Jump to content

Ramazan Orucunun Tıbbi Faydaları

Recommended Posts

• İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

evet jadı ama unutma sen bir makina yıgınızın ve mikroorganizmaların yemegisin senin için hiçbirşeyin degeri yok 1 kere yasıyorsun sonucta ayık ol ;)

Hayatın yalan yani :)

tarihinde CraftXrac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
murteddd Gönderildi Bugün, 17:10

QUOTE(AhmetBaha @ Aug 21 2009, 17:00) *

hadi bekliyorum inşallah

şimdi, tıka basa yeyip de ardından da bardak bardak su içip uyumak sağlıklı mıdır?

kaynaklara gelince;

ben müslümanların her konudan işlerine gelen kısımları alıp

gayet güzel makaler(!) yazdıklarını iyi bilirim.

Hocam sen daha iyi bilirisin

Sünneti seniyye olan yemekten 1 saat sonra su içmektir

iftar suyla açılır ama yarım bardak veya hurmayla açılır

biz suyu sünnete uygun geç içiyoruz sorun olmuyor sana da tavsiye ederim

---------

Gonca abla yazının üstü var belirtmek için ... koydum dikkatinden kaçmış

ablacığım diğer literatür atıfları ona ait

yazının tamamı da budur buyrun okuyun ilminiz artsın:

http://www.tulipandrose.net/turkce/dinfene...acidan_oruc.htm

Sitelerde Paylaş

Benim hayat felsefem sabah güçlü bir kahvaltı ile güne başlamak ve akşam 6'dan sonra hiçbişey yememektir.Bu sayede incecik kalıyorum.

Gece derin uykusundan uyanıp tıkınan ve gene uykuya dalan insanlar için sadece üzülürüm,keşke akletseler

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Gerçek olan ne? Hadi anlat bize. Çevrendeki bütün güzelliklerin birgün gelip bitecek olması mı gerçek.

cübbeli, şu konuları saptırma.

hayatın anlamı mı şimdi mevzu?

her seferinde aynı şeyi yapıyorsun.

yeter artık, sabote etme şu konuları.

git başlık aç madem bunu konuşmak istiyorsan.

Sitelerde Paylaş

walla incecik kalma derdi kadınların derdidir kendi adına konus.Gece yatarkende bir duble beyaz sarap iç iyi gelir medeniyetine zincirine bir halka daha tak üzerinede boncuklar diz .Ne kadar medeniyim içki içiyorum gibisinden :)

Sitelerde Paylaş
Hayat gerçek.Ama siz o gerçek hayatı da yalan yaşıyorsunuz.:)

yok kardeşim niye yalan yasayalım ki her insan gibi normal yasantı sürdürüyoruz mutlu,mesut yasıyoruz .Sizin için o kadar önemli ki hayat sizi bencillige sürüklüyor

Sitelerde Paylaş
Gonca abla yazının üstü var belirtmek için ... koydum dikkatinden kaçmış

ablacığım diğer literatür atıfları ona ait

yazının tamamı da budur buyrun okuyun ilminiz artsın:

http://www.tulipandrose.net/turkce/dinfene...acidan_oruc.htm

....'nin farkindayim fakat savundugun paragrafin literatürü 15'ten ibarettir ve senin 1. maddeden başlaman literatür kurallarina uymaz ve acikcasi biraz kurnazca duruyor. Yazinin tamamindan degil alintiladigin kismindan bahsediyorum geri kalan palavralara karnimiz tok arkadasim. Biz alintiladigin kisma yanittan mesuluz.

tarihinde gonca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
walla incecik kalma derdi kadınların derdidir kendi adına konus.Gece yatarkende bir duble beyaz sarap iç iyi gelir medeniyetine zincirine bir halka daha tak üzerinede boncuklar diz .Ne kadar medeniyim içki içiyorum gibisinden :)

Şu forumda hiçbir fikir yazın yok,işin gücün çamur yapmak,:),salak

Sitelerde Paylaş

sen sarhosken baslık acarsın sonrada unutursun . KAdın milleti değil mi yarım akıllı işte.Camuru sen atıyorsun.Sülalende kim bilir ne kadar müslüman var capulcu diyorsun işin ucunu düşünmeden,sahtekar diyorsun birde utanmadan iftira atıyorsun.Haydi yaylan :)

Sitelerde Paylaş
Gerçek olan ne? Hadi anlat bize. Çevrendeki bütün güzelliklerin birgün gelip bitecek olması mı gerçek.

Her köşeden oruç ve faydaları isimli başlıkların fırladığı , TV'lerin onca ahlak dışı dizilerinden sonra biiden bire müslüman kesilerek yayınlar yaptığı yurdum insanın üzerine ilahi bir el değerek ahlaksızlığı , üç kağıtçılığın üzerinin örtüldüğü bu ayda oruç KAÇ GÜN tutulmalı.

Kendine müslümanın diyen kişlerin anında cevap vermesi gereken bir konuda kimsenin sesini bile çıkaramadığı bu konuda kurana güvenmiyormusunuz.

Kuranmı yoksa Nur kepazeliklerimi ?

Sitelerde Paylaş
sen sarhosken baslık acarsın sonrada unutursun . KAdın milleti değil mi yarım akıllı işte.Camuru sen atıyorsun.Sülalende kim bilir ne kadar müslüman var capulcu diyorsun işin ucunu düşünmeden,sahtekar diyorsun birde utanmadan iftira atıyorsun.Haydi yaylan :)

Bir kerede daha farklı daha orjinal bir cümle çıksın şu minik beyninden

Sitelerde Paylaş
Ben konu acmıyorum bıktım çünkü attıgınız camurlardan.Sadece iftiralara cevap veriyorum.Sözünüzde kalmayınca böyle sahtekarlıkla sucluyorsunuz bizi.

banamıydı cevap, açtıysan link ver,

kuranda oruç kaç gün namaz kaç vakit.

sizi keklemişler , 30 gün ve 5 vakit diye.

Sitelerde Paylaş

“İsrailoğlulları; sayılı bir kaç gün dışında ateş bize dokunmayacaktır, dediler… “ ( Bakara Suresi 80.ayet. )

“ Onların bu tutumlarının nedeni “ateş bize sayılı birkaç gün dışında dokunmayacaktır,” demeleridir…” ( Al – i İmran Suresi, 24. ayet. )

“Tan yerine ve on geceye and olsun…”

3 ile 10 gün arasıdır.

1 ay tutmak sünnettir fakat sonradan farz noktasına kadar gelmiştir millet sünnettir diye 1 ay tutunca gelenek haline gelmiştir

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...