Jump to content

Ülkemizin İslamistler eliyle oluşturulan yeni imajı

Recommended Posts

Sayın andromeda

Türbanla Savaş Örgütü savaşçısı gibisiniz valla :)

Nerede türban ile ilgili bir haber hepsini buluyorsunuz.. Sizi kutlamak lazım... Keşke türbanın yanında kadınların diğer sorunlarıyla da bu kadar yakından ilgilenseydiniz... Hani daha önrce açtığınız

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...40&start=40

başlıkta belirttiğim

Evlerine hapsedilen yaklaşık 13 milyon kadının hepsi türbanlı mı. okuma yazma bilmeyen yüzde 20'lik dilimde yer alan kadınların tümü türbanlı mı, tüm kadınların yarısını oluşturan ilkokul mezunu olan kadınların hepsi türbanlı mı...Veyahut üniversiteyi bitirme başarısını gösteren yüzde 3,7'lik dilimde yer alan mutlu (!) azınlığı oluştan kadınların tamamı türbansız mı... Türban sorunu, kadın sorunu tartışılırken nedense bir sefer olsun başvurulmayan bir araştırma vardı. TİSK'ın yaptığı araştırmada satır aralarında kaynayan bir açıklama vardı. son bir yılda 237 bin kadını çalıştığı yerden alıp evine yani yarı açık cezaevine yollamışız Bu kadınların kimisi türbanlıydı kimisi türbansızdı. Ama sistem onları evlerine yollarken türbanına türbansızılğına bakmadı... Evde şiddete uğrayan kadınların kimisinde türban vardı kimisinde türban yoktu.. Yolda tacize uğrayan, evinde eşinin tecavüzüne uğrayan kadınrların kimisi türbanlıydı kimisi türbansızdı.

Bu coğrafya da yaşayan türbanlı veya türbansız tüm kadınlar aynı acı kaderi paylaşmaktadır.. Kadının türbanı ile uğraşan bu sistemin çözüm diye bir kaygısı yoktur. Zaten sorunların nedeni de sistemin ta kendisidir... Kadın türbanlı da olsa türbansızda olsa, ikinci sınıf olarak görülmektedir görülmeye de devam edecektir....

sorunlar gibi... Ama bizim derdimiz kadın hakları falan değil galiba

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeride...p;p=8&rid=2

bu fotoyu beğendim

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Kadınların evden çıkartılmaması, başlık parası, kan davaları, okutulmama, kaç-göç gibi sorunların tümünün dini-islami temelleri vardır... İyi incelendiğinde görülür bu durum...

haklısın ama bugün biraz farklı durumla karşılaştım üzülsemmi sevinsemmi anlamadım

rahatsızlığım nedeniyle an-deva özel hastanesine başvurmuştum doktoruyla , hemşiresiyle ve hastabakıcısıyla beraber bütün kadınları hemen hemen türbanlıydı veya başörtüsü gerçi benim gözümde bezparçcasından farklı değil ama özel hastane olma sebebiyle bu kadar rahattılar aslında pekte muayene olmak içimden gelmedi önyargı ve bağnazca bir düşünce değil sadeece istemiyordum.

tarihinde bLeedrobe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
haklısın ama bugün biraz farklı durumla karşılaştım üzülsemmi sevinsem mi anlamadım

rahatsızlığım nedeniyle an-deva özel hastanesine başvurmuştum doktoruyla , hemşiresiyle ve hastabakıcısıyla beraber bütün kadınları hemen hemen türbanlıydı veya başörtüsü gerçi benim gözümde bezparçcasından farklı değil ama özel hastane olma sebebiyle bu kadar rahattılar aslında pekte muayene olmak içimden gelmedi önyargı ve bağnazca bir düşünce değil sadeece istemiyordum.

Bazıları diyor ya "türban sosyalleştiriyor", öyle bir şey işte; köyden kente göçün ve kimlik arayışının sonuçları İslam'da bitiyor...

Sitelerde Paylaş
Kadınların evden çıkartılmaması, başlık parası, kan davaları, okutulmama, kaç-göç gibi sorunların tümünün dini-islami temelleri vardır... İyi incelendiğinde görülür bu durum...

güneydoğudan pkk nın hortlamasıdamı islami dini temellere dayanıyor.siz abdullah öcalanın dinle ilgili yazdığı kitabı okumadınız galiba.

Sitelerde Paylaş
güneydoğudan pkk nın hortlamasıdamı islami dini temellere dayanıyor.siz abdullah öcalanın dinle ilgili yazdığı kitabı okumadınız galiba.

Konu ile ilgisiz ama ağalık düzeninde bile dinin etkisi vardır ve uzun vadede aslında PKK bunun sonucudur...

Sitelerde Paylaş
Konu ile ilgisiz ama ağalık düzeninde bile dinin etkisi vardır ve uzun vadede aslında PKK bunun sonucudur...

pkk ile islamı yan yanamı koyuyorsunuz siz.bukadarıda pes yani.islamı karalamak için elinizden geleni yapıyorsunuz.siz yakında nazi lerde aslında islamdan çıktı dersiniz dimi.bakın türkiyede kadınlarımızın dövülmesi işkence edilmesi sonra kızlarımızın okutulmaması vs islamla bağdaştırılamaz.çünkü islam kadına önem vermiştir

İslâm Dîni, kadın hakları üzerinde titizlikle durmuş ve kadını, hiçbir nizâm ve sistemin veremediği müstesnâ bir makâma sâhip kılmıştır. Nitekim Cenâb-ı Hakk Kur’ân-ı Kerîm’inde:"Erkeklerin kadınlar üzerinde hakları olduğu gibi, kadınların da erkekler üzerinde hakları vardır." buyurmuştur.Rasûlullâh (s.a.v.) Efendimiz de erkekleri, kadınların hak ve hukûkunu gözetmeye dâvet etmekte ve bu konuda: "Kadınların haklarını yerine getirme husûsunda Allâh’tan korkunuz! Zîrâ siz onları Allâh’ın bir emâneti olarak aldınız." buyurmaktadır.Başka bir hadîs-i şerîflerinde de: "Sizin en hayırlınız, ehline (eşine ve çocuklarına) en hayırlı olanınızdır. Ve ben de ehline karşı en hayırlı olanınızım." buyurur.Peygamber (s.a.v.) Efendimiz, erkeklere, kadınlara dâimâ iyi davranmalarını tavsiye ederek:"Mü’minlerin îmân bakımından en olgunu ve en hayırlısı, hanımına karşı en hayırlı olanıdır." buyurmaktadır.Vedâ Haccı’ndaki meşhûr hutbesinde Peygamber (s.a.v.) Efendimiz: "Ey insanlar! Kadınlar hakkında Allâh’dan korkunuz! Sizin kadınlarınız üzerinde hakkınız vardır.Bazı hadisler : (Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin!) [Müslim](Hanımının kötü huylarına katlanan erkek, belalara sabreden Hz. Eyyüb gibi mükafatlara kavuşur. Kocasının kötü huyuna sabreden kadın da, Hz. Asiye gibi sevaba kavuşur.) [İ.Gazali](Hanımı ile iyi geçinip şakalaşanı Allahü teâlâ sever, rızklarını artırır.) [İ.Lâl](En üstün mümin, hanımına, en iyi, en lütufkâr davranan güzel ahlaklı kimsedir.) [Tirmizi](En iyi Müslüman, hanımına en iyi davranandır. İçinizde, hanımına en iyi davranan benim.) [Nesai](Hanımına güler yüzle bakan erkeğin defterine, bir köle azat etmiş sevabı yazılır.) [R.Nasıhin](Hanımının haklarını ifa etmeyenin; namazları, oruçları kabul olmaz.)

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Burada ateizm ile PKK'yı özdeşleştirmenin ön hazırlığını yukarıda yapmıştınız; aksini görünce niye bu kadar şaşırdınız...

Siz abdullah öcalanın dinle ilgili yazdığı kitabı okumadınız galiba.

pkk ile islamı yan yana mı koyuyorsunuz siz.bukadarıda pes yani.islamı karalamak için elinizden geleni yapıyorsunuz.
tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burada atezim ile PKK'yı özdeşleştirmenin ön hazırlığını yukarıda yapmıştınız; aksini görünce niye bu kadar şaşırdınız...
Kendi adıma şaşırmam... Aslında sizin ne kadar absürt olsada hiç bir görüşünüzü okuduğumda şaşırmadım.. Normal bir durum... Araç ile amacı karıştırmaya devam ettiğiniz sürece ben şaşırmamaya devam edeceğim..

saygılarımla

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
.Vedâ Haccı?ndaki meşhûr hutbesinde Peygamber (s.a.v.) Efendimiz: "Ey insanlar! Kadınlar hakkında Allâh?dan korkunuz! Sizin kadınlarınız üzerinde hakkınız vardır.

Veda hutbesi: "Eğer onlar sizden izinsiz râzı olmadığınız kimseleri âile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe dövüp korkutabilirsiniz."

Tabii bu hutbedeki cümlerin tamamen yumuşatılmış olduğuna emin olabilirsiniz.. "Hafifçe dövün" falan gibi... Kadın aynı erkek gibi ayrı bir bireydir... Evlilikte de kimse kimseyi almamaktadır, sadece iki insan birlikte yaşama kararı vermektedir...Mirastan yarım pay alan kadının da hakkından hukukundan falan bahsetmeyelim isterseniz de ayıp olmasın...

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Veda hutbesi: "Eğer onlar sizden izinsiz râzı olmadığınız kimseleri âile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe dövüp korkutabilirsiniz."

Tabii bu hutbedeki cümlerin tamamen yumuşatılmış olduğuna emin olabilirsiniz.. "Hafifçe dövün" falan gibi... Kadın aynı erkek gibi ayrı bir bireydir... Evlilikte de kimse kimseyi almamaktadır, sadece iki insan birlikte yaşama kararı vermektedir...Mirastan yarım pay alan kadının da hakkından hukukundan falan bahsetmeyelim isterseniz de ayıp olmasın...

miras hakkında yazı yazdım.yorumlarınızı bekliyorum

saygılar

Sitelerde Paylaş

Urfa farklı bir cumhuriyettir.. Konya, urfanın yanında laik bir kent gibi bile algılanabilir... 5-6 yıl önce urfa dolaylarına gittik arkadaşlarla, ben ve bazı arkdadaşlar şortla dolanıyoruz. Vatandaşın biri yanımızdan geçerken cümlenin tamamını hatırlamakla beraber "ayıp ayıp, bu şort nedir" nedir diye laf atmıştı. Gerçi lafı önemli değil de attığı bakış daha ürkütücüydü :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...