Jump to content

Neden toprak ve su karışımı?

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim foruma yeni üye oldum. Belki sizler daha önce bu konuyu uzun uzun tartışmışsınızdır. Ancak benim kafama takılan ve bu günlerde zihnimi meşgul eden bir soruyu sizlere sormak istiyorum.

Öncesinde belirteyim ben ateistim, tanrıya inanmıyorum.

Adem' in toprak ve su karışımındanyaratıldığı yazıyor. İnsan vücudundaki atomların tamamının topraktan geldiğini söyleyen teist arkadaşlar var. Yani aslında toprak ve su karışımından olması doğal gibi algılanıyor. Teistler ise bunun zaten Kuranda belirtildiğini, insan vücudunda da aslında suyun ve topraktan kaynağını alan atomların olduğunu iddia ediyorlar. Ölünce de toprağa gideceklerini v.s.

Burada benim aklıma neden toprak ve su ile yaratıldığı mevzusu geliyor. Çünkü bundan hareketle Kuranda yazanları onaylayan arkadaşlar var. Bunun üzerinden Tanrının varlığı ispat edilebilir mi?

İnsan anatomisi hakkında yeterli bilgiye sahip olan arkadaşlar bunun açıklamasını yapabilirler mi?

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler ve saygılar.

tarihinde sunrise tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kardeşim ben 30 yıldır müslümanım bu olayı 1 yıl önce duydum.yani biz sağda solda mucize arayarak inanmıyoruz anlatabildimmi.sonuçta bak zihnini meşgul ettiğine göre ateizm konusunda çelişkiler içine girmişsin demektir.bence sen bu konunun peşini bırakma ve iyi düşün derim ben + bu konuda bende yazı yazdım ve gerçekten doğrudur.topraktaki elementler insandada var.

saygılar

Sitelerde Paylaş
hangi anatomi gelirse gelsin bilim dünyası bunu kanıtlamış ve hatta içindeki elementlerin isimlerini bile vermiştir.

saygılaar

Bilimin kanıtladığı bir çok gerçeği reddeden bir zihniyet nasıl oluyorda bilimi kullanarak kendi tezini kanıtlamaya çalışıyor. Komik olma..

Sitelerde Paylaş

Tanrı öyle istediği için.

Mantık şu;bu gezegende varolan bütün canlılar yine bu gezegene ait element ve moleküllerden oluşurlar.

Toprağın içerisinde gezegeni oluşturan bir çok element mevcut,dolayısıyla insanoğlunun yapısında da bu elementlerin bulunması gayet doğal,hatta ispat diyebiliriz.Su molekünü zaten biliyorsunuz.Canlılık için olmazsa,olmaz.

işin dini boyutuna gelince.

Tanrı,insanı balçık dediğimiz yapışkan bir toprak-su karışımıyla şekillendirdi.tıpkı bir heykeltraşın çamurdan bir heykel yapması gibi.sonra bu çamurdan heykele ruhundan üfledi ve o cansız şekile hayat verdi.tabii şimdi diyeceksiniz iç organları,karmaşık dna yapısı felan ne olacak?

Sitelerde Paylaş
Bilimin kanıtladığı bir çok gerçeği reddeden bir zihniyet nasıl oluyorda bilimi kullanarak kendi tezini kanıtlamaya çalışıyor. Komik olma..

bilimi reddettiğimi kim söyledi.evrim teorisini kabül etmemekmi bilimi reddetmek.başka ne dayanağınız var evrimden başka.oda zaten çürük elma.

Sitelerde Paylaş
bilimi reddettiğimi kim söyledi.evrim teorisini kabül etmemekmi bilimi reddetmek.başka ne dayanağınız var evrimden başka.oda zaten çürük elma.

sen ne dediğinin farkındamısın dostum Kurandaki bilim dışılıkları sana kaç kere anlatacağız... dilimizde tüy bitti ... git araştır oku uğraştırma bizi burda belamısın sen :D

Sitelerde Paylaş
sen ne dediğinin farkındamısın dostum Kurandaki bilim dışılıkları sana kaç kere anlatacağız... dilimizde tüy bitti ... git araştır oku uğraştırma bizi burda belamısın sen :D

ya kardeşim ne bilimdışılığı var kuranda.bilime ışık tutan ayetleri burda sıraliyimmi.gerçi sıralasamda inanmicaksın kendimi yormak istemiyorum çünkü size göre yoğurt yoğurt kara diyip işin içinden çıkıyorum

saygılar

Sitelerde Paylaş
Çünkü ''ol'' emir kipinde bir sözcük.

Emir ''varolan'' bişeye verilebilir.Hiçliğe ol diyemezsin :P

Hayret içinde tebrikler.. Aynen doğru bir tespit...

Aslında herşey sadece topraktan oluyor; Su sadece Hayattır..

Sitelerde Paylaş
ya kardeşim ne bilimdışılığı var kuranda.bilime ışık tutan ayetleri burda sıraliyimmi.gerçi sıralasamda inanmicaksın kendimi yormak istemiyorum çünkü size göre yoğurt yoğurt kara diyip işin içinden çıkıyorum

saygılar

bilime ışık tutan ayet mi :D yaa sen hangi gezegende yaşıyorsun ... arkadaşlar dikkat BİLİME IŞIK TUTAN AYET VARMIŞ ? vay beee...

Sitelerde Paylaş

saygılar

sıralasana imana falan gelirim belki :D:D

lokman suresindeki en çirkin ses eşşeğin sesidir ayetinide koy o daha bi bilimsel aha hafgd :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...