Jump to content

Ramazan Orucunun Tıbbi Faydaları

Recommended Posts

Dün gece 2 de sahura kalktım saat 4 uyudum sabah kacta kaltım hatırlamıyorum

ev halkı uyanıktı kahvaltı yapamadım gün boyu ac ve susuz ve uykusuzdum

iftarda sinirliydim öküz gibi yemek yedim ve iftardan sonra dana gibi uyudum

şimdi ise sersemlemiş bir vaziyeteyim midem agrıyor

orucunun zararları daha nasıl anlatılırki :fool:

DOSTUM O SENİN HER ZAMANKİ HALİN :D

BENDE ORUC TUTUYORUM AMA HİÇ "ÖKÜZ" GİBİ YEMEK YEMİYORUM

HERHALDE BU ÖKÜZLÜK SANA HAS BİR DURUM :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yalan söyleyen fatih gibi olsun mu len?

sağlam adama da zarar oruç tutmak.

sıraladığınız gerekçelerin hepsi külliyen palavra.

bir kere akşama kadar boş bir mideyle gezip

sonra onu birden doldurmak sağlıklı değil.

ha biz sağlıklı müslümanlar allahın rızasını kazanmak için

kendimize eziyet ediyoruz deyin,

başım gözüm üstüne.

ama utanmadan yalan söylemeyin.

o midenin ve sindirim sisteminin bi düzeni var.

o düzeni bozmakla mideni dinlendirmiş olmazsın.

aç durup da akşama kadar midene iyilik yapmış olmazsın.

bir de sahura kalkıp tıka basa yeyip de yatmak var.

bu mu sağlıklı?

hadi ordan, sizi kekleyenler fena kekliyolar.

kaynağa bak be!

ONKOLOG.UZMAN. DR. HALUK NURBAKİ

breh, breh, breh...

cinsellik mevzuunda da haydar dümeni ciddiye alalım o zaman.

Evet doğru "HALUK NURBAKİ" Ama geçmişinde hiçbir biyoloji bilgisi olmayan "Charles Darwin" in Evrim saçmacalamasından

daha iyidir herhalde ;)

Sitelerde Paylaş

Evet doğru "HALUK NURBAKİ" Ama geçmişinde hiçbir biyoloji bilgisi olmayan "Charles Darwin" in Evrim saçmacalamasından

daha iyidir herhalde

haluk nurbaki yobazın teki. charles darwin bir zoolog ve onun zamanında biyoloji yoktu. söyledikleri de biyolji ve genetikle desteklenmektedir.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Dr. Tolonbeg , Ya sabır,ya sabır, ya sabır gelde yazma.

Bir kere günde 2,5 litre su içmek sağlıklı kalmanın koşuludur.

Bu 2,5 litre su bedendeki tortuyu ancak atabiliyor.

Hiçbir oruç tutan biri bukadar suyu akşamdan sahura kadar içemez.

Diyelimki kendini kıskaca aldıda, zorlayıp içti.

Sabaha kadar tuvaletten beri gelemez.

Zatan zaman çok kıt zaman.

Akşam 20,00 de iftar.

Yemek yarım saat sürdü deyelim,eder 8.30

Palas pandıras yallah camiye.

Camide önce vaazoda 30 dakıka oldumu 21,00

Sonra namaza, namazda namaz duasıyla tutar 40 dakika eder 21,40 eve gidene kadar saat olur 22,00.

Haydaaaaa,çay,kahva ,sigara faslı saat olur en azından 23,00.

Hanımla ek şakaları falan.

Yatah hazırlığı , kadınla güreşede girerse ki girer mutlaka,al sana 24,00 eder gecenin yarısı.

Banyo falan derken saat gelir 01,00

Birde yatağa gircen saat 04,00 kalkıp alal acala yemek hazırlayacan,paldırda kültür yeycen,daha akşam yediyin hazmolmadan 04,56 da yemek kesilecek.Hadi sana sabah namazı.

Namazı kılınca saat olacak 06,00

Sorarım sana, işemi gidecen yoksa dolu mideyle yatıp uyuyacanmı?

Zatan 3 sat uykuyla HAŞAT olmuşun.

Siz hanki sağlıktan bahsediyorsunuz bana,hanki istirahattan.

Ulan ben bunların içinde yoğrulmuş biriyim.

Mavala kanacak GÖZ yoktur bende.

Bütün ömrüm bu hargürle geçti.

Efendim falan doktor demişki ORUÇ çok sağlıklıymış.

Enazından BÖBREKLER büyük tahribat görmektedir.

Bedenin diyer yanlarının tahribatıda çaba.

Ama ben sıze çok görmüyorum,Yüce var eden adına nekadar yalan varsa uyduruyorsunuz,ondan korkmadan ,ürkmeden,çekinmeden,UTANMADAN.

Gerci sizin inandiğınızda aslında o deyil.

Kureyşin EL-İLAH I.

Hani iki kızı olan.

Bizim karadenizliler ,bu nedenle sizin ALLAH dediyinize E L L A H derler.Gerçek adıda budur zatan.

Bizim Karatenizlilerun Aklina kurpan olayım.

Nasilda yakalatturmiştür EL-İLAHUN (ELLAHUN ) torunlarini. Kelda sevma habu hamsi kafalılari:-))))))

Güdüz susuz boş mide tahribatı,gecede uykusuzluk dolu mide tahribatı.

Neymiş ,Yüce güç böyle istiyormuş.

Tabiki Arabın EL-İLAH yüce gücü der öyle.

Çölde nerden bilsin ne faydalı nede zararlı olduğunu?

Tanrı insan oğluna beyin vermiş beyin,neyin faydalı,neyın zararlı olduğunu araştırsın bulsun diye.

Tanrı diyorki AKLIN dediyini yapacaksınız,ama biz kalkıyoruz ARABIN dediyini yapıyoruz..

Namaz Faydalı olabilir.Gerçekten bayağıda güzel sipor.

Ama ORUÇ BEDENE en büyük zarardır.

Kısa zaman önceye kadar bir gün orucu bozanlara El-İLAHIN vekilleri 61 gün ceza biçiyorlardi.

Artıh RAY deyıştirdiler güne gün diyorlar şincik:-))))

Yüce var eden kimse , O diyorki USUNU KULLANMAYANLARIN BAŞINA PİSLİK YAĞDIRIRIM.

Şöyle yuvarlah dünyaya bir bahalım.

KİMLERİN BAŞINA PISLİKLERI YAĞDIRIYOR YÜCE GÜÇ?

Bir birleriyle peygamber çıkarma yarışına saplanan çöl kabilelerinin rüyalarını ,menfaatlarını 21 inci yüzyılda DİN diye yapmak bence muazzam evrenleri oluşturan YÜCE KUVVETE iftiradır, B E N C E.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Tolonbey sevgiler sana bir haber vereyim de bu tezin de çürüsün

:lol::lol:

Çok su içmek sağlığa yararlı değilmiş

Günde 2 litre su içilmesi inancının bilimsel olmadığı belirtildi. Bu konuda klinik kanıt yok.

BBC ve Daily Mail’in internet sitelerindeki habere göre araştırmacılar, sağlık için günde 2 litre su içilmeli inancının "bir mit olduğunu" söyledi. Pennsylvania Üniversitesi’nden Dr. Dan Negoianu ile Dr. Stanley Goldfarb, "Günde iki litre su tene iyi geliyor, kilo verilmesine ve vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor; bunun yanı sıra yeterli su içmeyenler sağlık problemleriyle karşılaşıyor" bilgisinin bilimsel olmadığını, bu konuda klinik kanıt bulunmadığını söyledi. Araştırma Journal of the American Society of Nephrology’de yayımlandı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8617442.asp

Sitelerde Paylaş
Oruç tut sıhhat bul :)

Madem bu kadar faydalı neden 12 ay yapmıyolar bunu?

senin gibiler sorsun diye :D

ARKADAŞIM HER YERDE ATEİST OLDUĞUNU BELLİ EDİYOSUN YANİ BUNU BİL

1.ORUCU 12 AY YAPMAK İNSANIN KENDİ ELİNDE

2. DİNDE ZORLAMA YOKTUR ( İSLAM DİNİ )

3. EĞER BİR MÜSLÜMAN 12 AY DA ORUÇ TUTSA " NİYE 12 AY ORUÇ TUTTUN MU DİYECEKLER"

İLAHİ GÜLDÜRME BENİ :D

Sitelerde Paylaş
senin gibiler sorsun diye :D

ARKADAŞIM HER YERDE ATEİST OLDUĞUNU BELLİ EDİYOSUN YANİ BUNU BİL

1.ORUCU 12 AY YAPMAK İNSANIN KENDİ ELİNDE

2. DİNDE ZORLAMA YOKTUR ( İSLAM DİNİ )

3. EĞER BİR MÜSLÜMAN 12 AY DA ORUÇ TUTSA " NİYE 12 AY ORUÇ TUTTUN MU DİYECEKLER"

İLAHİ GÜLDÜRME BENİ :D

essamet sen de olmasan bizi kim güldürecek :D

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Sevgili maydanoz,bırah Amerikayıda sana daha yakın bir iki adres veriyim.

Almanya

Bon üniversite kıliniyi

Frankfurt Üniversite kıliniyi diyor bunu.

Gerçeyide budur.herkes söylüyor.

Almanyada gittiyim tüm hastanelerde doktorların tüm hastalara önerisi 2,5 litre su üstelikte hafif asitli su.

Bunlarıda hastaneden içiyor hastalar para vermıyoprlar.

Kabları çok sulamı daha iyi temizleriz yoksa az suylamı?

Amerikalılar kıçlarını yıkamasını bilmiyorlar.

Suyun bedendekki temizliyi nerden bilsinler.

Yıllar yılı İspanakta demir var deye,güç var guvvat var deye deye ıspanak yemekten hertarafımız ıspanak olduda ne guvvatlı olduk nede demir ihtiyacımız giderildi.

Taki Kölnde bir Alman doktor İspanağı inceleyene kadar.

İncelediyinde ne görsün Amerikanın çizgi filimlerindeki bol ispanak yemeler boşunaymış.

Şimdi neymiş su ,öyle faydalı deyilmiş.

Zatan müslümanların gerçeye inandığı nerde görülmüşkü.

Şu inandığımızda gercek deyecek tek birşey göster bana.

Gösteremezsin.

Gösteririm diyorsan buyur göster.

Yanlış anlama,DONDAKİNİ demiyorum tabiki :-)))))).

Onu herkes gösterebilir bende dahil:-)))))).

Sevgili Maydanoz,neyse Mayonezzzz.

kal sağlıcahla

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

İdrar rengi önemli

060620091202462703226_2.jpgSıcak havayla daha da önem kazanacak olan vücuttaki su ihtiyacını öğrenebilirsiniz

Atatürk ne demiş,ben kendimi Türk doktorlarına teslim ettim.

Acaba iyimi etti kötümü.

Çünkü ölümü tartışılıyor

Kimi deyoki öldü

Kimide öldürüldü deyolar.

Gerçi dohtorların GAVIRLARINDADA işyoh.

Neyse biz dönelim GADINLARIN degül,SUYUN üstüne.

Buyurun nigada suya ehtiyecimiz olduğunu Türk dohdurları söylüyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Taner Çamsarı, vücudun su ihtiyacının idrar rengiyle tespit edilebileceğini belirterek, “idrar koyu renkliyse vücudun suya ihtiyacı vardır ve su takviyesi yapılmalıdır. İdrar açık renkliyse vücudun su takviyesine ihtiyacı yok demektir” dedi.

Prof. Dr. Çamsarı, çok su içmenin her derde deva olduğu yönünde yanlış bir anlayışın topluma hakim olduğunu, vücudun ihtiyaç duyduğu kadar su içilmesinin en sağlıklı yöntem olduğunu belirtti.

“YAZ AYLARINDA SUSUZ KALMAK BÖBREKLER İÇ İN ÇOK TEHLİKELİ”

Sağlıklı bir insanın günde 1-1,5 litre idrar yaptığını, özellikle yaz aylarındaki terlemelerle birlikte günlük su ihtiyacının 2-2,5 litre civarında olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Çamsarı, “Yaz aylarında susuz kalmak böbrekler için çok tehlikelidir” diye konuştu.

Prof. Dr. Çamsarı şöyle konuştu:

“Kış aylarında vücudun su ihtiyacı daha azdır ve günlük 1-1,5 litreye düşer, yazın ise terlemelerle birlikte 2-2,5 litreye çıkar. Günde 4-5-6 litre su içen hastalarımız var. Vücut, gereksinimi olmadığı halde alınan suyu böbrekler de çalışıyorsa atar. Az su içildiği zaman da vücut idrar yapımını azaltır ve durdurur.

Sağlıklı bir bünye zaten susadığında, vücudun suya ihtiyacı olduğunda beyni uyarır ve o kişi gider su içer. Yaşlı insanlarda susama duygusu körleşir. Bunların bir miktar daha su alması gerekir. 3-4 litre su içilmesine gerek yok. Vücudun su ihtiyacı ne kadarsa o kadar içilmeli. Günde 1,5 litre sıvı kaybeden biri, 1,5 litre sıvı alacak demektir.”

İDRAR RENGİ, SU İHTİYACININ HABERCİSİ

İnsanların vücudunun su gereksinimi olup olmadığını kolay şekilde tespit edebileceğinin altını çizen Prof. Dr. Çamsarı, “çok az su içen insanların idrarı koyu olur. İdrar koyu renkliyse vücudun suya ihtiyacı vardır ve su takviyesi yapılmalıdır, idrar açık renkliyse vücudun su takviyesine ihtiyacı yok demektir” dedi.

Günde 20 litre su içen hastalar bulunduğunu dile getiren Prof. Dr. Çamsarı, şunları kaydetti:

“Bu psikolojik bir durum. Buna biz psikojenik diyabetes diyoruz. Adam günde 20 litre su içiyor. Çok fazla su içenlerin böbreğinde duyarlılıklar azalıyor. Böbreğin içindeki belli ünitelerin duyarlılığı, eşik düzeyleri değişiyor. Gereksiz yere böbrek zorlanmış oluyor. İdrarın içinde toksik maddeler var. Böbrek belli bir sıvıyla bunları dışarı atar. Bir litre sıvının içerisinde atılan toksin miktarı bellidir. Mesela bir litrede 30 gram toksin dışarı atılıyorsa çok sıvı içen birininkinde bu toksin miktarı 10-15 grama düşer. Su artık idrar gibi çıkmaya başlar. Çünkü aşırı sudan dolayı vücut bunu ayarlayamamaya başlar.

Gereğinden fazla su içen insan sürekli tuvalete gider ve yaşam kalitesi düşer. İki litre herkesin içtiği sıvıdır, bunun ötesi gereksizdir. Yaşlıların susamadıkları halde bile bir miktar daha su içmesini, bol sıvılı gıdalarla beslenmelerini öneriyorum.”

Evet,doğrusuda bu.

Benim çişim sarı oldumu gafama şişeyi dikiyorum.

Normal su gibi oldumu su almayı bırakıyorum..

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Atatürk ne demiş,ben kendimi Türk doktorlarına teslim ettim.

Acaba iyimi etti kötümü.

Çünkü ölümü tartışılıyor

Kimi deyoki öldü

Kimide öldürüldü deyolar.

Atatürkün ölüm nedenini bilmiyor musun ? Ölüm nedeni : Son meclis konuşmasında biz gökten indiği sanılan kitaplara inanamayız dedi ve aradan az vakit geçtikten sonra öldü.Videosunu izlemiş çok kişi vardır burada.

Sitelerde Paylaş
Atatürkün ölüm nedenini bilmiyor musun ? Ölüm nedeni : Son meclis konuşmasında biz gökten indiği sanılan kitaplara inanamayız dedi ve aradan az vakit geçtikten sonra öldü.Videosunu izlemiş çok kişi vardır burada.

Muhammed'de Allah Allah dedi pislik içinde sıtmadan geberdi gitti.E ne olmuş?

Sitelerde Paylaş

İşte, böyleee,

Alın size kaşarlanmiş bir müslüman yalanı daha.

Gelin birlikte ohuyalım:

Ben şimdi yalancının yeddi sülülüsünü,akrabayı tahlugatını,hısımlarını NİGADAAAAA varsa dostlarını götürüp bir gum dagından Datlı SESSİN yuvarlandığı kimin aşağıya yuvarlasam hahsız olurmuyam.

Lennnnnnn gırro,ele bir YALAN söyleki hiç degülse bir milim tutsun.

Atatürk,aylarca hasta yattı.

Ölümü sabah saat 9,5 de oldu.

Sen hanki meclisten bahsediyorsun?

Len gUGUK kuşi:-))))).

Cahallığın bukadarınada pess.

Bunların herşeyi YALAN üzerine kurulmuş.

Bu nedenle bu hapı yutanın işi bitiktir.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...