Jump to content

Ne mutlu türküm diyene değil..

Recommended Posts

İttihat ve Terakki'nin Türklüğü ve Bartılılığı bir fikir olarak benimsemesi yanında, Osmanlının son zamanlarında 3 fikir akımı karşımıza çıkar:

1) İslamcılık: Başını Namık Kemal çeker.

2) Garpçılık: Bunların arasında, Anglosakson toplum yapısını buraya getirmeliyiz diyen ya da onlarla melezleşmeliyiz diyen, sorunu toplum yapısında bulanlar da vardır. Abdullah Cevdet de- İT'yi kuran 5 Askeri Tıbbiyeliden biri, ilk defa latin harflerini kabul etmeliyiz diyen ve karısı ile beraber ilk şapka giyen kişidir. Buraya İT'yi de ekleyebiliriz.

3) Türkçülük: Burada da İT görülür.

Atatürk'ün çizgisi ise son derece Ulusçu ve son derece Batıcıdır.

Unutmamalıyız ki, Jön Türklerin bir ayağı olan İT'nin Türkçülüğü savunmasından önce, Avrupada Türkoloji Bilimi kendini göstermiştir. Yani 'Türk Milliyetçiği bir ilüzyondur, tamamen sentetiktir' demek yetersiz ve eksiktir.

Yorum:

Bu koşullarda, elbette bu topraklarda, 'Ne Mutlu Türküm Diyene!' sözü yankılanıcak ve dalgalanıcaktır. Bu çok doğaldır.

Ayrıca, asıl sorun 'Ne Mutlu Türküm diyene!' sözü doğru mudur değil midir, sorusu değildir. Bunu bu şekilde bir konu yapmayın, konuyu direk şöyle açın:

Atatürk acaba bir GAF mı yapmıştır? Ortada bir Gaf varsa, onu Atatürk değil, Tarih yapmıştır demelisiniz.

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

forumdaki insaniyetten, adaletten, eşitlikten dem vurup ağzından düşürmeyenlere bakıyorumda, iş ırka geldimi ;

çocukluktan beri okulda onlara öğretilen ve türklüğü yücelten masallara kendilerini çok kaptırmalırındanmıdır yoksa onlara ta çocukken söyletirilen ne mutlu türküm diyen afyonun etkisindemidir bilmem ama ırksal egoları birden şişiveriyor..

oysaki; ırkı, rengi, teni, dili, cinsiyeti ne olursa olsun insan insandır.. helede insan olmanın erdemlerini yerine getiren kim olursa olsun hangi milletten olursa olsun özüyle sözüyle insan olmakla vasıflandırılmayı hak eden odur..

onun için ne mutlu türküm diyene değil... NE MUTLU İNSANIM DİYEBİLENE, İNSAN OLMAYI BECEREBİLENE

TÜRKLÜĞE GELİNCE; türklüğün diğer ırklardan üstün sayacak bir erdemli tarafı yok..

Üffff...

Ne kadar sıkıcısınız ya.

Ne olmuş demişlerse ne mutlu diye, yani bi insan kendini Türk olduğu için mutlu hissedemez mi?

Türk olduğu için mutlu olan biri diğer ırklara,milletlere haksızlık yapmış oluyorsa,

Mühendis olmaktan memnun biri de diğer mesleklere haksızlık yapmış olmaz mı?

Ya da beyaz tenli olmaktan memnun,

Kaslı olmaktan memnun,

....

...

..

.

Bence kendi ırkını diğer ırklardan daha iyi gördüğü için mutlu olan biri ırkçı ise,

İnsanın o kadar ırkçı olma hakkı olmalı.

Bu iyi bişey kötü bişey o ayrı mesele

Ama var yani böyle bi hakları, yoksa da olmalı.

Siyah saçlarımı sarı saçtan daha iyi görüp ne mutlu siyah saçlı olana derim.

Derim abi size ne yani?

Sarı saçlı birinden nefret bile ederim çok canımı sıkarsanız

Üffff

Sıcak zaten

Size doğrudan bi zararları yoksa bırakın isteyen istediği ile gurur duyup mutlu olsun ya.

Sitelerde Paylaş
Üffff...

Ne kadar sıkıcısınız ya.

(...)

Üffff

Sıcak zaten

Size doğrudan bi zararları yoksa bırakın isteyen istediği ile gurur duyup mutlu olsun ya.

:D

konuya son nokta konmuştur,

bunun üzerine söylenecek birşey kalmamıştır sanırım.

konuyu kitlesek yeri yani :)

Sitelerde Paylaş
:D

konuya son nokta konmuştur,

bunun üzerine söylenecek birşey kalmamıştır sanırım.

konuyu kitlesek yeri yani :)

kitlersen iyi bi iş yapmış olursun mürtoş

adamlara bak ya kimin neyle mutlu olduğuna da karışıyolar

isteyen istediği şekilde mutlu olur

ben babam bana iyi bişey dediğinde mutlu oluyorum

gel sana da desin iyi bişey bakalım mutlu olacak mısın?

olmazsın çünkü herkesi mutlu eden şey farklıdır

ben saatlerce top böceği arayıp sonra saatlerce onun masada top olmasını izleyen biriyim ve bundan mutlu oluyorum

sen çıkıp bana "bu çok gerzekçe insan böyle bişeyden mutlu olamaz,olmamalı" diyebilir misin? diyemezsin

desen ne olacak, kim takar seni

istediğim şeyle mutlu olurum om kime ne

kitle mürtoş şu başlığı ya

(gelip mesajımı silmeyin trollük yapıyorum dalga geçiyorum diye, ciddiyim, silecekseniz de ciddiye alıp başka sebeplerden silin )

Sitelerde Paylaş

İnsanın milletini sevmesi nezamandır günah oldu?

yada bunun neresi yanlış?

türk türkleri sever kürt kürtü vs vs

kendi adıma türk olmaktan memnunum

Peygamber (sav) övgüsüne mazhar olmuş bir ırka mensubiyetten grur duyuyorum

bunlar diğer ırklardan kendimi üstün gördüğümü göstermez delil de olmaz

yani her zaman bir istikametli yol vardır.

Sitelerde Paylaş
kitlersen iyi bi iş yapmış olursun mürtoş

adamlara bak ya kimin neyle mutlu olduğuna da karışıyolar

isteyen istediği şekilde mutlu olur

ben babam bana iyi bişey dediğinde mutlu oluyorum

gel sana da desin iyi bişey bakalım mutlu olacak mısın?

olmazsın çünkü herkesi mutlu eden şey farklıdır

ben saatlerce top böceği arayıp sonra saatlerce onun masada top olmasını izleyen biriyim ve bundan mutlu oluyorum

sen çıkıp bana "bu çok gerzekçe insan böyle bişeyden mutlu olamaz,olmamalı" diyebilir misin? diyemezsin

desen ne olacak, kim takar seni

istediğim şeyle mutlu olurum om kime ne

kitle mürtoş şu başlığı ya

(gelip mesajımı silmeyin trollük yapıyorum dalga geçiyorum diye, ciddiyim, silecekseniz de ciddiye alıp başka sebeplerden silin )

Murted sana mürtoş dedi. :D Mürtoşşşşşş. :))))

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Sevgili Mac,

Aynı cins,aynı yaş atları yarışa soktuğumuzda,hepsi birinci gelmez, içlerinden yalnız biri.

Taaaaaaaaa gerilerde kalanları çogunlukta.

Aynı imal tarihli,aynı güçte otomobilleri yarışa sokuyoruz içlerinden yalnız biri birinci deliyor.

Aynı anadan,aynı babadan doğan çocuklar

Aynı güzellikte,

Aynı güçte

Aynı boyda

Aynı arzuda olmuyor.

Çam agacını ele aldıgımızda,37 türünün olduğunu görürüz.

Güller üzerinde bir araştırma yaparsak.

Kimi gül türü miniktir.10-15 cm

Kimisi 4 metreye boy atar.

Kimi beyaz,

Kimi kırmızı açar.

Kimi yılda 7 defa,

Kimi 1 defa açar.

Kimi güvercin yüzlerce km lere uçarken

Kimisi kümesten dışarı ancak kümesin önüne çıkar.

Kimisi hemşire gibi keplidır,

Kimisi pacalıdır.

Gadana atları koşamaz,ama çok ağır yük çeker.

Poni atlar,ne koşabilir nede yük çeker.

Tabiatta herşey bu kural üzerinde yaratılmıştır.

İnsanlara bir bakarsak

Çinliler kısa

japonlar sıska

Hırvatlar

Sırplar uzun

Çinliler sarı

Türkler beyaz

Kürtlerse esmer

Almanlar iriyarı

İspanyollar ortaboylu nerdeyse hepsi bir boyda

Türkler devlet kurmada

Savaşmakta

İmparatorluklar kurup çooooook uzun yaşatmakta

Yeteneklılerdir

Yunanlılar GÜZEL sanatlarda

Felsefede

Fransızlar devlet kurmada

Güzel sanatlarda

Bilim teknikte

İngilizler

Türklerden fazlalık olarak

Kuvvetli politika

Bilim ve teknik

Italyanlar

Türklerden fazla olarak

Bıraktıkları muazzam tarıhi eserler

Güzel sanatlar

Bilim ve teknik

Ermeniler

Mühendislikte

Kiptiler

Mühendislikte Mısırda harıkalar yaratmişlar.

Tabiki,güzel sanatlardada.

Görüyoruzki her yaratılan türün çeşitli türlere ayrılmakta,

Bu türler arasındadada bir çok bakımdan farlılıklar yukarda belirttiyim gibi,vardır.

Milletler arasındada çok büyük farklıllıklar vardır.

Bir hintli general şöyle demiştir

100,000 Hintli askerim olmaktansa,

10,000 Türk askerini tercih ederim.

Neden aklı başında bir arkelogumuz

USU başında bir tarihcimiz yok.

Neden 30 deveyi 1 aşşuk çekiyor?

Milletler arasındada çok büyük farklar vardır.

Bir Türk milletiyle

Bir Habeş milletini kıyaslamak mümkünmüdür?

İtalyanlarla ,Arapları nasıl kıyaslayabilirız.

Adamlar hala yamyam,Allau Ekberle suçsuz insanları katlediyorlar.

Arkadaşların düşüncesinide öğrenmek isterim.

Bunun ırkcılıklşa bir ilgisi yok.

Gerçeyi böyle.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

x şahsının y bilinmiyen zamanında ''t-ü-r-k'' seslerinden mürekkep bir birlik grup üstüme salması ve beni bu seslerle angaje etmesi şahsen zerre kadar ilgilendirmemekte beni. her ne kadar çevremle birlikte iletişim kurmamı kolaylaştıracak sosyo-kültürel normları/kodları bilmem gerekse de bu normların ahlaki otorite ve kurallarını pek takmamaktayım. MAC'in de güzel tespitiyle kim neyle mutlu oluyorsa onla olacaktır ki insanlara ''mutluluk'' dayatması kabul edilebilir bir olgu değildir; fekaaat... birinin mutluluğu diğerinin mutsuzluğu, aşağılanması ve sömürülmesine tekabül ediyorsa zıçarım öyle mutluluğun içine ve zerre kadar da saygı göstermem. demem şu ki, bir insan t,ü,r,k ses bileşenlerinin oluştuğu bir sıfattan mutluluk duyabilir;ancak, başka birini de bu mutluluğuna zoraki olarak ortak etme çabası içine giriyor ve reddedenlere sövüyor, aşağılıyor ve onlar üzerinde her türden baskıyı/tahakkümü meşru görüp onaylıyorsa buna saygı duymam beklenmesin.

öte yandan, insanlar üzerine belirli sıfatlar/isimlendirmeler yükleyip ''biz tarihte şöyle maharetli, şöyle hünerliydik'' demenin de bir kıymeti yoktur; zira, bu sıfatlar herhangi bir bireyin tercih ettiği ve bilinçli olarak seçtiği şeyler değildir. öyle ki, bir bireyin dünyaya gelişi anne karnından başlamak üzere tesadüfi oluşan bir olaydır. siz daha mini mini bir yumurtayken siz değil de başka bir yumurta insan olma şansını kazabilirdi:D

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Arkadaşım,arkalarda nal toplayanlar üzülecek diye,ben birinciliyimi,ikinciliyimi,üçüncülüyümü kutlamıyımmı diyorsun?

Ben fabrika sahibi olsam

Bulgar işci almam

İtalyanıda

Roman işci Almam

Arnağut hiç almam

Arapda Almam

Yunan alırım tercihan

Almanda alırım

İspanyoluda tercihan alırım

Avusturyalıyıda alırım.

Nedeni şu.

Birinci gurup

Hırsız

ipsiz 3 kagıtcı

ikinci gurup

,birinci gurupdan çok bakımından çok yüksek.

Birinci gurubdan kar edemeyeceyimi biliyorum.

Arkadaşım italyan,Almanyadan çaldıklarımla İtalyada iki atelye actım diyor.

Polanyalılar Almanyadan yıllık çaldıkları otomobillerin sayısı ortalama 15,000.

İtalyada çalınan Alman turistlerden otomobil sayısı,ortalama 10,000 civarında.

Yunanistanda gece otele indim.

Arabanın içide dolu üstüde.

Dedimki,garajın yomu arabamı oraya çekelim.

Otelci Yolun kenarına park et.

Birşey çalınırsa ben ödeyeceyim dedi.

Türkiyede sen bu arabayı dışarda bıraksan enaz sabahlayın arabanın üstünde birşey bulamazsın.

Teferruatına girmiyeceyım.

Belçıkada baş papaza sorar kıral.

Yabancı işciye ihtiyacımız var,hahki milletten işci alalım?

Papaz Tereddütsüz Türklerden der.

Türkiyeden işci alınır,Belçıkada olaylar artar.

Kıral çagırır papazı sorar,NE BU OLAYLAR.

Papaz tereddütsüz şöyleder.

Ben sana türk dedim

Türk vatandaşı demedim.

Avrupadan gelirken,Slovenyadan çıktığımızda yüreyimiz küt küt atar.

Heran başımıza herşey gelebilir.

Yunanıstana girince bir oh deriz.

Hiçbir kötü şeyle karşılaşmayacağımızı çok iyi bildiyimizden,Türkiyeye doğru rahat araba kullanırız.

Balkanlarda tek dürüst millet.

Kim ne derse desin

Yaradılmış diyerleri gibi,milletler arasındada FARK büyük.

Şöyle veya BÖYLE.

Bunun ırkcılıkla bir ilgisi yok.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Üffff...

Ne kadar sıkıcısınız ya.

Ne olmuş demişlerse ne mutlu diye, yani bi insan kendini Türk olduğu için mutlu hissedemez mi?

Türk olduğu için mutlu olan biri diğer ırklara,milletlere haksızlık yapmış oluyorsa,

Mühendis olmaktan memnun biri de diğer mesleklere haksızlık yapmış olmaz mı?

Ya da beyaz tenli olmaktan memnun,

Kaslı olmaktan memnun,

....

keşke sizin dediğiniz kadar masumane bir söz olsaydı .. bu ne mutlu türküm diyene sözü..

aslında yazımın sıkıcı bir tarafı yok.. sizi rahatsız eden.. damarlarınıza kadar işlemiş olan milliyetçi duygular....

çocuklara hergün okulda , insan olmak öğretileceğine... ne mutlu türküm sözü söyletilerek milliyetçilik türklük öğretilmesi sizi rahatsız etmiyor olabilir..

ama şunu bilinki.. miliyetçilik. soy sop sevdası... telikeli sulardır..

dünya halklarının arasına nifak sokmaktan başka bir boka yaramamaktadır..

şunuda bilinki aynı zamanda hem türk hem insan, hem kürt hem insan, hem alman hem insan olamazsınız

ya insan olmayı kimlik olarak kabul edersiniz yada başka şeyi..

eğer siz insan olmayı kabullenmek yerine türk olmayı kabul ediyorsanız bu sizin kendi bileceğiniz iş..

ama kendi seçiminizi marifetmiş gibi bağıra bağıra birilerine dayatmaya kalkarsanız işte orada sorun başlamaktadır..

Sitelerde Paylaş

Tam da egedeki antik yunan, roma kentlerini geziyordum, bu başlık iyi geldi :)

Millet kavramının kendi içindeki sorunları bir yana,

Uygarlık ve aydınlanma asla millet kimliklerinin o olanca kibirle belirlenmiş özelliklerine sıkıştırılamazlar.

"Ne mutlu Türküm diyene" demekle hiçbir problem çözülemez. Hatta daha çok problem üreteceğiniz aşikar. Bugünlerin çok konuşulan "Kürt açılımı", bunun açık yansıması.

Düşünsenize Avrupa toplumu iki bin yıl önce ne mutlu Romalıyım, izindeyiz Augustus demeye başlayıp tüm dünyasını bu ifadeler çevresinde inşa etseydi, bugünlere gelebilir miydi :)

Tarihin hoşgörüsü acımasızlığı ile iç içedir; Socrates'i, Galieleo'yu yargılayan bürokratları, din adamlarını hatırlamaz.

Gavs birçok ateistin yapamadığını yapmış, ibret alın, aklınızı başınıza toplayın ateistler :good:

türklük. almanlık, yunanlı, fransız ..vb bunlar bir halkı temsil etmekten çok, bellli bir iktidarı ve devleti temsil eden kavramlardır..

o yüzden bu ırksal kavramlardan kurtulup, tüm dünya halklarına aynı gözle bakmadığımız sürece dünyaya barış, huzur ve adalet geleceği yok..

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Herkesin konuşmaya hakkı varda,DİNCİLERİN ağızlarını bile açmaya hakları yoktur.

Bunun,en açık örneyi müslümanlar arasındakı BOĞAZLAŞMALARI gösterebiliriz.

Irakta sunni Şii boğazlaşması.

Pakıstanda

Sudanda

Hatta Türkiyede

Sivas olayları

Çorum olayları

Maraş olayları

Osmanlıda

Sözüm ona sunni Osmalının Alevi,Kızılbaş Türkmen katliamları.

Milliyetcilik,dinciliğın yanında kuzudur kuzu.

Hüseyin Aşığın KÜFÜR SÖZLER kitabını okuyun(bu .........es Gaziosmanpaşa semtinin müftüsüydü.

Kitabında şöyle yazıyor.

HERKES MÜSLÜMAN OLMAK ZORUNDADIR.

OLMAYANLAR BÜYÜK TEHLİKE ALTINDADIR.

DİNİ KORUMAK İÇİN, BÖYLELERİ ÖLDÜRÜLÜR.

MALI MÜLKÜ MÜSLÜMANA HELALDIR.

Karısıda otomatıkman boş olur.

Bu kitabı eski İstanbul müftüsü Kemalettin Kayada,çok iyi yazmışsın kutlarım seni diye bu kitaba bir not düşmüşrür.

Bu kelledeki insanların bu konularda deyil düşünce belirtmek.

Agızlarını açmaya hakları yoktur.

Çünkü bunların Mussolineden

Hitlerden

Sitalinden

Saddamdan

Kazıklı Voyvodandan

Kuyucu Murattan

Ebussuuddan

Maodan hiçde farkları yoktur.

Nasıl çocuk anayı babayı SEVERSE.

Gerçek nilliyetcilerde milletini öyle sever.

Birinin milletini sevmesi kimseye batmamalı.

Birilerine BATIYORSA ,ONLAR İHANETİ düşündüklerinden karşılık alacaklarından huzursuzdurlar.

Aynen böyle.

Türkiye cumhuriyeti her vatandaşı benim için aynıdır , kökü yani alt kimliği ne olursa olsun

.Türkiyenin siyasi menfaatlarına ters düşmedikleri müddetce.

İster Türk

İster Kürt

İster Arap

İster Ermeni

İster Urum

İster Çerkez

İster gürcü,

İster Laz

İster Arnagut olsun Türkiyenin siyasi menfaatlarına

Ters düşen Türkde olsa,ben onun karşısındayım.

Buda gayet normal bir harekettir.

Yaşıyasın, iyi yapıyorsun deyecek halimiz yokya herhalde.

İşciler iki kuruş aylıklarını artırsınlar deye,sokakları birbirine katıyorlar.

Bu yoldada bizim karşı koymamız gayet yasal bir uyarıdır.

Yani uyanın,azmayın bizde varız UYARISIDIR BU:

Yani bu köy deyneksiz deyildir demek:-)))))

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Leopar adlı arkadaşımızın diyanetin bir yazısını ateist forma getirmiş,ben de bunu buraya asıyorumki,

Müslüman budunu MAVAL anlatıp durmasın,gerçeklere eyilsin diye.

İşte o yazı:

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Şevki Aydın, Diyanet Dergisi’nin ağustos sayısındaki “İslam ve Müslüman” başlıklı makalesinde, İslam dünyasının fotoğrafının iç açıcı bir görüntü sergileyemediğini yazdı.

Aydın, şöyle dedi: “Günümüz Müslüman toplumlarında yine açlık, sefalet, gözyaşı, ıstırap, kan, çatışma, güvensizlik, eğitimsizlik, ahlakça çözülmüşlük, şiddet, insan hakkı ihlalleri ve benzeri insanın içini sızlatan olumsuzluklar dikkati çekmektedir. İslam dünyasındaki bu olumsuz tablonun İslam’la ilişkisinin kurulamayacağı çok açık bir gerçek ama Müslümanlarla doğrudan ilgili olduğu da o kadar ayan beyan. Müslüman ülkeler, kapalı toplum şartlarından çıkarak açık toplum olma özellikleri arttıkça toplumsal sarsıntılara maruz kalıyorlar. Müslüman toplumların dünyayla etkileşim içine girmesi, küresel ölçekli etkileşimin ürünü olan değişimi hızlandırmaktadır. Bu değişim, bir ahlaki çözülme, değerler erozyonu, sosyal karmaşa şeklinde kendini göstermektedir.

Gerçekleri nasıl olduda DİYANET GÖRDÜ HAYRAT.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Hala şu sözle kavga edenler neyi anlamadılar biliyor musunuz? Osmanlı'dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden son ırk Türk'lerdir. Adam ümmetçidir belli, insanlıktan dem vururarak savaştığı şey zaten bir Türk'ün yaşam hakkıdır farkında değil. Yunanı, bulgarı, arnavutu, arabı baş kaldırır devletini yıkar, ihanet çemberinin ortasında kalan Türkler canı pahasını kendini korur ve yeni devletini kurar, ne mutluyum diye bağlarını sıkılaştırır: birilerine de DERT olur bu. O dönemde sen milletlerin nasıl ayakta kalabileceğini sanıyorsun da bu lafa şimdi oturup yorum yapıyorsun. insan hakları beyannamesi yanlış hatırlamıyorsam 1948'de yayınlandı; yine soykırım bir suç olarak 1940 larda kabul edilmeye başladı. bak o çok sevdiğin insanlığın hali bu işte.

madem günümüze göre mutluluk tanımı yapacağız; mutsuz olma şartıyla tanımlayalım, dışarıda daha büyük bir küme bırakarak mutluları çoğaltmış olalım:

ne mutlu ben insanları zırvalarımla kandırmaya çalışmadım diyene

tüh bee dışardaki küme elemanları az çıktı; vay amk!

tarihinde HAS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hala şu sözle kavga edenler neyi anlamadılar biliyor musunuz? Osmanlı'dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden son ırk Türk'lerdir. Adam ümmetçidir belli, insanlıktan dem vururarak savaştığı şey zaten bir Türk'ün yaşam hakkıdır farkında değil. Yunanı, bulgarı, arnavutu, arabı baş kaldırır devletini yıkar, ihanet çemberinin ortasında kalan Türkler canı pahasını kendini korur ve yeni devletini kurar, ne mutluyum diye bağlarını sıkılaştırır: birilerine de DERT olur bu. O dönemde sen milletlerin nasıl ayakta kalabileceğini sanıyorsun da bu lafa şimdi oturup yorum yapıyorsun. insan hakları beyannamesi yanlış hatırlamıyorsam 1948'de yayınlandı; yine soykırım bir suç olarak 1940 larda kabul edilmeye başladı. bak o çok sevdiğin insanlığın hali bu işte.

madem günümüze göre mutluluk tanımı yapacağız; mutsuzu tanımlayalım dışarıda daha büyük bir küme bırakarak mutluları çoğaltmış olalım:

ne mutlu ben insanları zırvalarımla kandırmaya çalışmadım diyene

tüh bee dışardaki küme elemanları az çıktı; vay amk!

Aynen katılıyorum. Kürtleri kayırarak Türkiyeye sözümona insanlık dersi vermeye kalkan Batılı devletler Afrika'da hutularlar tutsileri birbirine düşürüp 1 milyona yakın savunmasız insanın paslı palalarla kesilerek katledilmesine de seyirci kalmışlardır. Kürtlerin ayrılma hakkına sözde tanıyan bu devletler kendi ülkelerindeki azınlıklara zırnık koklatmazlar. İnsan haklarıymış....Hepsi hikaye...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...