Jump to content

bilim dunyası Allaha yonleliyor

Recommended Posts

kardeş emeğine sağlık yanlız bu ateist arkadaşların kalpleri mühürlü.bu nedenle kendini yıpratma.onları allah tan başka kimse bu yoldan döndüre<hidayet vere>mez.

Aklım mühürlü olacağına,kalbim mühürlü olsun önemli değil...:) Biz aklımızla düşünüyoruz,kalbimizle değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Böyle imtihan falan olmaz kardeşim; kimi 3 aylıkken veya doğarken ölüyor, kimisi de çok sert ve zor bir hayat yaşıyor, bazen başarıyor, bazen başaramıyor... Böyle bir saçma mantıktır işte dinlerin mantığı... ÖSYM'de herkese farklı sorular sorulduğunu ve bazılarının sınava bile alınmadan "geçti belgesi" aldığını düşün ne dersin?

arkads imtihanlar farklı oldugu gbi Allahın yuce kudretyle ve adaletyle sorgulama da ona gore oluck ...gonlun raht olsun;)

Sitelerde Paylaş

Amerika´da felsefe profesorlugu yapan Edip Yuksel foruma gelip, Islam´i ovdugunde, bir kisi bile, ''Bilim Allah´a yoneliyor.'' demedi. Simdi ateist bir felsefeci, bunlari dedi diye, bilim Allah´a mi yoneldi?

Hayir, bilim Kuran´a yoneldi deseniz bir nebze anlayabilirim, cunku her batili bilimadaminin basucunda bir Kuran bulundugunu Hz. Ord. Prof. Dr. Harun Yahya efendimiz de dogrulamistir....

tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"Biyologların DNA araştırmaları, yaşam için gerekli düzenlemelerin neredeyse inanılmaz olan kompleksliğini ortaya koyarak, yaşamın temelinde bilinç bulunmuş olması gerektiğini gösterdi (1) . Artık, üreyebilen o ilk hücrenin naturalist evrime dayali bir açıklamasını oluşturmayı düşünmeye başlamak bile aşırı derecede zor bir hal almıştır"(2) . İlk canlının cansız maddeden evrimleştiği ve olağanüstü kompleks bir canlıya dönüştüğü iddiasının hiçbir geçerliliği olmadığına, kesin bir şekilde kanaat getirdim (3)

Öncelikle aysdugu kardeşimi, ilginç bir konuyu gündeme getirmesi açısından tebrik ediyorum. Özellikle bu cümlelerin, ateistlerin yüzünde sert bir şamara dönüştüğünü ve baya mahcup olduklarını tahmin edebiliyorum. Ateist olmak, mayınlı tarlalarda yürümek gibi bir şey. Allah kolaylık versin.

Sitelerde Paylaş

Müslümanların şeriatında kendilerinden olmayanı, dinlerine yönelene kadar onlarla savaşmak uzlaşmazlarsa katletmek varken siz diğer dinleride kabullenirseniz kendiniz iki yüzlü olmuş olursunuz son din islam diye inandığınız için diğerlerini reddetmeniz lazım. peki bu adam müslüman mı olmuş ta kalkıp bir prof allaha yöneldi diye şenlik yapıyorsunuz.. gözü toprağa bakan herkesin artı bunamayı da eklersek bülent ecevitin son dönemindeki hali gibi heryere döndürürsünüz. Ünlü birisi olması gururunuzumu okşadı gerçekten yerlerdesiniz, kendinize paye çıkarmak adına görende adam beşvakit namaz kılıp zekat verip oruç tutyor zannedecek.yakında bu adamın dine yöneldiği günü bayramda ilan eder adına şenliklerde düzenlersiniz,belkim tarikat bile kurarsınız, küçük hesaplar peşinde koşmaktan ve vaaz vermekten, üreten değilde yok eden sömürülen din bağımlıları..

Sitelerde Paylaş
senn su an cvp yazıo olman bile bi mucize degil mi?yani algılama yani dusnme...ya bi dogumu dusun yada izle ne bilym oyle mucizevi biseyki...ki bu sadece bir ornek

1 gram DNA molekülünün, 1 trilyon CD’ye (compact disc) olması snce mukemmmellk deglde nedr...helede sizn gbi dusunrsek hani hasa kendi kendine olusmus bizler!hani bi yaratıcı tarfndan deglde!

AYS ; İNSAN MÜKEMMEL OLABİLİR,EVREN KUSURSUZ OLABİLİR , HATTA TANRIDA OLABİLİR ..

İYİDE YARATICIYI MUHAMMEDEMİ MAL EDİYOSUN MUHAMMED VE YALAKALARI ÖLE DEDİ DİYE..SAÇMA SAPAN Bİ KİTAP YAZDILAR DİYE.. :unsure:

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar bana cevap verin: Bugüne kadar Kurana bakıp tek bir ilaç üreten ya da bilimsel buluş yapan kaç kişi olmuştur.? Kuran ın yüksek ilmi sayesinde hangi hastalığa şifa bulunan ilaçlar keşfedilmiştir? İnsanlığa hangi buluşlar hediye olmuştur?

Sitelerde Paylaş

"Bir yerde tâûn (veba) bulunduğunu işitirseniz oraya girmeyin. Bulunduğunuz yerde meydana gelmiş ise oradan da ayrılmayın." (Buhari, Tıp 30; Müslim, Selâm 92.)

Peygamberimiz batıdan yüzlerce yıl önce, temizliğin önemine dikkat çekmiş, hıfzıssıha sistemini kurmuştur. Yine batılı doktorların, ancak 18. yüzyılda keşfedebildikleri karantina usulünü yüzlerce sene önce keşfetmiştir.

Batıda 1500 yılda bir çok veba salgınıyla milyonlarca insan ölürken, islam alemi bu tür salgınlardan Kuran ve peygamberin sünnetleri sayesinde uzak kalmıştır.

Sitelerde Paylaş
"Bir yerde tâûn (veba) bulunduğunu işitirseniz oraya girmeyin. Bulunduğunuz yerde meydana gelmiş ise oradan da ayrılmayın." (Buhari, Tıp 30; Müslim, Selâm 92.)

Peygamberimiz batıdan yüzlerce yıl önce, temizliğin önemine dikkat çekmiş, hıfzıssıha sistemini kurmuştur. Yine batılı doktorların, ancak 18. yüzyılda keşfedebildikleri karantina usulünü yüzlerce sene önce keşfetmiştir.

Batıda 1500 yılda bir çok veba salgınıyla milyonlarca insan ölürken, islam alemi bu tür salgınlardan Kuran ve peygamberin sünnetleri sayesinde uzak kalmıştır.

VAY ANASINI YAAA..VEBANIN İLACINI VERMEMİŞMİ ALLAH ..YOKSA UNUTMUŞMU..O İNSANLARI ÖLÜMEMİ TERKETMİŞ.. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
egerki kuranda her sey apacık hani ne bilym bi ilac yapımı fln yazsydı insanlarn dusnmesne gerk kalmazdı..Allah soncta her seyn devası oldgnu bize bildrmstr.

herşeyi apaçık yazsaydı Allah (c.c) o zaman sana düşünme yeteneği vermesine gerek kalmazdı zaten bu nokta bile yaratılış ve insanları hayvanlardan ayıran en büyük özellikler olan düşünme, muhakeme etme, uygulama, hayata geçirme ve dile getirme özellikleridir.

Sitelerde Paylaş
herşeyi apaçık yazsaydı Allah (c.c) o zaman sana düşünme yeteneği vermesine gerek kalmazdı zaten bu nokta bile yaratılış ve insanları hayvanlardan ayıran en büyük özellikler olan düşünme, muhakeme etme, uygulama, hayata geçirme ve dile getirme özellikleridir.

nasıl bir oyun ki bu? ben allahım biraz ipucu veriyorum insanlara, ama onlara esas bilgiyi vermiyorum, kendileri bulsun diye. deneylerde peynir peşinde kokan fareler gibiyiz. peynirin kokusu var, kendine biz ulaşıcaz. akıl vermişse, kendisini sorgulayacağımızı da tahmin eder herhalde. kendisini sorgulayacak aklı verip, sonra da sorguladığı için cezalandıran bir allah. inandığınız şey bu.

Sitelerde Paylaş

Kuran ile bilim el ele diyen sizlersiniz.. Şimdide kalkıp ne diyorsunuz.. Karar verin.. Eğer bilimle el ele olsaydı o zaman bilimsel alanda Kuran buluşlara ön ayak olurdu.. Peki var mı böyle bir durum.. YOK.. O zaman Kuran ın bilimle uyuştuğunu bana ispat edin..

Her şeyin devasının olduğunu söylemesi mi bilim?

Uyanın bakın 21 yy dünyasına.. Dünyanın en geri kalmış ülkeleri İslam ülkeleridir.. Uyanın artık.. Kuran bilim değil Hurafeler üretir...

Sitelerde Paylaş
nasıl bir oyun ki bu? ben allahım biraz ipucu veriyorum insanlara, ama onlara esas bilgiyi vermiyorum, kendileri bulsun diye. deneylerde peynir peşinde kokan fareler gibiyiz. peynirin kokusu var, kendine biz ulaşıcaz. akıl vermişse, kendisini sorgulayacağımızı da tahmin eder herhalde. kendisini sorgulayacak aklı verip, sonra da sorguladığı için cezalandıran bir allah. inandığınız şey bu.

senin onu sorgulamana birşey dediği zaten yok! söylediğide gayet açık ve net! varlığımdam şüphe duyma! sorgulamaktan korkma kapısını zaten sana açık bırakıyor. yani sen onu bulana kadar seni bekliyor.

Sitelerde Paylaş
senin onu sorgulamana birşey dediği zaten yok! söylediğide gayet açık ve net! varlığımdam şüphe duyma! sorgulamaktan korkma kapısını zaten sana açık bırakıyor. yani sen onu bulana kadar seni bekliyor.

açık kapı derken bu kuran oluyor sanırım. varlığına dair açtığı kapı kuran ancak ben kuranda onun varlığına dair hiçbir şey göremiyorum. özellikle kadın olarak beni aşağılayan bir kitabı allahın varlığına delil olarak kabul edemeyeceğim için allahın varlığına dair şu ana kadar hiçbir kanıt göremedim diyebilirim.

Sitelerde Paylaş
arkads imtihanlar farklı oldugu gbi Allahın yuce kudretyle ve adaletyle sorgulama da ona gore oluck ...gonlun raht olsun;)

Üç aylık bebeğin sorgulaması mı olur; direkt cennete gidecekler onlar, ama ya sınavı kaybedip cehenneme yollananların suçu ne? Niye bebek ölenlere sınavsız cennete girme şansı verilmiş deöbürlerine zor sorular sorulmuş ?

Sitelerde Paylaş

Fasıl: KİTÂBÜ'T-TIB

Konu: Bal şerbeti içmek

Başlık: KARDEŞİNİN KARNI AĞRIYAN BİR KİŞİYE RESÛL-İ EKREM BAL ŞERBETİ İÇİRMESİNİ ÜÇ DEF'A SALIK VERİR. HER DEF'ÂSINDA O ADAM KARDEŞİNİN ŞİFÂ BULMADIĞINI SÖYLER. BUNUN ÜZERİNE RESÛL-İ EKREM: "ALLAH SÖZÜNDE DOĞRUDUR, FAKAT KARDEŞİNİN KARNI YALANCIDIR" BUYURUP YİNE BAL ŞERBETİ İÇİRMESİNİ EMREDER VE ŞİFÂSINI GÖRÜR

Ravi (r.a.): Ebû Saîd-i Hudrî

Hadis: Rivâyete göre, Nebî Salla'llahu aleyhi ve sellem'e bir kişi geldi: Yâ Resûla'llah! Kardeşimin karnı ağrıyor (ishal oldu) demişti. Resûl-i Ekrem: Bal (şerbeti) içir! buyurdu. Sonra bu adam ikinci bir daha Resûl-i Ekrem'e geldi (ve hastalığın geçmediğini söyledi) Resûlu'llah yine bal şerbeti içir! buyurdu. Sonra üçüncü bir daha geldi. Resûl-i Ekrem yine bal şerbeti içiriniz! buyurdu. Sonra bu adam bir daha geldi. İçirdim (fakat, ishâli ve ağrısı geçmedi, arttı) dedi. Bunun üzerine Resûl-i Ekrem: Allah sözünde doğrudur. Fakat kardeşinin karnı yalancıdır. Haydi yine bal şerbedi içir, buyurdu. Dördüncü def'a içirdi de hastalıktan kurtuldu.

Kayıt No.: 1922

Dindar bu hadisi de biliyor musun? Buhari'den :) bak ishal olmuş insana BAL İÇİR diyor :) :) çok bilimsel bir durum :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...