Jump to content

TAMAM!... EVRiM DiYE BiRSEY YOK!...

Recommended Posts

Yaratamamismi, üj bej tane fazladan adem ve havva? Yoksa cokmu yorulmusta, gücümü kalmamis?

Hakkaten iki cift Adem ve havva ile daha tutarli olurdu bu is. Adem-1 ile Havva-1 ve Adem-2 ile Havva-2 Ciftlesebilirdi.

Veya Şenol ve Ayşenur diye ek bir cift insan yaratilabilirdi. Eminim yeteri kadar camur vardi, olmasa da Allah yaratirdi.

Bakin bu videoda bir Adem ve Havvadan, yan tarafta ise Evrimle turemeyi kiyaslamis:

http://www.youtube.com/watch?v=8-DcUtvRyE8

tarihinde C3PO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 127
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tamam bu başlıktaki son nokayı koydum kendi şahsıma. tuzaklarınız ve cevaplarınız bıttı sıkıştınız, kabak tadı verdınız.

sarmıyosunuz kusura bakmayın

ALLAH ın gücü işte böyle müslümanı üstün kılar böyle universiteler bitirmiş insanlara karşı 2 kitap okumadan galip getirir adamı

anlaşılan oki artık herşeyiniz bitti ZULKARNEYN hepinizi halt etti son noktayıda koydu artık kabak tadı verdiniz

ben zulkarneyn in bu cevabına karşılık müslüman olmaya karar verdim YAŞASIN İSLAM YAŞASIN ALLAH! YAŞASIN ZULKARNEYN

Sitelerde Paylaş
sizin inandığınız nedir ozaman? belirsizlikler içindesiniz.adamlar resmen diyolarki biz ateistiz inanmıyozbizde aynı şekilde müslüman olarak allah tan başka tanrı tanımıyoz.sizinse neye inanıp neye inanmadığınız belli değil.yanlış anlamayın münafık filan demiyorum fakat çok kararsızlıklar içindesiniz gibime geliyor

saygılar

CAHİL. ADAMLAR ORDA KENDİ ARALARINDA TARTIŞIYORLAR BIRI DİYOR GERÇEKLERI GÖREMEYEN BEYNI TAM ÇALIŞMAYAN BU İNSANLAR ONLARI ZORLA ATEİST YAPMAYA ÇALIŞTIĞIMIZI SANIYORLAR HALBUKİ BÖYLE BİR DÜŞÜNCEMİZ YOK DİYOR

VE EKLİYOR FORUMDAKİ TARTIŞMALAR ONLARIN İSTEDİĞİ DÜZEYDE OLUYOR{ONA RAĞMEN YÜZLERCE BİNLERCE KONUDA İNANCINIZIN YANLIŞLIĞĞI KANITLARLA ORTAYA ÇIKIYOR} HALBUKI DİREK TANRI YADA SİZİN ALLAHINIZ{BENCE TANRI SIFATINI BİLE HAKKETMİYOR DİĞER İNANIŞLARDAKİ TANRI TANIMINA GÖRE ÖLE EZİK YANİ} İNANCINI SORGULAMAK GEREKİR DİYOR DİĞERİDE BOŞVER ONLARDA BU ŞEKİLDE TARTIŞMAYA GİRCEK BEYİ,N YOK BİZ BU ŞEKİLDE ONLARI AYDINLATMAYA DEVAM EDELİM DİYOR

VE SEN KALKIP NE YANİ YOKSA SENDE ALLAHAMI İNANIYORSUN OLEYY DEYİP

YA MÜNAFIKLIK YAPMA BİLİYODUM SENDE ALLAHA İNANIYON OLEYYY DİYE Bİ ALAKASIZ YORUM ÇIKARIYORSUN BURDAN.

tarihinde DogoArgentino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ALLAH ın gücü işte böyle müslümanı üstün kılar böyle universiteler bitirmiş insanlara karşı 2 kitap okumadan galip getirir adamı

anlaşılan oki artık herşeyiniz bitti ZULKARNEYN hepinizi halt etti son noktayıda koydu artık kabak tadı verdiniz

ben zulkarneyn in bu cevabına karşılık müslüman olmaya karar verdim YAŞASIN İSLAM YAŞASIN ALLAH! YAŞASIN ZULKARNEYN

ben 2 tane kitap okumazken sen yanımdamıydın kardes, yadaben doçent doktorum

belkıde üniversitede öğretim üyesi

yada kapalıçarşıda hamal..

tabı ne guzel meleket siz ateistler okumuş ünıversiteli adamlar biz ıkı kıtap bıle okumamış cahıl ilkokul mezunu karacahıller.

CAHİL SENIN GIBI İŞKEMBEDEN KONUŞANA DERLER NOLUR KUSURA BAKMA...

dipnot: freewill in sorduğu soruyo cevap verdım, lakın arkadaş konunun devamını getırmedı -ki benım dediğimi tasdik edenlerde oldu- noldu sonra ben cahıl oldum. EVET BI YERDEN SONRA VERECEK CEVABINIZ YOKSA KABAK TADI VERIYOSUNUZ ÇAMURA YATAN.

Sitelerde Paylaş
tabı ne guzel meleket siz ateistler okumuş ünıversiteli adamlar biz ıkı kıtap bıle okumamış cahıl ilkokul mezunu karacahıller.

Kardesim, sorun bi yerlerden mezun olup, olmamak degil.

Ben de ilkokul mezunuyum, forumdakilerin cogu bilir. Olay o degil.

Insan acar iki kitap okur, arastirir, bilginin pesinde kosar, kafasini kurcalayan soru isaretlerinin pesinden kosar.

dipnot: freewill in sorduğu soruyo cevap verdım, lakın arkadaş konunun devamını getırmedı -ki benım dediğimi tasdik edenlerde oldu- noldu sonra ben cahıl oldum. EVET BI YERDEN SONRA VERECEK CEVABINIZ YOKSA KABAK TADI VERIYOSUNUZ ÇAMURA YATAN.

Dogru diyorsun, cevap verdin. 3 cumle ile insanligin olusumunu, gelisimini, insanlik tarihini, bilim ile felsefe ile, tarih ile anlattin bitirdin.

"Allah camura sekil vermis, ufurmus, dunyaya gondermis. Hoooop karsinda konusan, tarim yapan, ev insaa eden, dokuma tezgahi yapan bir insanoglu!"

Inandim, iman ettim.

Bitiiiiiiiii!...

Daha ne merak edip arastiracaksin, bu Neanderthal turu neymis, insan ne zaman sosyal yasama gecmis, alet kullanmayi, atesi, tekerlegi, yaziyi ne zaman ogrenmis, acaba bu dinlerin anlattigi ile mitolojik peri masallari arasinda bir benzerlik var mi, biyologlar, antropologlar, tarihciler ne diyor, dinlerin tarihsel surecleri nasildir, ...... filan bir yigin konu.

Ne gerek var merak etmeye, arastirmaya, dusunmeye! Degil mi?

"Hem bu konulari merak etmek, acaba dogru mu deyip arastirmak demek, bir bakima Allah'in soylediklerinden suphe etmek demektir. Allah muhafaza, Kuran'in dediklerinden farkli bir bilgiyle karsilasiriz da, soru isaretleri kafami kurcalar durur, durduk yerde dinden minden cikarim bi de. Neme laziiiiim!."

"Kuran boyle diyor, Kuran diyorsa gogru diyor, gerisi palavradir."

-Kuran Muhammed'in uydurmasi degil, Allah'in sozudur!

-Nerden biliyorsun, kanitin nedir?

-Kuran'da oyle yaziyor!

- :blink:Yahu bu ne mantik boyle?

-N'oldu, verecek cevabin yok degil mi, camura yatiyorsun. Heh heh heee

-Hmmm, Iyi geceler sana

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
Musluman arkadaslar,

Tamam, dogal secilim, evrim mevrim filan hepsi hikaye diyelim.

O zaman buyrun siz anlatin!

-

-Ilk canli ne zaman ve nasil ortaya cikti?

-Insan nasil meydana geldi?

-Insan konusmayi, alet kullanmayi, tarim yapmayi, ne zaman ve nasil ogrendi?

Mumkunse detaylari ile anlatirsaniz sevinirim.

Hadi buyrun, mikrofon sizde...

SAYGILAR

Ne oldu dindar kardesler? 6 hafta oldu, daha biriniz bile cevaplamadiniz su sordugum sorulara.

Insan konusmayi, alet kullanmayi, tarim yapmayi, ne zaman ve nasil ogrendi? Ilk canli ne zaman ve nasil ortaya cikti?

Anlatin biraz.

Sitelerde Paylaş
Musluman arkadaslar,

Tamam, dogal secilim, evrim mevrim filan hepsi hikaye diyelim.

O zaman buyrun siz anlatin!

-Insan nasil meydana geldi?

-Insan konusmayi, alet kullanmayi, tarim yapmayi, ne zaman ve nasil ogrendi?

Mumkunse detaylari ile anlatirsaniz sevinirim.

Hadi buyrun, mikrofon sizde...

SAYGILAR

Emmi bu soruların cevapları ateistlerde de yok bilim adamlarında da.

Açıklamalar sadece bir ihtimalden öteye gitmiyor. Kesin net bir şey yok. Olabilir, olmalıdır vs...

O zaman da bir dindardan farkınız yok. O da aynı siz de. Sanki siz bu soruların cevabını kesin ve net verebilmişssiniz de sadece teistler verememiş gibi bir de başlık açmışssınız.

Bir bakalım sorulara :

Bilim dünyasından cevap : Proteinler vs...ler birleşmiştir canlı ollmuştur.

Soru : Tamam güzel teşekkür e peki bu canlı cansızken nasıl canlandı bu maddelere canı kim verdi?

Cevap : Şu an bilinmiyor.

-İkinci sorumuz Insan nasil meydana geldi?

Bilim dünyasından cevap : Maymun ve insanın ortak atasından.

Soru : E maymun falan nasıl oldu o noktaya nasıl gelindi?

Cevap : Canlıdan canlıya dönüşüm oldu. Deniz canlıları, sürüngenler falan filan..

Soru : Ne zaman oldu peki?

Cevap : Tam olarak bilmiyoruz.

-Üçüncü soru Insan konusmayi, alet kullanmayi, tarim yapmayi, ne zaman ve nasil ogrendi?

Bilim dünyasından cevap : Maymun-insan ortak atasından evrimleşen insan ile maymunun kesin olarak yollarının ayrılmaya başladığı zaman.

Soru : Ne zamanmış bu zaman?

Cevap : Kesin net olarak bilinemez.

Soru hacı dünyada doğru dürüst tür canlı yokken kambriyen dönemde on milyonlarca canlı çıkmasının sebebini nasıl açıklarız. Üstad sanki birden patlama oldu ve bir anda oluştu gibi. İnsanı düşünceye sevk ediyor...

Hacı abimden cevap : Net bilemiyoruz...

Soru diller ve ırklar ne zaman nasıl oluştu ?

Ateist forumdan cevap : Bilinemez. Nasıl ve ne zaman olduğu kestirilemez.

Soru insan aklı nasıl ve ne zaman oluştu?

Ateist forumumuzdan cevap : Bilmiyoruz doğaya karşı savaştı şunu bunu etti oluştu.

İyi de güzel kardeşim neden maymunun aklı bizimki kadar gelişmedi.

Cevap : Kem küm...

Ne zaman oluştu bu akıl?

Cevap : Tam olarak tarih yok.

Kısa ve öz sevgili Free bu ve bunun gibi sorulara ne biz ne siz ne de bilim kesin olarak cevap vermiyor.

Şimdi sizinkiler de, bizimkiler de cevap olmadığı halde kiminkiler cevap oluyor?

O cevap değil bu cevap değil elbette belki ama peki bu cevapsızlıklardan geriye ne kalıyor?

Bizimkiler tamam bilmiyorlar cevapları cevap değil falan filan ama bu sizinkiler cevap mı?

Sakın yazdıklarımdan bilimi sevmeyen adam pozisyonuna girmeyeyim. Bir durum tespiti yapalım istiyoruz. Yara gördük mü merhem olsun istiyoruz kanatalım değil...

Bu forumu bilim için, arkadaşlıkları için seviyoruz katkılarda bulunmaya çalışıyoruz.

Müslümandan belki yobaz çıkar amma müslüman olmayandan çıkmaz mı?

Peki son soru bilim kimin tekelinde?

Hatam olduysa affedin.

Saygılar

İyi geceler.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ilk canli ne zaman ve nasil ortaya cikti?<ilk canlı terimi yanlıştır.canlılar bir anda ortaya çıktıklarına göre her cinsin erkeği ve dişisi belli bi sıra ile değil aynı anda yaratılmışlardır...

-Insan nasil meydana geldi? <önce adem peygamber topraktan onun eşi havva ademin bi kemiğinden yaratıldı.ve insan ırkı böyle başladı.ademle havvadan sonra insanlar meni den yaratılmışlardır...

-Insan konusmayi, alet kullanmayi, tarim yapmayi, ne zaman ve nasil ogrendi?<allah adem peygambere dünya dillerini,aletlerii,tarımı,sonra diğer gerekli olan şeyleri öğretti.ademde çocuklarına öğretti ve bu böyle günümüze dek geldi

Hadi buyrun, mikrofon sizde... <mikrofona gerek yok klavyem iş görüyo

SAYGILAR <bizdende saygılar>

Sen de ne tarih bilgisi varmış yaw :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...