Jump to content

Ateistlerin 2.Hatası:"Her şey kusursuz zahmetsiz mükemmel olmalı"

Recommended Posts

.....imtihan da soruları önceden alanın alacağı en yüksek puan belki 60 olacaktır....ama aynı imtihanda kendi çabası ile tek sorunun bir harfinin yazan öğrenci belki 70 alacaktır..

Ya ne imtihanı ? Ne sınavı ? Olmuş , olmakta olan ve olacak herşeyi bir anda bilen bir varlıktan bahsediyorsunuz. Sonra da sınav , imtihan diye saçmalıyorsunuz.

Bu arada , zeki olan hiçbir insan gidip IQ sunu ölçmez veya ölçtürmez. Çünkü buna gerek duymaz !

Risale vesaire ... Ne demek her sorunun cevabı var ? Yeni bir kitap indi de haberimiz mi yok yoksa ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 134
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

convert

Üye Profili Bugün, 03:49 İleti #41

ahmetbaha

ıkınmışsın sıkınmışsın.en sonunda hiçbir şey yazmamışsın.fıtıkla ilgili yerde tedavi nasıl olunur yazıyor.tabi evrimle ilgili bağlantı niye verilsin?

gelelim hıçkırığa.hıçkırık herkeste olur.yalan atma.ağlayınca olur.korkunca olur. hıçkırığı oluşturan sinir sistemi bir işe yaramaz. solungaçlarımız olsaydı onları çalıştırırdı.ama şimdi bir işe yaramaz.

İnsanda biraz utanma olmalı

günlerdir cevap diye yırtınıyorsun

desteksiz işkembei kübradan salladığını isbat ediyoruz

fıtığın insanlarda görülme sıklığı senin iddia ettiğin gibi %70 değil %2 dir

hem senin iddian doğruysa kadınlarda fıtık olmamalı değilmi? ama bol miktarda var

hem fıtık oluşumunda senin dedğin mekanizmadan hiçbir tıbbi sitede bahsedilmemesi garip değilmi?

daha çok var ama bu seni susturmaya yetmeli

hıçkırık oluyormuş hataymış filan

alıntı yapığın kaynak bu konuda muteber diğil zaten

belki sen çevirirken yanlış çevirdin

benimde yatarken sırtım ağrıyor

evet mükemmel değiliz yoksa ağrımazdı değilmi?

bende cevap yazıyorum

Sitelerde Paylaş
fıtığın insanlarda görülme sıklığı senin iddia ettiğin gibi %70 değil %2 dir

hem senin iddian doğruysa kadınlarda fıtık olmamalı değilmi? ama bol miktarda var

hem fıtık oluşumunda senin dedğin mekanizmadan hiçbir tıbbi sitede bahsedilmemesi garip değilmi?

daha çok var ama bu seni susturmaya yetmeli

hıçkırık oluyormuş hataymış filan

alıntı yapığın kaynak bu konuda muteber diğil zaten

belki sen çevirirken yanlış çevirdin

tıbbi site niye olsun? benim bağlantıyı verdiğim yer scientific american 'ın ocak 2009 sayısı:

http://www.scientificamerican.com/article....d=this-old-body

Sitelerde Paylaş

AhmetBaha denen xxx varlik:

Senin temel varsayimin burdaki kusurlarin -kusur olduklarini kabul etmesen de oyleler maalesef- onemsiz oldugu, cunku buranin sadece bir sinav yeri oldugu; asil hayatin oldukten sonra basladigi vs vs. Ulan ******* obur dunya hayatinin olduguna dair kanit nerde? Muho'nun lafindan baska tek bir dayanaginiz yok. Kalkip bir de insanlarin akil mantikla ulastiklari sonuclari tamamen kor bir sekilde inandigin olgularla kiyaslaman *** oldugunun acik ve net gostergesi. Cikip delikanli gibi diyin ki biz bu kitaplara ne kadar sacma olurlarsa olsunlar inaniyoruz. Inandigin sacmaliklari yine inandigin kitabin icinden cumlelerle ispatlamaya calisinca komik oluyorsunuz cidden.

Oss'ye hazirlanirken beraber maklube kasikladigin abilerinden veya Fem'deki biyoloji hocalarindan ogrendigin yalan yanlis, uydurma bilgilerle kalkip burda insanlarla asik atmaya kalkma. Maymun olursun sonra.

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Hakaret yok!
Sitelerde Paylaş
Vücud giydirilmemişti ne demek ? Kime neyi giydiriyor Allah ?

Mal sahibi mülkünde istediği gibi tasarruf eder de ne demek ? Sen malmısın ?

Biz mal değiliz acı çekiyoruz,seviniyoruz,üzülüyoruz.

Kime anlatıyorum ki , sizin Tanrı tanımınız düpedüz zalim zaten.

Zalim,

Yalancı,

Tuzak Kurucu,

Tehditkar,

Zorba,

Küfürbaz,

.......

Ayetlerle sabit.

senin evrimin sana insan vücüdu girdirmedimi

sen değilmiydin bizi evrim yarattı

geçirdiğin aşamaları sakın unutma balık - sürüngen - maymun - insan

sen insan vücüdu giydirilmiş hayvandan başka bir şey değilsin.

hayvan genleri taşıyorsun

saldırgansın - vahşisin - cahilsin- insan adına hiç bir zerre taşımıyorsun

sakın kalkıp ta bana benim atomlarım moleküllerim protonlarım genlerim , kromozomlarım iyi huylu demeyesin

sizlerin hepsi canavardan farkınız yok.

sizin vahşi , barbar hayvan sülalesinin hepsini öldürmek gerekir.

bu dünya hayvanlar için yaratılmadı. BU DÜNYA İNSANLAR İÇİN YARATILDI

KORKARIM Kİ YARIN EVRİM GEÇİRİP VÜCÜDUNUZDAKİ İNSAN ELBİSESİNİ DE KAYBEDİP İNSANLIK İÇİN TEHLİKELİ BİR HAYVAN BİR MAHLÜK TÜRÜNE GİRERSİNİZ.

Sitelerde Paylaş
maları sakın unutma balık - sürüngen - maymun - insan

sen insan vücüdu giydirilmiş hayvandan başka bir şey değilsin.

hayvan genleri taşıyorsun

saldırgansın - vahşisin - cahilsin- insan adına hiç bir zerre taşımıyorsun

sakın kalkıp ta bana benim atomlarım moleküllerim protonlarım genlerim , kromozomlarım iyi huylu demeyesin

sizlerin hepsi canavardan farkınız yok.

sizin vahşi , barbar hayvan sülalesinin hepsini öldürmek gerekir.

bu dünya hayvanlar için yaratılmadı. BU DÜNYA İNSANLAR İÇİN YARATILDI

üf..üff..

yavaşla biraz.bilimsel tartışma yapıyorduk hani?

Sitelerde Paylaş
üf..üff..

yavaşla biraz.bilimsel tartışma yapıyorduk hani?

benim yaptığım bilimsel değilmi . HAYVANDAN GELDİĞİNİZİ VE İNSAN ELBİSESİ ALTINDA hayvan olduğunuzu inkar mı ediyorsunuz

tekrar evrim geçirip insanlık için tehdit oluşturacağınızı da mı inkar ediyorsunuz

aramızdaki farkı söyliyeyim

SEN HAYVANSIN BAN İSE YARATICI TARAFINDAN İNSAN OLARAK YARATILMIŞ BİR CANLIYIM.

senin zekan evrim geçirirken . benim zekam matematiği , astrolojiyi, bilimi , teknolojiyi , dna'yı, kromozomu , feni , kimyayı vs. herşeyi buldu

şimdi kalkıp o evrimi yarım kalmış zekanla benim bulduğum senin ve senin gibi evrim dönmeleri yeni öğrendiğiniz bu bilimleri bana satmaya çalışma, aç biraz islam bilimlerini islam alimlerini oku.

BİZ İNSANIZ VE İNSAN OLARAK ÖLECEĞİZ . AMA SEN VE SENİNGİ EVRİMİ YARIM KALMIŞ EVRİM DÖNMELERİ HERHALDE MEZARLARINDA EVRİMİ TAMAMLARLAR..

Sitelerde Paylaş
AhmetBaha denen xxx varlik:

Senin temel varsayimin burdaki kusurlarin -kusur olduklarini kabul etmesen de oyleler maalesef- onemsiz oldugu, cunku buranin sadece bir sinav yeri oldugu; asil hayatin oldukten sonra basladigi vs vs. Ulan ******* obur dunya hayatinin olduguna dair kanit nerde? Muho'nun lafindan baska tek bir dayanaginiz yok. Kalkip bir de insanlarin akil mantikla ulastiklari sonuclari tamamen kor bir sekilde inandigin olgularla kiyaslaman *** oldugunun acik ve net gostergesi. Cikip delikanli gibi diyin ki biz bu kitaplara ne kadar sacma olurlarsa olsunlar inaniyoruz. Inandigin sacmaliklari yine inandigin kitabin icinden cumlelerle ispatlamaya calisinca komik oluyorsunuz cidden.

Oss'ye hazirlanirken beraber maklube kasikladigin abilerinden veya Fem'deki biyoloji hocalarindan ogrendigin yalan yanlis, uydurma bilgilerle kalkip burda insanlarla asik atmaya kalkma. Maymun olursun sonra.

Terbiyesizliklerini aynen iade ederim

biraz sende seviye varsa yazdıklarımın yanlış olduğunu isbat et

yalnız convert efendi gibi pop bilimden değil tıp tan alıntı yap

madara olma !!!

ama sen kim isbat delil bilim kim

seviyesizliğini edepsizliğini de aynen sana iade ediyorum

senin gibi cahiller .ötü sıkışınca böyle hakaretlere başvurmasını çok gördük

hadi git sen oyuncakalrınla oyna

takılma buralarda

senin gibilere 3-4 numara büyük gelir benim fikirlerim.

------------

convert sana cevap vermeye değer bulmuyorum

yeterince isbat ettim

Sitelerde Paylaş
SEN HAYVANSIN BAN İSE YARATICI TARAFINDAN İNSAN OLARAK YARATILMIŞ BİR CANLIYIM.

senin zekan evrim geçirirken . benim zekam matematiği , astrolojiyi, bilimi , teknolojiyi , dna'yı, kromozomu , feni , kimyayı vs. herşeyi buldu

yapma yaaa... sen neymişsin böyle.ben de bu kromozomu james watson ve francis crick buldu zannediyordum:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Double_Helix

Sitelerde Paylaş
şimdi kalkıp o evrimi yarım kalmış zekanla benim bulduğum senin ve senin gibi evrim dönmeleri yeni öğrendiğiniz bu bilimleri bana satmaya çalışma, aç biraz islam bilimlerini islam alimlerini oku.

hani nerde o islam alimleri? isimlerini alalım.

Sitelerde Paylaş

madara olma !!!

pop bilim de mi çıktı şimdi? o na ki?

yeterince isbat ettim

noolur bir kere daha dene. pleeeeas

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
...aramızdaki farkı söyliyeyim

SEN HAYVANSIN BAN İSE YARATICI TARAFINDAN İNSAN OLARAK YARATILMIŞ BİR CANLIYIM...

Yok, o öyle değil. Biz evrime inanıyoruz ve ilkel canlılardan evrimleşerek insan haline geldiğimizi düşünüyoruz.

Sen bu iletilerinle de kanıtladığın üzere, kendini bir yaratıcının yarattığını düşünecek ve buna da inanacak kadar evrimini tamamlayamamış ilkel bir canlısın. Yani evrim basamağında bizlere göre henüz bir hayvansın. Sınırlarını idrar veya dışkı yerine ayetlerle-inançlarla belirleyen, sınırlarına yönelik bir girişim olduğunda bunu öldürerek bertaraf etme yoluna giden, şempanze güdülerinden kurtulamamış bir insansısın.

Bunu kabul etmekle bile evrimini hızlandırmış olursun. Kendine bir faydan dokunmaz belki ama genlerin aracılığıyla gelecek kuşaklarına bir faydan olur...

Sitelerde Paylaş

Sen bu iletilerinle de kanıtladığın üzere, kendini bir yaratıcının yarattığını düşünecek ve buna da inanacak kadar evrimini tamamlayamamış ilkel bir canlısın. Yani evrim basamağında bizlere göre henüz bir hayvansın.

Eğer senin dediğin gibi olsaydı diğer hayvanlarında bir yaratıcıya ibadet ediyor olmalıydı.

Sitelerde Paylaş
yapma yaaa... sen neymişsin böyle.ben de bu kromozomu james watson ve francis crick buldu zannediyordum:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Double_Helix

senin dediğin bu çapulcular daha düne kadar sefalet içindeydiler

bu insanların ataları aynı sizin yaptığınız gibi hayvansal içgüdülerinizle müslümanlara saldırdılar,

ordular ve askerler toplayarak müslüman ülkelere saldırdılar ama

bir şey elde ettiler sadece o da bugün senin okuduğun o bilimi var ya alıp kendi ülkelerine götürdüler,

AL SANA BİLİMSEL BİLGİ. aç tarih kitaplarını veya avrupadaki bir üniversiteye git halen daha müslüman alimlerin kitapları okutulmaktadır.

anlayacağın bilimide gene bizden aldınız çevirip çevirip bize kakalamaya çalışıyorsunuz.

adamın teki çıkıp ortaya bir düşünce bir iddia ortaya atmış diğer bir değişle teori

bir kaç dangalak geri zekalı, beyni kıt hayvandan insana döndüğünü iddia eden bir kaç evrimi yarım kalmış maymunoğulları hemen doğrudur deyip balıklama dalmışlar.

ya ıspatlanmamış , bilimin yıllarca ,asırlarca varlığını ispat ettmeye çalıştığı ve bizzat bilimin kendi tarafından çürütülmüş bu iddiayı ve düşünceyi ne mantıkla savunuyorlar. hangi belgeye , hangi kanıta göre, atomamı, molekülemi, dna'ya mı, bilimemi

git işine sana ve çevrene yararlı olacak , insanlara yaralı olacak bir şeyler oku.

ik tane kurukafatasıyla, iki tane uyduruk deneyle uğraşma.

Sitelerde Paylaş
Yok, o öyle değil. Biz evrime inanıyoruz ve ilkel canlılardan evrimleşerek insan haline geldiğimizi düşünüyoruz.

Sen bu iletilerinle de kanıtladığın üzere, kendini bir yaratıcının yarattığını düşünecek ve buna da inanacak kadar evrimini tamamlayamamış ilkel bir canlısın. Yani evrim basamağında bizlere göre henüz bir hayvansın. Sınırlarını idrar veya dışkı yerine ayetlerle-inançlarla belirleyen, sınırlarına yönelik bir girişim olduğunda bunu öldürerek bertaraf etme yoluna giden, şempanze güdülerinden kurtulamamış bir insansısın.

Bunu kabul etmekle bile evrimini hızlandırmış olursun. Kendine bir faydan dokunmaz belki ama genlerin aracılığıyla gelecek kuşaklarına bir faydan olur...

HALEN DAHA ANLAMADIN DEĞİLMİ HAYVAN OLAN SENSİN ben ise yaratıcım tarafından toprak ve sudan yaratıldım.

ben evrimin hiç bir basamağını geçirmedim ve giçirmeyeceğim insan olarak doğup insan olarak öleceğim

ama sen ve seningibiler hayvan doğdular ve yarın insanlık için büyük bir tehdit oluşturacaklar.

her an her saniye her dakika tüm bedeniniz ve tüm organlarınız evrime maruz kalıyor.bizler ise dünyayı savunmak için insanoğulunu savunmak için her zaman hayvanların karşısında her zaman vücuduna insan elbisesi geçirmiş hayvanların karşısında sonuna kadar savunacağız.

korkarım ki yarın mezarlıklarda ölü vücütlarınız evrime maruz kalıp birer zombi (mahluk) olarak çıkıp insanlığın sonunu getişrebilirsiniz

UNUTMA EVRİM HALEN DEVAM EDİYOR VE DEVAM EDECEK

Sitelerde Paylaş
Terbiyesizliklerini aynen iade ederim

biraz sende seviye varsa yazdıklarımın yanlış olduğunu isbat et

madara olma !!!

ama sen kim isbat delil bilim kim

seviyesizliğini edepsizliğini de aynen sana iade ediyorum

senin gibi cahiller .ötü sıkışınca böyle hakaretlere başvurmasını çok gördük

hadi git sen oyuncakalrınla oyna

takılma buralarda

senin gibilere 3-4 numara büyük gelir benim fikirlerim.

------------

yeterince isbat ettim

Ne isbatindan bahsediyorsun? Butun kainat mukkemmel bir aheng icinde adeta raks eyliyor diyen sizin hocalariniz degil mi? Her yerin kusursuz oldugunu en basta iddia eden sizlersiniz; simdi biz cikip butun kainatin kusurlarla dolu oldugunu gosterdigimizde "ehehe mala bah, dunyanin gusursuz olmasini bekliyir?" gibi angutvari bir tepki veren de sizsiniz. Saka misiniz yahu?

O vecih midir ne zikkimdir yazdigin sacmaliklarin dayanagi ne, onu da bir isbat et istersen. Osurup osurup ipe dizmekle olmuyor bu isler.

Bilerek cogu kelimeyi (ispat, ahenk, mukemmel vs) yanlis yazdim. Maklube her ne kadar besleyici olsa da beyin gelisimi icin pek yeterli degil. O kelimelerin Arapca'ya kacan telaffuzlarini yazdim ki beynin cok zorlanmasin; devrelerin yanmasin. Daha rahat anla diye yani..

Sitelerde Paylaş
Sen bu iletilerinle de kanıtladığın üzere, kendini bir yaratıcının yarattığını düşünecek ve buna da inanacak kadar evrimini tamamlayamamış ilkel bir canlısın. Yani evrim basamağında bizlere göre henüz bir hayvansın.

Eğer senin dediğin gibi olsaydı diğer hayvanlarında bir yaratıcıya ibadet ediyor olmalıydı.

Benim dediğime kanıt olduğunuzu gözle görmek için gidin, bir köpek eğitiminin veya vahşi hayvan eğitiminin nasıl yapıldığını görün. Bir insanı tek ısırışla veya tek bir darbeyle öldürebilecek bir hayvanın, insan karşısındaki acziyetini gözünüzle görün. Çünkü o hayvanlar, insanın kendisinden güçlü olduğuna inanır, insanın kendisine nazaran ne denli güçsüz olduğunu bilmez.

Bilinç, insana mahsustur; inanç ise insansılar dahil ilkel canlılara...

Sizde de bilinç yerine inanç olduğuna göre, hangi sınıfa dahil olduğunuzu siz düşünün artık. Düşünebilecek kadar insansısınız ne de olsa...

Sitelerde Paylaş
HALEN DAHA ANLAMADIN DEĞİLMİ HAYVAN OLAN SENSİN ben ise yaratıcım tarafından toprak ve sudan yaratıldım.

ben evrimin hiç bir basamağını geçirmedim ve giçirmeyeceğim insan olarak doğup insan olarak öleceğim

ama sen ve seningibiler hayvan doğdular ve yarın insanlık için büyük bir tehdit oluşturacaklar.

her an her saniye her dakika tüm bedeniniz ve tüm organlarınız evrime maruz kalıyor.bizler ise dünyayı savunmak için insanoğulunu savunmak için her zaman hayvanların karşısında her zaman vücuduna insan elbisesi geçirmiş hayvanların karşısında sonuna kadar savunacağız.

korkarım ki yarın mezarlıklarda ölü vücütlarınız evrime maruz kalıp birer zombi (mahluk) olarak çıkıp insanlığın sonunu getişrebilirsiniz

UNUTMA EVRİM HALEN DEVAM EDİYOR VE DEVAM EDECEK

Biz neysek sen de osun. Istedigin kadar kendini kandir; git yataginin yorganinin altina saklan,agla. Senin gibilere acimaktan baska bir sey gelmiyor icimden.

Hic donup baktin mi Muho'nun takipcilerinin simdi ne halde olduguna? 1,5 milyar sersefil, ne Dunya'ya ne kendine zerre faydasi dokunmayan, benim insan demeye dilimin varmadigi mahlukat. Medeniyeti bizim gibi dogmaya karsi, bilimin savunuculari kurdu. Sizse oksijen ve besin israfi yapmaniz yetmiyormus gibi bizim gibilerin kurdugu medeniyeti bozmaya, Dunya uzerinde teror estirmeye calistiniz.

Evrim herkes icin devam ediyor. Senin gibiler yeryuzunden silinecek; ustun olan bizler kalacagiz bu dunyada.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...