Jump to content

Ateistlerin 2.Hatası:"Her şey kusursuz zahmetsiz mükemmel olmalı"

Recommended Posts

• İleti 134
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

HALEN DAHA ANLAMADIN DEĞİLMİ HAYVAN OLAN SENSİN ben ise yaratıcım tarafından toprak ve sudan yaratıldım...

Yok, ben anladım da sen anlayamıyorsun, çünkü sende anlak yok. "ben ise yaratıcım tarafından toprak ve sudan yaratıldım" sözlerinle hala insansı bir hayvan olduğunu kanıtlıyorsun.

ben evrimin hiç bir basamağını geçirmedim ve giçirmeyeceğim insan olarak doğup insan olarak öleceğim

Dediğin doğru çıkarsa, demek ki insansı bir hayvan olarak ölüp gideceksin.

ama sen ve seningibiler hayvan doğdular ve yarın insanlık için büyük bir tehdit oluşturacaklar.

İnsanlığın başındaki en büyük tehdit olduğunuzun farkında dahi olamayacak kadar insanlıkdışı bir canlısınız. İnsanlık adına bilimsel bir buluşa imza atmış bir tane müslüman gösteremezsin ama ben o bilimsel buluş karşısına beline sardığı bombalarla dikilen sayısız müslüman canlı gösterebilirim.

her an her saniye her dakika tüm bedeniniz ve tüm organlarınız evrime maruz kalıyor.bizler ise dünyayı savunmak için insanoğulunu savunmak için her zaman hayvanların karşısında her zaman vücuduna insan elbisesi geçirmiş hayvanların karşısında sonuna kadar savunacağız.

Üstte de dediğim üzere vücuduna insan elbisesi geçirmişlerin karşısında her zaman vücudunuza bomba sarmış olarak, elinizde kemikle, sopayla, kılıçla, silahla saldıracaksınız.

korkarım ki yarın mezarlıklarda ölü vücütlarınız evrime maruz kalıp birer zombi (mahluk) olarak çıkıp insanlığın sonunu getişrebilirsiniz

İslam ülkelerine bakarsan, mezara girmediğiniz halde zombi gibi gezmenizden anlaşılıyor ne demek istediğin.

UNUTMA EVRİM HALEN DEVAM EDİYOR VE DEVAM EDECEK

Evrimin devam ettiğine canlı kanıtsınız zaten. O nedenledir ki sizden değilse bile gelecek kuşaklarınızdan umutluyuz. Belki onlar bomba yerine insan kisvesine bürünür, elleriyle kemik, sopa, kılıç, silah yerine kitap tutmayı öğrenirler.

Sitelerde Paylaş
bu insanların ataları aynı sizin yaptığınız gibi hayvansal içgüdülerinizle müslümanlara saldırdılar,

ordular ve askerler toplayarak müslüman ülkelere saldırdılar ama

bir şey elde ettiler sadece o da bugün senin okuduğun o bilimi var ya alıp kendi ülkelerine götürdüler,

şu anda müslüman ülkeler boğazlarına kadar dışkıya batmış vaziyetteler.herhalde bu adamlar bütün bilimi kilimi ve ilimi almış götürmüşler. tabii bu durumda kızmakta haklısın.

yavrum müslo DREAM ON

AL SANA BİLİMSEL BİLGİ. aç tarih kitaplarını veya avrupadaki bir üniversiteye git halen daha müslüman alimlerin kitapları okutulmaktadır.

hangi üniversite? hangi alim?

Sitelerde Paylaş
Benim dediğime kanıt olduğunuzu gözle görmek için gidin, bir köpek eğitiminin veya vahşi hayvan eğitiminin nasıl yapıldığını görün. Bir insanı tek ısırışla veya tek bir darbeyle öldürebilecek bir hayvanın, insan karşısındaki acziyetini gözünüzle görün. Çünkü o hayvanlar, insanın kendisinden güçlü olduğuna inanır, insanın kendisine nazaran ne denli güçsüz olduğunu bilmez.

Bilinç, insana mahsustur; inanç ise insansılar dahil ilkel canlılara...

Sizde de bilinç yerine inanç olduğuna göre, hangi sınıfa dahil olduğunuzu siz düşünün artık. Düşünebilecek kadar insansısınız ne de olsa...

Seni hiç akrep soktu mu?

Sitelerde Paylaş
Yok, ben anladım da sen anlayamıyorsun, çünkü sende anlak yok. "ben ise yaratıcım tarafından toprak ve sudan yaratıldım" sözlerinle hala insansı bir hayvan olduğunu kanıtlıyorsun.

Dediğin doğru çıkarsa, demek ki insansı bir hayvan olarak ölüp gideceksin.

İnsanlığın başındaki en büyük tehdit olduğunuzun farkında dahi olamayacak kadar insanlıkdışı bir canlısınız. İnsanlık adına bilimsel bir buluşa imza atmış bir tane müslüman gösteremezsin ama ben o bilimsel buluş karşısına beline sardığı bombalarla dikilen sayısız müslüman canlı gösterebilirim.

Üstte de dediğim üzere vücuduna insan elbisesi geçirmişlerin karşısında her zaman vücudunuza bomba sarmış olarak, elinizde kemikle, sopayla, kılıçla, silahla saldıracaksınız.

İslam ülkelerine bakarsan, mezara girmediğiniz halde zombi gibi gezmenizden anlaşılıyor ne demek istediğin.

Evrimin devam ettiğine canlı kanıtsınız zaten. O nedenledir ki sizden değilse bile gelecek kuşaklarınızdan umutluyuz. Belki onlar bomba yerine insan kisvesine bürünür, elleriyle kemik, sopa, kılıç, silah yerine kitap tutmayı öğrenirler.

seninle benim aramdaki 7 farkı söyliyeyim

1-sen yokluğa hiçliğe varolmamışlığa inanıyorsun --------ben ise varlığa ve varoluşluğa inanıyorum

2-sen her şeyi yapan eden bu düzene meydana getiren cansız atomdur diyorsun. yaratılmadı ve kendi kendine canlanıp mutasyona girdiğini iddia ediyorsunuz-----------------------ben ise bu madde dahil (atom , molekül) tüm evreni tüm kainatı yaratan bir yaratıcının varolduğunu.bir sahibinin varlığıdır

3-sen evrim geçirerek ilk olarak cansız bir atomun biranda canlanmısı sonucu bir sürü evre ve aşama geçirerek her şeyi kainatı evreni ve bizleri var ettiğini iddia ediyorsun hayatın sudan başlayarak balık - sürüngen-hayvan - insan --gerisi ??????????????? ---------------ben ise evrim sonucu oluşmadığımı benim bir yaratıcı tarafından yaratıldığımı ve herhangi bir evrime maruz kalmadığımı ve hiç bir zaman kalmayacağımı,hayvanoğlu hayvan olmadığımı dünyaya insan olarak gelip insan olark öleceğimi.ilk insanın yaratılışına inanıyorum.sadece ve sadece tek bir insanın hz adem allah tarından yaratıldığına

4-bugün bilimin yüzlerce yıldan beri insanın yapısıyla , hayvanın yapısıyla, uğraştığı gibi arasındaki hiç bir benzerlik bulamamıştır., her hayvanın dna sı, her insanın dna sı , her insanın genetiği ,kromozonu farklıdır, eğer ki biz aynı türden evrim geçirseydik hepimiz birbirimize benzer ikzler gibi olurduk.a dersen ki iklimi de atom yarattı bundan dolayı insanlar siyah beyaz veya sarıysalar bilemem.------------allah insanı nasıl yarattığını ne için yarattığını nerede yarattığını açık ve alanen kuranı kerimde bizi bildirmiştir.kanıtı ve deliliyle birlikte. sadece okumak yeterlidir.

5-eğer kurani kerim bir masal kitabı bir saçmalık derseniz ve burada yazanların hepsi hz.muhammedin uydurmaları derseniz----------------ben de size darwinin bir peygamber olmadığını hatta ve hatta bilim adamı değil bir deli olduğunu ve kitabınıda maymunu insan sanarak evrim teorisini deli bir herifin deli düşüncelerinden ve iddialarından başka bir şey olmadığını ve bizzat bilim tarafından çürütüldüğünü ve asılsız bir iddiadan ileri gitmeyeceğini söylayabilirim.

6-sen bana bilimin kendisinin bile çürüttüğü evrim düşüncesini ve iddiasına bir kaç uyduruk insan yapımı deney ve kanıtla inandırmaya çalışıyorsun--------------ve bana eğer tanrı yaratıcı var ise çıksın göreyim o zaman inanırım diyorsun ama apaçık deliller olduğu halde halen inanmamakta ısrar ve inat ediyorsun.eğer yaratıcı görünür olsaydı bugün şu anda bu internette onun varlığını tartişıyor olmazdık.(bana, sana ve tüm aleme peygamberler gönderilmiş-kitaplar indirilmiş-koca kainat yaratılmış bunların hepside bir delildir.yaşaman için havayı . cansız atomu canlandıran.içindeki en ufak bir hücreye kadar yaratan yüce yaratıcımızdır.)ama möalisef bugün bilimin de bir sınırı olduğunu herkes biliyor.işte o sınırın ötesinde bilginin ve teknolojinin dahi ulaşamadığı ve yetersiz kaldığı yerde aramalısın belki de sorularının cevabını.

7-sonuçta her kez her şeye inanmak mecburiyetinde değildir.o insanın kendi aklının mantığının ve hür iradesinin vereceği karardır.sen kendince sağdan soldan dolma bilgilerleveyahut arkadaş çevresiyle veya ailenin mezhepfarklılığı dolayısıyla, veya gayrimüslüm olarak kendini ateistliğin bir savunucusu olarak adamışın kendini.ama yetersiz bilgiyle ortaya atılan uyduruk , ıspatlanmamış düşünce ve iddialarla kendini savunuyorsun.BİLİM BİR SONUÇ DEĞİLDİR BİR ARAÇTIR.bu yüzden kendini bilimle savunma bilim deneme ve yanılma yoluyla yapılır.bugün doğru dediği şeyi ileride yanlış değebilir---------senin ve buradaki arkadaşlarının çoğunun yazdığı konuları ben daha öncede yaşadım.evrim teorisini ilk okul 3 te başladım.yüksek okula kadar mastır yaptım.ama kendimi sizin gibi hayvan hissetmedim.yıllarca içinde olduğum halde insanlığımı ve insan bilincimi korudum.geçenlerde arkadaşla sohbet ederken bana komunistlikle ateitlik bir değil dedi. o arkadaş ya gerizekalı yada evrim hakkında komınist rejim hakkında bilgi sahibi değil. İSLAM=ŞERİAT---ATEİSTLİK=KOMUNİZM BU REJİMDE DİNE YER YOKTUR herşey evrimin üzerine kurulmuştur.leninizm, marksizim, darwinizm inançsızlar ülkesi.işte sizler bu kadar cahil hayvanlarsınız.

ileriki kuşaklar ya sizin evrim geçirdiğinize tanık olacaklar yada evrim teorinizi temelli çürütecekler.

UNUTTUN GALİBA O BOMBALARI SİLAHLARI BENİM DİNİM DEĞİL SENİN TAPTIĞIN VE SENİ CANSIZ BİR ATOMDAN OLUŞTURAN O BİLİMİN İCAT ETTİ.

Sitelerde Paylaş
şu anda müslüman ülkeler boğazlarına kadar dışkıya batmış vaziyetteler.herhalde bu adamlar bütün bilimi kilimi ve ilimi almış götürmüşler. tabii bu durumda kızmakta haklısın.

yavrum müslo DREAM ON

hangi üniversite? hangi alim?

YANİ SONUÇTA BANA HAK VERİYORSUN

demek ki İSLAMIN bilimin ne kadar ileride olduğunu onaylıyorsun.bilim senin darwine bizden geldi ha.KESİN TERCÜME EDERKEN YA YANLIŞLIK YAPTI YADA ALDIĞI BİLİM kitaplarını tersten okumuş belki de MAYMUN İNSANDAN gelmedir.al sana bir teori bir düşünce bir iddia

bana maymunu insandan gelmediğini ispatlayabilirmisin

civciv mi yumurtadan çıkar

yumurta mı civcivden

ayıkla pirincin taşını

Sitelerde Paylaş
demek ki İSLAMIN bilimin ne kadar ileride olduğunu onaylıyorsun

islamın bilimi vardı da ileridesi kalmış.

yumurta mı civcivden

böyle bir tartışma yanlıştır. burda bunu köy aptalları yapar. doğrusu evrimdir.

BİLİM kitaplarını tersten okumuş belki de MAYMUN İNSANDAN gelmedir.al sana bir teori bir düşünce bir iddia

sen bi git kendine baktır.

Sitelerde Paylaş
sen niye o silahı alıp insanları öldürdün?

öldürende öldürülende karşılığını alacaktır.hiç bir şey nedensiz değildir.kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır.

cezasını çekecektir.ama sen ölümle herşeyin bittiğine inandığın için bu konulara girmeyeyim

senin derdin onun yanına kar kalacağı korkusuysa bu sadece sizler için geçerlidir

NE EKERSEN ONU BİÇERSİN

Sitelerde Paylaş
... UNUTTUN GALİBA O BOMBALARI SİLAHLARI BENİM DİNİM DEĞİL SENİN TAPTIĞIN VE SENİ CANSIZ BİR ATOMDAN OLUŞTURAN O BİLİMİN İCAT ETTİ.

Yazının tümünü alıntılamama gerek yok. Oku, göreceksin. "İnanıyorsun-inanıyorum" demekten başka bir şeye kafan çalışmıyor.

Aramızdaki farkı da bunun için göremiyorsun: Sen inanırsın, ben bilirim! Sen insansısın, ben insanım!

Unutma, testere ağaç kesmek için icad edildi, insan kafası kesmek için değil. Jilet, traş olmak için icad edildi, insan dili kesmek için değil. Makas, kumaş kesmek için icad edildi, insan parmağı kesmek için değil.

Kimin neyi ne amaçla icad ettiğiyle, kimin onu ne amaçla kullandığı önemli. Testereyi icad eden, müslümanlar onunla insan kafası kessin diye mi icad etti?

Suç testerede mi, onu icad edende mi, sende mi ya insansı yaratık?

Burada abuk subuk şeyler yazıp kendini küçük düşüreceğine, otur da inanıp savunduğun kitabı bir kez olsun anlamak için oku, angut aleyhisselam.

Sitelerde Paylaş
islamın bilimi vardı da ileridesi kalmış.

böyle bir tartışma yanlıştır. burda bunu köy aptalları yapar. doğrusu evrimdir.

sen bi git kendine baktır.

NEDENKİ BELKİ DE BEN MAYMUNUN İNSANDAN GELDİĞİNE İNANIYORUM .BEN EVRİME BU ŞEKİLDE İNANIYORUM.hayda sil baştan.tüm teorilerin çürüdü

demekki seninki doğru oluyor benimki yanlış

,ben sana evrimden söz ediyorum

BEN SANA EVRİMDEN SÖZ EDİYORUM

BEN SANA EVRİMDEN SÖZ EDİYORUM

yumurta mı civcivden

Sitelerde Paylaş
Yazının tümünü alıntılamama gerek yok. Oku, göreceksin. "İnanıyorsun-inanıyorum" demekten başka bir şeye kafan çalışmıyor.

Aramızdaki farkı da bunun için göremiyorsun: Sen inanırsın, ben bilirim! Sen insansısın, ben insanım!

Unutma, testere ağaç kesmek için icad edildi, insan kafası kesmek için değil. Jilet, traş olmak için icad edildi, insan dili kesmek için değil. Makas, kumaş kesmek için icad edildi, insan parmağı kesmek için değil.

Kimin neyi ne amaçla icad ettiğiyle, kimin onu ne amaçla kullandığı önemli. Testereyi icad eden, müslümanlar onunla insan kafası kessin diye mi icad etti?

Suç testerede mi, onu icad edende mi, sende mi ya insansı yaratık?

Burada abuk subuk şeyler yazıp kendini küçük düşüreceğine, otur da inanıp savunduğun kitabı bir kez olsun anlamak için oku, angut aleyhisselam.

hayvandan geldiğini söylüyorsun hayvanoğlu hayvan olduğunu bağıra bağıra söylüyorsun ama sonunda da kıvırtıp ben insanım diyorsun

bir insan bir canlı her iki genide birden taşıyamaz o zaman sen başka bir mahlüksun.ben en azından bir tane gen taşıyorum

sen yalama olmuşsun sende şimdi balık ve sürüngen genide bulunur.yav bana bir şey söyle kati olarak insanmısın hayvanmısın yoksa hayvandan dönme insanmısın

cevabını bekliyorum sadece insan veya hayvanım değeceksin

Sitelerde Paylaş
hayvandan geldiğini söylüyorsun hayvanoğlu hayvan olduğunu bağıra bağıra söylüyorsun ama sonunda da kıvırtıp ben insanım diyorsun...

İşte insana özgü anlaktan yoksun olduğun için anlayamıyorsun. O nedenle kızmıyorum bile.

Ben hayvandan evrilmiş bir insanım, dolayısıyla "hayvan oğlu insan" denebilir bana. Oysa sen hala hayvan oğlu hayvansın, bunu da ısrarla vurguluyorsun.

Ben insanım, evrimimi tamamlamışım. Sen evrimini tamamlayamamış insansı bir hayvansın yani.

Sitelerde Paylaş
NEDENKİ BELKİ DE BEN MAYMUNUN İNSANDAN GELDİĞİNE İNANIYORUM .BEN EVRİME BU ŞEKİLDE İNANIYORUM.hayda sil baştan.tüm teorilerin çürüdü

İnsansı bir hayvan olman nedeniyle herşeyi inançla açıklamaktan başka bir şey gelmiyor elinden.

Sen inanmaya devam et. Biz nasıl olsa biliyoruz.

yumurta mı civcivden

O, "Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan" şeklindedir. Biz bunun cevabını biliyoruz; sen hiçbir zaman bilemeyeceksin, sadece inanacaksın.

Sitelerde Paylaş
İşte insana özgü anlaktan yoksun olduğun için anlayamıyorsun. O nedenle kızmıyorum bile.

Ben hayvandan evrilmiş bir insanım, dolayısıyla "hayvan oğlu insan" denebilir bana. Oysa sen hala hayvan oğlu hayvansın, bunu da ısrarla vurguluyorsun.

Ben insanım, evrimimi tamamlamışım. Sen evrimini tamamlayamamış insansı bir hayvansın yani.

hangi evrimi. evrim bir teoridir (iddia ve düşüncedir)

hayvanoğlu insan yani hayvanın oğlusun

unutma şu an hayvanoğlu insansan yakında insanoğlu ????????????? dönüşebilirsin.

evrimi tamamladığını nereden biliyorsun.belkide birkaç molekül vehücren daha tamamlamış olabilir

belkide beynin ters mutasyona uğramıştır.ileri zekalı olacağına geri zekalı olmussundur. git bir bilim adamına danış belki de evrim geçirmemiş molekül veya hücreni bulabilir.

SAKIN BANA EVRİMİ TAMALADIM DEME EVRİMİ ÇÜRÜTÜRSÜN VE ÇÜRÜTTÜN. ÇÜNKÜ EVRİM DEVAM EDİYOR VE DEVAM EDECEK. ÖLSEN BİLE MEZARINDA DEVAM EDECEK.BELKİ BEN DE EVRİM GEÇİRİP İNSANDAN MAYMUNA DÖNERİM

SEVGİLER.

Sitelerde Paylaş
hangi evrimi. evrim bir teoridir (iddia ve düşüncedir)

evrim çoktan bir gerçek olarak bilimsel literatürde yerini almış ve üzerine her türlü hayat ilimi , biyoloji , tıp, anatomi , botanik , zooloji , antroploji yapılmaktadır. duygusallık bir mana ifade etmiyor.

belki de ilk atamız olarak kabul edeceğimiz ilk omurgalı aşağıdaki linkte ilgilenmeni tavsiye ederim:

http://en.wikipedia.org/wiki/Myllokunmingia

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
evrim çoktan bir gerçek olarak bilimsel literatürde yerini almış ve üzerine her türlü hayat ilimi , biyoloji , tıp, anatomi , botanik , zooloji , antroploji yapılmaktadır. duygusallık bir mana ifade etmiyor.

belki de ilk atamız olarak kabul edeceğimiz ilk omurgalı aşağıdaki linkte ilgilenmeni tavsiye ederim:

http://en.wikipedia.org/wiki/Myllokunmingia

KENDİ AĞIZINLA SÖYLÜYORSUN hayat ilmi , biyoloji , botanik, zooloji, antropoloji yapılmaktadır.

sana sadece bir kere söyleyeceğim

BİLİM BİR ARAÇTIR SONUÇ DEĞİL.BİLİM TUTARSIZDIR.GÜVENİLMEZDİR

DENEME YANILMA YOLUYLA ELDE EDİLİR

BİLİMİN DOĞRU DEDİĞİ İLERİDE YANLIŞ DEĞEBİLİR

kalkıp bana ikide bir bilimden sözetme.

bana bilimin bile akılsır erdiremediği çözemediği bilim ötesinden sözet

bilim sınırlıdır. insan beyniyle doğru orantılıdır.eğer insan beyni yavaşlarsa yavaşlar eğer hızlanırsa hızlanır.her şey insanın beyninde moleküllerinde ve hücrelerinde biter.bilim bir neden dir.arayıştır.felsefedir.beyinle başlar beyinle biter.

bu yüzden bilim sınırlıdır.insan düşüncesinden doğmuş.insanın zamanla merakından deneyip uygulamasından gözlemesinden çıkmıştır.

sen kalkmışsın halen bilim bilim bilim başka bir dayanağın yokmu.sadece bilimin mi var.bilim insanların refahı içindir.insanların gelmişini geçmişini deneme yanılma yoluyla ortaya çıkarmak değildir.sadece ortaya binbir türlü teori atmaktan başka işe yaramaz.bugün maymundan insana yarın belki tam tersini insandan maymuna diyebilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...