Jump to content

hadi buyurun

Recommended Posts

• İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

senin kırıcılığını gördükten sonra ne diye senin gibilerin sözüne iman etsin? veya evrime sempati duysun?

ya kardeşim beni isterlerse hergün cicili bicili karşılasınlar gene görüşümü değiştiremezler evrim ev ateiizm saçmalığına inandıramazlar.bizim müslümanlığımız öyle alalede sıradan değildir.bikere gönülden bağlanmışız hiç bi beşeri güç koparamaz bizi.

saygılar

Sitelerde Paylaş
ateizmin anlatacak birşeyi olmadığı içn tabikide böyle lafları geçiştireceksiniz.

sizden 1 tane yok. 10.000 tane var. hepinizde aynı soruyla geliyorsunuz. hele bir de bu insanlar tarımı nereden öğrendi diye sormuşsun.. sanırım allahın öğrettiğini düşünüyorsun.. neyse..

forumu oku. forumu oku.. evrimi araştır. bu konuda önde gelen prof.ları oku. ondan sonra detayları tartış. bizim görevimiz sana bilimi öğretmek değil. elbet soruların olursa sor, ama önce bilgi sahibi ol.

sanki buraya birilerini .öt etmek için gelmişsin, yanıtlayamayacağımız sorular soruyorsun.. lütfen..

Sitelerde Paylaş

doğumum ve onu takip eden belli başlı bir kaç yıl müslümandım.. kuran okumuşluğumda var.. cami yazlıktaydı.. güzel bir kız geliyordu. hala aklımda.. onun için hevesle gittiğim zamanlar olmuştu. nitekim büyüdüm ve izini kaybettim:) ama bulucam..

bilmiyorum belki de o zaman bana çekici gelmişti. şu an görsem neler hissederim bilmiyorum.. lakin o zaman çocuktum. bunu bu çerçevede değerlendirmek bile yanlış.. ama ayrıntıları atlamak, geçmişi silmeye eş değerde.. atlamamak lazım.. çocukta olsam eğlenceliydi.. duygularımdı:)

evet temelde eskiden müslüman olduğum doğru.

ama geyiği bir kenara bırakırsak, sorunu anlamadım. forumda daha önceden varolmuş olan johnnila diye birini kastediyorsan, değilim.. daha önceden farklı bir kimlikle bulunmuşluğum yok.

Sitelerde Paylaş
ben sadece kalp kırarım insanların ellerini kollarını çarprazlama kesmem.

sizin agresifliğiniz insanları bilimden uzaklaştırıyor bilime karşı bu say7ede anti sempati duyuyor insanlar ve bilime olan nefretlerinden dolayı dine daha sıkı sarılmak zorunda hissediyorlar kendilerini.

Sitelerde Paylaş
ya kardeşim beni isterlerse hergün cicili bicili karşılasınlar gene görüşümü değiştiremezler evrim ev ateiizm saçmalığına inandıramazlar.bizim müslümanlığımız öyle alalede sıradan değildir.bikere gönülden bağlanmışız hiç bi beşeri güç koparamaz bizi.

saygılar

bahsim o değil tavırlarıyla insanları bilime karşı anti sempati beslemeye zorluyorlar.

Sitelerde Paylaş
bizim müslümanlığımız öyle alalede sıradan değildir.bikere gönülden bağlanmışız hiç bi beşeri güç koparamaz bizi.

Arkadasim bu takim tutmak degil ki, hic bir guc koparamasin. Allaha yakinlasmak ugruna gerekirse dininide terk edeceksin.

Sitelerde Paylaş
sizin agresifliğiniz insanları bilimden uzaklaştırıyor bilime karşı bu say7ede anti sempati duyuyor insanlar ve bilime olan nefretlerinden dolayı dine daha sıkı sarılmak zorunda hissediyorlar kendilerini.

Agresifliğimiz bilimdenmi uzaklaştırıyor ?

bu konuyla ilgili onlarca başlık açıldı bilime bayılan arkadaşımız arşivi ve bilimformunu ziyaret etseydi bilime daha fazla yakınlaşabilirdi

en azından google denen bir arama motoru var demi oradan araştırıp burada sorularını sorabilirdi.

anlatabildimmi ?

ayrıca bilimden anladıklarında sence hala dine sıkıfıkı sarılıyor olucaklarmı ?

bilimden uzaklar diye dine inanıyorlarsa günün 5 saati onlara bilim anlatmaya varım veya varız.

tarihinde bLeedrobe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Agresifliğimiz bilimdenmi uzaklaştırıyor ?

bu konuyla ilgili onlarca başlık açıldı bilime bayılan arkadaşımız arşivi ve bilimformunu ziyaret etseydi bilime daha fazla yakınlaşabilirdi

en azından google denen bir arama motoru var demi oradan araştırıp burada sorularını sorabilirdi.

anlatabildimmi ?

ayrıca bilimden anladıklarında sence hala dine sıkıfıkı sarılıyor olucaklarmı ?

bilimden uzaklar diye dine inanıyorlarsa günün 5 saati onlara bilim anlatmaya varım veya varız.

dünyada müslüman bilim adamı hiç yokmu?

Sitelerde Paylaş

ilahiyet profesörleri var ( sadece dinini araştıran insanlar tabi senin gözünde dünyaca ünlü bilim adamları olabilirler ) tabi bilim adamı olarak aklıma gelen tek isim ibn-i sinadır zaten oda avrupada "AVICENNA" ismiyle tanınıyor hatırladığım kadarıyla

ve adını başka duyurabilmiş ve insanlık için bir yarar sağlıyabilmiş müslüman bilim adamı varmı ?

Sitelerde Paylaş
ilahiyet profesörleri var ( sadece dinini araştıran insanlar tabi senin gözünde dünyaca ünlü bilim adamları olabilirler ) tabi bilim adamı olarak aklıma gelen tek isim ibn-i sinadır zaten oda avrupada "AVICENNA" ismiyle tanınıyor hatırladığım kadarıyla

ve adını başka duyurabilmiş ve insanlık için bir yarar sağlıyabilmiş müslüman bilim adamı varmı ?

koskoca ibni sinanın adını avicenna olarak değiştirdin ha. :blink:

Müslüman Bilim Adamları

1. Akşemseddin: Pasteur ’dan 400 sene önce mikrobu bulmuştur

2. Ali Kuşçu: Büyük astronomi bilgini. İlk defa ayın şekillerini anlatan kitabı yazmıştır.

3. Ebul-Vefa: Trigonometri’de tanjant,cotanjant,sekant,kosekant ’ı bulan büyük alimdir

4.Biruni: İlk defa dünyanın döndüğünü ispat etmiştir.

5. Ebu Kamil Şü’ca: Avrupaya matematiği öğretmiştir.

6. Ebu Ma’şer: Med-Cezir (Gel-Git) olayını ilk o bulmuştur.

7. Battani: Dünyanın en büyük kaşifidir. Trigonometrinin kaşifidir

8. Cabir Bin Hayyan: Atom bombası fikrinin babası ve kimya biliminin atası büyük alim

9. Cezeri: 8 asır önce otomatik sistemin kurucusu ve bilgisayarın babasıdır

10. Demiri: Avrupalılardan 400 sene önce zooloji ansiklopedisini yazmıştır.

11. Farabi: Ses olayını ilk defa fiziki yönden açıklamıştır.Sesin fiziki izahını ilk defa o yapmıştır

12. Gıyasüddin Cemşid: Matematikte ondalık kesir sistemini ilk o bulmuştur.

13. İbn Cessar: Cüzzamın sebebini ve tedavisini 900 sene önce açıklamıştır

14. İbn Hatip: Vebanın bulaşıcı bir hastalık olduğunu ilmi yoldan açıklamıştır

15. İbn Firnas: Wright kardeşlerden bin sene önce ilk uçağı yapıp uçmayı gerçekleştirdi.

16. İbn Karaka: 900 sene önce harika bir torna tezgahı yapmıştır

17. İbni türk: Cebirin temelini atan bilginlerdendir

18. İdrisi: Yedi asır önce bugünkü ne çok benzeyen dünya haritası çizmiştir

19. İbni Sina: Eserleri Avrupa üniversitesinde 600 sene ders kitabı olarak okutmuştur. Tıbbın babasıdır. AVRUPA ya göre adı AVICENNA’dır.

20. Kadızade Rumi: yaşadığı asrın en büyük matematik ve astronomi bilginidir. Fizik kurallarını astronomiye uyarlamıştır

21. Kambur Vesim: verem mikrobunu R.Koch’tan 150 sene önce keşfetmiştir

22. İbnünnefis: avrupalılardan üç asır önce küçük kan dolaşımını keşfetmiştir

23. Piri Reis: 400 sene önce bugünküne en yakın dünya haritasını çizmiştir.

24.Ömer hayyam: Cebiri oluşturandır. İlk defa o bulmuştur

Sitelerde Paylaş
ben sadece kalp kırarım insanların ellerini kollarını çarprazlama kesmem.

benim kalbimin kırılıp kırılmaması önemli değil dostum.ben buraya entel dantel işler yapmaya gelmedim.gerekirse kırarım gerekirse kırılırım ama inancımıda dinimide sonuna kadar savunurum

saygılar

Sitelerde Paylaş
koskoca ibni sinanın adını avicenna olarak değiştirdin ha. :blink:

Müslüman Bilim Adamları

1. Akşemseddin: Pasteur ’dan 400 sene önce mikrobu bulmuştur

2. Ali Kuşçu: Büyük astronomi bilgini. İlk defa ayın şekillerini anlatan kitabı yazmıştır.

3. Ebul-Vefa: Trigonometri’de tanjant,cotanjant,sekant,kosekant ’ı bulan büyük alimdir

4.Biruni: İlk defa dünyanın döndüğünü ispat etmiştir.

5. Ebu Kamil Şü’ca: Avrupaya matematiği öğretmiştir.

6. Ebu Ma’şer: Med-Cezir (Gel-Git) olayını ilk o bulmuştur.

7. Battani: Dünyanın en büyük kaşifidir. Trigonometrinin kaşifidir

8. Cabir Bin Hayyan: Atom bombası fikrinin babası ve kimya biliminin atası büyük alim

9. Cezeri: 8 asır önce otomatik sistemin kurucusu ve bilgisayarın babasıdır

10. Demiri: Avrupalılardan 400 sene önce zooloji ansiklopedisini yazmıştır.

11. Farabi: Ses olayını ilk defa fiziki yönden açıklamıştır.Sesin fiziki izahını ilk defa o yapmıştır

12. Gıyasüddin Cemşid: Matematikte ondalık kesir sistemini ilk o bulmuştur.

13. İbn Cessar: Cüzzamın sebebini ve tedavisini 900 sene önce açıklamıştır

14. İbn Hatip: Vebanın bulaşıcı bir hastalık olduğunu ilmi yoldan açıklamıştır

15. İbn Firnas: Wright kardeşlerden bin sene önce ilk uçağı yapıp uçmayı gerçekleştirdi.

16. İbn Karaka: 900 sene önce harika bir torna tezgahı yapmıştır

17. İbni türk: Cebirin temelini atan bilginlerdendir

18. İdrisi: Yedi asır önce bugünkü ne çok benzeyen dünya haritası çizmiştir

19. İbni Sina: Eserleri Avrupa üniversitesinde 600 sene ders kitabı olarak okutmuştur. Tıbbın babasıdır. AVRUPA ya göre adı AVICENNA’dır.

20. Kadızade Rumi: yaşadığı asrın en büyük matematik ve astronomi bilginidir. Fizik kurallarını astronomiye uyarlamıştır

21. Kambur Vesim: verem mikrobunu R.Koch’tan 150 sene önce keşfetmiştir

22. İbnünnefis: avrupalılardan üç asır önce küçük kan dolaşımını keşfetmiştir

23. Piri Reis: 400 sene önce bugünküne en yakın dünya haritasını çizmiştir.

24.Ömer hayyam: Cebiri oluşturandır. İlk defa o bulmuştur

Müslüman ülkede yaşayan bilim adamı ile müslüman bilim adamı ayrı kavramlar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...