Jump to content

Zavallı müslümanlar...

Recommended Posts

• İleti 86
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet zaten evin içinde güneş var, D vitaminini evde de alırlar.

bu arada yampiri yampiri :D

tarihinde A$tur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
40 INDAN SONRA AZAN ÇOBANI KURTLAR YERMİŞ.

hmm evet dini yaydıktan sonrada görevinin bitiggini ölecegini bildigi için veda hutbesinde konusmasıda zaten onun peygamberligine dair delillerdendir.Din yarıda kalıp ölmemiş peygamber bence degerli yorumlarını kendine sakla

Sitelerde Paylaş
Seni biraz akıllı sanmıştım.Kendi dinini bile savunacak bilgi yok sende?Kuran dan alınma ayetlerle cevap vermeye kalkıyorsun.Kuranı biz ilahi kitap olarak görmüyoruz.Bizlere yaşamdan elle tutulur kanıtlar göster.Günümüz siyasetçiler gibi sorulara net cevaplar vermiyorsun.Kıvıra kıvıra asenaya taş çıkartırsın.Senin aklın yokmu bi kere de aklın la cevap vermeyi denemeni öneririm.Hangi soruma adam gibi cevap verdin?Sıkışınca çamur atmaya başlıyorsun,sağa sola sıçmaya başlıyorsun.Sana gösterilen kanıtlar, iletiler eşeğe anlatılsa,eşşek bile tanrı yok diye anırırdı.

Tanrının yok olduğunun kanıtı neymiş??

iletiler eşeğe anlatılsa,eşşek bile tanrı yok diye anırırdı.

Yapma yaw. Cücük kadar aklınla insanları küçük görüyorsun.

Sitelerde Paylaş
Bu yüzden çarşaf şart.. Sağlık için. :ph34r: :good:

cübbeli ne alaka çarsaf saglık için mi kullanılıyor gözünü seversen hayalet gibi geziyorlar.

Mahrem bölgelerini kapatman emrolunuyor.Dinde de asırıcılıga gideni Allah sevmez herşeyin sınırı vardır bence sende asırıya gidenlerdensin.Kara çarsaf içinde yanar lan kadıncagız

Sitelerde Paylaş

>>> loonies okuma yazma bilmeyen bir cobana en güzel ve en anlamlı şiirlerinin gelmesiden büyük bir mucize yoktur.

Yahu, ne okuma yazma bilmeyeni, ne çobanı?

Adamın çoban filan olduğu yok, safi kandırmacalara kanıp duruyorsunuz boyuna.. Muhammedin dedeleri, haşimilerin kurucusu ve önderidir. Bu sıfatla bizansla anlaşmalar vs. yapmışlardır. Dedesi, kabenin sahibidir ve kabenin bakımı ve herşeyi, onların elindedir. Kısaca, kabe, kureyş ve haşimilerin hanedanından gelir muhammed.. Adamın çobanlık yaptığı filanda yok.. Dedesinin himayesinde, kabenin sorumlusu olarak bir şeyler yapan birisi..

Sitelerde Paylaş
cübbeli ne alaka çarsaf saglık için mi kullanılıyor gözünü seversen hayalet gibi geziyorlar.

Mahrem bölgelerini kapatman emrolunuyor.Dinde de asırıcılıga gideni Allah sevmez herşeyin sınırı vardır bence sende asırıya gidenlerdensin.Kara çarsaf içinde yanar lan kadıncagız

craftçım biraz oku be kardeşim. Mantığınla hareket etme.

Sitelerde Paylaş
yani diyorsun kuran türkçeye çevrilince boktanlaşıyor.

boktanlasıyor demiyorum demek haddimede değil fakat her dilden çevirilerde oldugu gibi anlamlarda daralmalar farklılasmalar olusuyor.Meal farklılıklarıda bundan kaynaklanmaktadır.Türkceye göre daha zengin bir dil olması nedeniyle parantez içi yazıları ve kısa tefsirleri sık sık görebilirsiniz.Divan edebiyatından örnek verirsek farsca,arapca ve türkce karısımı bir dil kullanılmıstır.Arapcanın ve farscanın şiire daha akıcı olması nedeniyle anlam derinliginden dolayı diger diller de kullanılmıstır fakat bir gazelde arapca kelimelerin yerine türkce anlamlarını koydugun zaman ortaya sacma sapan bir tablo cıkıyor

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ,müslümanların aczini görmek istiyorsanız size bir tavsiyede bulunayım.Akla en aykırı gelen ayetleri (varsa içindeki özel isimleri değiştirerek ,örneğin muhammed yerine isa diyerek) bak sana incilden veya tevrattan birkaç birşeyler okuyayım ,ne kadar güzel değil mi diye okuyun.Kendi kitabını bir kere bile okumamış genetik müslümanlar okunanın ne olduğunu bilmediği ama incil veya tevrat denildiği için de refleksif bir şekilde redde hazır olduğu için okunan ayeti dalga geçerek ve aşağılayarak inkar edecekler ve bunun akla,mantığa aykırı olduğunu söyleyeceklerdir.

Okuduğunuzun bir kuran ayeti olduğunu söylediğinizde ise o kıvırtkanlığı ve dağılmayı seyretmek acaip bir keyiftir.Tavsiye ederim.

Beş dakika öncesi ile beş dakika sonrası arasındaki bu tavır farklılığının tek sebebi de KORKU VE CEHALETTİR ,başka hiçbir şey değil...

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar ,müslümanların aczini görmek istiyorsanız size bir tavsiyede bulunayım.Akla en aykırı gelen ayetleri (varsa içindeki özel isimleri değiştirerek ,örneğin muhammed yerine isa diyerek) bak sana incilden veya tevrattan birkaç birşeyler okuyayım ,ne kadar güzel değil mi diye okuyun.Kendi kitabını bir kere bile okumamış genetik müslümanlar okunanın ne olduğunu bilmediği ama incil veya tevrat denildiği için de refleksif bir şekilde redde hazır olduğu için okunan ayeti dalga geçerek ve aşağılayarak inkar edecekler ve bunun akla,mantığa aykırı olduğunu söyleyeceklerdir.

Okuduğunuzun bir kuran ayeti olduğunu söylediğinizde ise o kıvırtkanlığı ve dağılmayı seyretmek acaip bir keyiftir.Tavsiye ederim.

Beş dakika öncesi ile beş dakika sonrası arasındaki bu tavır farklılığının tek sebebi de KORKU VE CEHALETTİR ,başka hiçbir şey değil...

yapma ya kuran okumadıgımızı mı söylüyorsun.Korku felan yok cehalette yok elimizden geldigince arastırıyoruz senin acizligin zaten 21.yüzyılda hrşeyin tesadüfe dayandıgını söyleyen zihniyetin ürünü.

Sitelerde Paylaş
Türkceye göre daha zengin bir dil olması nedeniyle parantez içi yazıları ve kısa tefsirleri sık sık görebilirsiniz

yok öyle bir şey. bir kelimenin bir dilde bir çok manaya gelmesi o dilin insanlarının ne kadar kaypak olduğunu gösterir. batınca kelimeye başka mana yükleyip kurtulma çabaları . olmadı parantezler. hadis mi ne karın ağrısı bişi var der ki:

rızkın 10da şu kadarı ticaretten gelir.

düpedüz üreten aşağılanıyor. birisi acil bir çözüm bulmuş: ticaret üretim manasına da geliyor.

yemezler. üretim için kelime var arapçada :istihsal.

Sitelerde Paylaş
yok öyle bir şey. bir kelimenin bir dilde bir çok manaya gelmesi o dilin insanlarının ne kadar kaypak olduğunu gösterir. batınca kelimeye başka mana yükleyip kurtulma çabaları . olmadı parantezler. hadis mi ne karın ağrısı bişi var der ki:

rızkın 10da şu kadarı ticaretten gelir.

düpedüz üreten aşağılanıyor. birisi acil bir çözüm bulmuş: ticaret üretim manasına da geliyor.

yemezler. üretim için kelime var arapçada :istihsal.

arapca hakkında birşey bilmedigin ortada.Türkceyi yozlasmıs bir dil içinde her dilden kelimeler sözlüge girmiş bir dil.Arapca 1 kelime ile cok fazla mana üretilebilir ama türkcede bu arapca kadar değildir.Git fransız çeviri şiirlerini biraz oku da gör millet o kadar deger veriyor ama çevirilince bir manası kalıyormuymuş.Manası aslında aynı fakat akıcılıgı kalmıyor anlam basitleşiyor

Sitelerde Paylaş
yapma ya kuran okumadıgımızı mı söylüyorsun.Korku felan yok cehalette yok elimizden geldigince arastırıyoruz senin acizligin zaten 21.yüzyılda hrşeyin tesadüfe dayandıgını söyleyen zihniyetin ürünü.

Sizlerle aramızdaki fark şu CraftXrac,

Bizler okuduklarımızı akıl kantarına vuruyoruz ve mantığımıza yatmadıysa inanmadığımızı gerekçeleriyle birlikte söylüyoruz.Siz ise mantıklı bulmamanıza rağmen "inanmak zorunda olduğunuz için (islam=teslim olmak) aklınıza yatmasa da inandık" diyorsunuz...

Mesela Nisa suresindeki miras hükmünde yapılan matematik hatasını izah edebiliyor musunuz ? Hayır.Bu konuda biz ,bize anlatılan mükemmel allahın basit bir kesir hesabı yapmaktan aciz olamayacağı iddiasıyla bunun bir allah lafzı olmadığını/olamayacağını iddia ediyoruz.Siz ise kuranda yazdığı için hatasıyla da olsa iman etmek gerektiğini söylüyorsunuz.Hatta içinizden daha ileri gidenleri kuranda hata olmaz olsa olsa matematikte hata vardır bile diyebiliyorlar...

Bilmem anlatabildim mi ?

Sitelerde Paylaş

Bizler okuduklarımızı akıl kantarına vuruyoruz ve mantığımıza yatmadıysa inanmadığımızı gerekçeleriyle birlikte söylüyoruz.Siz ise mantıklı bulmamanıza rağmen "inanmak zorunda olduğunuz için (islam=teslim olmak) aklınıza yatmasa da inandık" diyorsunuz...

Mesela Nisa suresindeki miras hükmünde yapılan matematik hatasını izah edebiliyor musunuz ? Hayır.Bu konuda biz ,bize anlatılan mükemmel allahın basit bir kesir hesabı yapmaktan aciz olamayacağı iddiasıyla bunun bir allah lafzı olmadığını/olamayacağını iddia ediyoruz.Siz ise kuranda yazdığı için hatasıyla da olsa iman etmek gerektiğini söylüyorsunuz.Hatta içinizden daha ileri gidenleri kuranda hata olmaz olsa olsa matematikte hata vardır bile diyebiliyorlar...

Bilmem anlatabildim mi ?

ben 1 yıldan fazla süredir buradayım bilen bilir ben anladıgımı mantıgıma göre yogurur öyle yaşamıma yansıtırım.DSogruya dogru yanlısa yanlıs diyebilecek kadar dürüst oldugumu cogu baslıkta gören görmüştür.Bilgi yetersizligimin bulundugu konularada girmiyorum .Zorunlu değilim hiçbirşeye ister inanırım ister inanmam bundan dolayıda yargılanmam bilmem anlatabildim mi :)

Sitelerde Paylaş

Bilmem anlatabildim mi ?

Yahu farklı meallerde bile farklı hesaplar çıkıyor, haklısınız ben sizi tebrik ederim(yiğidi öldür hakkını ver). Ama ben farklı biliyorum, delilleri ile beraber tartışırız ilerde belki.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...