Jump to content

Hodrimeydanda kabak tadı verenler..

Recommended Posts

Birileri geliyor, hadi hodri meydan diyor.. Gidiyoruz..

Ondan sonra, tam böyle xxx tüyüyorlar, bizde öylece kalıyoruz.. Ayıp/günah yahu, hadi siz ayıptan anlamazsınız, kitabınızda yazmaz ama günahtan da mı anlamıyorsunuz?

Baydınız yani resmen, degas, hasip, ozedonus. vs.. Ya çıkın meydana yiyin temiz dayağınızı, yada söyleyin, meydanı kapatalım, sizin şeyiniz mi var burda?

Bir daha hodri meydana gelecek olursam, evvelden şart koşacam, kaçan "bööle olsun mu?"..

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anibal yarın özet basıyorum ;

Dayak yemekten bıkmadın anlaşılan.

tanrı kavramında ise yazmama gerek yok öze dönüşle beraber yunan geyikleri yapıyorsunuz ( Lux e Tenebris )

tarihinde Neferkamin Anu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hodrimeydan tartışmaları kıyamete kadar sürecek değil :)

Ama muhattaplara bir süre sınırı(maximum 10 günde cevap yazmalı şeklinde) getirilmeli(ön gerekçe bir mazaret sunmadıkça) böylece tartışma daha hararetlenir ve cevap verme zorundalığı bilinciyle taraflar özenle yazarlar.

Sitelerde Paylaş

Münazaralarda zaten her zaman bir sürü kural olur; mesaj uzunluğu, tartışmayı kim başlatacak, kim bitirecek, toplamda kaç mesaj yazılacak vs. böylece tartışmalar daha derli toplu ve verimli olurlar. Economist dergisinin web sitesindeki münazaralara bayılıyorum mesela, moderatörü ile, oylama sistemi ile, yorum özelliği ile, genel düzeni ile muhteşem. Hem izlemesi eğlenceli hem de çok öğretici, ben olsam hodri meydan bölümünü oradan örnek alarak yeniden düzenlerim.

Sitelerde Paylaş
Münazaralarda zaten her zaman bir sürü kural olur; mesaj uzunluğu, tartışmayı kim başlatacak, kim bitirecek, toplamda kaç mesaj yazılacak vs. böylece tartışmalar daha derli toplu ve verimli olurlar. Economist dergisinin web sitesindeki münazaralara bayılıyorum mesela, moderatörü ile, oylama sistemi ile, yorum özelliği ile, genel düzeni ile muhteşem. Hem izlemesi eğlenceli hem de çok öğretici, ben olsam hodri meydan bölümünü oradan örnek alarak yeniden düzenlerim.

Akşama kadar ekonomist münazaralarına bayılıyormuşsun bizi niye aydınlatmıyorsun şu ekonomik bilgilerden. ?

Sitelerde Paylaş
Akşama kadar ekonomist münazaralarına bayılıyormuşsun bizi niye aydınlatmıyorsun şu ekonomik bilgilerden. ?

Konu açıldı mı oradan edindiğim bilgileri de forumda paylaşıyorum, tabi orada tartışılan konular forumda pek tartışılan şeyler değil.

http://www.economist.com/debate/archive al buradan bak eski münazaralara, forumda bu konuların tartışıldığı oluyor mu?

Ben bu tartışmalardan birkaç kez bahsettim forumda ve msnde insanlara, link de verdim, ingilizce bilenler isterlerse takip edebilirler. Bunları çevirmem ve foruma asmam mümkün değil.

Aydınlatma konusuna gelirsek, aydınlanabilecek kapasite herkeste yok.

Sitelerde Paylaş

Ben hiçbir zaman hodri meydandan kaçmadım.Hodri meydana ara verdiğim anlar forumdan ayrıldığımda hodri meydan da boş kalıyordu.Hala da forumun en tartışılabilir bölümünün hodri meydan olduğunu biliyorum.Bu aralar tartışamamanın nedenine gelince,zaten forumda da fazla yazamıyorum.Son nicki aldıktan sonra yazma hevesim yerle bir oldu.Çok fazla ayrılıp dönmenin vermiş olduğu bir soğuma olabilir.Asil üyeliklerim silik iken parça parça olmuş yeni üyeliğimle yazmanın vermiş olduğu isteksizlik de olabilir.

Sitelerde Paylaş

Ya özedönüş, kimsenin sana yeni nick al dediği filan oldu mu? Bildiğim kadarıyla seni banlayan olmadı, nicckine ne iş diyende?

Bana bu gayret, "Hodrimeydanda dayak yiyen buymuş" dedirtmeme gayreti gibi göründü.. Dilin kemiği yok valla, hele ki müslümanların arasında yaşayınca, demogoji, zırvalama vs. işlerini gayet iyi hatmediyoruz malum...

Sitelerde Paylaş

Tamam oğuz, önerilerimi derli toplu bir biçimde istekler ve öneriler bölümünde dile getiririm.

Sitelerde Paylaş
Ya özedönüş, kimsenin sana yeni nick al dediği filan oldu mu? Bildiğim kadarıyla seni banlayan olmadı, nicckine ne iş diyende?

Bana bu gayret, "Hodrimeydanda dayak yiyen buymuş" dedirtmeme gayreti gibi göründü.. Dilin kemiği yok valla, hele ki müslümanların arasında yaşayınca, demogoji, zırvalama vs. işlerini gayet iyi hatmediyoruz malum...

Evet,,hodri meydanda dayak yemediğim halde yemişim gibi gözükmek istemedim.Onun için altına yorum yazma gereği duydum.İkimizin hodri meydan tartışmaları zaten kavgalı falan da geçmedi.Böyle göstermenin gereği yok.Benim hodri meydan da ne yenilmişliğim ve sinirlenmişliğim var.Keşke devamlı sadece hodri meydana katılabilseydim.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
Guest YILANOGLU
Not: Anibal'e katılıyorum. Israrla tartışma isteyenler, bir de bakıyorsun ortadan kayboluytor veya suskunluğa geçiyorlar. Örneğin Hasip.. Israrla bana anibal ile tartışacağını, başlık açıp kendisine yetki vermemi istedi. Üstelik tartışacakları konu da evrim konusuydu. Ona, anibal ile tartışabilecek durumda olmadığını söylediysem de, ısrarla tartışacağım dedi. Yetkisini verip başlığı açtım. Anibal'in ayrıntılı yazısından sonra sustu kaldı. Susması bir yana tamam konuyu kapatın da demedi ve başlık öylece duruyor. Ama bu başlıkları öylece durmasını engelleyecek belirgin kurallar ve düzenlemeler yapılmalıdır diye düşünüyorum. Bu konuda da sizlerin önerileri bize yol gösterecektir.

Sen bizi kendisine küfür edilince "Aha yağmur başladı yüzüme yağmur yağıyor" diyecek insanlardan sandın galiba.

"Anan önüne gelen zenciye verirdi zenci severdi" diyen bir zihniyet ile 11 iletiden oluşan tartışma yaptım.

Ücreti mukablinde bilgisayar kullanan bir adamım. O gün anibal 'ı 7 saat bekledim.

Saati 2 TL DEN 14 TL eder.

Hem anama kız kardeşime sövdüreceğim. Hem 14 TL para vereceğim, hem de7 saat bilgisayar başında demleyeceğim.

Neredeymiş o yağmanın bolluğu , göster de biz de gidelim.

>>> Anibal'in ayrıntılı yazısından sonra sustu kaldı..

Yoo ne susması.. Ben dedim ki, sen bana sor, ben de sana sorayım. Malum zaat çeşitli ortamlarda peygamberi göster, Cebraili göster falan deyip duruyor. Varsa öyle bir sorusu biz de yazalım dedik yani.

Bir evrimciyi mort etmek kadar bu haytta kolay bir şey yoktur.

Lakin "Anan önüne gelen zenciye verirdi zenci severdi" gibi muhabbetler yapan birisisini de terk edip gitmekten başka ne yapılablir.

Malum kendisine kural işletemiyorsun. Kendisine her türlü esip gürlemek ana bacı sövmek serbest değil mi?

Ama müslümanların en ufak hatasını şut ile cezalandırıyorsun.

YOK OĞUZ EFENDİ YOK.. KİMSENİN ANASI BACISI SANAL ORTAMDA ANİBAL 'A MALZEME OLAMAZ. SEN O ADAMA KURAL İŞLETMEYE BAK.

tarihinde YILANOGLU tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kendi talebi üzerine Ozedonus'e bu güne kadar hiç kimseye yapılmamış bir şans verip, kapatılmış eski üyeliğini iade ettik.
Ayıp bee. Başkasına yapıyorsunuz yıllardır burdayız ilk defa bi talebimiz oldu yok dediniz. O kadar yılın hatırıda mı yok . ayıp be :)
Sitelerde Paylaş
Guest YILANOGLU
Sen bizi kendisine küfür edilince "Aha yağmur başladı yüzüme yağmur yağıyor" diyecek insanlardan sandın galiba.

"Anan önüne gelen zenciye verirdi zenci severdi" diyen bir zihniyet ile 11 iletiden oluşan tartışma yaptım.

Ücreti mukablinde bilgisayar kullanan bir adamım. O gün anibal 'ı 7 saat bekledim.

Saati 2 TL DEN 14 TL eder.

Hem anama kız kardeşime sövdüreceğim. Hem 14 TL para vereceğim, hem de7 saat bilgisayar başında demleyeceğim.

Neredeymiş o yağmanın bolluğu , göster de biz de gidelim.

>>> Anibal'in ayrıntılı yazısından sonra sustu kaldı..

Yoo ne susması.. Ben dedim ki, sen bana sor, ben de sana sorayım. Malum zaat çeşitli ortamlarda peygamberi göster, Cebraili göster falan deyip duruyor. Varsa öyle bir sorusu biz de yazalım dedik yani.

Bir evrimciyi mort etmek kadar bu haytta kolay bir şey yoktur.

Lakin "Anan önüne gelen zenciye verirdi zenci severdi" gibi muhabbetler yapan birisisini de terk edip gitmekten başka ne yapılablir.

Malum kendisine kural işletemiyorsun. Kendisine her türlü esip gürlemek ana bacı sövmek serbest değil mi?

Ama müslümanların en ufak hatasını şut ile cezalandırıyorsun.

YOK OĞUZ EFENDİ YOK.. KİMSENİN ANASI BACISI SANAL ORTAMDA ANİBAL 'A MALZEME OLAMAZ. SEN O ADAMA KURAL İŞLETMEYE BAK.

:angry:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...