Jump to content

Ramazan Orucunun Tıbbi Faydaları

Recommended Posts

Nevarkamil :

Biz de seni karşıdan adam bilirdik.

Saygılı bilirdik.

3 gün yazan ayeti bir göster bakalım

Sen bana 5 gün yazan ayet göster ben sana 3 günü vericem. Kadir gecesini tespit edemedikleri için millete 30 gün işkence yapıyorlar.

Bu kozmoloji konusu.Aynı namazında 5 vakit olması kozmolojik olarak kurana terstir. Kozmoloji bilmeyen eski zaman din baronlarının uydurmasıdır.

Tabi orucu Mısırdan çalan yahudilerin orucun gerçek anlamı ile neyi ifade ettiği konusuna girmiyorum ; Detay öğrenmek isteyen " Ölüler Kitabı" na bakabilir. Oruç bilgiyi saklama konusunda inisiye olacak kişilerin işkenceler karşısında direncini ölçmektir.Tabi salak yahudiler bilgiyi aşırıken ne bilsin bunu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 ile 10 gün arasıdır.

1 ay tutmak sünnettir fakat sonradan farz noktasına kadar gelmiştir millet sünnettir diye 1 ay tutunca gelenek haline gelmiştir

Sallamayalım,

Kadir gecesini tespit edemedikleri için millete 30 gün işkence yaparlar.

Kim belirliyormuş sünneti, farzı.

Aynı durum namazdada var.

Müslümansanız gerçek Kuranı ve islamı öğrenin size dayatılanı değil.

Siz Judaize olmuş islamı savunuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
bEN 5 GÜN DEMEDİM.

Sen 3 gün yzıyor dedin.

İspat et dedim.

Türk alevi sitesini de imza yapmışsın.. ohhhh

Bunu kozmolojik şekiller ve ayetler halinde foruma basıcam, gerek namaz gerekse oruç.

Türk alevi sitesi benim köklerimdir, biz süreç içinde asimile olmuşuz ve islama geçmişiz. Ama köklerimiz budur. Ege ve akdeniz Türkmen-Yörüklerinin dağ köyleri böyledir.

Sitelerde Paylaş
Bence sen avatarındaki resmii iyi taşıyamıyorsun

VE SEN NEFERKAMIN ANU hangi kaynağa dayandırak

oruç 3 gün diyorsun

yazık yazık :D

İlahiyat fakültelerinde hiç tez gözdünmü. Bu işler keko sait masallarıyla olmaz.

Müslümanım diyorsanız gerçek islamı bileceksiniz ve uygulayacaksını, arap milliyetçiliği islam değildir.

Suud kökenli kuran ve cezayir - fas bölgesindeki kuranlar arasındaki farkların sebebi nedir.

hemen arapçadaki lehçe farkları cevabı verme, ayet sayılarından bahsediyorum.

Bak bir kaç gündür ahmet yesevinin torunu medyada, başını kapama biçimine dikkat ettinmi. ?

Sen bana islamda 30 gün oruçla ilgili kaynak ver bu sene 30 gün oruç tutucam hadi.

tarihinde Neferkamin Anu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yakında lezbiyenliğin yahu homoseksüelliğin faydaları,uyuşturucu kullanmanın faydaları gibi başlıklar da görebiliriz.

Gıda tüketiminde ciddi artış olan bir ayda tüketim artarken mide nasıl rahatlıyormuş?

Oruç asabi bir toplumu tetiklemekte ve kalp rahatsızlıklarına sebep vermektedir.Birçok zararı da sayılabilir böyle.

Sitelerde Paylaş
Ben oruçta kendimi iyi hissediyorum diyen bir müslüman görmedim.

Uyku düzensizliğinden tutun da obeziteye sebep verebilecek kadar işkence..

Ramazanda bir aylık oruç kürü(peh peh) sonrasında kendimi çok iyi hissediyorum. Kafam daha iyi çalışıyor, kafeine ihtiyaç duymuyorum. Propoganda için değil. Uykunun içine s..an davulcu olmasa uyku düzeni de iyi olacak.

Bu arada müslüman arkadaşlar; geç kaldığım için üzgünüm, güpe gündüz orucunuzu bozmayın. Yarım saat daha beklemeniz lazımdı. Sahurda ise ezandan sonra bir saat civarı daha vakit var fecre, erken kapatmayın orucunuzu, yiyip de yatmayın, güneşin doğuşunu seyredin!

Sitelerde Paylaş
Vay vay bak sen!! Buna diyecek soz bulamiyorum işte :acute:

CraftXrac, seni ilk tebrik edenlerden birisi ben olayım. İçinde bulunduğun karışıklığı burada bir çok insan elbette anlıyordur, tabii bende anlıyorum. Kaçınılmaz olarak değişik duygu halleri yaşayacaksın. Ne kadar bilirsen bil ve çözersen çöz, durup durup bir garip hal çökecek üzerine. Ama şunu unutma, zaman kadar iyileştiren bir şey yoktur. Zaman geçtikçe her şeyin yerine oturmaya başlayacağı umudu ile o değişik duygu hallerine dayanmak daha kolay olacaktır. Biliyorsun ki geçecek. Biliyorsun ki yeni olduğu için şimdilik böyle hissediyorsun.

Unutma ki hava değişikliği bile insanı etkileyen bir şeydir. Nerde kalmış böyle köklü anlayış değişiklikleri. Canına okur insanın. Ama güzel olan bu değil mi? Sürüye uymaktansa, birey olmak ve bu zorlukları aşıp sonra bunun tadını çıkarmak değil mi? Böyle bir konuda emeksiz kazanmak olmayacağına göre, bence yaşayacağın zorlu sürece değer.

beni ilk tebrik edende müslüman oldu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ne oldum değil ne olacam demeli.Büyük konusmamak lazım herkesin düşüncesi değişebiliyor

Sitelerde Paylaş

CraftXrac

birileri... dini kendi çıkarları doğrultusunda yanlış uyguluyor diye veya onların iki yüzlülüğü yüzünden.

allahından, inancından vazgeçmeye değer mi?..

hem... hadi diyelim inancını.bıraktın . ..peki bu kaos ortamın sancılarına karşı nasıl insan kalmayı becerecen..

içindeki umudu neye bağlayacaksın?. bu dünyadaki hangi şey; senin.. bu dünyanın .. kötü gelgitlerine. acılarına.. karşı .. nasıl içindeki iyiliği korumana yardım cı olacak.

...............

şunu bilki... inançsızlık .. alkol gibidir... ilk yudumları zevklidir... haz verir .. rahatlık verir... ama içtikçe... kafayı bulursun.. bir bakmışsın... kafan ağrıyor miden bulanıyor..... üstelik düz yolda yürüyemez olmuşsun... sen kendine gelene kadar.. seni olmadık uçurumun başına getirir.....

onun için .. birşeylere duyduğun tepki yüzünden veya gördüğün bazı yanlışlar dolayı... hemen başka bir yanlışın içine atlama... iyice düşün taşın....... allahtan yardım dile bunun için

bak buda gavs gavsta teist oldu hehe

tarihinde CraftXrac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...