Jump to content

DİN TARİHE GÖMÜLECEKMİ?

Recommended Posts

evet farzedelimki türkiyenin çoğu ateist ve bizde azınlık müslümanlarız.islam forum adlı bi site kuruyoz ve akşama kadar ateizmde küfrediyoz.gelen ateistler iyi yorum yapınca hemen uyarıyoz sen sus az konuş yorum yaz yap diyoruz.ee bu ateiste biz sempatikl görünmezsek baştan kaybettik demektir.eğer biz örgüt kurup yayılmak istiyorsak bikere gelene kapımız açık olmalı.insanlar fikirlerini rahatça söylemeli insanları sıkmamalıyızki görüşlerimizi yavaş yavaş aşılayalım.alın size bi müslüman fikri.gerçi size göre gerizekalıyız fikirlerimizi önemsemezsinizya.neyseeee.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

düzeltmedir:

evet farzedelimki türkiyenin çoğu ateist ve bizde azınlık müslümanlarız.islam forum adlı bi site kuruyoz ve akşama kadar ateizmde küfrediyoz.gelen ateistler iki yorum yapınca hemen uyarıyoz sen sus az konuş yorum az yap diyoruz.ee bu ateiste biz sempatikl görünmezsek baştan kaybettik demektir.eğer biz örgüt kurup yayılmak istiyorsak bikere gelene kapımız açık olmalı.insanlar fikirlerini rahatça söylemeli insanları sıkmamalıyızki görüşlerimizi yavaş yavaş aşılayalım.alın size bi müslüman fikri.gerçi size göre gerizekalıyız fikirlerimizi önemsemezsinizya.neyseeee

Sitelerde Paylaş

dini ; insanı yeryüzünden tamamen sildiğin zaman yok edebilirsin ancak.

yok be o zaman bile din i silemessin. siz din i hala sadece bir kitap bir peygamber ve kurallardan ibaret sanıyosunuz.

DİN YAŞAMIN ÖZÜDÜR, DİN KAİNATIN YAŞAM SEBEBİDİR.

Sitelerde Paylaş
evet farzedelimki türkiyenin çoğu ateist ve bizde azınlık müslümanlarız.islam forum adlı bi site kuruyoz ve akşama kadar ateizmde küfrediyoz.gelen ateistler iyi yorum yapınca hemen uyarıyoz sen sus az konuş yorum yaz yap diyoruz.ee bu ateiste biz sempatikl görünmezsek baştan kaybettik demektir.eğer biz örgüt kurup yayılmak istiyorsak bikere gelene kapımız açık olmalı.insanlar fikirlerini rahatça söylemeli insanları sıkmamalıyızki görüşlerimizi yavaş yavaş aşılayalım.alın size bi müslüman fikri.gerçi size göre gerizekalıyız fikirlerimizi önemsemezsinizya.neyseeee.

tislam kardeşim dediğine hiç mi hiç katılmıyorum... Fetullah Gülen Cemaatide diğer cemaatler ve tarikatler gibi ilk yıllarında çok daha tutucu ve agresiftiler. Öyle herşeye tahammül eder yapıları yoktu. Hatta zafer ve sızıntı dergilerinde resim caiz olmadığıdan resimlerin kafalarına çizikler atıp o şekilde yayınlardı. Televizyon seyretmeyi caiz görmez ve hiçbir şekilde kadın resmi yayınlamazlardı.

Fakat gelişip palazlanmaya başladıktan sonra yavaş yavaş bu gibi durumları bırakıp daha liberal bir çizgiye geldiler. Yani anlatmak istediğim şu ki senin dediğin gibi yapılarak geliştirmediler cemaatlerini hatta o dönemlerde kendilerine eleştri getiren kitap ve yazarları okuyanları cemaatlerinden çıkarttılar.

Ama artık karşımızda milyarlarca dolarlık bir holding var ve para maalesef onlar içinde çok tatlı ve parada insandan kazanılıyor o yüzden ne kadar çok kelle o kadar çok para demek onlar için. İlk zamanlarda yurtlar için radikal inançlı kesimden toplanan paralarla kurulan dershne ve yurtlar para bastığı için gerek kalmadı artık o radikal kesime o yüzden tabana yayılmak ve tepki almamak için bu radikallerden şuanda kurtuldular onlar kullanıldığı ile kaldılar.

Sitelerde Paylaş

Dini besleyen sey cahilliktir. Nasil gunumuzde hala daha ilkel kavimler varsa, elbette cahillik icinde yuzen topluluklar da olacaktir. Bilim ilerledikce cahil toplumlarla digerleri arasinda fark acilip duracak. Ornegin, kanser gibi yuksek teknoloji gerektiren hastaliklarda, gelismis ulkelerdeki sagaltim orani, digerlerinin cok ustunde.

Peki arada fark olursa ne olur? Bu fark homo sapiens sapiens ile homo sapiens neandertalis arasindaki fark gibi bir fark olacak. Soyle bir ornek vereyim. Hucremizdeki mitokondrilerin icinde bulunan genler mitokondri icinde gerceklesen tepkimelerden olumsuz etkilenmekte bu da pek cok hastaliga yol acmaktadir. Bu genlerin sentezledigi proteinler disarida uretilip mitokondriye tasinabilirse mitokondrinin genlerinin zarar gormesinden dolayi yasanan sorunlar asilabilir. Boyle bir durumda bu degisimden gecen insanlar daha uzun sure daha saglikli yasama sansina kavusur.

Sitelerde Paylaş

tislam.. büyük fotoğrafı görmüyorsun. Ayrıca ben yanlış davranışı olan herkese karşı aynı yargıdayım. Buradaki ateist arkadaşların bazıları, duruma göre cıvıtabilir. Savunduğu şeyin veya söylemek istediği şeyin saygınlığını azaltabilir. Onlar beni ilgilendirmiyor.. Bu farklı bir konu.

Dikkat çektiğim çok daha başka bir şey. Zaten ortada bulunan eksikliklere dikkat çektim. Hatalı davranıyoruz. Bunun yanı sıra, ön yargıya maruz kalabiliyoruz. Ve başlangıçta hatalı oluyoruz. Haklı olduğumuz halde. Bu duvarın yıkılması gerekiyor. Ön yargıların altında yatan çarpıklıkların ortaya çıkması, ateizmin kötü bir şey olmadığının, terörizmle yakından uzaktan alakası olmadığının, hatta aksine tam karşısında olduğunun, bunun bir nedeninin de dinlerin terörizmi olduğunun anlatılması gerekiyor. Sorun bu.

Sitelerde Paylaş

Cag gectikce insan ister istemez dahada bilincli oluyor, cevresindeki olaylari daha iyi yorumluyor, tabiat olaylarinin cikis nedenini daha iyi ve kolay anliyor. Iste bundan dolayidirki diyanet Kurandaki sacma bilim disi ayetleri ayikliyor ve gunumuze uydurmaya calisiyor, hadislerdeki Muhammedin hokuspokusculugunu, Aysenin evlenmesi ile ilgili anlatimlarini ortadan kaldiriyor. Eger diyanet bunlari yapmazsa gunumuz insani tum sacmaliklar gorur ve Islamiyet taraftar kaybeder. O sizdeki Kuranlari saklayin, cok degil sadece bes yil sonra yeni mealler ile karsilastirin o zaman ne kadar gunumuze uyduruldugunu gorursunuz.

Sitelerde Paylaş

firavun da denemişti, kureyşin önde gelen putperesleride, fil ordusuda yıkıcaktı sözde kabeyi (dini), semud da inanmamıştı ve silmek istedi yeryüzünden, hatta ad kavmi, pompei deki sapkınların taşlaşmış vucudları hala duruyor müzelerde hepsi denerken öldüler, arim halkıda öyle -yerinde yeller esiyor, lut un kavmıde dalga getiler ve silmek isterken silindiler yeryüzünden.

bilim ve ilim yeryüzünde insanın tarih sahnesine çıkışından beri buyuk bır hızla ilerliyor, gelişiyor. ama nedense bilimin ilerlemesine paralel olarak din güç kaybetmiyor, yeryuzunden sılınmıyor..

bence konuyu açan arkadas bıde sılgı kullanmayı denesın.

Sitelerde Paylaş
örgütlenmeyi öyle kolaymı sanıyorsun sen.bu şekilde argo ve itici kelimelerle zor taraftar toplarsınız siz.sizin gücünüz anca bu sitede iki muabbet yapan müslümanları siteden uzaklaştırmaya yeter.benden size bi tüyo işte.ben müslüman olarak böyle bi örgüt kursam ateistlere çok iyi davranır onlara her türlü görüşlerini açıklayabilecekleri imkanlar sağlardım.öyle sıcak ve işten davranırdımki adamlar müslüman bilr olurlardı.ama siz bu sitede böyle uçkur edebiyatıyla bilmem neyle dalga geçmelerle karalama kampanyalarıyla uğraştığınız sürece böyle küçük gruplar olmaya mahkumsunuz.

saygılar

Başka bir başlık altında da bu siteye haysiyetsizce bir iftira attın ve orada hala senin özür dilemeni bekliyorum. Burada da bu site hakkında yalanlara devam ediyorsun.

Bu sana ikinci ve son uyarım. Eğer özür dilemezsen ve bu iftiralara devam edersen, sen de atılacaksın. Ondan sonra yeni bir isimle gelip, yine ve yeniden iftiralarına devam edersin. Tekmelenerek kovulmaktan bıkmayan ilk iftiracı sen değilsin.

Ya söylediklerini kanıtla, ya özür dile ya da atılacaksın.

Gördün mü kim nasıl ve hangi şartla atılıyormuş? Ahlaksız herif.

Sitelerde Paylaş

Olayları yakından bilen biri olarak tespitleriniz tam isabet...

tislam kardeşim dediğine hiç mi hiç katılmıyorum... Fetullah Gülen Cemaatide diğer cemaatler ve tarikatler gibi ilk yıllarında çok daha tutucu ve agresiftiler. Öyle herşeye tahammül eder yapıları yoktu. Hatta zafer ve sızıntı dergilerinde resim caiz olmadığıdan resimlerin kafalarına çizikler atıp o şekilde yayınlardı. Televizyon seyretmeyi caiz görmez ve hiçbir şekilde kadın resmi yayınlamazlardı.

Fakat gelişip palazlanmaya başladıktan sonra yavaş yavaş bu gibi durumları bırakıp daha liberal bir çizgiye geldiler. Yani anlatmak istediğim şu ki senin dediğin gibi yapılarak geliştirmediler cemaatlerini hatta o dönemlerde kendilerine eleştri getiren kitap ve yazarları okuyanları cemaatlerinden çıkarttılar.

Ama artık karşımızda milyarlarca dolarlık bir holding var ve para maalesef onlar içinde çok tatlı ve parada insandan kazanılıyor o yüzden ne kadar çok kelle o kadar çok para demek onlar için. İlk zamanlarda yurtlar için radikal inançlı kesimden toplanan paralarla kurulan dershne ve yurtlar para bastığı için gerek kalmadı artık o radikal kesime o yüzden tabana yayılmak ve tepki almamak için bu radikallerden şuanda kurtuldular onlar kullanıldığı ile kaldılar.

Sitelerde Paylaş
Cag gectikce insan ister istemez dahada bilincli oluyor, cevresindeki olaylari daha iyi yorumluyor, tabiat olaylarinin cikis nedenini daha iyi ve kolay anliyor. Iste bundan dolayidirki diyanet Kurandaki sacma bilim disi ayetleri ayikliyor ve gunumuze uydurmaya calisiyor, hadislerdeki Muhammedin hokuspokusculugunu, Aysenin evlenmesi ile ilgili anlatimlarini ortadan kaldiriyor. Eger diyanet bunlari yapmazsa gunumuz insani tum sacmaliklar gorur ve Islamiyet taraftar kaybeder. O sizdeki Kuranlari saklayin, cok degil sadece bes yil sonra yeni mealler ile karsilastirin o zaman ne kadar gunumuze uyduruldugunu gorursunuz.

Orijinal kelimeler aynı ama meali dağlar kadar farklı oluyor, inanılır gibi değil...

Sitelerde Paylaş
Bu konuda bir fikrim var, hatta konu başlığı açacaktım ama biraz zor bir düşünce.

Harekete geçilip, toplumsal bilinç sağlanmalı.. Takımın 2-3 beyni olmalı ve bunlar çok iyi korunmalı.. Yasaya aykırı hiçbirşey yapılmamalı. Zaten amacımız bu değil. Biz yasaya islamcılardan çok daha saygılıyız. Amaç, kaynakları ve bilimin değerlerini gözler önüne sererek batılı çürütmek; dinin iç yüzünü ortaya çıkarmak, muhammedin yaptıklarını birebir anlatmak olmalı.. Yani olması gerekeni..

Bize acilen bir Fethullah Gülen politikası lazım.

Kitaplarımız, kaynaklarımız olmalı..

Nerde..? Yapabilir miyiz sizce?

size tamamen katılıyorum.toplumun bilinçlenmesi lazım..bu gidişle mümkün görünmüyor.ilerde gezegenler arası yolculuk yapacak olsak dahi bunlar araçları durdurup namaz kılamak isterler..uzayda cami yaparlar..

ama şu varki fettullahın politikasını uygulamak kişilikli bir insan çok zordur..

geleceği gözlerimizin önüne sermişsiniz yazınızda..sanırım kaçınılmaz son bu..

Sitelerde Paylaş

din kesinlikle siyasetten ayrı olmalı, ve devlet tarafından denetlenmeli. insanların refah seviyesi artmalı, eğitim düzeltilmeli. insanların öncelikle sorgulayan bir beyne sahip olması gerekir, inançlarına şüphe ile yaklaşabilmeleri için.

Sitelerde Paylaş
size tamamen katılıyorum.toplumun bilinçlenmesi lazım..bu gidişle mümkün görünmüyor.ilerde gezegenler arası yolculuk yapacak olsak dahi bunlar araçları durdurup namaz kılamak isterler..uzayda cami yaparlar..

ama şu varki fettullahın politikasını uygulamak kişilikli bir insan çok zordur..

geleceği gözlerimizin önüne sermişsiniz yazınızda..sanırım kaçınılmaz son bu..

Toplumun kesinlikle bilinçlenmesi lazım. Ancak dediğim gibi, benim tasarladığım şekilde bir grup kurulursa ve bu gruptan birilerinin haberi olursa; insanları ve halkı ayrımcılığa ittiğimiz görüşü nedeniyle hakkımızda yasal süreç bile başlatabilirler. Ceza veremeseler dahi can sıkıcı olabilirler. Çok dikkatli ve itinalı hareket etmek gerekiyor..

Ama biz hala marjinal bir grubuz. İçlerine karışamadık.

İslami ülkelerde; yönetim biçimi olan demokrasinin yıkılıp yerine şeriatın gelmesinde en büyük etken; Fethullah Gülen gibi insanların izlediği politikalardır. İslamın kendisi mümaşat denilen şerefsiz bir yola sahipken; onunla net bir şekilde savaşamazsınız. İslamın kendisi yalandır. Yan sözleri yalandır. Bi ateisti dahi insan öldürmüş mertebesinde sayan islam alimleri mevcut.. Bunlara alim demek ne kadar doğru bilinmez. Hepsi cahil.

Artık toplumun ve bu tür grupların içine karışma vakti, sahip oldukları gruplarda mevki sahibi olma vakti geldide geçiyor. Kararlar almak gerekiyor. Buradan değil tabii:)

Ve kitaplar basmak gerekiyor. İnsanların okuyup, bilgi sahibi olabileceği kitaplar.. Onlar nasıl ki azıcık müslüman olan ılımlı islamları türbana buladı ve kendilerinden yaptı.. Bizimde kuranın ve muhammedin gerçeklerini ortaya koyup, bu ülkede gerçekten laik olan kesimin (%30luk) birleşmesini sağlayıp, maddi ve manevi desteğini arkamıza almamız gerekiyor..

Soruyorum size.. Hani nerede Cumhuriyet okulları? Cumhuriyet dersaneleri? Cumhuriyet evleri? Kurumları.. Her yer onlarla dolu..

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
din kesinlikle siyasetten ayrı olmalı, ve devlet tarafından denetlenmeli. insanların refah seviyesi artmalı, eğitim düzeltilmeli. insanların öncelikle sorgulayan bir beyne sahip olması gerekir, inançlarına şüphe ile yaklaşabilmeleri için.

sorgulayan bi beyin çok tehlikeli bi beyindir.abdullah öcalan ve oluşturduğu örgütte sorgucu şüpheci işkilci boş beyinlerden oluşur<yanlış anlaşılmasın pkk ya ateizmi 1 tutmuyorum> bikere inançlı insanın kime ne zararı olurki.kapkaççısı,gaspçısı,hırsızı,katili bunlar inançlı insanlardanmı çıkıyor.elbette hayır.inanç+kişilik insanı erdemli yapar.inançlardan kopmuş bi birey helede karaktersizse her suçu işleyebilecek bi suç makinası olmaya hazırdır.

Sitelerde Paylaş

sorgulayan beyin tehlikeli bi beyinmiş. olduu. kimse sorgulamasn malı götüren götürsün sömüren sömürsün.dürten dürtsün allaaa bu nası bi yanıt ya.hadi sen sorgulama tamam mı neyi sorgulayacanki zati.

kapkaççymış. hırsızmış. ulan ya sokak ortasında laf atanlar ? cihad diye ortalıkta gezen sağa sola allahın emirleri diye laf yağdıranlar.zina yaptı diye kadınları linç edenler .kendi gibi giyim kuşamı gibi olmayanlara hayat kadını damgası yapıştıranlar. bil bakalım bunar kim?.ne dünyevisiniz. malınızı çalanlaramı lafınız yetiyor.ya psikolojisini pozduğunuz insanlar.canına kastettikleriniz. işte bunları sorgulanır. rezillikler çıkar.

ah be bilme3zmisin. bi insana, bak cennete gitçen allahın emri dedikten sonra yaptırılmayacakı şey yoktur. (iman gücü işte bu )

Sitelerde Paylaş
sorgulayan beyin tehlikeli bi beyinmiş. olduu. kimse sorgulamasn malı götüren götürsün sömüren sömürsün.dürten dürtsün allaaa bu nası bi yanıt ya.hadi sen sorgulama tamam mı neyi sorgulayacanki zati.

kapkaççymış. hırsızmış. ulan ya sokak ortasında laf atanlar ? cihad diye ortalıkta gezen sağa sola allahın emirleri diye laf yağdıranlar.zina yaptı diye kadınları linç edenler .kendi gibi giyim kuşamı gibi olmayanlara hayat kadını damgası yapıştıranlar. bil bakalım bunar kim?.ne dünyevisiniz. malınızı çalanlaramı lafınız yetiyor.ya psikolojisini pozduğunuz insanlar.canına kastettikleriniz. işte bunları sorgulanır. rezillikler çıkar.

ah be bilme3zmisin. bi insana, bak cennete gitçen allahın emri dedikten sonra yaptırılmayacakı şey yoktur. (iman gücü işte bu )

eğer bazı örgütler islam postuna girip insanları boğazlıyosa bunda allah ın suçu ne? insanlar zalimse hainse iftiracıysa allah ın suçu ne? müslümanım diyip sokakta karılara laf atan münafıklar varsa bunda allah ın suçu ne? .ben ne kimseyi boğazladım ne iftira attım nede laf attım.hakiki müslümanlar o dediklerinden uzaktır.cennet pazarlığıda yoktur.çok genel konuşuyor tüm müslümanları piskopat gibi gösteriyorsunuz.ama tabi sizin görüşünüz.

Sitelerde Paylaş
eğer bazı örgütler islam postuna girip insanları boğazlıyosa bunda allah ın suçu ne? insanlar zalimse hainse iftiracıysa allah ın suçu ne? müslümanım diyip sokakta karılara laf atan münafıklar varsa bunda allah ın suçu ne? .ben ne kimseyi boğazladım ne iftira attım nede laf attım.hakiki müslümanlar o dediklerinden uzaktır.cennet pazarlığıda yoktur.çok genel konuşuyor tüm müslümanları piskopat gibi gösteriyorsunuz.ama tabi sizin görüşünüz.

allahın suçu yoktur zaten.suç kişinindir..allah yok yada biyerlere gitmiş yada ölmüş..öteki dünyada yok..huriler falanda yok..yok olacaz.. :unsure:

Sitelerde Paylaş

Din tarihe gömülecekmi sorusunu soran anlayışın, zavallı bir anlayış olduğu apaçıktır. Canlılardaki komplekslik anlaşıldıkça, ateistliğin tarihe gömüleceği çok açıktır.

Örneğin 20000 mühendisin işbirliğiyle yapılan, içinde milyonlarca transistör barındıran 4 çekirdekli Intel'in mikrochipleri ile hücreyi kıyaslayın. SAKSIYI ÇALIŞTIRIN hiç değilse beyninizin milyonda birini kullanın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...