Jump to content

Recommended Posts

Kayıp değilim yavrukurt, buradayım. Sadece seni ciddiye almıyorum.

Kimin kimi ciddiye alıp almadığını okuyucular hodri meydanda görsün.

Ciddiye alıp almama özelliğinin cahillikten değil bilgiden kaynaklı olduğunu herkese göster.

Bak sana fırsat doğdu.

Sitelerde Paylaş
Korkunun pek ecele faydası olmaz.

Türk diline hakimiyetin büyüleyici gerçekten.

"pek ecele faydası olmaz"

Ortaya bir görüş koymadan tartışmaya çağırmak kadar büyük bir salaklık olabilir mi?

Konuya bak: "Ulusalcılık ve gerekçeleri"

Gerekçesi belli işte, senin gibi cahil, ırkçı ayaktakımı güzel memleketimde bol, savundukları ideoloji de kendileri ile benzer kalitede.

Sitelerde Paylaş

Haydi bakalım, vakit kaybına razıyım, bu adamla ulusallaşma, ulus-devlet ve kapitalizmin uluslararasılaşan iktidar yapıları üzerine bir tartışma yapmaya hazırım.

Eğer mod'lar onaylarsa, bu tartışmayı yapacağım, kesinlikle yarım filan da bırakmayacağım, emin olabilirsiniz.

Yalnız ondan da, tartışmayı asla yarım bırakmama taahhüdü almak istiyorum. Ancak karşılıklı anlaştığımız takdirde ve tartışma daha fazla ilerlemediği zaman, bu tartışmayı nihayete erdirebiliriz.

Sitelerde Paylaş
Vilpu kapitalizmin ortaya çıktığı ilk yapılardan günümüze gelicez.

Konuya hakim olmadığını gördüğüm anda yazmam gider kum havuzunda oynarsın.

Hayır arkadaşım, senin tikinin keyfine, istediğin noktada duramam ben, çocuk oyunu mu oynuyoruz? Oturup bir sürü argüman yazacağım, sonra ıkındığını göremeden kaçacaksın ha? Kitap okumamdan kestiğim vaktin, derdimi anlatmaya yetecek kadar zamanımın olduğu bir forum tartışması için 'heba olmasını' kabul edebilirim ancak. Senin gibi bir malağın her istediği yerde keseceği bir tartışma yapmayı neden kabul edeyim?

Anibal ile tartışmanızda gördük, olanca cahilliğinle, insanlara saçma bir yerde 'konuya hakim değilsin' diyebiliyorsun. O yüzden böylesi bir çocuk oyununa girmem aslanım, ben burada akademik münazaralara katılıyorum, oyun filan oynayamam.

Tartışma ancak 'anlaştığımızda' biter; veya, daha baştan, şimdi, tartışmanın formatını belirleriz ve bu durumda, nereye kadar devam edeceğini de daha baştan belirlemiş oluruz.

tarihinde Roquentin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vilpu konuya romadan giriyoruz, Fransadan girersek okuyucu için konuyu kavrama zorlaşıcak. En azından Ulus devlet yapılarının Monarşik roma düzenine alınanmasıyla nasıl terkedildiği görülecek.

Olaya sıfır Fransadan başlayıp klasik geyikleri yazacaksan beni uğraştırma. Biliyorsun ben zevk için yazıyorum.

Sitelerde Paylaş
Vilpu konuya romadan giriyoruz, Fransadan girersek okuyucu için konuyu kavrama zorlaşıcak. En azından Ulus devlet yapılarının Monarşik roma düzenine alınanmasıyla nasıl terkedildiği görülecek.

Olaya sıfır Fransadan başlayıp klasik geyikleri yazacaksan beni uğraştırma. Biliyorsun ben zevk için yazıyorum.

Roma'da kapitalizm yok, önce ondan haberin olduğunun bir onayını alalım, sonra Roma'dan gireriz istersen. Bir de 'nation-state' nedir için: http://en.wikipedia.org/wiki/Nation-state

The nation-state is a certain form of state that derives its political legitimacy from serving as a sovereign entity for a nation as a sovereign territorial unit.

Yani, ulus-devletler, ulusların doğuşuyla beraber ortaya çıkabilirmiş ancak. Peki ulus neymiş?: http://en.wikipedia.org/wiki/Nation

A nation is a body of people who share a real or imagined common history, culture, language or ethnic origin, who typically inhabit a particular country or territory.[1] The development and conceptualization of the nation is closely related to the development of modern industrial states and nationalist movements in Europe in the 18th and 19th centuries

Yani ulus, uluslaşma, ulusalcılık ve ulus-devletin ortaya çıkışı modern endüstriyel devletlerin (siz bunu kapitalizm diye de okuyabilirsiniz) ortaya çıkışıyla kavramsallaştırılmış.

Şimdi bu safi Türkçü ve anti-emperyalist arkadaşımız, Batı'nın 'jenerik biliminin' (!) kavramsallaştırmaları üzerinden, Batı'nın iktisadi-sosyolojik ilişkilerinin bir yansıması olan bir politik-formun, 'ulus-devletin' koruyuculuğu üzerinden, Batı bilimine ve Batı'ya meydan okuyor, iyi bakalım.

Hadi, şimdi gir bakalım Roma'dan, şu açılsın hele.

Sitelerde Paylaş
Türk diline hakimiyetin büyüleyici gerçekten.

"pek ecele faydası olmaz"

Ortaya bir görüş koymadan tartışmaya çağırmak kadar büyük bir salaklık olabilir mi?

Konuya bak: "Ulusalcılık ve gerekçeleri"

Gerekçesi belli işte, senin gibi cahil, ırkçı ayaktakımı güzel memleketimde bol, savundukları ideoloji de kendileri ile benzer kalitede.

Yukarıda yazdığın rezaleti gördükten sonra anladım ki ya sen gerçekten de bir hamkafasın ya da ümit verdiğin gelişmeyi gerçekleştrirmek için biraz efendi olman gerek!

Ulusalcılık, ırkçılıkla ayrıldığı sürece ve bu şartla bir ülkenin kalkınma modeli olabilir. Ülkemiz de bunlardan biridir.

Eğer adam konuşacaksan ve daha önce yaptığın hakaretleri tekrarlamayacaksan bu konuyu deşmek isterim. Fakat önceki yanlışlarına düşmemelisin.

Sitelerde Paylaş

Bana Wiki sökmez vilpu wikicilik oynayacaksan sana asturu tavsiye edeyim.ben sana konuya hakimsen başlayalım dedim roma ekonomisine ve feodal düzen ve sonrasına hakim değilsen beni uğraştırma.

baştan söylüyorum, viki linkleriyle düzeysiz yazılar ve linkler atacaksan hiç uğraştırma beni. daha batının ulus kavramıyla doğunun kavramları arasındaki farkı bilmeden batının viki bilgileriyle bu işi yapacaksan senin daha öğreneceğin çok sey var.

Konuyu romadan alalım ki , okuyucu günümüz emperyalimini rahat anlasın, tabi sen hayatında Romayla ilgili tek satır okumadığın için vikiye bakıp bakıp yazıcan, ben yazdıkca google baş vurup bu neymiş diye bakıcan, fakat benim için sorun değil. En azından forumdaki gerçek yüzün ortaya çıkacak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...