Jump to content

Yaşam'ın başlangıcına dair.

Recommended Posts

• İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bililsel bilgiyi (ki sadece bir karaciğer metabolizması bir cilt kitaptır)

akılsız şuursuz bilinçsiz aminoasitlermi icad etti?

Bilinç nedir?Suyun 100 derecede kaynaması için 100 dereceyi termometreyle ölçmesimi gerekiyor?Cansız madde dış ortama neden ve nasıl reflex gösteriyor?

Neden su 0 derecede donuyor?0 dereceyi nerden biliyor ölçüyor?

Sitelerde Paylaş
Aminoasitlerin deneysel olarak oluşturulması:

... Düşük ısı ve basınç altında yürütülen her deneyde bilim adamları uzayda bulunan küçük molekülleri su yüzeyine boşaltıp UV ışınlarına tabi tuttular. (değişik miktarlarda buzlu su kullanıldı ve bir takım hidrojen siyanür ve daha fazla su kullanırken diğer takımlar hidrojen siyanürsüz ve az su kullandı)

... Numuneler oda ısısına getirildiğinde NASA üç aminoasit keşfederken avrupa grubu altısı yaşama dair toplam 16 aminoasit keşfetti.

Kaynak:

http://findarticles.com/p/articles/mi_m120...61/ai_84804464/

İsterseniz konuyla ilgili bilimsel yayınları da bulabiliriz.

-----------------

Sonuç;

Aminoasitlerin tesadüfen oluşabildiğini bilim gösterdi. Buna ne dersiniz?

İyide bilimin gösterdiğinin neresi tesadüf ?İki hidrojen atomu bir oksijenle birleştiğinde hep su molekülü oluşuyorsa bu tesadüfmüdür ?

Ne tesadüftür nede mucize.Bunlar kanundan başka birşey değil.

Hatta ben bunu kader olarak görüyorum.

Bir sürü önşart sıralmışsın.Şartlar oluşunca hayat ortaya çıkıyor demektir bu.Bundan ben sadece şunu çıkarıyorum.Evrende bilmediğimiz kadar çok yaşam biçimi olabilir ve vardır.

Sitelerde Paylaş
İyide bilimin gösterdiğinin neresi tesadüf ?İki hidrojen atomu bir oksijenle birleştiğinde hep su molekülü oluşuyorsa bu tesadüfmüdür ?

Ne tesadüftür nede mucize.Bunlar kanundan başka birşey değil.

Hatta ben bunu kader olarak görüyorum.

Bir sürü önşart sıralmışsın.Şartlar oluşunca hayat ortaya çıkıyor demektir bu.Bundan ben sadece şunu çıkarıyorum.Evrende bilmediğimiz kadar çok yaşam biçimi olabilir ve vardır.

Tabii ki de ön şartların biraraya gelmesi bir tesadüf. Tesadüf kelimesine karşı alerji seziyorum.

Fakat anti-teist bir görüş öne sürmüyordum. Yeterince büyük kümelerde olasılık dağılımının neredeyse tamamını görmek mümkün, siz buna kadar diyorsunuz, ben birşey demiyorum. Tesadüf ise o an ve o noktada bu olası olayın vuku bulması. Tesadüfe inanmayışınız (hollywood filmlerinde sık karşılaşılır) tesadüf kelimesini kullanmamaya zorlamayacak insanları.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Muazzamlar muazzamı evrenlerde yalnız bizim güneş sistemimizde hayat olduğunu düşünmek Hacının söylediyi gibi Abtallıktan başkası deyil.

Gerci,başka güneş sistemlerinde canlıların var olabileceyine sanırım Hacınında pek ınanası yok.

Bence,bu muazzam evrenlerde bizden başka çok yerlerde Yaşam mutlaka vardır.

Çünkü dünyamızda onlardan biridir.

Bizde olup onlarda olmaması düşünülebilir deyildir.

Daha işin başındayız.

kendi güneş sistemimizi bile ayın hariçindeki uyduları tam olarak tanıyabilmişde deyiliz.

Önce bizim şu 9 uyduyu bir güzel tanıyalım.

Oralarda kurulacak,rampalardan atılacak araştırma ROKETLERİ,diyer sistemlerden bize çok büyük müjdeler gönderebilirler.

Tabiki daha fazla bilgiye gerek var.

Bu bilgileride bulacaklar

Ya Amarıkalılar

Yada Ruslar olacaklar ,ne yazıkki.

Kalın sağlıcakla

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/12300647.asp?gid=229

Yaşam'ın başlangıcı ile ilgili dindar kesim sürekli bilimin buna cevap veremeyeceğini düşünmekte.Fakat gelen son veriler bulgular yavaş yavaş bilimin bu soruya da cevap vereceğini gösteriyor.

Bilime güvenmeli sabırla beklenmeli.

Evet bilime kulak verilmeli ve bir ideoloji ile önden önden koşturulmamalıdır. :)
Sitelerde Paylaş
Tabii ki de ön şartların biraraya gelmesi bir tesadüf. Tesadüf kelimesine karşı alerji seziyorum.

Fakat anti-teist bir görüş öne sürmüyordum. Yeterince büyük kümelerde olasılık dağılımının neredeyse tamamını görmek mümkün, siz buna kadar diyorsunuz, ben birşey demiyorum. Tesadüf ise o an ve o noktada bu olası olayın vuku bulması. Tesadüfe inanmayışınız (hollywood filmlerinde sık karşılaşılır) tesadüf kelimesini kullanmamaya zorlamayacak insanları.

Ön şartların bir araya gelmesi tesadüf değil.Evrende herşey birbiriyle etkileşim içindedir.Domino taşları gibi birbirini tetikleyen etkiler sonucunda oluşur herşey.

Tesdüf belki olayın husule gelme zamanı olabilir.Ama dediğim gibi herşey bir halka gibi birbirini tetiklediği için oda tesadüf değildir.

Sitelerde Paylaş
bu nasıl bir dar fikirliliktir?

neden allah koydu diyemiyoruz?

o amino asidorda sanki yoktan mı var oldu..

aminoasidin tesadüfen nasıl var olduğunu açıklamadığını müddetçe ha dünyada ha yıldızda hiçbirşey farketmez..

Amino asitlerin doğada kendiliğinden var olamayacağını söylemek bilgisizliktir. Örnek amino asit oluşumu reaksiyonları veriyorum. Aminoasitler doğada bir çok reaksiyon yolu üzerinden oluşabilirler ve oluşurlar. Bunların hepsi deneysel olarak gösterilmiştir. Ve bunlardan strecker ve gabriel ftalimit reaksiyonları günümüzde her türlü aminoasit üretimi için de kullanılır.

HCN doğal olarak tektonik hareketler sonucu salınabilen bir gazdır eğer ortamda HCN varsa işte böyle reaksiyonlarla aminoasitlerin bazılarını oluştururlar.

Image1.jpg

Bunun dışında eğer ortamda formaldehit varsa yine basitçe strecker yolu üzerinden aminoasitler oluşturabilirsiniz. Ki formaldehit metandan elektrik deşarjı ile oluşabilir veya CO2 nin ultraviole ışıkla gerçekleştirdiği tepkimelerden oluşabilir.

formaldehit_sentezi.jpg

Eğer metan yerine yine dünyada bolca tektonik hareketlerle salınabilen etan propan ile başka aldehitler örneğin asetaldehit oluşursa ki doğal ortamda oluştuğu biliniyor o zaman alanin aminoasiti elde edilir.

glsn.jpg

ya da CO2 metan ve amonyak ortamında güneş ışığımız varsa yine glisin elde edebilirisin.

glisin.jpg

veya CO ortamında su ve CN iyonalrın varsa ki doğada bolca buluabilirsin bu durumda da aminoasit oluşur.

aminoasit_sentez.jpg

yani ortada mucize ya da bilinmeyen birşey yok. Basitçe kimya var. Hatta purin pirimidin bazlarının yağların şekerlerin vs nin bile doğada nasıl sentez olmuş olabilecekleri deneysel olarak gösterilmiş ve basit maddelerden bunların oluşumları gösterilmiştir.

Sitelerde Paylaş
İmkansız dediğin yaşamın protohücre seviyesinde dünyada nasıl oluşabildiği yine gösterilmiştir. Biraz kimyadan bir haber olmak lazım bu sözü söylemek için. Bence biraz daha okumalısın. Buraya bakabilirsin: http://ateistplatform.ipbfree.com/index.php?showtopic=5768

http://akhenaton.blogsayfasi.com/?p=231

http://akhenaton.blogsayfasi.com/?p=123

http://akhenaton.blogsayfasi.com/?p=235

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...