikliminin Allahı herşeyinizle sizsiniz.Sizden daha kutsal ne olabilirki?Onun için sahte peygamberin hesabını görmek gerekirde bazan olmuyor işte:)))) Selamlar.

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...
Hakka Suresi;

42. Bir kâhin sözü de değildir (o). Ne de az düşünüyorsunuz!

43. (O), âlemlerin Rabbi tarafindan indirilmiştir.

44. Eğer (Peygamber) bize atfen bazı sözler uydurmuş olsaydı,

45. Elbette onu kıskıvrak yakalardık.

46. Sonra onun can damarını koparırdık (onu yaşatmazdık).

Şimdiye kadar "bana Allah'tan vahiy geldi" diyen hiçbir yalancı peygamberin, Can damarının koparıldığını ve bu şekilde aniden öldüğünü duyan var mı? Eğer can damarı koparılmıyor ve ölmüyorsa, Ya onun söyledikleri doğruysa

#-# matta 24'e göre de muhammet'in,incildeki yalancı peygamber olma olasılığı var.

her peygamber, söylevlerinin etkisini artırmak için peygamberlik sıfatının kendisi ile sonlanacağını belirterek çevresine gözdağı vermiştir.

muhammet'te bunu yapmıştır hakka suresinde, abartılı olarak.

Sitelerde Paylaş

Müslülerin ceza savunmaları epey komiktir. "Son peygamber ile ceza ve helak dönemi de kapandı" diyen de var; "cezalar bir kereliğine gözdağı olarak verilir, her seferinde uygulanmaz" (helak meseleleri) diyen de var. Lakin bu konuda eşdeğer komiklikte bir açıklama henüz göremedik.

"Sahte" peygamberlerin ceza olarak - Allah yine her zamanki gibi sessiz sedasız oturduğu için - müslü kılıcı ile tanışmak zorunda kaldığını biliriz. Örneğin Muhammed öldükten sonra rahatlayan bedevi kabilelerinden yeniden peygamberler fışkırmaya başlamış, bunlar yeniden insanları etkileri altına almaya başlamış, ekmeğe ortak çıktığını gören müslü liderleri de bunlara savaş açmışlardır. Zaten bu savaşlarda hafızların önemli bir kısmı telef olunca kuranı yazılı olarak toplama gereği doğmuştur.

Belki - müslülere yol göstermek amacı ile - uygun açıklama şu olabilir: Allah kuranda söz ettiği cezasını müslülerin kılıcı yolu ile tatbik etmiştir.

Sitelerde Paylaş

Ben peygamberin diye tarih boyunca ortaya çıkmış ve bugün çıkanların peygamber olmadıklarını ispat etmenin bir yolu olmadığına ve bunlar uzun ve mutlu hayatlar yaşadıklarına göre, müslümanların bunların hepsine inanmaları gerekir.

İskender Evrenesoğlu olsun, bir doçentin karısı olan kadın peygamber olsun ve hatta bilmem neresini öptüren ve peygamberim diyen adam olsun. Bu insanların şahdamarları yerinde olduğuna göre hepsi peygamberdir. Onları duyup da dinlemeyenlerin tamamı cehennemliktir.

Sitelerde Paylaş

Kendi tanıklığına göre 21 Eylül 1823 gecesinde tanrıya dua ederken melek Morini tarafından ziyaret edilen Joseph Smith'e Sevindirici Haber'in tamamını içeren Altın Levhalar bildirilmiştir. Bu levhaların tercümesi için yine Morini (tanrıdan aldığı buyruğun gerekçesiyle) Urim ve Turim isimli taşların nereye gömüldüğünü Joseph Smith'e göstermiştir. Tabii tüm peygamberlere olduğu gibi melek yalnızken gelmiştir Joseph Smith'e.

190 yıllık bu dinin bugün dünya üzerinde 20 milyon takipçisi vardır.

http://www.mormonum.org/josephsmith.pdf

Sitelerde Paylaş

QGmP3Rf.jpg

Listede ateizmde var ama ateizm bir din ya da inanç değildir. Budizm, şintoizm ve taoizm'in din olup olmadığı tartışmalı.

ffLN1qQ.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tasvir,

Benim dinim olan pastafaryanlık senin listede yok. Bizim dünyanın her ülkesine dağılmış milyonlarca inananımız var. Hatta Çek Cumhuriyeti ve Avustırya'da makarna süzgeçiyle ehliyet fotoğrafı çektirme hakkımızı bile kazandık.

Tessüf ederim, lütfen listeni güncelle.

Sitelerde Paylaş

Allah varsa şayet bu Allah hangimizle muhattap oluyor?

Bu kadar yolsuzluklar yetim hakkı yiyen idareler var ne yapıyor bu Allah?

Bakın Hollandaya Habibinin karikatürlerini yapıyorlarda hiç ama hiç müdahale etmiyor?

Bu Allah bula bula 1400 yıl önce Arap kavminimi buldu müdahale edecek?

Muhammedden başka daha başka ondan daha dürüst bir insan gelmedimi dünyaya?

Vahiy nedir? Gaipten ses duymaksa ona Şizofreni denmezmi?

O zaman Sahte Peygamber nedir? Sahte olmayan peygamber nedir?

Bu Dünyaya beşer olarak gelip Tanrı ile mülaki olduğunu söyleyip ondan emirler aldığını söyleyen herkes hem Deli hem Sahtekardır.

Ve bu tür insanlar şayet güçleri yoksa arkalarında kolay kolay değil normal insanlardan Tımarhanelerden dahi müşteri bulamazlar.

Bu anlatımlar tamamen Sofi hikayeleridir.Bunlar psikolojik mefhumların sembolleştirilmesinden başka bir şey değildir.Sahte olmayan peygamber İnsandaki sınırsız sevgi aşk olur olsa olsa.Sahte olan ise Vücudumuza aldığımız uyarıcılar sonucu etrafı toz pembe olarak görüp her şeye aşk ile bakabilmektir. Ama etkileri geçince bakış açımızda değişiverir.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Şimdiye kadar "bana Allah'tan vahiy geldi" diyen hiçbir yalancı peygamberin,

Can damarının koparıldığını ve bu şekilde aniden öldüğünü duyan var mı?

Eğer can damarı koparılmıyor ve ölmüyorsa,

Ya onun söyledikleri doğruysa ?!

Verilen bu örneği geçersiz buluyorum.

Ama tiislam'ın aşağıdaki yanıtı da yanlıştır.

burda hz muhammedi kastetmiştir.diğer sahte peygamberlerin hiç biri allah tan bana kuran geldi dememişlerdir.kuran da peygamberimize indiğine göre sen bu kuranı uydurdun diyen ozamanki ateistlere bi cevaptır bu.

Bu ayetlerde kastedilen gerçekten Allah'ın görev verdiği elçinin yamuk yapmasıdır.

Yani;

Allah, birini peygamberlikle görevlendirecek. O peygambere emirlerini vahyedecek.

Fakat o peygamber, çıkarı için ya da kişisel düşünceleriyle vahye kendinden eklemeler yapacak, Allah'ın söylediklerini farklı bildirecek.

İşte ayette görevini suistimal eden, bir anlamda ihanet eden gerçek peygamberin yaşatılmayacağı söyleniyor.

Bu ayetlerin sebebi Muhammed'e karşı yapılan suçlamalardır. Muhammed Mekke'de başarılı olamayınca putperestleri yanına çekebilmek maksadıyla yeni bir taktiğe başvurdu. Şeytan ayetleri olarak ünlenen Lat, Uzza ve Menat'la ilgili övücü sözleri sarfetti. En büyük tepkiyi müslümanlardan gördü, "Putperestliğe mi dönüyoruz" denilerek.

Bazı insanlar bu ayetleri Muhammed'in uydurduğunu söylediler.

Bunun üzerine Hakka suresindeki bu ayetleri getirdi Muhammed. "Kendinden uydurmuş olsa onu yaşatmayız" ifadeleriyle.

Yani "Siz beni suçluyorsunuz ama bakın Allah ne diyor" diyerek kendini aklamaya çalışmıştır.

peki allah yalan söyleyebilecek birini yani kendi çıkarları uğruna allahın sözlerinde oynama yapabilecek birini neden peygamber yapar ?

burda bir çelişki oluşmuyor mu ? hani peygamberler normal birer insan değil aksine dürüstlükte,iyilikte vs insan üstüyken tutup hemde allahın sözlerine sırf menfaat ve çıkar için ekleme yada eksiltme yapacak,açıkcası bir yerde bir sorun var gibi.

Sitelerde Paylaş

Allah resul seçmez resul olunur. Bu seviyeye erişmiş birinden kendi menfaati için kurallar koymaz,koyamaz o sadece dogruları,güzel olanı söyler. Gerisi insana kalmış

Neden? Çünkü Allah adlı bir tanrı yok da onun için. Sadece kendini peygamber ilan eden sahtekarlar var ve senin gibi bu heriflerin peşine takılınca cennete gidip sonsuza kadar hurilerle alem yapacağını sanan enayiler var.

Sitelerde Paylaş

Neden? Çünkü Allah adlı bir tanrı yok da onun için. Sadece kendini peygamber ilan eden sahtekarlar var ve senin gibi bu heriflerin peşine takılınca cennete gidip sonsuza kadar hurilerle alem yapacağını sanan enayiler var.

Allah isim değil sıfattır. Ister Allah ister tanrı hep ondan bahseder.

Sen sana anlatılanlarla oynaya dur. Herkezi,de bildiğin gibi bilmekten vazgeç,yapamıyorsan da herşeye zıplama.

Sitelerde Paylaş

peki allah yalan söyleyebilecek birini yani kendi çıkarları uğruna allahın sözlerinde oynama yapabilecek birini neden peygamber yapar ?

burda bir çelişki oluşmuyor mu ? hani peygamberler normal birer insan değil aksine dürüstlükte,iyilikte vs insan üstüyken tutup hemde allahın sözlerine sırf menfaat ve çıkar için ekleme yada eksiltme yapacak,açıkcası bir yerde bir sorun var gibi.

Bu Allah yapar, çocuk katilini, buna göz yuman başka bir katili de peygamber seçen bu Allah değil mi?

Sitelerde Paylaş

Allah isim değil sıfattır. Ister Allah ister tanrı hep ondan bahseder.

Sen sana anlatılanlarla oynaya dur. Herkezi,de bildiğin gibi bilmekten vazgeç,yapamıyorsan da herşeye zıplama.

Allah sıfatmış, sen bunu külahıma anlat karacahil. Madem sıfat, neden büyük harfle başlayarak yazıyorsun? Sen bu mallıkla nasıl sokakta falan dolaşıyorsun, çevrende seni adam yerine koyup dinleyen bir kişi var mı acaba?

Sitelerde Paylaş

Allah sıfatmış, sen bunu külahıma anlat karacahil. Madem sıfat, neden büyük harfle başlayarak yazıyorsun? Sen bu mallıkla nasıl sokakta falan dolaşıyorsun, çevrende seni adam yerine koyup dinleyen bir kişi var mı acaba?

Ben bini adam yerine koysunlar diye yaşamıyoru. Senin gibi övünerek, büyüklenerek de yazmıyorum. Eline ne geçiyor acaba bu şekilde davranarak onu bile bilmiyorum. Bildim birşey var bu saltanatın Can'ın çıkanakadar devam edecek ondan sonra biiiip....

Aşını vurun saldırğanlık bir işe yaramıyor.

Sitelerde Paylaş

Ben bini adam yerine koysunlar diye yaşamıyoru. Senin gibi övünerek, büyüklenerek de yazmıyorum. Eline ne geçiyor acaba bu şekilde davranarak onu bile bilmiyorum. Bildim birşey var bu saltanatın Can'ın çıkanakadar devam edecek ondan sonra biiiip....

Aşını vurun saldırğanlık bir işe yaramıyor.

Zaten pek koyduklarını sanmıyorum bu cehaletinle. Bari biraz konuşma da cehaletin fazla ortaya çıkmasın. Benim sana bir şey yaptığım yok ki, sen ne yaparsan kendi kendine yapıyorsun. Sana yanlışlarını, mantık hatalarını gösterdikçe de saldırganlaşıyorsun. Sen saldırganlaştıkça ben de ağzının payını veriyorum. Yahu hiç biraz bilgisi olan adam Allah isim değil sıfat der mi? İnsan bu kadar mı cahil olur?

Sitelerde Paylaş

Zaten pek koyduklarını sanmıyorum bu cehaletinle. Bari biraz konuşma da cehaletin fazla ortaya çıkmasın. Benim sana bir şey yaptığım yok ki, sen ne yaparsan kendi kendine yapıyorsun. Sana yanlışlarını, mantık hatalarını gösterdikçe de saldırganlaşıyorsun. Sen saldırganlaştıkça ben de ağzının payını veriyorum. Yahu hiç biraz bilgisi olan adam Allah isim değil sıfat der mi? İnsan bu kadar mı cahil olur?

Sen cevap verdiğinimi zannediyon. Sen bununla kendini kandırırsın seni takan yok.

Ilk okul çocukları gibisin ben akıllı herkez cahil büyü biraz

Sana aşı da fayda etmez veline söylede seni baytara falan götürsünler Hastalığın ilerlemeden önlem al.

Bana name yazacağına yaz google da allah nedemek öğren anlamını sonra o delil istediğin kitaba bak benim adım allah bana böyle seslenin diye birşey yaziyormu ey ezbere yaşayan kafa öğren de gel.

Isim ney sıfat ney önce onu öğren belki faydası olur.

tarihinde modest tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 7 years later...
On 20.01.2014 at 09:51, modest yazdı:

Sen cevap verdiğinimi zannediyon. Sen bununla kendini kandırırsın seni takan yok.

Ilk okul çocukları gibisin ben akıllı herkez cahil büyü biraz

Sana aşı da fayda etmez veline söylede seni baytara falan götürsünler Hastalığın ilerlemeden önlem al.

Bana name yazacağına yaz google da allah nedemek öğren anlamını sonra o delil istediğin kitaba bak benim adım allah bana böyle seslenin diye birşey yaziyormu ey ezbere yaşayan kafa öğren de gel.

Isim ney sıfat ney önce onu öğren belki faydası olur.

Evet Taha Suresinde benim adım allah diyor ve bu şekilde bir kaç ayet daha var ayrıca ihlas süresini okursan Allahın sıfat değil isim olduğunu görürsün 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...