Jump to content

ALLAH (c.c)

Recommended Posts

yanılmamışım gene aynı cevaplar ,soruya soruyla karşılık veriliyor bu forumda niye böyle bu?

Sen yokluğuna nasıl karar verdin sen söyle bakalım?

Ben şöyle karar verdim..tesadüfen forumu gördüm üye oldum dini inancım var olarak foruma üye oldum..sonra kuran ı türkçesinden okumadığum için sorularınız karşısında cevapsız kaldım ,kafam karıştı..bir süre araştırdım ,okudum inceledim..ve olmaması imkansız geldi çünkü neden varolduğumun cevabını bilmem gerekiyordu..bunun öyle tesadüfler sonucu olacağını aklım mantığım almadı zaten kuran ı da okuyunca Allah ın var olduğuna kanıt getirdi..kuran ın mucizesi diyelim tabi herkes göremez o mucizeyi.

tarihinde serra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 82
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yanılmamışım gene aynı cevaplar ,soruya soruyla karşılık veriliyor bu forumda niye böyle bu?

Ben şöyle karar verdim..tesadüfen forumu gördüm üye oldum dini inancım var olarak foruma üye oldum..sonra kuran ı türkçesinden okumadığum için sorularınız karşısında cevapsız kaldım ,kafam karıştı..bir süre araştırdım ,okudum inceledim..ve olmaması imkansız geldi çünkü neden varolduğumun cevabını bilmem gerekiyordu..bunun öyle tesadüfler sonucu olacağını aklım mantığım almadı zaten kuran ı da okuyunca Allah ın var olduğuna kanıt getirdi..kuran ın mucizesi diyelim tabi herkes göremez o mucizeyi.

Soruya soru ile karşılık verme anlamında sormadım.Olmayan birşeye var diyorsan ispat etmelisin.Uydurulmuş birşey ise yok olduğunu ispat etmek için var olduğunu kanıtlamak gerekir.

Sitelerde Paylaş

Omayan birşey diyorsan ilk önce neden olamaz sen cevap ver ,neden olamaz söyle mantıklı gelirse belki bende görüşünü desteklerim...belki de ben cahil olduğum için inanıyorum onun varlığına ,bilgisizim ,saçmalıyorum diyelim.. olmadığını bu kadar katı savunduran nedir sana? benim düşüncem yanlış ise seninkisi de yanlış olmalı..vardır diyemiyorsam yoktur hiç diyemem...

Sitelerde Paylaş
Omayan birşey diyorsan ilk önce neden olamaz sen cevap ver ,neden olamaz söyle mantıklı gelirse belki bende görüşünü desteklerim...belki de ben cahil olduğum için inanıyorum onun varlığına ,bilgisizim ,saçmalıyorum diyelim.. olmadığını bu kadar katı savunduran nedir sana? benim düşüncem yanlış ise seninkisi de yanlış olmalı..vardır diyemiyorsam yoktur hiç diyemem...

Bu konuda forumda yazılmış o kadar çok ileti var ki aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum.İlk önce forum kütüphanesinden araştırmanı öneririm.Kafana takılan olursa tekrar tartışırız.

İnan vaktim yok çıkmam gerekiyor.Ama hatırlat konuşalım öm olarakta gönderebilirsin

tarihinde loneliness tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ALLAH (c.c), Olmaması için nedenler nelerdir?

bu nasıl bir soru ya...

biz ateistler "şu, şu, nedenlerle tanrı olamaz" demiyoruz ki

bunu neden ısrarla anlatamıyoruz siz inananlara, farklı bir dil mi konuşuyoruz

40 kere yazdım burda ateizmin en basit anlatımını

bir çocuğun dahi rahatlıkla anlayabileceği şekilde üstelik

tekrar yazayım:

ateist "iddia" sahibi değil, iddianın sahibi "teist",

sizin türde teistlerin ateistlerle diyaloğu aynen şöyle :

teist: "tanrı diye birşey var"

ateist: "hadi ya o ne?"

teist: "tanrı işte, herşeyi o yarattı"

ateist: "nerden çıkardın bunu, bu sonuca nasıl ulaştın, hangi verilerle"

teist: "e sen olmadığını kanıtlasana"

ateist: "kardeşim deli misin, durup duruken "tanrı diye birşey var" diyen sensin ben ne diye olmadığını ispatlamak gibi saçma sapan bi işe girişiyorum ki...

buraya kadar olanı dahi anlamayan varsa başka bir örnekle açıklayalım, ana sınıfındakiler de anlasın

teist: "ben uçabiliyorum"

ateist: "hadi yaa çok ilginç bi uçsana"

teist: "e sen benim uçamadığımı kanıtlasana"

ateist hızlı adımlarla ortamdan uzaklaşır ve bakırköyü arar, kaçak biri var mı diye...

Sitelerde Paylaş

böyle ustaca cevaplarla milletin kafasını karıştırma

Evet Tanrı var... içinde iman olan en önemlisi vicdanı olan bilgili ,bilgisiz,cahil her kimse anlar...bu içgüdüsel bişey, Allah insanı tek başına bırakmış olsaydı gene de onu hissedecek kavrayacak bir kapasiteye sahip olacaktı..

Bunu iddia etmiyoruz biz kesinlikle var olduğunu biliyoruz..Tanrıyı sana nasıl kanıtlayabilirm ki, sürekli böyle saçma sapan sorular soruyorsunuz..

Tanrı yı görerek mi inanacaksın onun varlığına.?? ona kendine ait özellikleri atfediyorsun,dünyada insana özgü olan şeylerle onu ıspatlamamızı istiyorsun..Bu sence ne kadar mantıklı?

Sitelerde Paylaş

Var olmayan bir şeye bizler BU YOKTUR diyerek ortaya çıkmadık. İlk önce bunun var olduğunu iddia eden sizlersiniz. Bu durumda iddianızı ispat etmekle yükümlüsünüz.

tarihinde Tekosin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
böyle ustaca cevaplarla milletin kafasını karıştırma

Evet Tanrı var... içinde iman olan en önemlisi vicdanı olan bilgili ,bilgisiz,cahil her kimse anlar...bu içgüdüsel bişey, Allah insanı tek başına bırakmış olsaydı gene de onu hissedecek kavrayacak bir kapasiteye sahip olacaktı..

Bunu iddia etmiyoruz biz kesinlikle var olduğunu biliyoruz..Tanrıyı sana nasıl kanıtlayabilirm ki, sürekli böyle saçma sapan sorular soruyorsunuz..

Tanrı yı görerek mi inanacaksın onun varlığına.?? ona kendine ait özellikleri atfediyorsun,dünyada insana özgü olan şeylerle onu ıspatlamamızı istiyorsun..Bu sence ne kadar mantıklı?

Kendin söyledin işte. Gayet mantıksız. Peki ben de sana diyorum ki:

Tanrıların tanrısı Ra'dır. Osiris ve Isis'e de iman etmedikçe refah bulamazsınız. Bunu size ispatlayamam. Ra'nın kudretini içinizde hissetmeniz gerekir. Şüphesiz eğer yüce Ra insanları tek başına bıraksa çok kötü olurdu.

Sen buna inanır mıydın?

Sitelerde Paylaş

Sen mantıklıyı mantıksızı ayırt edemiyorsan yapacak birşey yok...

Benim tesadüfen var olduğumu aklım almıyor..alacak bir durum değil zaten..

Hiç mi kendinize sormuyorsunuz ben neden varım,etrafımda gördüğüm şeyler neden varlar?

Bu neden sorusu çok önemli bence..

''Ben bir hiçtim ,var oldum,sonra tekrar hiç olacağım '' neden ben yoktum ve daha sonra neden var oldum ? vs vs bu soruları soruyor musun kendine.. evet soruyorsun fakat boşlukta kalıyorsun...bir türlü dilin varmıyor, bunlar öylesine olacak şeyler değil bunları yapan,yöneten biri var ,demeye..Karşımda tüm bu sorulara cevap veren iyilikleri ,güzellikleri emreden bir kitap duruyor ..ben durup dururken neden böyle bir çıkmaza gireyim..???

tarihinde serra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sen mantıklıyı mantıksızı ayırt edemiyorsan yapacak birşey yok...

Benim tesadüfen var olduğumu aklım almıyor..alacak bir durum değil zaten..

Hiç mi kendinize sormuyorsunuz ben neden varım,etrafımda gördüğüm şeyler neden varlar?

Bu neden sorusu çok önemli bence..

''Ben bir hiçtim ,var oldum,sonra tekrar hiç olacağım '' neden ben yoktum ve daha sonra neden var oldum ? vs vs bu soruları soruyor musun kendine.. evet soruyorsun fakat boşlukta kalıyorsun...bir türlü dilin varmıyor, bunlar öylesine olacak şeyler değil bunları yapan,yöneten biri var ,demeye..Karşımda tüm bu sorulara cevap veren iyilikleri ,güzellikleri emreden bir kitap duruyor ..ben durup dururken neden böyle bir çıkmaza gireyim..???

Serra tamam. Evrim yok, tesadüf yok. Her şeyi Ra yarattı. Mantıklı mı? Sana mantıklı geliyor mu?

Sitelerde Paylaş

göstersene bize de bi mucize? biz de görelim. yoksa kalp gözümüz mü kapalı? bu arada kuranı türkçe okuyup da hala müslüman kalma mucizesini nasıl gösterdin ona da şaşıyorum.

senin yokluğu kafana sığdıramaman yada varlığını açıklayamman allahın varlığını ispatlamaz. ama allahın kutsal kitabında küfür etmesi, matematik hatası yapması, muhammdi nişanlaması gibi birçok sebep onun yok olduğunun kanıtıdır.

hatta hiç kuranı okuma muhammedin yaptıklarına bak yine yok olduğunu anlarsın. şüphesiz kuran ve muhammed allah'ın yokluğunun kanıtıdır. ama yaratıcı bir güç varmı orası bilinmez. varsa da bu allah değildir bundan emin olabilirsin.

tarihinde eflatun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

göstersene bize de bi mucize? biz de görelim. yoksa kalp gözümüz mü kapalı? bu arada kuranı türkçe okuyup da hala müslüman kalma mucizesini nasıl gösterdin ona da şaşıyorum.

senin yokluğu kafana sığdıramaman yada varlığını açıklayamman allahın varlığını ispatlamaz. ama allahın kutsal kitabında küfür etmesi, matematik hatası yapması, muhammdi nişanlaması gibi birçok sebep onun yok olduğunun kanıtıdır.

hatta hiç kuranı okuma muhammedin yaptıklarına bak yine yok olduğunu anlarsın. şüphesiz kuran ve muhammed allah'ın yokluğunun kanıtıdır. ama yaratıcı bir gün varmı orası bilinmez. varsa da bu allah değildir bundan emin olabilirsin.

Kuran ı burada kafana depo yaptığın ön yargılarla okursan her şeyi yanlış anlarsın...

Kötü olan birine hak ettiği şekilde hitap edilmesi gerekir,kuran da bunu yapıyor..

Diyelim ki sen bir kitap yazıyorsun, bir konu hakkında görüşünü belirtiyorsun bunu yaparken konuyu iyi ve kötü yanları ile ele alırsın muhakkak..

Sonuç itibariyle,kuran iyiliği emreden -kötülüğü eleştiren bir kitap....

Muhammed in yaptıkları derken neyi kastediyorsun?

Fakirlere yardım etmesini,küsleri barıştırmasını,kan davasını kaldırmasını,cahiliye dönemini sona erdirmesini ve arkasında sevgisinden göz yaşı döken insanları bırakmasını mı??

Yalancı ,kötü bir insanın bu kadar insanı kandırması mümkün mü?

bu forum a bir süre girme , kedi vicdanınla baş başa kal ve öyle oku kuran ı...

Sitelerde Paylaş
Muhammed in yaptıkları derken neyi kastediyorsun?

Fakirlere yardım etmesini,küsleri barıştırmasını,kan davasını kaldırmasını,cahiliye dönemini sona erdirmesini ve arkasında sevgisinden göz yaşı döken insanları bırakmasını mı??

serra çok haklı hatta 1 tanede ben ekleyim Ufak yaştaki kız çocuklarını yatağa atması dimi serra?

Sitelerde Paylaş
Fallenangel bu sorunun cevabını varsa eğer bende çok merak ediyorum.bir anne çocuğunu nasıl yer.insanoğlu nasıl cenin yer.bir kıza 10 kişi nasıl tecavüz eder.3-5 yaşında çocuklar neden tecavüz edilip öldürülür ve allah bunlara nasıl olurda seyirci kalır.hep hep hep düşünmüşümdür ve herkesin aklındaki sorulardır bunlar.bunlara ne cevap verilirse verilsin hiçbiri bu yaşananları geri döndüremez.yaşadığımız dünya bu ve benzeri binlerce iğrençlik dahi diyemeyeceğim pisliğe seyirci olur ve allah ya da tanrı bunlara nasıl seyirci kalır nasıl nasıl nasıl.bu imtahansa eğer tek bir çocuğu dahi canının yanmaması için dünyayı anında durdururdum.aklıma geldikçe üzülüyorum ve insan olmaktan utanıyorum bazen .

evet herşey sınavdır.bu sınavlardan isyan etmeden geçebilirsek dünya hayatıyla kıyaslanmayacak karşılıklarını alacağız inşallah.o bahsettiğin 3-5 yaşındaki çocuklar şu an aklının ermeyeceği cennet bahçelerinde yaşıyorlar Allahın izniyle.amaç sınavdan en az hatayla sıyrılmak. dünyadaki Allah yolunda kaybettiğin bedenini milyarlarca karşılığla sana vericek ve sınırsız nimet ve rahmetiyle donatarak.

sözün özü imansız gitmede ne yaparsan yap!!

vede sanıyomusunki 3-5 yaşındaki çocuklara o zulümleri yapanların yanına kalacak.sizin sığ düşüncenizde kalacak.

ama islamda asla.Allah zerresine kadar o suçu işleyenden hakkını alıp haksızlığa uğrayana teslim edecek mahşerde nasılmı.

suçu işleyenin varsa sevaplarından yaptığı kötülük miktarınca zulme uğrayana aktarılacak.şayet suçu işleyenin sevabı o suçunu karşılayacak yeterli sevabı yoksa zulme uğrayanın günahlarından alınıp suçu işleyene aktarılacak zerresine kadar.

Allahın huzurunda mahşerde mal,mülk,nam ,şöhret,vay efenim ben dünyanın en zenginiydim sökmeyecek.çünkü mülk Allahındır.sana imtihandeyken verdi ve sen hep benim olcak sandın.imtihan bitti Allah mülkünü geri aldı.o mülkü Allah yolunda kullanabildiysen ne mutlu sana.

tarihinde michaelscoffield tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...