Jump to content

Deve hörgücü gibi giyinen kadınlar

Recommended Posts

Herkese selamlar,

Ben uzun süredir bu forumda yazmıyorum, ancak bayağı bir takip ediyorum,

İlginç birşey buldum, forum okuyucularımızın bu konuda neler düşündüğünü bilmek istedim.

http://www.youtube.com/watch?v=cHVM4CXTWYA...feature=related

Tabii önce benim yorum yapmam gerekir öyle değil mi?

Bence kan dondurucu birşey.

Başını bağlayarak belli bir topluma ait olduğunu gösteren kadınlara aşşağılık gözüyle bakıyorlar.

O kadınlar başını bağladığı için böyle insanlar tarafından ezilebiliyorlar.

Düzenleme:

Ateş teması olayın en iğrenç yüzü...

tarihinde Prozak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam'da örtüneni de beğenmiyorlar :)

Kadından bu kadar ürken bu kadar baskı uygulayan kadını sosyal yaşamdan engellemeye kalkan her toplum öküzizme mahkumdur.

Birde bu öküzizmi tercih eden şeriat isteyen kadınları anlamıyorum.Dine ve islama en karşı duran kadınlar olmalıyken onu cahilce savunanlar içinde kadınlarda çok sayıda..

Sitelerde Paylaş

Şahsi yorumumu en güzel ilgili videoya yapılmış bir yorum özetliyor:

"bende kapaliyim yani yanmamk icin carsafami gireyim o zaman beni yadirgarlar daha dislarlar ben rekli giyinince mutlu oluyorumm seviyorum erkeklerde kapansin onlarda belki kadinlari tahrik ediyo"

Bi daha şapkasız çıkarsam dışarı..Bi tanesi musallat olur falan..İşin komedisi bir yana bu aslında bir çözülmenin itirafıdır..Tabi konu stratejik ve siyasi bir sürü yorumu kaldırabilecek bir konu, hak ediyor da..Bakalım başka neler gelecek?

Sitelerde Paylaş
İslam'da örtüneni de beğenmiyorlar :)

Kadından bu kadar ürken bu kadar baskı uygulayan kadını sosyal yaşamdan engellemeye kalkan her toplum öküzizme mahkumdur.

Birde bu öküzizmi tercih eden şeriat isteyen kadınları anlamıyorum.Dine ve islama en karşı duran kadınlar olmalıyken onu cahilce savunanlar içinde kadınlarda çok sayıda..

Sevgilar Euclid,

Bazı kadınlarıın kendilerini kapatmayı özgürlük olarak nitelendirirken nasıl kapanacaklarına bile karışılması hacının da dediği gibi islamdaki ironilerden biri olsa gerek.

Bu videoya kim inanıyorsa o kadınlara hainlik yapmış olmuyor mu?

Buna öküzizm demek çok doğru bir yaklaşım bence.

İslam daha modernizme yeni yeni geçiyor. Normaldir bunlar.

asıl merakım postmodernizme geçtiklerindeki kıyafetleri nasıl olacak :)

Acaba postmodernizme geçince bizim kıyafetlerimiz nasıl olacak?

Çöl bedevileri gibi olmasın? :)

Tıpkı islamda rönesansta, gotikte, barokta vs. olduğu gibi...

Aslında doğru bir video,islama göre kadınların çarşaf giymesi gerekir

Ama şu var,first ladylerimizde örtülerini deve hörgücü gibi bağlamıyor mu?

Evet, çok doğru bir tespit!

Başörtüsü takmayıp da inanan kadınları geçtim ama, ben kendi adıma başörtüsü takan ve gerçekten ait olmaya çalıştıkları topluma inanan kadınlara üzülüyorum.

Müslümanların yorumunu çok merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş

video tüm anlatılanlar doğru fransız müslüman sosyetesinin üretimi türban ülkemizide sardı ben izmirde çok komik tipler görüyorum kafada türban altında yarım etek kafayı türbanla kapatarak örtündüklerini zannediyorlar

1900 yıllara bakarsak kimsede türban yok herkeste peçe+siyah çarşaf doğrusuda bu zaten ama şimdiki yeni nesil müslümanlar giymezler çünkü kadınlar %100 gösteriş peşinde olayın fantezisi bu

bakalım fransada başka ne icatlar çıkıcak ilerde ordan yeni namaz oruç falanda gelebilir dinimizin yeniliklere açık olması lazım :D

40-50 yıl sonra bunlar iyice dengesizleşip kafaya türban alta mini etek tight falan giyerlerse hiç şaşırmam önemli olan nasıl olsa kafayı ortmek göt göbek açık olsada olur ;)

Sitelerde Paylaş
Aslında doğru bir video,islama göre kadınların çarşaf giymesi gerekir

Ama şu var,first ladylerimizde örtülerini deve hörgücü gibi bağlamıyor mu?

islamda çarsaş diye brşey yoktur ki.Şehvet yerlerinizi kapatın der sadece.

Sitelerde Paylaş
islamda çarsaş diye brşey yoktur ki.Şehvet yerlerinizi kapatın der sadece.

çarsaş ne ya ya çarşafmı demek istedin?

gerçek müslümanlara hakaret ediyorsun tarihi resimleri araştır bakalım hangi müslüman kadının sadece şehvet yerini kapatan görüntüsü var bütün vücudu belli olmayacak şekilde kapalı

müslümanlar geçmişe ait herşeyi günümüze taşırlar ama işinize gelmeyince hemen islamda böyle bir şey yok der sıyrılmaya çalışır

hangi islam bu kapalı çarşıda bikini satan islammı

Sitelerde Paylaş

(Mümin kadınlara söyle: [Yabancı erkeklere bakmaktan] sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, [el, yüz gibi] görünen kısmı hariç, ziynetlerini [saç ve gerdan gibi ziynet takılan yerleri] göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar [saç, kulak ve gerdanlarını] örtsünler!) [Nur 31]

Sitelerde Paylaş
Başını bağlayarak belli bir topluma ait olduğunu gösteren kadınlara aşşağılık gözüyle bakıyorlar.

O kadınlar başını bağladığı için böyle insanlar tarafından ezilebiliyorlar.

Yalnız onlar mı o gözle bakıyorlar?

Yalnız onlar tarafından mı eziliyorlar?

Gördüğüm kadarı ile yalnız onlar tarafından aşağılık gözü ile bakılıp, yalnız onlar tarafından ezilmiyorlar.

Öyle insanlar var ki başında örtü var fakat ''Kelime-i Şehadet'' getiremez. Bu kişiler başındaki örtüyü yalnızca bir gelenek, bir görenek, bir örf, bir adet, bir töre olduğundan dolayı taşır.

Bir arada bir derede kalmış bu kimselerse bir o taraftan bir bu taraftan çekiştirilip durulur.

Peygamber Efendimizin "Ümmetimin son dönemlerinde giyimli, fakat çıplak birtakım kadınlar olacaktır. Bunların başlarının üstü deve hörgücü gibi bulunacaktır. Ancak onlar cennete giremez, cennetin kokusunu bile alamazlar." (Ebu Davud Libas 125, Cennet 52)

Bildiğiniz üzre bilgim yok hadisler üzerine bu hadis sahihse çıplaklardan bahsediyor, yalnız başın nasıl örtülü olmasından değil.

Kıyafetin düzgün olmasından bahsediliyor.

Ayrıca sanıyorum yalnızca başı örtülüler değil başı açık olanlar da kasdediliyor.

Bunun önüne ancak, toplum, devlet ve medya elele olunca geçilebilir yoksa mümkün değil.

Rüzgarı doğru yöne estirmek gerek.

Yoksa kişiler dökülmüş birer yaprak gibi, rüzgar onları nereye savurursa oraya savrulup dururlar.

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> (Mümin kadınlara söyle: [Yabancı erkeklere bakmaktan] sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, [el, yüz gibi] görünen kısmı hariç, ziynetlerini [saç ve gerdan gibi ziynet takılan yerleri] göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar [saç, kulak ve gerdanlarını] örtsünler!) [Nur 31]

Yok böyle bir ayet craft, şöyle bir ayet var:

Mümin kadınlara söyle: Yabancılardan sakınsınlar, xxx, kendiliğinden görünen kısmı hariç, ziynetlerini göstermesinler, örtülerini yakalarına kadar vursunlar!

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Walla bu gün taximde karaçarşaflı , hatta gözlerinde de tül vardı bi bayanın ( emin değilim bayan olduğundan ne bilimm göremedim ki :) ) yanında nerdeyse dal taşşak gezen arabı görünce (kısa şort kolsuz tişört) çok feci dalasım geldi . Ne lan bu .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...