Jump to content

TAMAM!... EVRiM DiYE BiRSEY YOK!...

Recommended Posts

Kuranda evrime ters bir ayet yoktur ki aksine işaret olarak sayılabilcek bir ayet bile vardır,(İnsan suresi 1).Yani benimm açmış olduğum konuda tavan arasına gönderilmese idi çok güzel bir dorum konusu olabilirdi bu tür reel,tartışmalar için ama neyse artık başka konular üzerinden konuşalım,bu arada soru soranların cevapları verilmiştir duyrulur.

kardeşim yürü git işine.münafık adamdan külliyen hoşlanmam.ne olduğun bile belli değil.

ateistler kadar delikanlı olmayı denede kendini kasma istersen

Sitelerde Paylaş
  • İleti 127
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

İyide bak ben ayetiyle birlikte verdim işte ispatı,böyle düşünen alimlede var tarihte mesela İbrahim Hakkı gibi,şu andada var eeeee ne alaka münafıkla onu anlamdım,işte bennim dediğime geleceğiz işte bizim bildiğimiz islam,Kuran daki islam değil,bidatteki islamdır onun için çabalıyorum ben

Sitelerde Paylaş
İyide bak ben ayetiyle birlikte verdim işte ispatı,böyle düşünen alimlede var tarihte mesela İbrahim Hakkı gibi,şu andada var eeeee ne alaka münafıkla onu anlamdım,işte bennim dediğime geleceğiz işte bizim bildiğimiz islam,Kuran daki islam değil, bidatteki islamdır onun için çabalıyorum ben

Konuyu biraz acabilir misiniz?

Bidat nedir? Kimdir?

Nasil bir Islam turudur bu?

Sitelerde Paylaş
Bu sozlerini unutma.

7nci yuzyilin arap collerine ait ahlak kavramlari bugun icin gecersizdir demekle ayni seydir bu dediklerin.

Carprazlama el-ayak kesmek, meydanlarda sopayla deynekle insan islah etmek, kadini fiziki siddet ile terbiye etmek, kuma getirmek, kole-cariye sahibi olmak, gunumuz anlayisina gore birer ahlaksizlik ornekleridir.

Senin ailenin ırzına geçseler, yada evlatlarını uyuşturucu batağına sürükleseler, yada eşin zina yapsa, çaprazlama el-ayak kesmeye yada sopayla islah etmeye karşı çıkacak mısın? Bence bu kurallar doğru. Neden günümüz şartlarına uymadığını düşünüyorsun? Suudi Arabistan'da uyuşturucu kaçakcılığı, hırsızlık, zina tamamen kalkmış durumda. Sert kurallar sayesinde.

Sitelerde Paylaş
İyide bak ben ayetiyle birlikte verdim işte ispatı,böyle düşünen alimlede var tarihte mesela İbrahim Hakkı gibi,şu andada var eeeee ne alaka münafıkla onu anlamdım,işte bennim dediğime geleceğiz işte bizim bildiğimiz islam,Kuran daki islam değil,bidatteki islamdır onun için çabalıyorum ben

bidat nedemek hem.islam kurandır peygamberdir bu kadar basit. siz hangi mason grubun adamısınız be islamın içine kadar girdiniz.

neye hizmet ettiğiniz belli ama bu tür şeylerle insanları kandıramazsınız

Sitelerde Paylaş

insan 1.Gerçek şu ki, insanın üzerinden, daha kendisi anılmaya değer bir şey değilken, uzun zamanlardan (dehr) bir süre (hin) gelip-geçti

evet ne var bunda.bunun neresi evrim.sen atıyorum kaç doğumlusun 1970.1970 yılından önce varmıydın.ismin anılıyomuydu tanınıyomuydun? kainatın oluşumundan 1970 yılına kadarki sürede sen yoktun ve anılan birşey değildin.ayet bunu anlatıyo işte. bunun evrimle alakası yok

Sitelerde Paylaş

bir kere senin suudi arabistanin yasalarini savunman bile hangi mantikta ilerledigini gösteriyor. Su ana kadar birkac arap ailesiyle tanistim(bunlar arabistanin önde gelen prensleri, seyhleri) , hatta onlar icin calistim ve ne kadar pis yasadiklarini gördüm, ne kadar cahil bir toplum olduklarini gördüm. Adam tuvaletten cikar elini yikamaz, o ellerle yemegini yer, gider avrupanin herhangi bir yerinde lüks bir lokantada elleriyle yer, agzini sapirdatir ve milletin midesini bulandirir. Cehalet desen var, pislik desen var, mantiksizlik desen var... sen gelmis hala bunlarin yasasini, hukukunu, devlet anlayisini savunuyorsun.

Islam ortadogu ülkeleri bu dünyada en geri kalmis, en ilkel, en vahsi toplumdur, ben bunu bilir, bunu söylerim

Sitelerde Paylaş

ama insan diyerek tüm adem oğullarındada bahsedebilir,yani enimki bir olasılık onu demek istedim yani evrim varsa bu Allah ın olmasığı anlamına gelmez onu demek istiyorum,Ama heralde sen diğer türlü anlam istedinki o şekilde yoruluyorsun lütfen biraz vicdanınıza danışarak yazı yazınki tartışma daha seviyeli olsun

Sitelerde Paylaş
bir kere senin suudi arabistanin yasalarini savunman bile hangi mantikta ilerledigini gösteriyor. Su ana kadar birkac arap ailesiyle tanistim(bunlar arabistanin önde gelen prensleri, seyhleri) , hatta onlar icin calistim ve ne kadar pis yasadiklarini gördüm, ne kadar cahil bir toplum olduklarini gördüm. Adam tuvaletten cikar elini yikamaz, o ellerle yemegini yer, gider avrupanin herhangi bir yerinde lüks bir lokantada elleriyle yer, agzini sapirdatir ve milletin midesini bulandirir. Cehalet desen var, pislik desen var, mantiksizlik desen var... sen gelmis hala bunlarin yasasini, hukukunu, devlet anlayisini savunuyorsun.

Islam ortadogu ülkeleri bu dünyada en geri kalmis, en ilkel, en vahsi toplumdur, ben bunu bilir, bunu söylerim

s.arabistan halkı böyle vahşi oldukları içinmi çok huzurlular. kapkaç yok hırsızlık yok gasp yok.adam öldürme yok.adam işyerinin kapısını açıp camiye gidiyo be.arabasını parkederken çalınma korkusuyla yaşamıyo.gece uyurken hırsız girecek korkusu yok.ha araplar çokmu dindarlar? hayır. kurallar caydırıcı olduğu için böyleler.

Sitelerde Paylaş
Senin ailenin ırzına geçseler, yada evlatlarını uyuşturucu batağına sürükleseler, yada eşin zina yapsa, çaprazlama el-ayak kesmeye yada sopayla islah etmeye karşı çıkacak mısın? Bence bu kurallar doğru. Neden günümüz şartlarına uymadığını düşünüyorsun? Suudi Arabistan'da uyuşturucu kaçakcılığı, hırsızlık, zina tamamen kalkmış durumda. Sert kurallar sayesinde.

Seriat kanunlarinin oldugu yerde bu gibi suclar olmuyorsa, o zaman Iran'da, Afganistan'da, libya'da, Sudan'da, Suudi Arabistanda el-ayak-kafa kesmeler, kitleler halinde vinclerin bomlarinda insan asma manzaralarini niye goruyoruz?

Bu arada,

Suclular cezasiz kalsin diyen yok. Ama cezanin da boyutu insanca olmali. Insanin bir organini kesip atmak insanca bir ceza yontemi degildir.

Bir de,

Kadini dayakla islah etme yontemine gelince, hemen "e kadin zina yaparsa?" diyorsunuz.

Oysa bu konunun evli kadinin zina etmesiyle filan uzaktan yakindan alakasi yoktur.

Ne diyor ayette "itaatsizliklerinden suphe ettiginin kadinlariniza once ogut verin, sonra yataklarinda yalniz birakin, son care olarak dovun". (ustelik bir de "hafifce vurun" diye cevirmis bazilari)

Hadi diyelim bu itaatsizlik "zina" ile ilgili olsun. Peki o zaman "once ogut verin, sonra yataklarinda yalniz birakin" deyisi ne oluyor. Bir musluman erkek dusunun zina eden karisina "ogut" verecek. Bakti olmuyor yataklarini ayiracak. Bunun neresi mantikli. Senin esin seni aldatsa once sadece ogut mu vereceksin? Baktin ogut ise yaramadi, hala devam ediyor bu sefer sadece yatagini mi ayiracaksin?

"Hafifce vurun" derler bir de. Nasil oluyorsa hafifce!

Senin o kadar sozunle, nasihatinle, yatak ayirma cezanla akillanmayan bir kadin o "hafifce" tokatcik ile mi yola gelecek?

Bu "kadinlari dovun" ayeti ile muslumanlarin bahsettigi "e zina ederlerse ne olacak" demesi arasinda bir alaka yoktur. Bu sirf Kuran'da yazdigi icin, kadina dayagi mesru gostermek icin muslumanlarin basvurdugu bir sark kurnazligidir.

Sitelerde Paylaş
sizin inandığınız nedir ozaman? belirsizlikler içindesiniz.adamlar resmen diyolarki biz ateistiz inanmıyozbizde aynı şekilde müslüman olarak allah tan başka tanrı tanımıyoz.sizinse neye inanıp neye inanmadığınız belli değil.yanlış anlamayın münafık filan demiyorum fakat çok kararsızlıklar içindesiniz gibime geliyor

saygılar

Hic te kararsiz degilim arkadasim. Benimki dogruya giden ve surekli degisimlere acik bir yol. Bence herhangi bir dine cakilip kalmak asil kotu olan. Allah'in din yolladigi ne malum? belki herkezin kendisinin nasil bir yoldan olursa olsun onu hissetmesini istiyor. Belki evren ve hersey onun parcasi, belki degil.. bilemeyiz ama onemli olan acik fikirle yol almak.

Iste oyle, hic te kararsiz degilim. Dogruya giden yolda yurumeye usenenlerin veya cesaret etmeyenlerin beni yargilamasini da kibirlilik olarak goruyorum. Akintida serbestce yol almak kararsizlik degildir. Ama "ben dogruyu buldum, benimki dogru, geri kalanlar ya kararsiz ya kafir" demek kibirliliktir. Allah'in copyright'ini mi aldin, tekelini mi aldin? diye sorarlar adama, yada sen Allahmisin diye sorarlar.

Saygilar.

tarihinde C3PO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tanrının varlığı ve yokluğu sorgulanmalıdır tabiki. Biz dinlerin saçma olduğu için ateist değiliz bende bir anda ateist olmadım.

Önce insanlara dinlerin ne kadar saçma ve çelişkilerle dolu olduğunu göstermek gerekiyor. Din i bırakmazlarsa tanrıyı da öldüremezler. Tanrı kavramını ayrıca deistlerle tartışmamız gerekiyor. Ama ben burada hiçbir deistin bize tanrıyı ispatlamaya çalıştığını görmedim, belki vardır ama ben hiç görmedim. Esas muhatap olmamız gereken kişiler deist ve agnostiklerdir, dinleri zaten çürüttük.

Evet benim demeye calistigim aynen bu. Tartisma Ateist-Deist arasinda olmali, Ateist-Dindar degil.

tarihinde C3PO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ama insan diyerek tüm adem oğullarındada bahsedebilir,yani enimki bir olasılık onu demek istedim yani evrim varsa bu Allah ın olmasığı anlamına gelmez onu demek istiyorum,Ama heralde sen diğer türlü anlam istedinki o şekilde yoruluyorsun lütfen biraz vicdanınıza danışarak yazı yazınki tartışma daha seviyeli olsun

ustam tamam anladıkta müslümanım diyosun ayeti çarpıtıyorsun + evrim var ayet delil diyodun.islam evrimi reddeder.evrimi sen araştırdınmı hiç anlamı ne.evrim başıboşluktur.düşün sahil kenarında tesadüfen çıkan 1 2 tahtanın kendi kendine evrimleşip gemi haline dönüşmesi olabilirmi? işte evrim budur.ve o geminin böyle olması bilimede aklada mantığada terstir çünkü o gemiyi yapan ustalar olmazsa o gemi kendi kendine evrilerek kıçını başını zorlayarak gemi olamaz.islam ın tek gerçeği şudurki hiç bişe tesadüf değildir.herşeyi yaratan allah tır

O inkar edenler görmüyorlar mı ki başlangıçta göklerle yer birbiriyle bitişikken, biz onları ayırdık ve her canlı şeyi sudan yarattık. Yine de onlar inanmayacaklar mı? (Enbiya Suresi, 30

Biz gökleri, yeri ve ikisi arasındakileri ancak hak ile ve belirli bir süre için yarattık. İnkâr edenler uyarıldıkları şeyden yüz çeviriyorlar.(AHKAF/3)

Biz göğü 'büyük bir kudretle' bina ettik ve şüphesiz Biz (onu) genişleticiyiz. (Zariyat Suresi, 47)

muminun:

12.Andolsun, Biz insanı, süzme bir çamurdan yarattık.

13.Sonra onu bir su damlası olarak, savunması sağlam bir karar yerine yerleştirdik.

14.Sonra o su damlasını bir alak (embriyo) olarak yarattık; ardından o alak'ı (hücre topluluğu) bir çiğnem et parçası olarak yarattık; daha sonra o çiğnem et parçasını kemik olarak yarattık; böylece kemiklere de et giydirdik; sonra bir başka yaratışla onu inşa ettik. Yaratıcıların en güzeli olan Allah, ne Yücedir

Sitelerde Paylaş

Bu yaziyi wikipediadan kopyalayip buraya yapistirim, kendim de ilk defa okuyorum, bana dincilerin masallarindan cok daha mantikli gelen bilimsel kanitlardir bunlar, sizin de göz atmanizi tavsiye ederim.

İlk insansı varlık

İnsanoğlunun kökeni ile ilgili çalışmalar daha çok homo türü etrafında yoğunlaşsa da sıklıkla Australopithecus vb. gibi diğer hominid ve homininleri de kapsar. Fosil kayıtlarına göre anatomik olarak modern insan tanımına uyan en eski fosiller 130.000 yıl öncesine aittir ve Afrika'da bulunmuşlardır. Çağdaş tipte homo sapiens altürünün ilk ırkı olan Cro-magnon İnsanı ise zamanımızdan 50 bin yıl önce ortaya çıkmıştır. İnsanoğlunun evrimine dair kabul gören başlıca iki hipotez vardır. Bunlardan birincisi modern insanın Afrika'da ortaya çıkıp dünyaya yayıldığını öne süren "tek orijin" hipotezi, diğeri farklı bölgelerde evrim geçirerek modern insana dönüştüğünü öne süren "çoklu bölge" hipotezidir.

Modern insanın ve diğer insansı maymunların ilk ortak atası kabul edilen iki ayak üzerinde duran ve gözleri ileri bakan canlının bundan yaklaşık 6.5 milyon yıl önce Afrika'da ortaya çıktığı tahmin edilmektedir. Bu canlının ağaçlardan inip ayakta durmaya başlamasının nedeninin iklim değişikliğine bağlı kuraklık, yiyecek kıtlığı ve göç zorunluluğu olabileceği düşünülmektedir. İnsanı oluşturmaya başlayan organik evrim bilimsel adı olan Antopogenesis zamanımızdan yaklaşık 3,5 milyon yıl önce başlamıştır. İnsan adını hak eden başlangıç noktası ise Homo cinsinin ortaya çıkması ile olmuştur.

Modern insanın soyu tükenmemiş en yakın akrabaları sıradan şempanzeler (Pan troglodytes) ve bonobolardır (cüce şempanze, Pan paniscus). Bu iki şempanze türü ve insanoğlu yaklaşık 6.5 milyon yıldır farklı bir evrim çizgisi izlemelerine rağmen tamamlanmış gen haritalarına göre aralarındaki yakınlık fare ile sıçan arasındaki yakınlıktan on kat daha fazla, akraba olmayan iki insan arasındaki yakınlıktan sadece 10 kat daha azdır. Bu iki şempanze türü ve insanın DNA'sının %98.4'ü tamamen aynıdır.[1][2][3][4]

Homo erectus [değiştir]

Bundan yaklaşık 1.8 milyon yıl önce dik duran Homo erectus türü ortaya çıkmıştır. Bir bataklığa yüzüstü düşmüş halde bulunan Turkana boy ismi verilen homo erectus iskeleti, günümüze kadar neredeyse tam olarak ulaştığı için homo erectuslara dair bir çok bilgiye ulaşılmasını sağlamıştır. Bulgular homo erectusun oldukça iri olduğunu, avcılıkla veya leş yeyicilikle geçindiğini göstermektedir.

Homo tricapus [değiştir]

Ana madde: Homo tricapus

Homo tricapuslar 1.5 - 1 milyon yıl arası yaşamışlardır. Homo Sapienslere en yakın türdür. Beyin hacimleri homo erectuslara göre daha genişti ve homo erectuslardan daha iriydiler. Bu canlılar ağaçtan kendi yaptıkları mızraklarla avlanarak ve meyve toplayarak yaşamlarını sürdürüyorlardı. Homo tricapuslar çok sosyal canlılardı. Ateş yakıyor, ölülerini gömüyor, yaşadıkları mağaralarda resimler çiziyorlardı. Avladıkları hayvanların kürklerinden kıyafet yapıyorlardı. Bu canlılara ait kalıntılar kuzey Afrika, Mezopotamya ve Anadolu'da bulunmuştur.

Homo neanderthalensis [değiştir]

Ana madde: Homo neanderthalensis

Homo sapiens ile bundan yaklaşık 250-300 bin yıl önce ortaya çıkan Neandertalin uzunca bir süre dünya üzerinde birlikte bulunduğu ve bu iki türün birbirleriyle karşılaştığına dair arkeolojik kanıtlar mevcuttur. Kimi görüşler de, bu iki türün birbirinin farklı olduğunu fark etmeden birlikte üremiş olabileceğini, dolayısıyla da günümüz insanının kökeninde Neandertaller'in de olduğunu iddia etmektedir. Nitekim Asya'da bulunan bir fosilin Neandertal ve Homo sapiens türlerinin çiftleşmesinden meydana geldiği anlaşılmıştır. Neandertalın kemik-iskelet yapısı günümüz insanından oldukça farklıdır. Neandertal insanının çene kemiğindeki mandibular kemik kanalının tipik yapısı ayırt edici bir temel özelliktir. Neandertalın soyunun nasıl tükendiği kesin olarak bilinmemektedir. Bazı teorilere göre daha zeki ve daha yetenekli olan Homo sapiens tarafından yok edilmişlerdir.

Günümüze ulaşmış bir çok Neandertal fosili bulunmuştur. Bu nedenle hakkında en fazla bilgiye ulaşılmış hominid türüdür. Neandertallerin soyu yaklaşık 30.000 yıl önce tükenmiştir. Ancak küçük bir kısmının çok daha uzun süre yeryüzünde kalmış olabileceği düşünülmektedir. Belki de dünyanın her yerinde binlerce yıldır karşılaşılan koca ayak vb. folklorik öykülerin kökeninde bu hantal ve tüylü hominid vardır.

Neandertaller fosillerinde yapılan çalışmalar parmaklarının kalın ve hantal olduğunu göstermektedir. Bu modern insan kadar ince el işleri yapamadığının kanıtıdır. Neandertaller toplu halde yaşamış sosyal yaratıklardır. Sakat kalanlara bakmış, ölülerini gömmüşlerdir. Çok fazla fosil bulunmasının nedeni ölülerini gömmüş olmalarıdır.

Sitelerde Paylaş
Size bir örnek vereyim. Rize'de 15 yıldır tek bir kapkaç olayı yok. Tek bir suç yok. Savcılar sinek avlıyor. Neden dersiniz? Rize, Türkiye'nin en dindar şehride ondan. Kıssadan hisse. Allah razı olsun Rizelilerden.

Hadi ordan!

Savcilar sinek avliyormus!...

Rize'de hırsızlık olayı... 14/09/2006 - 18:18

Alınan bilgiye göre, İslampaşa Mahallesi'nde İbrahim Bostan'a ait eve kapıyı zorlayarak giren kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler, 300 YTL ile 2 adet altın bilezik, 1 adet altın set takımı ve 1 adet altın yüzük alarak kaçtılar.

Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

http://www.haber53.com/haber_detay.php?haber_id=8673

Rize'de Cinayet... 16/01/2006 - 12:41

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, merkeze bağlı Gündoğdu Beldesi'nde, deniz kenarında karnından bıçaklanarak öldürülmüş erkek cesedi buldu.

Yapılan incelemede, cesedin 9 Ocak'ta kaybolan Mehmet Yılmaz'a (38) ait olduğu belirlendi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

http://www.haber53.com/haber_detay.php?haber_id=2899

Rize Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube ekipleri tarafından yapılan çalışma ile 550 gram eroin ele geçirildi.

http://www.haberler.com/rize-rize-de-uyust...rasyonu-haberi/

Rize'de fuhuş operasyonuRize'nin Fındıklı ilçesinde fuhuş yaptıkları iddiasıyla 26 yabancı uyruklu kadın yakalanarak sınır dışı edildi.

http://www.yenisafak.com.tr/gundem/?t=02.0...c=1&i=97271

Daha isterseniz asayim Rize'deki haberleri.

Sitelerde Paylaş
Ilk canli ne zaman ve nasil ortaya cikti?<ilk canlı terimi yanlıştır.canlılar bir anda ortaya çıktıklarına göre her cinsin erkeği ve dişisi belli bi sıra ile değil aynı anda yaratılmışlardır...

Hmm, yani insanların Triceratops(Dinozordur kendileri) sürdüğü dönemlerden bahsedebiliriz.

-Insan nasil meydana geldi? <önce adem peygamber topraktan onun eşi havva ademin bi kemiğinden yaratıldı.ve insan ırkı böyle başladı.ademle havvadan sonra insanlar meni den yaratılmışlardır...

Lilith hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?

-Insan konusmayi, alet kullanmayi, tarim yapmayi, ne zaman ve nasil ogrendi?<allah adem peygambere dünya dillerini,aletlerii,tarımı,sonra diğer gerekli olan şeyleri öğretti.ademde çocuklarına öğretti ve bu böyle günümüze dek geldi

Şu babil kulesini ve hikayesini bir inceleyin, hayalkırıklığına uğrayacaksınız:

Sitelerde Paylaş
Hic te kararsiz degilim arkadasim. Benimki dogruya giden ve surekli degisimlere acik bir yol. Bence herhangi bir dine cakilip kalmak asil kotu olan. Allah'in din yolladigi ne malum? belki herkezin kendisinin nasil bir yoldan olursa olsun onu hissetmesini istiyor. Belki evren ve hersey onun parcasi, belki degil.. bilemeyiz ama onemli olan acik fikirle yol almak.

Iste oyle, hic te kararsiz degilim. Dogruya giden yolda yurumeye usenenlerin veya cesaret etmeyenlerin beni yargilamasini da kibirlilik olarak goruyorum. Akintida serbestce yol almak kararsizlik degildir. Ama "ben dogruyu buldum, benimki dogru, geri kalanlar ya kararsiz ya kafir" demek kibirliliktir. Allah'in copyright'ini mi aldin, tekelini mi aldin? diye sorarlar adama, yada sen Allahmisin diye sorarlar.

Saygilar.

50 60 tane uydurma tanrı ve onların anne babalarına inanmak yerine 1 allah a inanmak bana en güzel gelenidir.mantık kurallarımada uyan tek allah inancıdır.

saygılar

Sitelerde Paylaş
Seriat kanunlarinin oldugu yerde bu gibi suclar olmuyorsa, o zaman Iran'da, Afganistan'da, libya'da, Sudan'da, Suudi Arabistanda el-ayak-kafa kesmeler, kitleler halinde vinclerin bomlarinda insan asma manzaralarini niye goruyoruz?

Bu arada,

Suclular cezasiz kalsin diyen yok. Ama cezanin da boyutu insanca olmali. Insanin bir organini kesip atmak insanca bir ceza yontemi degildir.

Bir de,

Kadini dayakla islah etme yontemine gelince, hemen "e kadin zina yaparsa?" diyorsunuz.

Oysa bu konunun evli kadinin zina etmesiyle filan uzaktan yakindan alakasi yoktur.

Ne diyor ayette "itaatsizliklerinden suphe ettiginin kadinlariniza once ogut verin, sonra yataklarinda yalniz birakin, son care olarak dovun". (ustelik bir de "hafifce vurun" diye cevirmis bazilari)

Hadi diyelim bu itaatsizlik "zina" ile ilgili olsun. Peki o zaman "once ogut verin, sonra yataklarinda yalniz birakin" deyisi ne oluyor. Bir musluman erkek dusunun zina eden karisina "ogut" verecek. Bakti olmuyor yataklarini ayiracak. Bunun neresi mantikli. Senin esin seni aldatsa once sadece ogut mu vereceksin? Baktin ogut ise yaramadi, hala devam ediyor bu sefer sadece yatagini mi ayiracaksin?

"Hafifce vurun" derler bir de. Nasil oluyorsa hafifce!

Senin o kadar sozunle, nasihatinle, yatak ayirma cezanla akillanmayan bir kadin o "hafifce" tokatcik ile mi yola gelecek?

Bu "kadinlari dovun" ayeti ile muslumanlarin bahsettigi "e zina ederlerse ne olacak" demesi arasinda bir alaka yoktur. Bu sirf Kuran'da yazdigi icin, kadina dayagi mesru gostermek icin muslumanlarin basvurdugu bir sark kurnazligidir.

(Evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün. Eğer itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah çok yücedir, çok büyüktür.

Ayette öncelikle öğüt verin diyor. Eşiniz ne kadar suçlu olursa olsun, hırpalamak dövmek yok. Baktınız uslanmıyor, bu sefer yataklarınızı ayırın diyor. En son çare olarak hafifçe dövün diyor.

Halbuki günümüzde bir çok insan, direk tekme tokat dövüyor. Kuran bu ayette, mümkün olduğu kadar dövme yoluna gitmeyin diyor. Biraz derinlikli düşününce, kadına himaye etme, koruma görebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

dindar20,

Senin o kadar sozunle, nasihatinle, yatak ayirma cezanla zina etmekten vazgecmeyen bir kadin o "hafifce" tokatcik ile mi yola gelecek?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...