Jump to content

Roquentin 'Off' oluyor

Recommended Posts

Vah vah, asıl senin önüne gelen herkese pervasızca savurduğun hakaretlerin ne olacak ?

Onları da alıntıla, o zaman daha iyi netleşecek herşey.

Ektiğini işte böyle biçtirirler sana, umarım bundan sonra insanlara hakaretler savurmadan önce empati yapar da iki dakika düşünürsün.

Bak alta ne not düşmüşüm o alıntılardan sonra, okudun mu?

Bu mesajların neredeyse hepsinde ben ilgili başlığa yazmadan, sen o başlığa girip hakkımda yorum yazmışsın. O başlıkta ben olmadığım gibi, bana dair hiçbir şey tartışılmıyor. Yeri geliyor 'forumda nelerden hoşlanırsınız?' başlığına pisliyorsun, yeri geliyor seyit rıza'ya kızarken benim ismimi kullanıyorsun. Ataizm'e 'oryantalist görüşler bunlar, bunları serdetme' dediğim noktalarda sen, dönüp yine başlığın altında bana hakaret ediyorsun. Ahlaktan dem vuruyorsun madem, Ifeelgood'dan uzman görüşü aldığım bir hastalık başlığının altına niye hakaretlerini kusuyorsun?

Bir de Freddie'ye taktığın günleri gözlerimizin önüne sereyim mi? Hadi ben 'olağanüstü kötü biriyim', hatta 'birşeyim', Freddie'ye niye taktın? Freddie'yle ilgili mesajların neden birden kesildi, yoksa çirkef Freddie, olağanüstü bir karakter mi oldu? :)

Bir de, sanırım sen şu mesajlarının beni 'üzdüğünü', 'sinirlendirdiğini' filan sanıyorsun; hatta bu başlıkta bana iyimser mesajlar yollayanlar da öyle sanıyor. Tam tersi, senin hala bulunduğun bir forumda yazmayı, kendime yakıştıramadığım için ayrılıyorum :)

Dolayısıyla hiç 'ektiğini biçtirdim, düşündürdüm' filan gibi dangalakça fikirlere kapılma aslanım, tamam mı? :)

Şimdi benim bu senin ettiklerin ayarında ettiğim kaç küfür var? Bu konuda verebileceğin tek örnek, Cheroke tartışmasıdır: Daha sonra pek çok kişiye tavrımın sebebini, daha ayrıntılı bir biçimde anlattım. Cheroke ve benim arkadaşlarım hangi sohbet odalarında buluşur, MSN'de ne konuşur, benim Cheroke'ye dair bildiğim ne var, neden celallenmişim, acaba senin bilmediğin birşey biliyor olabilir miyim diye zerre kadar düşündün mü?

Cheroke tartışmasını tekrar açmayacağım, ama şunu bilin ki: Forumdan arkadaşların malum kanallarda buluştuğunda kimin, benimle ilgili, benim adımın geçtiği hangi konuşmalarda bulunduğunu gayet iyi biliyorum; forumdan dostlarım, benimle ilgili espriler havada uçuşurken kanalda kim vardı, ne tepki veriyordu, zaten anlatıyorlar. Ha, Cheroke illa da diyorsa ki, 'kanaldaydım ama fark etmedim seninle ilgili konuşmaları', veya 'aklımda kalmamış', eyvallah, fakat başkasına 'zikerim-zokarım' benzeri bir hakaret asla etmedi bu forum tarihinde, ve bana ettiği ilk hakaret beni sinirlendirecek konuyla yakından ilgiliydi. Haksız olabilir veya olmayabilir, ki adamın açıklamasının üstüne 'sen yalan söylüyorsun' diyemem.

Ne yazıyorum ki ben? Bırak allasen, ikimiz de hiçbir şeyi savunamayacağının farkındayız...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Lan Roq. tam dayaklıksın seni devrim mahkemesinde yargılayıp kırbaç cezasına çarptırmak lazım.Forumu terk edersen cezan iki katına çıkar.Unutma devrimin adaletinden kimse kaçamaz.

Bir gün karanlık bir sokakta yürürken aniden karşına çıkıp cezanı infaz ederiz habarın ola

Sitelerde Paylaş
Al işte, çıktı bir psikiyatrist, teşhisi koydu.

Ben işte bunu anlatmaya çalışıyorum .

Diğerinin yaptığı da bu işte .

Asıl kendisi psikiyatriste gider, ama ona buna da bol bol teşhis koyar.

AlbatrosS; o gizli eşcinsel eğilimler asıl senin gibi bazılarında olmasın sakın ?

Alman Nazilerini homoseksüel ilan ettiğin o homofobi yüklü yorumunu unutmuş gibisin.

şayet ben eşcinseller üzerinde takıntılı olsaydım bu yorumunda haklıydın; ama benim öyle bir takıntımı nerde gördün ? malum, nazilerin de eşcinsellere hoş bakmadığı bilinir. militarizm/erillik ve eşcinsellik konusu takdire şayandır aslında :)

Arkadaşım, herkesin kendine göre okuduğu tonlarca kitap var .

Sen şunları okumuşsundur, diğeri de başka alanlarda yoğunlaşmıştır. Yani şunu oku, bunu oku demen çok gereksiz şeyler.

olabilir; ama birbaşkasının dilini yargılarken dikkatli olunuz...

Sitelerde Paylaş

Hakkaten yahu, Cheroke'ye ne yazmıştın sen, hatırlayamadım , şuraya bir daha yaz da okusun millet.

( Ben yazardım ama, terbiyem müsaade etmiyor, senden duymak istiyoruz . )

O yorumlarını editleyen moderatörler ölmedi daha sağ.

Asıl senin gibi birisinin olduğu yerde benim hiç olmamam gerek.

Entel ağızlı tipik bir lumpensin sen .

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hakkaten yahu, Cheroke'ye ne yazmıştın sen, hatırlayamadım , şuraya bir daha yaz da okusun millet.

( Ben yazardım ama, terbiyem müsaade etmiyor, senden duymak istiyoruz . )

O yorumlarını editleyen moderatörler ölmedi daha sağ.

Asıl senin gibi birisinin olduğu yerde benim hiç olmamam gerek.

Entel ağızlı tipik bir lumpensin sen .

E olma, sen gideceksen ben kalırım, valla bak, sırf onun için bile kalınır :)

Getirsinler, uygun buluyorlarsa assınlar o yorumları. Cheroke'ninkileri de tabii. Görelim o zaman ne, neymiş... (Ha, sen bunları 'ileride kullanmak üzere' arşivlediysen, Cheroke'ninkilerle ardışık olarak as buraya, görelim bakalım 'ne, neymiş'. Benim arşivleme huyum yoktur)

Emekli JİTEM subayı nevrozuna yakalanmadım henüz :)

Arşiv yapsam, burada tek tek eksik forum bilgimle, senin mesajlarını taramaya bu kadar uzun zaman harcamazdım zaten.

Senin bana hakaretamiz mesajların Cheroke'yle tartışmamızdan önce başladı, o zamandan beri ettiğimi iddia ettiğin hakaretler 'malak', 'öküz', 'salak'. Şu alıntılara bir daha göz atsana, aramızdaki farkı bir anlamak için?

Lumpen nedir dediğimde, zerre kadar yazı yazamayacak derecede literatür cahili olduğunu bilmesem, üzülürdüm belki :)

tarihinde Roquentin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

evet yaşıyorum, daha ölmedim.

eşek kadar adamlarsınız yav,

konuştuğunuz şeylere bakın.

yani roqun, ''yakup benim silgimi aldı örtmenim.''

yakubun da ''o da benim saçımı çekti ama örtmenim.'' demediği kalmış. :)

cherokekd ile roquentin arasındaki olayın

tamamen yanlış anlamalar sonucu o noktaya geldiği bilinmektedir.

cherokekdin, roqun bir konudaki hassasiyetinden haberi yoktur.

roqun ise cheronun bundan haberdar olmadığından haberi yoktur.

Sitelerde Paylaş

Örttmenim Roq la Yakup hep yaramazlık yapıyo oyunumuzu bozuyo kulaklarını çek bunların

Sitelerde Paylaş

Merhaba roquentin, gavs

Bir yazının kalitesi ne olursa olsun farklı fikirdeki çoğunluk tarafından reddedilir diye birşey yok.

Bu konuda pesimist olmayın, daha iyi inceleyin, daha kuvvetli dayanaklar kullanın, farklı fikirde olsalar bile insanlar bakar birşeyler öğrenir, belki korkularıyla yüzleşir.

Tabii bu o kadar kolay değil, sabır ve enerji gerektirir. Ben de böyle yazamıyorum.

bu arada çürükokidi de çok severim.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de forumdan ayrılmanı istemiyorum Roq. Dün aramızda yaşadığımız tatsızlığı da unutmak istiyorum. Düşüncelerne katılmasam ve tarzınndan hiç haz etmesem de bu foruma renk kattığını söylemek isterim. Bence aldığın kararı bir kez daha düşün.

Sitelerde Paylaş

Aynen onaylıyorum, başlığa bakan kimse yanlış anlamasın: Cheroke'nin yalan söylediğine inandığımı söylemiyorum, niyetinin kötü olduğuna asla inanmıyorum, fakat bir noktada ikimiz de gerildik ve tam o an için, benim belirli bir şekilde düşünmek için rasyonel gerekçelerim vardı.

Fakat bilmek lazım ki, belirli bir anın bilgisine dayalı rasyonel bilgi, tek başına 'doğru' anlamına gelmiyor.

Cheroke'nin temiz bir çocuk olduğuna inanırım, en azından forumdan gördüğüm kadarıyla öyle. Fakat benim tepkimi anlamak için, o dönemde forumda ne tartışılıyor, kim ne diyor, hangi sebepler beni Cheroke'nin niyetlerini sorgulamaya itiyor, tartışmanın belirli bir anında sinirler nasıl geriliyor, hatta reel hayatta kim, ne deneyimliyor bakmak lazım.

Sitelerde Paylaş

Bu başlığı ben açmadım mürtedd .

Adamın yarası varmış gocunmuş, benle hesaplaşmak istemiş, ee napayım şimdi ben, susayım mı ?

Yaptığı çirkinlikleri işte teker teker itiraf etti, tek kelime iftira atmadım ona, sadece onun bizzat kendi yazdıklarını yüzüne söyledim.

Ayrıca Chero'ya söylediği sözler o kadar iğrenç ki, birçok platforma katıldım da böylesine ilk defa denk geldim, yazmaya da zaten terbiyem müsaade etmez.

Tabii o, herşeyi olduğu gibi bunu da laga lugaya getirmekte hiç gecikmez .

Ben lumpenin tarifini bilmezmişim.

Böyle düşünen bir insana ben de çıkıp narsist deyince ben kötü oluyorum .

İşte bu şahısa biraz da böylesi kendini beğenmiş narsist tavırları yüzünden yazdım o yorumları .

Sitelerde Paylaş
Ayrıca Chero'ya söylediği sözler o kadar iğrenç ki, birçok platforma katıldım da böylesine ilk defa denk geldim, yazmaya da zaten terbiyem müsaade etmez.

Boşuna yalan söyleme Yakup. Biz de okuduk o başlığı, dediğin kadar iğrenç şeyler söylememişti. Sadece karşılıklı bir münakaşa vardı. Atıp tutma istersen.

Sitelerde Paylaş
Boşuna yalan söyleme Yakup. Biz de okuduk o başlığı, dediğin kadar iğrenç şeyler söylememişti. Sadece karşılıklı bir münakaşa vardı. Atıp tutma istersen.

Hayret ya , yani zorla yazdıracaksın ne söylediğini .

Mürtedd'e sor istersen.

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hayret ya , yani zorla yazdıracaksın ne söylediğini .

Mürtedd'e sor istersen.

Okudum diyorum sana Yakup. Bir ara çok sinirlenip seni öyle bi s... ki oturamazsın demişti. Ama olay tamamen yanlış anlaşılmaydı. Sanki sen hayatında hiç küfür etmiyor musun Yakup? Bunlar boş işler, küçük işlerle uğraşma bence.

Sitelerde Paylaş

Bu forumun başta bana çok yanlış gelen, fakat sonradan farkettiğim harika bir özelliği var. Bu forumda yasaklar yok, kimse kimseyi takip etmiyor, moderatörlerin adaleti sağlamak gibi bir kaygısı da yok. Bunu kötülemek için değil, böylesi daha güzel olduğu için söylüyorum. Böyle bir ortamda hayatta hiç bir zaman alamayacağınız bir ders alıyorsunuz, o da size zıt giden ya da açık olarak hakaret eden birine karşı görmezden gelmeyi öğrenmek. Bu o kadar mühim bir şey ki, hem ne kadar yardıma muhtaç olduğunuzu anlıyorsunuz, hem karşınızdakini değiştirememenin müthiş acısını yaşıyosunuz, hem de kendinizi ,kimlere yazdığınızı ve fikirlerinizi eleştiriyorsunuz. Bazen kusuru kendinizde buluyorsunuz, bazen ise bulunduğunuz foruma haddinden fazla değer verdiğinizi görüyorsunuz. Bu değer verme işini sırf şu foruma değil, hayat içinde herkese karşı yaptığınızı görüyorsunuz.

Bu değer verme işi bazen kolayca söküp atılamaz buna hak veriyorum, eğer durum böyleyse ve değişmiyorsa bu ortamdan uzaklaşmanız yapabileceğiniz en doğru şey. Ama yine de ben nacizane fikirlerimi yazdım, herkesin en az bir kez düşünmesini istiyorum.

Hayatın içindeki saçma ama gerçek olan kural şu ki, ancak çok değer vermediğiniz ve gözünüzde yüceltmediğiniz bir ortamda rahat edebilirsiniz. Hem fikirlerinizi dinletirsiniz, hem de hakaretlere gülüp geçersiniz. Zaten size hakaret eden kişilerin de kendilerini düzeltmeleri için, bu rahat tavrınıza ihtiyaçları var.

Sitelerde Paylaş
Bu başlığı ben açmadım mürtedd .

Adamın yarası varmış gocunmuş, benle hesaplaşmak istemiş, ee napayım şimdi ben, susayım mı ?

Yaptığı çirkinlikleri işte teker teker itiraf etti, tek kelime iftira atmadım ona, sadece onun bizzat kendi yazdıklarını yüzüne söyledim.

Tabii o, herşeyi olduğu gibi bunu da laga lugaya getirmekte hiç gecikmez .

Ben lumpenin tarifini bilmezmişim.

Böyle düşünen bir insana ben de çıkıp narsist deyince ben kötü oluyorum .

İşte bu şahısa biraz da böylesi kendini beğenmiş narsist tavırları yüzünden yazdım o yorumları .

Senle kim hesaplaşmak istemiş?

Başlığa senin adını dahi yazmadım, yazan başkasıydı. Ifeelgood abla 'biraz daha düşün, lütfen' demeseydi ve benim üyelik iptal başvurumu ilgili başlıktan silmeseydi, ben zaten 'üyeliğimin iptalini' istemiştim. Senin buraya ne yazdığını dahi okumamış olacaktım.

Ben bu forumda da, başka forumlarda da o hakaretin edildiğini gördüm, ha bu demek midir ben iyi birşey yaptım?

Evet, ettiğim galiz bir küfürdü. Fakat onun ettiği küfür de, o bağlamda en az benimkisi kadar galizdi, mesele o ki ortada ciddi bir yanlış anlama da vardı.

Kaldı ki, hayatında o küfrü tek bir kişi için dahi -gerek televizyonda gördüğü şahıs için, gerek kitapta adını okuduğu biri için- etmemiş, hatta içinden bile dile getirmemiş kaç kişi vardır, merak ediyorum. Bana ahlaki süperstar ayağı yapma, bana 'iyi/kötü' oyunculuğundan başka şeylerle gel koçum. Senin Freddie için de, benim için de yazdıklarını bilirim ben.

Şu yazdıklarını da benim bir tek tartışmamı göz önüne alarak kaynatma istersen, sen bunları günbegün yazmışsın: Ahlaklı bir adam olsan yukarıda alıntıladıklarımdan hangisini yazardın?

Yağmacılık yok, otur onlarla uğraş önce.

Lumpenin tarifini bilemeyeceğini durduk yere söylemiyorum, bunun narsisizmle alakası da yok: Senin neyi bilip, neyi bilemeyeceğini tespit edebilecek kadar mesajını okudum, merak etme. Bu, benim 'olağanüstü biri' olduğum filan anlamına gelmiyor, dün başka başka başlıklarda da yazdım, beni kıyas edeceğiniz kişiler misal bir Zizek olsa, bir Deleuze olsa, bir Negri olsa, belki de dünyadaki en cahil kişi benimdir.

Fakat senin gibileri de görüyorum da, 'objektif bir tutum' edinebiliyorum. Kimin yanında susmam gerektiğini, kime yanıt vermem gerektiğini iyi biliyorum.

tarihinde Roquentin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar kimse sizin tartışmanızı istemiyor.Bir başka konu başlığında belkide aynı şeyi savunuyor olacaksınız.Bence olumlu iki mesaj işi çözecektir

Sevgili loneliness,

İlginçtir, Yakup'la mesajlaşmalarımı şöyle bir geriye doğru okuduğumda, aramızdaki ilk sürtüşmeden evvel bir problem olduğunu göremiyorum. O ilk sürtüşmede, Freddie'yle yaptığı komünizm tartışmasınd sınırı aştığını söyledim, itiraz ettim. 'Bunların niyeti kötü, sen entel entel takıl' mealinden bir yanıt aldım.

Daha sonra Yakup'un Freddie'yle uğraşmayı bırakması var. O dönem yazdığı ya 2 ya 3 yazı var ki, 'aman allahım freddie bayan mıymış, artık onunla uğraşmayacağım' ifadesi var onlarda. Ve birden bana sarıyor.

Dolayısıyla ben bunun bir ahlaki eleştiri olduğunu hiç sanmıyorum, Freddie'ye sardırmasının da ahlaki bir sebebi yoktu; hayatımda tanıdığım en uzlaşılabilir, en konuştuğunda anlaşabileceğin insanlardan biridir Freddie, kim ne derse desin.

Kaldı ki, maruzatını insani bir tarzda söyleyen hiç kimseye de, sonsuza kadar kızgın olmuşluğum, düşman olmuşluğum yoktur; bunu bu forumda dahi gözlemlemeniz mümkün.

Memnun olmadığı bir yönüm olduğunu söyleyen kimseyi, bunu insanca söyleyen kimseyi düşman bellemişliğim olmadı; Pante'yle de oldukça insani muhabbetler yaptığımız dönemler oldu. Dün yazışmalarımda pek çok kişiye belirttim, evveliyatta çok kızdığım Neferkamin ve MrGuitar'a da üslubumu düzeltme kararı aldım, bunu da belirttim forumda.

Yani sorun bu değil, benim hata kabul edememem değil, anlatabiliyor muyum? Dolayısıyla konunun 'etik' bağlamında dönmesi bile midemi bulandırıyor.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar kimse sizin tartışmanızı istemiyor.Bir başka konu başlığında belkide aynı şeyi savunuyor olacaksınız.Bence olumlu iki mesaj işi çözecektir

Sevgili loneliness ,

Dedim ya, başlığı o açtı, ben sadece ona cevap veriyorum.

Farkındaysan, hala daha hakaret ediyor, hala daha insanları küçümsüyor, bir yığın laga lugayla hala daha uzatıyor da uzatıyor.

Umarım bundan sonra insanların haysiyetiyle bu zamana kadar olduğu gibi pervasızca oynamaz, bu ona ders olsun.

Yaparsa, madem insanları aşağılamak , küfür etmek gayet normal birşey bundan sonra pek o kadar sabretmeyip misliyle cevap vereceğimden emin olsun .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...