Jump to content

Musa'nın kafası kıyak mıydı?

Recommended Posts

Murtimuro denizin yarıldığını kaç kişi görmüş acaba? Ya da asa nın yılana döndüğünü?

Bak Hintlilerde Hanumanın üç adımda Hindistandan Sri Lanka adasına gittiğine inanıyorlar.Hem bu Hanuman bir keresinde fare kadar ufalmış, dağ kadar büyümüş... Hemde bir sürü insan görmüş.. Ha bu arada Hanuman kim mi? Maymun kafalı insan vücutlu bir Hindu kahraman. Daha sonra tanrılaşmış..

Sen ne kadar asanın yılan olduğuna inanıyorsan Hindu da o kadar Hanumanın 3 adımda koskoca denizleri dağları aştığına inanıyor..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Murtimuro denizin yarıldığını kaç kişi görmüş acaba? Ya da asa nın yılana döndüğünü?

Bak Hintlilerde Hanumanın üç adımda Hindistandan Sri Lanka adasına gittiğine inanıyorlar.Hem bu Hanuman bir keresinde fare kadar ufalmış, dağ kadar büyümüş... Hemde bir sürü insan görmüş.. Ha bu arada Hanuman kim mi? Maymun kafalı insan vücutlu bir Hindu kahraman. Daha sonra tanrılaşmış..

Sen ne kadar asanın yılan olduğuna inanıyorsan Hindu da o kadar Hanumanın 3 adımda koskoca denizleri dağları aştığına inanıyor..

Sürekli mantık hatası yapıyorsun..Konu benim inanıp inanmamam değil ki burada..Ne alakası var..

Musa'nın gördüğü olayların uyuşturucu etkisiyle oluştuğunu düşünüyorum diyor bu adam..Yani Musa halüsinasyon gördü diyor..Aynı mantıkla o zaman kendisine sormak gerekir..Çevresindeki diğer insanlarda esrarkeşmiydi o zaman ?

Musanın gördüklerini böyle açıklarsan diğerlerini de aynı mantıkla açıklamak gerekir..

Burada sorduğum şey yapılan mantık hatası..İnanıp inanmamak sözkonusu değil..İster inanırsın ister inanmazsın..O başka bir konu..

Sitelerde Paylaş

Peki bu herşeye dönüşen Asa nerde ne oldu?Musa bu Asa'yı neden emanet etmedi?

Bir ilizyonist sahip olduğu yetenekle herkesi kandırabilir..Bu olan şeyin gerçekte yaşandığı anlamına mı geliyor?

Sitelerde Paylaş
Asa İstanbul Topkapı müzesinin envanterindedir.. Ben gördüm, kendisi sıradan bir çomak..

İlginç ama öyle birşeyi senden duydum..Kutsal Emanetler envanterinde bu yok..Asalar karışmasın oğuz:)

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Açıldı evet..Aynı linki googledan bulunca açtı nedense burdan tıklayınca olmadı...Tırpan sapına benziyor...Bu mu yılan olan asa ilginç...

Murti o asa bu mu?:)

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
İlginç ama öyle birşeyi senden duydum..Kutsal Emanetler envanterinde bu yok..Asalar karışmasın oğuz:)

Yukarıdaki yazı için düzeltme yapmak zorundayım,Oğuz haklıdır yeniden düzenlenen kutsal emanetler olarak sergilenen bölümde Musa'nın asası diye nitelenen bir asa var..Yavuz Selim'in Mısır'dan teslim aldığı bu emanetlerin içinde Musa'nın asası olmadığı için yanıldım sanıyorum..Bu asa farklı bir yoldan yani Bizanslılardan Türklere geçmiş...

Tabi ben inanmıyorum o asanın Musa'ya ait olduğuna..

Selam..

Sitelerde Paylaş
İlginç bir peygamberin var zaten senin..Şarap içmeyen tek peygamber o herhalde..Hadi kendin içmiyorsun millete neden yasaklıyorsun be adam..Cennette içeceksiniz diye milleti kandırmış bi de.. :lol:

Sana garanti vereyim kimse İsa ve Musa kadar milleti kandıran olmadı.

Sitelerde Paylaş
Elbette Musa'ya ait değildir.. Musa'nın yaşadığı belli mi ki, asa'sının o olduğu belli olsun?

Öyle lanse edilmiş, öyle kalmış.. Zaten kalsında.. Mutlaka onu göremeye gelip Türkiye'ye para bırakanlar vardır.. O nedenle varsın Musa'nın asa'sı olarak bilinsin..

Ona ait olması olasılığı var mı zaten ? Musa 4000 yıl önce yaşamış bir insan..Asa mı kalır o zamandan bugüne..Olsa bile Topkapı Sarayında ne işi var ?

Sitelerde Paylaş
Sürekli mantık hatası yapıyorsun..Konu benim inanıp inanmamam değil ki burada..Ne alakası var..

Musa'nın gördüğü olayların uyuşturucu etkisiyle oluştuğunu düşünüyorum diyor bu adam..Yani Musa halüsinasyon gördü diyor..Aynı mantıkla o zaman kendisine sormak gerekir..Çevresindeki diğer insanlarda esrarkeşmiydi o zaman ?

Musanın gördüklerini böyle açıklarsan diğerlerini de aynı mantıkla açıklamak gerekir..

Burada sorduğum şey yapılan mantık hatası..İnanıp inanmamak sözkonusu değil..İster inanırsın ister inanmazsın..O başka bir konu..

Mantık hatası yapan sensin... Zira mantığı uyuşturulan bizzat sensin.. Nasıl birr Hintlinin maymun başlı kahramanın var olduğuna inancı tamsa ona göre bu doğruysa senin içinde Musa nın yaptıkları tartışılmazdır.. Bana göre her ikinizde fantastiksiniz.. Sana göre Hindu nun Hanuman inanışı ne ise bana göre senin Musa ile ilgili mucizelere inanışın aynıdır..

İnsanların esrarkeş olması meselesi değil. Bazı toplumlarda bazı uyuşturucu maddeleri kullanmak doğaldır..

Sitelerde Paylaş
Mantık hatası yapan sensin... Zira mantığı uyuşturulan bizzat sensin.. Nasıl birr Hintlinin maymun başlı kahramanın var olduğuna inancı tamsa ona göre bu doğruysa senin içinde Musa nın yaptıkları tartışılmazdır.. Bana göre her ikinizde fantastiksiniz.. Sana göre Hindu nun Hanuman inanışı ne ise bana göre senin Musa ile ilgili mucizelere inanışın aynıdır..

İnsanların esrarkeş olması meselesi değil. Bazı toplumlarda bazı uyuşturucu maddeleri kullanmak doğaldır..

İyide bu sonuca nasıl ulaştın ben onu merak ediyorum..Kim demişki Musa'nın yaptıkları tartışılamaz diye..Benim beynimin içinimi görüyorsun ki..

Her şekilde eleştirebilirsin..Musa'nın bu yaptıklarının aslında gerçek olmadığını sonradan uydurulan mitler olduğunu söyleyebilirsin örneğin..Musa'nın illüzyonist olduğunu da iddia edebilirsin..Musa'nın hiç yaşamadığını savunabilirsin..

Bunların üzerinde tartışabiliriz..Ancak Musa uyuşturucu kullandı o nedenle halüsinasyon gördü dersen o zaman kendi kendini çıkmaza sokarsın..Çünkü o zaman bende sana derim ki diğer mucize diye gösterilen olaylarda da herkes ot mu içiyordu ?Orada bunları gördüğü iddia edilen insanlarda var..Onlarda mı uyuşturucu müptelasıydı ? Bunun sonu yok..Yaklaşım yanlış burda..

Senin neye inanıp neye inanmadığın beni zerre kadar ilgilendirmez..Ancak sen kalkıp her duyduğun eleştiriye dört elle sarılırsan o zaman senin kokainman olma olasılığının oldukça güçlü olduğunu düşünmeye başlarım..

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Öyle lanse edilmiş, öyle kalmış.. Zaten kalsında.. Mutlaka onu göremeye gelip Türkiye'ye para bırakanlar vardır.. O nedenle varsın Musa'nın asa'sı olarak bilinsin..

Evet yıllardır Osman'dan kalma diye hatta o öldürülürken okuduğu mushaf diye bir mushaf sergiliyorlar..Böyle kandırmacalardan rant sağlanacaktır putperestlik revaçta olduğu sürece..

Sitelerde Paylaş
Ona ait olması olasılığı var mı zaten ? Musa 4000 yıl önce yaşamış bir insan..Asa mı kalır o zamandan bugüne..Olsa bile Topkapı Sarayında ne işi var ?

Musa gibi genç bir adamın asa/değnek kullanması da ilginç...

Çıkış 4:2 RAB, "Elinde ne var?" diye sordu. Musa, "Değnek" diye yanıtladı.

Bu rabbin elinde ne var diye sorması da ilginç..

Musa'nın yerinde olsam şunu derdim ''Neye benziyo'' ^_^

Sitelerde Paylaş
Musa gibi genç bir adamın asa/değnek kullanması da ilginç...

Çıkış 4:2 RAB, "Elinde ne var?" diye sordu. Musa, "Değnek" diye yanıtladı.

Bu rabbin elinde ne var diye sorması da ilginç..

Musa'nın yerinde olsam şunu derdim ''Neye benziyo'' ^_^

Bu değneğe niye bu kadar taktın sen ? Konu değnek değilki burda.. :)

Sitelerde Paylaş

Hazır Musa'dan konu açılmışken sizlerle Kızıldeniz efsanesini(safsatasını) paylaşmak isterim. Discovery Channel 2002

Musa II.Ramses döneminde,-nasıl olduğundan bahsedilmişti ama hatırlayamıyorum- halktan alınıp kraliyet sarayında büyütülür.Musanın çocukluğu II.Ramsesin, 3 oğlundan biri olan Amun-her-khepeshef ile geçer.Her ikisine de çok iyi savaş eğitimi verilir.Ve her ikiside bir lider gibi yetiştirilir.Gençlik çağına gelen Musa kendi mensubu olan halktan sevilmeye başlanmıştır artık.Sonra belgeselde çok iyi anlatıldığı halde nedenini hatırlayamadığım bir durumdan ötürü, Musa II.Ramses tarafından M.Ö.1250 lerde Mısır’dan kovularak cezalandırılır.Musa'yı seven ve ona inanan bir kısım insanda Musa'yla beraber Mısır'ı terk etmeye başlar.II.Ramses Musa'nın ileride güçlenip bir tehdit oluşturmasından çekindiğinden,oğlu Amun-her-khepeshef i Musa'yı ve beraberindekileri öldürmek için peşinden yollar.Amun ile Musa'nın karşılaşması bir bataklıkta olur.Burada Musa,daha önceden aldığı savaş eğitimi sayesinde asasıyla,Amun'un kafatasına vurup ağır yaralanmasına neden olur.Amun-her-khepeshef’in ağır ve ölümcül bir yara aldığını gören askerleri büyük bir şok içinde geri çekilir ve tahtın varisinin tedavisi için Mısıra döner.Tabi yara ağırdır,kafatasında derin bir kırık vardır ve bir-iki gün içinde ölür.

İşte bu bataklıkta kazanılan savaş,3258 yıl sonra Kızıldeniz hikayesine döner.Tüm bu yazdıklarım,Mısır bilim adamlarının arkeolojik ve antropolojik araştırmaları sonucu yaklaşık 10 yıl önce tespit edilmiştir. Amun-her-khepeshef’in kafatasında ki kemik defekti de tespit edilmiştir. Discovery Channel'da 2002 yılında 1 aylık Mısır belgeseli serisi içinde verilmişti tüm bu gerçekler.Hatta bir musevi dinbilimcinin de belgeselde yorumu vardı ve''kutsal kitapta da Musa'nın mucizeye neden olduğu şeyden bahsedilmekte'' diyor ''ama Kızıldeniz adı kesinlikle yer almamaktadır'' tespitinde bulunuyor.Mucizenin ne olduğu belli oldu arkadaşlar,o dönemin tahta geçecek olan firavunun, Musa tarafından öldürülüp savaşta galip gelinmesidir.

Çarpıcı değimli?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...