Jump to content

Sırat köprüsü yalanı

Recommended Posts

İyilik yapanlar,sevabı çok olanlar cennete,günahkarlar cehenneme gidecekse sırat köprüsünden geçmenin anlamı ne ? Günahkar olduğum halde sırat köprüsünden hoplaya zıplaya geçtiysem cennete gitmem gerekmez mi? :) Eğer geçemiyorsam ben ne anladım bu köprüden?

Fantazi işte :)

Ön sevişme gibi birşey, hani direk girdin mi pek eğlenceli olmaz, bu da onun gibi.

Önce sorgu melekleri geliyor ölünce,kabir azabı,kıyamet,sırat,terazi derken vakit geçiyor bu kısım ön sevişme kısmı.

Sitelerde Paylaş
sırat köprüsü sıratı müstakim köprüsüdür...

yani dürüstlük köprüsüdür..

oda dünya hayatıdır...

dünya hayatında dürüstce yaşayan sırat köprüsünden güle oynaya geçer doğru cennete gider...

dürüstlükten çıkan köprüden düşer...

eşekten düşmüşten beter olur...

Kireç hocam , bakıyorum da bu konularda bayağı tecrübelisin !

Hazır senin gibi tecrübeli birisini yakalamışken affına sığınarak bir iki soru sorayım dedim .

Soru 1 : İslam fıkhında bu , Sırat Köprüsü'nden geçiş parasının kredi kartı ile ödenip ödenemeyeceğine dair bir madde var mı !?

Soru 2 : Sırat Köprüsü'nden geçmeye gücü yetmeyen ateistlere taksitle ödeme gibi çeşitli olanaklar sunuluyor mu !?

Teşekkür ederim !

Sitelerde Paylaş

Latince 'yol,hat' anlamlarına gelen Strata kelimesi Yunanca yoluyla farklı Arami dillere serta.sırata ve srat olarak,Arapçaya da sırat olarak geçmiş.İngilizce straight kelimesi bile aynı kökten geliyor.

Yani sırat inancı İrandan,kelimenin kendisi Romadan.İslam toplama bilgisayar gibi.

Sitelerde Paylaş

hepimiz bu köprünün üzerinde yürüyoruz...

bu köprü doğruluk köprüsüdür...

doğru davrandıkça ilerliyoruz....

yanlış davranışlarımız bizi köprünün dışına doğru itiyor...

her işini doğru yapmaya çalışan kişi için bu köprü çok geniştir...

üzerinde evler yapası gelir...

ama yalan dolanla sahtekarlıkla iş yapmaya çalışan için köprü kıldan incedir...

düşmesi kaçınılmazdır...

cennete doğruluk köprüsünden gidilir...

yani doğrulukla hayat cennet olur...

kötülük ise cehenneme düşürür...

hayatı cehenneme çevirir...

Sitelerde Paylaş
hepimiz bu köprünün üzerinde yürüyoruz...

bu köprü doğruluk köprüsüdür...

doğru davrandıkça ilerliyoruz....

yanlış davranışlarımız bizi köprünün dışına doğru itiyor...

her işini doğru yapmaya çalışan kişi için bu köprü çok geniştir...

üzerinde evler yapası gelir...

ama yalan dolanla sahtekarlıkla iş yapmaya çalışan için köprü kıldan incedir...

düşmesi kaçınılmazdır...

cennete doğruluk köprüsünden gidilir...

yani doğrulukla hayat cennet olur...

kötülük ise cehenneme düşürür...

hayatı cehenneme çevirir...

Benim bildiğim gerçek anlamda bir köprü vardır.İnsanları ırmaklar,denizler,viyadüklerden,kanyonlardan geçirir.Ve herkeste geçer.Ayılar bile dayı dayı geçiyor.Herkesin yolunu kısaltıyor.Zamandan kazandırıyor.Ve kimsede düşmüyor.Bazan islamın baskısı altında kalanlar,köprüden aşağıya atıyorlar kendilerini.Onda da köprünün bir suçu yok.Köprü üstüne ev yapanı değilde,en fazla fast food yapanını gördüm,oda geçişi eğlenceli hale getirmek içindir herhalde.Bunların hepsi gerçek! uydurma birşey yok,hepiniz hergün görebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
Sırat köprüsü yüzüklerin efendisi denen çocuk filminde de vardı, gri Gandalf olarak aşağı düşüp canavarla dövüştükten sonra AK Gandalf olarak çıkıyordun.

Hadi, baştan başlayalım :lol:

eger az ciddi olursanız ögrenebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
Benim bildiğim gerçek anlamda bir köprü vardır.İnsanları ırmaklar,denizler,viyadüklerden,kanyonlardan geçirir.Ve herkeste geçer.Ayılar bile dayı dayı geçiyor.Herkesin yolunu kısaltıyor.Zamandan kazandırıyor.Ve kimsede düşmüyor.Bazan islamın baskısı altında kalanlar,köprüden aşağıya atıyorlar kendilerini.Onda da köprünün bir suçu yok.Köprü üstüne ev yapanı değilde,en fazla fast food yapanını gördüm,oda geçişi eğlenceli hale getirmek içindir herhalde.Bunların hepsi gerçek! uydurma birşey yok,hepiniz hergün görebilirsiniz.

ögrenmeye niyetin yok kardeşım.

Büyük daglar baamdan kaldı , küçük daağları taksitle aldım ukalalıgı içerisindesin umarım dogru yolu bulursun

Luuu

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...