Jump to content

İslam ve adalet;

Recommended Posts

Ahmetbaha'nın bu söyledikleri kendi düşünceleri değil,Sait Nursi denilen tımarhane kaçkını delinin sayıklamalarıdır,bazı üyelerin iletiyi ciddiye alıp yanıtlamalarını nedeni maalesef bu iddaların külliyat delien bir kaynakta bulunması.Zaten AhmetBaha denen şahıs nurcu olduğundan kendisine ait bir fikir üretebilmesi söz konusu değil.Onun bütün iletilerini bu bağlamda değerlendirmelisiniz

Bilgilendirme için teşekkür ediyorum.

O zaman bence saidten alıntılama yapıp gelen başıkları direk tavanarasına yollayıp,

yine saidin lafıyla gelenin iletilerini silelim. çok ciddiyim.

bende niye bu adamı ciddiye alıyolar diyorum. meğerse bunları söyleyen 100 yılın! alimiymiş! (öyle diyolar)

said hakkında çok bilgi sahibi değilim ama böyle öküz olduğunu bilmiyordum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşte dinden çıkış böyle olur arkadaşım... Namaz 3 vakitmiş... İmam-ı Azam değil, sen biliyorsun çünkü... Simit çalanın elini mi keseceksin... Enflasyon oranında faiz helalmiş... Güzel fetvalar ama hiçbirisinin aslı astarı yok... Ayette "faiz haram" diyor; ölçüsü falan da yok...

Hayatta bir defa abdest al o zaman...

Son sorumun da cevabını istiyorum... Katil maktulün mirasçısı ise Kur'an'da yazıldığı şekilde payını alır mı?... Bu son derece önemli bir konu... Kur'an'a göre cevap ver; diğer soruların cevabı (!) gibi bir yerinden uydurma ama...

vay be!

ben şimdi dinden mi çıktım?

bunu kutlayalım o zaman. :D

Sitelerde Paylaş
Bilgilendirme için teşekkür ediyorum.

O zaman bence saidten alıntılama yapıp gelen başıkları direk tavanarasına yollayıp,

yine saidin lafıyla gelenin iletilerini silelim. çok ciddiyim.

bende niye bu adamı ciddiye alıyolar diyorum. meğerse bunları söyleyen 100 yılın! alimiymiş! (öyle diyolar)

said hakkında çok bilgi sahibi değilim ama böyle öküz olduğunu bilmiyordum.

Bir İslam alimi hakkında bu şekilde konuşuyorsun bence sen kendi müslümanlığını bir bakman lazım

Sitelerde Paylaş

Kaitil, maktül olayı kuranda açıkça belirtilmemiş.

öyleyse verip vermemek bize kalmıştır.

bi yerde kendi insiyatifimizi kullanmamıza izin veren yine Allah(kuran)'dır.

bu durumda olay bellidir.

1) katil kaza ile katil olmuşsa mirasını alır.

2) bilerek öldürmüşse(kasten),ebedi cehennemlik olur ayrıca müebbet hapis yer. miras da verilmez.

bunu ben aklımı kullanarak söylüyorum. ama dediğim gibi; kuran bu konuyu ayrıntılandırmayarak, çözümü insanlara bırakmıştır. aha ben de çözdüm.

yani kuran insiyetif hakkı verdikten sonra bu hakkı kullanmak yine "kurana göre"dir.

simit çalanın tabiki elini kesmiycezi hatta ona 10 simit daha verip kendimizden utanıcaz.

çünkü kimse tokken keyfi simit çalmaz. zorunluluk durumunda da ceza olmaz. (bak yine kafayı çalıştırdım).

hayatta bi defa abdest alırsan olmaz çünkü abdestin amacı temizlenmektir ve sen temizlediğin yerler kirlendiğinde yine yıkamalısın. (yine kafa...)

enflasyon kuranda yo tabi ama "riba" var.

riba banka faizi değildir, farlı şeylerdir.

yani sen bi malı 100 liraya aldın. bankayada 100 lira yatırdın. seneye o mal 105 lira ise ve bankada senin paranı 105 lira yapmışsa ortada bi para artışı yoktur zaten (burada zam ortalaması baz alınır) (yine kafamızı kullandık)

Yani inanki bir yerimden uydurmuyorum, günahımı alıyosun bak. :D

son olarak da çoğunuzun dilinde şu var:

yok imam-ı azam bilmiyoda senmi bilicen, yok gazali,rabbani bilimiyo da sen bilicen.

evet ben bilicem. benim gibiler bilecek.

senin saydığın yobazların kitapları yazıları da mevcut biliyoz.

eğer onlar bişey biliyosa ben bilmiyom.

Sitelerde Paylaş
Bir İslam alimi hakkında bu şekilde konuşuyorsun bence sen kendi müslümanlığını bir bakman lazım

valla o lafları değil said, feriştahı söylese gözümde değeri kalmaz.

ayrıca ne zaman alim olmuş said.

ben daha büyük alimim. çok büyüğüm.

Allah'ın en seçkin kullarındanım.

hadi tersini ispat et.

Hep bu saidden, faikten beyniniz örümcekleniyor.

Sitelerde Paylaş
Cenabı Hak yırtıcı hayvanları diğer hayvanları yesin diye yaratmadı

ölmüş hayvanları yemeleri için yarattı

ancak bu hayvanlarda bir irade vardır ve iradelerini canlı hayvanları yemekte kullanıyorlar

hem dünyada hem ahirette cezaya müstehak olurlar

:lol: Dünyadayken kesip yediğimiz hayvanlar ahirette bizden tazminat talebinde bulunacak mı ?

Aslanın ceylanı yemesi suç olup,yüce divana kadar yolu ve müebbet cehennem cezası vardır diyorsun :lol:

Sitelerde Paylaş
valla o lafları değil said, feriştahı söylese gözümde değeri kalmaz.

ayrıca ne zaman alim olmuş said.

ben daha büyük alimim. çok büyüğüm.

Allah'ın en seçkin kullarındanım.

hadi tersini ispat et.

Hep bu saidden, faikten beyniniz örümcekleniyor.

Sorun ne biliyor musun cahil olmanda değil kendi alim sanmanda

Senin gibi mallarla vakit kaybedemem

Andromeda nın dediği gibi sen bence kendin evde uydurduğun dine inanıyorsun

İşine geleni alıyor işine gelmeyeni almıyorsun

Üstad Necip Fazıl Kısakürek in bir kitabında şöyle bir kafir benzetmesi var

Bu zamana kadar 6 türlü kafir gördüm. Topyekün bütün dinleri ve Allah ı inkar edenler.. Allah'ı kabul edip peygamberleri inkar edenler.. Allah'ı kabulle bazı peygamberleri inkar edenler.., Müslümanlığı kabul eder gibi olup bazı emirlerine ve yasaklarına itiraz edenler.., Müslümanlığı sözde kabul edip onu bu asra göre yenileştirmek ve değiştirmek icap ettiğini savunanlar...,Müslümanlık iddia edip onu olduğundan başka türlü göstermek isteyenler.. Siz bunlardan hangisine giriyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Senin gibi mallarla vakit kaybedemem

Andromeda nın dediği gibi sen bence kendin evde uydurduğun dine inanıyorsun

İşine geleni alıyor işine gelmeyeni almıyorsun

Üstad Necip Fazıl Kısakürek in bir kitabında şöyle bir kafir benzetmesi var

Bu zamana kadar 6 türlü kafir gördüm. Topyekün bütün dinleri ve Allah ı inkar edenler.. Allah'ı kabul edip peygamberleri inkar edenler.. Allah'ı kabulle bazı peygamberleri inkar edenler.., Müslümanlığı kabul eder gibi olup bazı emirlerine ve yasaklarına itiraz edenler.., Müslümanlığı sözde kabul edip onu bu asra göre yenileştirmek ve değiştirmek icap ettiğini savunanlar...,Müslümanlık iddia edip onu olduğundan başka türlü göstermek isteyenler.. Siz bunlardan hangisine giriyorsunuz?

Senin gibi mallarla vakit kaybedemem dedin başın göğe erdi dimi.

ayrıca benim inandığım din andromedanın dediği gibi olandır, ben bunun doğru olduğuna inanıyorum. kasıtlı yaptığım bişey değil.

ha ben bu inandığıma değilde senin dediğine, saidin dediğine inanacaksam o islam ancak yobaz, pislik dini olur.

bu forumda o dine mensup 3-5 üye var.

sonuç olarak sen istediğini diyebilirsin. ben araştırdım, anladım (kendimce), okudum ve inandığım budur.

yoksa hayvanın günaha girdiğini, aklı olduğunu söyleyen, kim olsa öküzdür.

saidse o da öküzdür, alimse o da öküzdür. (hatta sadece öküzdür).

bu forumda biri diyodu kimdi hatırlayamadım (mürtedd olabilir)

nurcuların beyni ölüdür diyodu. gerçekten haklı. kendi alimlerinin! beyni yokki.

Sitelerde Paylaş

ayrıca benim inandığım din andromedanın dediği gibi olandır, ben bunun doğru olduğuna inanıyorum. kasıtlı yaptığım bişey değil.

ha ben bu inandığıma değilde senin dediğine, saidin dediğine inanacaksam o islam ancak yobaz, pislik dini olur.

sonuç olarak sen istediğini diyebilirsin. ben araştırdım, anladım (kendimce), okudum ve inandığım budur.

nurcuların beyni ölüdür diyodu. gerçekten haklı. kendi alimlerinin! beyni yokki.

Bence sen islamiyeti biraz daha araştırman lazım

Eğer müslümanım diyorsan böyle kafana göre hüküm vermesen iyi olur

Tabi müslümanınm diyorsan!!

Sitelerde Paylaş
oktay Gönderildi Bugün, 15:45

Sen uçan süpürge canavarına inanabilirsin

kıçını domaltarak ibadette edebilirsin

kendi kendini boş inançlar ve masallarla da kandır umrumda değil

ancak bir senin islamla alakan yoktur

2.bana hakaret etmeye hakkın yok terbiyesizlik ve edepsilik etme

ahlaksızlığını ve aşağılığını sana iade ederim

beyininde 2 hücre varsa yaz fikir namına

yoksa kapat çeneni

Sitelerde Paylaş
Sanırım nurcuların gazabına uğruyorum :D

Lan Ahmetbaha sen istediğini iade et bana.

lakin gerçekler sabittir.

senin dinin yobaz dinidir.

benim inandığım islamın seninkiyle alaksı yoktur.

senin alimin said de gerizekalı, sapığın tekidir.

Hain ve yalancıyı unutmuşsunuz.

Sitelerde Paylaş
Bence sen islamiyeti biraz daha araştırman lazım

Eğer müslümanım diyorsan böyle kafana göre hüküm vermesen iyi olur

Tabi müslümanınm diyorsan!!

Tavsiyen için teşekkür ederim çok araştırdım hala da araştırıyorum, araştırmayı da bırakmayacağım.

ama bildiğim bişey varsa o da islamı kötü gösterenin yobazlar olduğudur.

bence bu yobazların içine alim sayılan birçok kişi de girer.

ben hiç bişeye körükörüne bağlanmam.

eğer said nursi; hayvanların aklı vardır. leş yemek için yaratılmıştır, canlıyken yerse günaha girer diyorsa;

o zaman o said gerizekalı dallama öküzün biri olur gözümde.

o adama da itimat eden zavallı olur yine benim gözümde.

ben said mait bilmem arkadaş, ihtiyaç da duymam.

heleki mal mal hadislerle hiç işim olmaz. (harbiden peygamber demiş olsa yüreğim yanmıcak)

Ben kafama göre hüküm vermiyorum, aklımı kullanıyorum, yani Allah'ın dediğini yapıyorum.

asıl gerizekalıca hükümler verip şirk koşan; said ve onun gibi alim! bozuntularıdır.

Ayrıca da müslümanım. (Allah doğru yoldan ayırmasın)

Sitelerde Paylaş

2) bilerek öldürmüşse(kasten),ebedi cehennemlik olur ayrıca müebbet hapis yer. miras da verilmez.

bunu ben aklımı kullanarak söylüyorum. ama dediğim gibi; kuran bu konuyu ayrıntılandırmayarak, çözümü insanlara bırakmıştır. aha ben de çözdüm.

yani kuran insiyetif hakkı verdikten sonra bu hakkı kullanmak yine "kurana göre"dir.

Kur'an bu konuyu son derece ayrıntılandırmıştır... Mirasın kime nasıl verileceği bellidir ve aksi de söylenmez... Yani miras almak için insan öldürmek mümkündür... Bu ayetleri siz kafanıza göre değiştiremeziniz... Ama hadislere bakıldığı zaman peygamberin bu durumda katili mirastan mahrum bıraktığını göreceksiniz... Ama siz hadislere bakmayın bence, onlar yalan (!)... :fool:

Sitelerde Paylaş

simit çalanın tabiki elini kesmiycezi hatta ona 10 simit daha verip kendimizden utanıcaz.

çünkü kimse tokken keyfi simit çalmaz. zorunluluk durumunda da ceza olmaz. (bak yine kafayı çalıştırdım).

hayatta bi defa abdest alırsan olmaz çünkü abdestin amacı temizlenmektir ve sen temizlediğin yerler kirlendiğinde yine yıkamalısın. (yine kafa...)

enflasyon kuranda yo tabi ama "riba" var.

riba banka faizi değildir, farlı şeylerdir.

yani sen bi malı 100 liraya aldın. bankayada 100 lira yatırdın. seneye o mal 105 lira ise ve bankada senin paranı 105 lira yapmışsa ortada bi para artışı yoktur zaten (burada zam ortalaması baz alınır) (yine kafamızı kullandık)

Yani inanki bir yerimden uydurmuyorum, günahımı alıyosun bak. :D

son olarak da çoğunuzun dilinde şu var:

yok imam-ı azam bilmiyoda senmi bilicen, yok gazali,rabbani bilimiyo da sen bilicen.

evet ben bilicem. benim gibiler bilecek.

senin saydığın yobazların kitapları yazıları da mevcut biliyoz.

eğer onlar bişey biliyosa ben bilmiyom.

Uydur uydur doldur torbaya.. Bu kadar uydurduktan sonra aslında Kur'an'a da gerek yok; sana soralım biz... :)

Sitelerde Paylaş

yoksa kapat çeneni

Yaw Ahmetbaha kendin çalıp kendin oynuyorsun. Ateizmin kökünü kazımısmıs :D Müslümanları ne kadar komik duruma düşürüyorsun ama farkında deilsin.

Sitelerde Paylaş
diyelim ki; islam allahın gerçek dini ve buna bağlı olarak, cennete gidecek olanlarda müslümanlar..

bu durumda karşımıza şu şekilde bir adaletsizlik sorunu ortaya çıkmakta;

tekonoliji çağında yaşadığımız halde hale dünyanın bir çok köşesinde kuranla tanışma imkanı olmayan, kurandan bir haber yaşamak zorunda kalan yüzbinlerce insan var

bunu geçtim tarihte geriye gidersek... kuranla ve islam tanışmadan,,, ondan bir haber yaşayrak ölen milyarlarca insan evladı var....

bu durumda bu insanların suçu ne, allah neden birileri, kuranla tanışabilecek bir coğrafyada yaratarak veya onları müslüman bir ailenin evladı olarak yaratarak onlara torpil geçmekte,,, diğerlerini ise bundan mahrum edecek bir coğrafyada ve ailede dünyaya getiriyor???? allah adaletsiz mi??? ve kendine göre birilerine torpil mi geçiyor???

ha şimdi bazı müslüman arkadaşlar diyecek ki, allah onları kurandan mesul tutmayacak, herkes kendisine gelenle sorgulanacak;

iyide bu sefer müslüman bir ailede doğmak bir çeşit ceza oluyor... kuranla tanışma imkanı olmayan bir coğrafyada doğan kişi, bir aylık ramazan orucuydu, yok zekattı, haccdı, 5 vakit namazdı ,, yüzünü kabeye dönmekti,, domuz eti yememekti , sarap içmemek ti gibi şeylerin mesuluyetinden kurtulurken..

bu sefer müslüman bir ailenin veya kuranla tanışma imkanı olan bir ülkede doğan biri ise bir yığın sorumlukla ve ibadetle yükümlü olmak zorunda kalıyor...

yani işin iki tarafıda,,, eşit olmayan bir terazi gibi...

sadece hristiyanlar ve incile inananlar cennete gidecektir...

sadece yahudiler ve tevrata inananlar cennete gidecektir...

sadece müslümanlar ve kurana inananlar cennete gidecektir...

evet yukarı daki önermeler bir takım kuruntulardır...

tüm iyiler cennete gidecektir...

tüm erdem sahibi adaletli kimseler cennete gidecektir...

isa musa muhammed insanları iyiliğe çağıran önderlerdir...

kötülüklerden uzak duranlar cehennemden uzak kalır...

iyilikleri uygulayanlara cennet hazırlanmıştır...

zalimlere cehennem hazırlanmıştır...

ister isaya ister musa ya ister muhammede uyarak isterseniz sadece aklınızı vicdanınızı kullanarak erdemli olun ve kötülüklerden uzaklaşın yolunuz cennete gidecektir...

Sitelerde Paylaş
aisto Gönderildi Dün, 23:32

QUOTE(AhmetBaha @ Aug 23 2009, 18:20)

yoksa kapat çeneni

Yaw Ahmetbaha kendin çalıp kendin oynuyorsun. Ateizmin kökünü kazımısmıs Müslümanları ne kadar komik duruma düşürüyorsun ama farkında deilsin.

Yahu arkadaşım ben bilmem kaç ileti ve başlık açtım

yenilir yutulur değil iddialarım

bu dinsizlerin her soruların a cevap yetiştiriyorum

VE HERSUALE CEVAP VERİLİR SUAL SORULMAZ DI İMZAM

ama ne hikmetse benim cevaplarımın yanlışlığını isbat edecekleri yerde

onlar ne yapıyor?

Molla saidle Bediüzzmanı karıştırıp hakaret et (KİMİSİ bilerek Şeyh saitle karıştırır)

tımarhane olayında doktor bu adam eğer deliyse dünyada akıllı adam kalmamıştır diye rapor veriyor

bunları öne sürüp kaçıyorlar

ARKADAŞIM HODRİ MEYDAN

CEVAPLARIM YANLIŞ MI? İDDİALARIM BOŞMU?

İSBAT EDİN

İDDİA ediyorum bana dişe dokunur cevap verebilen yok bu forumda

MİSAL:BU HAYVAN MESELESİ

hayvanın iradesi varmı yokmu?

hayvanın zekası varmı yokmu?

hadi tartışalım niye kaçıyorsunuz?

HODRİ MEYDAN

Sitelerde Paylaş
...

onlar ne yapıyor?

Molla saidle Bediüzzmanı karıştırıp hakaret et (KİMİSİ bilerek Şeyh saitle karıştırır)

tımarhane olayında doktor bu adam eğer deliyse dünyada akıllı adam kalmamıştır diye rapor veriyor

...

Rapor mu veriyor? Nerdeymiş bu rapor? Mutlaka bir yerlerde bir kayıdı vardır ,görebilirmiyiz lütfen.

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...