Jump to content

Zavallı müslümanlar...

Recommended Posts

Bizler okuduklarımızı akıl kantarına vuruyoruz ve mantığımıza yatmadıysa inanmadığımızı gerekçeleriyle birlikte söylüyoruz.Siz ise mantıklı bulmamanıza rağmen "inanmak zorunda olduğunuz için (islam=teslim olmak) aklınıza yatmasa da inandık" diyorsunuz...

Yahu kardeşim bir müslüman nasıl olur da "Allah herşeye kadirdir" dedikten sonra aklıyla hareket edebilir.?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 86
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben 1 yıldan fazla süredir buradayım bilen bilir ben anladıgımı mantıgıma göre yogurur öyle yaşamıma yansıtırım.DSogruya dogru yanlısa yanlıs diyebilecek kadar dürüst oldugumu cogu baslıkta gören görmüştür.Bilgi yetersizligimin bulundugu konularada girmiyorum .Zorunlu değilim hiçbirşeye ister inanırım ister inanmam bundan dolayıda yargılanmam bilmem anlatabildim mi :)

Yahu sana bilmediğin bir konudan bahsetmedim "kesirli sayıların toplanmasından " bahsettim.Eğer bu konuda da bilgin yoksa çağırırsın bir ilkokul 5 öğrencisini ona toplatırsın.Ayrıca inandığın dine göre o dinin hükümlerine "yanlış " deme lüksün yok.Kafanda bir din yaratmışsın onunla oyalanıyorsun.. :lol:

Sitelerde Paylaş
Bizler okuduklarımızı akıl kantarına vuruyoruz ve mantığımıza yatmadıysa inanmadığımızı gerekçeleriyle birlikte söylüyoruz.Siz ise mantıklı bulmamanıza rağmen "inanmak zorunda olduğunuz için (islam=teslim olmak) aklınıza yatmasa da inandık" diyorsunuz...

Yahu kardeşim bir müslüman nasıl olur da "Allah herşeye kadirdir" dedikten sonra aklıyla hareket edebilir.?

yani bir müslüman beyinsizdir ne yazarsa onu yapar kendine ait bir düşüncesi olamaz yorumlayamaz egip bükemez bunumu diyorsun

bırak Allahını seversen cübbeli ikimizde müslümanız surada kuranı anlamak için nereni kullanıyorsun sen ?

Sitelerde Paylaş
Yahu sana bilmediğin bir konudan bahsetmedim "kesirli sayıların toplanmasından " bahsettim.Eğer bu konuda da bilgin yoksa çağırırsın bir ilkokul 5 öğrencisini ona toplatırsın.Ayrıca inandığın dine göre o dinin hükümlerine "yanlış " deme lüksün yok.Kafanda bir din yaratmışsın onunla oyalanıyorsun.. :lol:

Kesirli sayıları toplayacan da hangi meale göre, bu konu bu kadar basit deil. Neyse en fazla matematik ile Nurcular uğraşmış, onlar biliyodur kesin :D

Sitelerde Paylaş
Kesirli sayıları toplayacan da hangi meale göre, bu konu bu kadar basit deil. Neyse en fazla matematik ile Nurcular uğraşmış, onlar biliyodur kesin :D

Yapmayın sayın aisto,

Size buradan 30 küsur meal yazarım,mahcup olursunuz,haydi bu arapçada kelimeler farklı anlamlara geliyor diyelim,rakamlar da mı öyle ??? Nasıl bir dildir bu ??? Üzülerek söylüyorum çok basit bir iddianın arkasına sığınıyorsunuz ..

Sitelerde Paylaş

Peki senin mantığınla düşünelim;

Allah herşeye kadirse,evreni yaratmadaki amacı neydi? Bütün canlıları yaratmasındaki amaç neydi? Bu amaca direkt ulaşamazmıydı? Canı sıkıldı desem,herşeye kadir bir varlık anında canının sıkıntısınıda giderir.Senin kendine sormaya cesaret edemediğin şeylere yardımcı olabildim mi?

tarihinde loneliness tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah herşeye kadirse,evreni yaratmadaki amacı neydi? Bütün canlıları yaratmasındaki amaç neydi? Bu amaca direkt ulaşamazmıydı? Canı sıkıldı desem,herşeye kadir bir varlık anında canının sıkıntısınıda giderir.Senin kendine sormaya cesaret edemediğin şeylere yardımcı olabildim mi?

Neden bir amacı olmak zorundaki?

Sitelerde Paylaş

Bu ateistlerin topu çelişki ve aciziyet yumağıdır

bilim bilim derelr hiçbirinin profesyonel bilimle alakası yoktur

bilim teknik dergilerini gerçek bilim sanır yutturmaya çalışırlar

kaynak istersin wikipedi en ulvi kaynaklarıdır (nasıl yanlış yönlendirmelerle dolu olduğunu kendileri debilir)

bazen hadis yazarlar altına buhari derler halbuki

buharideki yalan hadis başlıklarını alıntılayıp gerçekmiş gibi yuttururlar

dikkat etmezseniz ayet ve hadislerdeki ince tahrifatlarını da gözden kaçırabilkirsiniz

ayet yazarsın fikrine delil olsun diye ben kabul etmem akıldan mantıktan bahset derler

akla mantığa uygun delil getirrisin kuarnın neresinde geçiyor bu? derler

hasılı kelam kıvırtmak ateistlerin en önemli marifetidir

yazmayın demiyorum ama bunlaar dikkat edelim

-------------------

diğer "düşmanımın düşmanı dostumdur"

bazı dinadarlar kıt akılarına sığmayan Peygamber (sav) ın sünnetini

inkar edip dindar kardeşine muhalefet ediyor

ne için cehennem odunların a yaranmak için mi?

yoksa bir cüzi menfaat için 1000ler günaha davetiye çıkarıyor

halbuki bunla kimseye yaranamazsıınız dahası iştahlarını kabartırsınız

müslümanlar bir fabrikanın dişlileri gibidir

ahenkle çalışırlarsa bu fabrika ihya olur yoksa birinin dediğini diğeri

eleştirirse fabrikamabrika kalmaz

selam hidayete tabii olnalara olsun

Sitelerde Paylaş
Yapmayın sayın aisto,

Size buradan 30 küsur meal yazarım,mahcup olursunuz,haydi bu arapçada kelimeler farklı anlamlara geliyor diyelim,rakamlar da mı öyle ??? Nasıl bir dildir bu ??? Üzülerek söylüyorum çok basit bir iddianın arkasına sığınıyorsunuz ..

Sizinle hemfikirim. Ben problem yaşamıyo deilim şu 30 küsür mealle. Herşeyi bilen allame zannetmiyorum kendimi, ama bu konuyu farklı biliyorum bu yalan deil.

Sitelerde Paylaş
Bu ateistlerin topu çelişki ve aciziyet yumağıdır

bilim bilim derelr hiçbirinin profesyonel bilimle alakası yoktur

bilim teknik dergilerini gerçek bilim sanır yutturmaya çalışırlar

kaynak istersin wikipedi en ulvi kaynaklarıdır (nasıl yanlış yönlendirmelerle dolu olduğunu kendileri debilir)

bazen hadis yazarlar altına buhari derler halbuki

buharideki yalan hadis başlıklarını alıntılayıp gerçekmiş gibi yuttururlar

dikkat etmezseniz ayet ve hadislerdeki ince tahrifatlarını da gözden kaçırabilkirsiniz

ayet yazarsın fikrine delil olsun diye ben kabul etmem akıldan mantıktan bahset derler

akla mantığa uygun delil getirrisin kuarnın neresinde geçiyor bu? derler

hasılı kelam kıvırtmak ateistlerin en önemli marifetidir

yazmayın demiyorum ama bunlaar dikkat edelim

-------------------

diğer "düşmanımın düşmanı dostumdur"

bazı dinadarlar kıt akılarına sığmayan Peygamber (sav) ın sünnetini

inkar edip dindar kardeşine muhalefet ediyor

ne için cehennem odunların a yaranmak için mi?

yoksa bir cüzi menfaat için 1000ler günaha davetiye çıkarıyor

halbuki bunla kimseye yaranamazsıınız dahası iştahlarını kabartırsınız

müslümanlar bir fabrikanın dişlileri gibidir

ahenkle çalışırlarsa bu fabrika ihya olur yoksa birinin dediğini diğeri

eleştirirse fabrikamabrika kalmaz

selam hidayete tabii olnalara olsun

Ahmet baha her insanın hatası olur, siz bidefa Sait Nursinin hatalarını kabul edin hele.

Sitelerde Paylaş
Bir eylem yapıyorsan bu bir amaca yöneliktir.Varsayalım,işe gidiyorsun, neden? Yada çocuk okutuyorsun, neden? Bu kainatta yaratıldı ise neden? canlılar yaratıldı ise neden?

amacını kavrayamamıssın ki nedenini soruyorsun

Sitelerde Paylaş
yani bir müslüman beyinsizdir ne yazarsa onu yapar kendine ait bir düşüncesi olamaz yorumlayamaz egip bükemez bunumu diyorsun

bırak Allahını seversen cübbeli ikimizde müslümanız surada kuranı anlamak için nereni kullanıyorsun sen ?

bak kardeşim, Kuran'da Kızıldenizin yarılması, Kayadan devenin çıkması gibi aklınla çözemeyeceğin mucizeler vardır. Belkıs'ın tahtının göz açıp kapayıncaya kadar Süleyman as. yanına getrtilmesi. Bunları olduğu gibi kabul edeceksin. Akılla, bilimle olmaz bu işler.

Sitelerde Paylaş
Bir eylem yapıyorsan bu bir amaca yöneliktir.Varsayalım,işe gidiyorsun, neden? Yada çocuk okutuyorsun, neden? Bu kainatta yaratıldı ise neden? canlılar yaratıldı ise neden?

Bi defa hiçbirşey yaratılmasa o yaratıcı olamazdı. Gerçek nedenini Ona sormak lazım, süpekulatif bi sürü yorum var nebileyim.

Sitelerde Paylaş
amacını kavrayamamıssın ki nedenini soruyorsun

Aisto "Neden bir amacı olsunki" diye soruyor o soruya bir yanıt olarak yazdım.Sizde "amacı kavrayamamışsınız" diyorsunuz.Müslümanların kendileri bile birbiriyle çelişiyor.En basit örneği verdiğiniz için teşekkür ederim.Ha bu arada bir amacı varmı yokmu karar verin!

Sitelerde Paylaş
Aisto "Neden bir amacı olsunki" diye soruyor o soruya bir yanıt olarak yazdım.Sizde "amacı kavrayamamışsınız" diyorsunuz.Müslümanların kendileri bile birbiriyle çelişiyor.En basit örneği verdiğiniz için teşekkür ederim.Ha bu arada bir amacı varmı yokmu karar verin!

Bir amacı var mı yok mu Kurana bakmak lazım. Kuran da ben açık bir amaçla karşılaşmadım. Ama birileri benden daha iyi anlamış olabilir saygım vardır.

Sitelerde Paylaş

Bir eylem yapıyorsan amacı vardır elbet. Ama Ondan başka hiçbir varlık yok iken Ona ait bir amaçtan bahsediyorsun.Amaç ta bir zorunluluk içerir, aynı zamanda bir eksiklik, bir kararsızlık ne bileyim.

tarihinde aisto tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben gizli bir hazineydim, bilinmek istedim. (kudsi hadis)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...